Page 21 of 28 FirstFirst ... 111920212223 ... LastLast
Results 301 to 315 of 408

Thread: Αγορα Κινητου Τηλεφωνου

  1. #301
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    sorry, budget και δυνατότητες μόνο γι'αυτά.
    Rock or Nothing

  2. #302
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    sorry, budget και δυνατότητες μόνο γι'αυτά.
    Ε το κατάλαβα αλλά δε βλέπω το λόγο να πάρεις κάτι που είναι ήδη παλαιωμένο και δεν αξίζει ούτε τα μισά χρήματα από αυτά που ζητάει. Δεν ξέρω τι πάροχο έχεις αλλά τουλάχιστον δες αυτό http://www.cosmote.gr/cosmoportal/co...u=20294366&s=0 που είναι πάνω κάτω στην τιμή των 2 androids που βαλες.

  3. #303
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    Default

    Quote Originally Posted by cloud View Post
    Quote Originally Posted by Fireknight View Post
    apo to minideal pira kai to diko mou (Xiaomi mi2s) kai ola kala ws twra. Htan ki afto katw apo 200 euros kai me poly kala specs.
    Ρε παιδιά τα specs δεν μετράνε τόσο πολύ πια. Δηλαδή μια χαρά οι κινεζιές αλλά υπάρχουν άλλα θέματα: όλα τρέχουν 4.2 και πιθανότατα δε θα πάρουν ποτέ 4.4. Προσωπικά δε θα αγόραζα οτιδήποτε τρέχει κάτω από 4.3 (το οποίο περιέχει τη σημαντικότατη προσθήκη του TRIM), για να μην πω Kitkat. Πλέον υπάρχουν πολλές φτηνές επιλογές επώνυμες, το Moto G, το Moto E που θα βγει σύντομα, το One Plus One κ.α.
    Egw nomizw oti enas kalos epeksergastis kai arketh RAM metrane arketa asxeta me thn ekdosh tou android, to opoio apo ta liga pou kserw exei poly dromo gia na ginei ais8hta pio grhgoro. Den mporw na pw oti exw dei megales diafores apo kinhta pou trexoun 4.3 kai 4.4. Episis, giati na mhn anava8mistoun ?
    the game is the game

  4. #304
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Γιατί είναι κινέζικα. Μπορεί να, μπορεί να μην, κανείς δε ξέρει. Από μόνο του το γεγονός ότι πωλούνται με 4.2 το 2014 είναι απαράδεκτο. 4.3 το trim κάνει διαφορά που φαίνεται με τον χρόνο και όσο γεμίζει το κινητό, ρίξε μια ματιά στο wikipedia για το τι κάνει και θα καταλάβεις. 4.4 έριξε τις απαιτήσεις του λειτουργικού και πλέον ακόμα και 512mb ram είναι αρκετά πιο smooth. Αισθητά πιο γρήγορο δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει, στις νέες εκδόσεις είναι άψογο και τα όποια σπασίματα εμφανίζονται σε μεμονωμένες εφαρμογές (chrome βασικά αλλά και πάλι μόνο σε πολύ βαριές ιστοσελίδες). Επίσης μιλάω για όσο γίνεται vanilla android, αν δοκιμάζεις κινητά με Sense, Touchwiz κλπ λογικό να μην προσέξεις διαφορές νομίζω.
    Last edited by cloud; 31-05-2014 at 13:06.

  5. #305
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by cloud View Post
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    sorry, budget και δυνατότητες μόνο γι'αυτά.
    Ε το κατάλαβα αλλά δε βλέπω το λόγο να πάρεις κάτι που είναι ήδη παλαιωμένο και δεν αξίζει ούτε τα μισά χρήματα από αυτά που ζητάει. Δεν ξέρω τι πάροχο έχεις αλλά τουλάχιστον δες αυτό http://www.cosmote.gr/cosmoportal/co...u=20294366&s=0 που είναι πάνω κάτω στην τιμή των 2 androids που βαλες.
    εννοώ ότι για τα συγκεκριμένα είχα μεγάλη έκπτωση ώστε να μη χρειαστεί να βάλω το χέρι βαθιά στην τσέπη.
    αυτό που έβαλες πιθανόν να γαμάει αλλά θα είχα μόνο 40-50 ευρώ έκπτωση.
    Rock or Nothing

  6. #306
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    ο αδερφός θέλει να πάρει σμαρτφον, το μπάτζετ είναι γύρω στα 200 κι έχει ξεχωρίσει τα Nokia Lumia 820, Sony Xperia SP κι ένα MLS για κάποιο λόγο.

    να πω ότι δεν έχει φοβερές απαιτήσεις από το τηλέφωνο, στα μεγάλα κέφια άντε να παίξει κανα παιχνίδι, κυρίως φβ και ιντερνε και τέτοια. εμένα μου αρέσει πιο πολύ το sony αλλά η μπαταρία του δεν μπορεί να βγει κι αυτό κάπως με ενοχλεί, χωρίς να ξέρω ακριβώς γιατί.

    γνώμες;

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  7. #307
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Quote Originally Posted by funishment View Post
    ο αδερφός θέλει να πάρει σμαρτφον, το μπάτζετ είναι γύρω στα 200 κι έχει ξεχωρίσει τα Nokia Lumia 820, Sony Xperia SP κι ένα MLS για κάποιο λόγο.

    να πω ότι δεν έχει φοβερές απαιτήσεις από το τηλέφωνο, στα μεγάλα κέφια άντε να παίξει κανα παιχνίδι, κυρίως φβ και ιντερνε και τέτοια. εμένα μου αρέσει πιο πολύ το sony αλλά η μπαταρία του δεν μπορεί να βγει κι αυτό κάπως με ενοχλεί, χωρίς να ξέρω ακριβώς γιατί.

    γνώμες;
    Να πάρει το moto g σε αυτά τα χρήματα είναι μονόδρομος, κι αν μπορεί να διαθέσει το κάτι παραπάνω, το νέο moto g με 4g και SD κάρτα. Το Nokia θα είναι καλό αν θέλει Windows για κάποιο λόγο, όμως η μπαταρία του όπως λέει εκεί είναι χάλια. Το moto g σου βγάζει τη μέρα με ψιλοβαριά χρήση. Το sony προσωπικά ούτε καν το κοιτάω, ούτε αυτό έχει καλή μπαταρία, τρέχει το bloatware της sony, δεν έχει kitkat, είναι αντιαισθητικό με αυτά τα κουμπιά.

  8. #308
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    έχει μια μικρή προτίμηση για τα windows γιατί πέρυσι είχε πάρει τέτοια εποχή ένα νοκια κι είχε ενθουσιαστεί και του το κλέψανε μέσα σε ένα μήνα, δεν έχει δει android. ωραίο το moto g, θα το μεταφέρω, μερσί!

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  9. #309
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Αγόρασα με 50 ευρώ ένα Sony Xperia E Dual Sim και είμαι πολύ ικανοποιημένος, τόσο από τη γενικότερη λειτουργία (Android 4.1 φοράει), την πολύ ομαλή λειτουργία των 2 SIM και την μπαταρία. Επίσης, μετά από Galaxy S και S 3 νομίζω ότι δε θέλω να ξαναδώ το bloatware της Samsung στο κοντινό μέλλον. Αν είχα περισσότερα λεφτά και μία κάρτα SIM, θα αγόραζα αβλεπί το Nexus 5. Προς το παρόν όμως έχω ένα τηλέφωνο που με εξυπηρετεί σε όσα χρειάζομαι από αυτό και ίσως προχωρήσω κάποια στιγμή στην αγορά ενός αξιοπρεπές tablet για να κλείσει το κεφάλαιο.

    Στα πολλά συν η ενσωματωμένη εφαρμογή της Sony που επιτρέπει την επισύναψη επαφών με όποια από τις δύο SIM επιθυμεί ο χρήστης, ώστε κάθε φορά που καλείς ή στέλνεις μήνυμα, ενεργοποιεί την εκάστοτε προκαθορισμένη κάρτα, ασχέτως με το ποια είναι ενεργή προς χρήση εκείνη τη στιγμή.

    Είχε ένα θέμα με τη σύνδεση WiFi, αλλά ήταν γνωστό issue, ειδικά για τα linksys routers που έχω, το οποίο λύνεται με ένα απλό software update, με ένα από τα δύο εργαλεία:

    Sony PC Companion

    ή

    Sony Update Service
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  10. #310
    AWhatUp hater?! BlackiE's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Westside
    Posts
    3,840

    Default

    Ψάχνω iPhone 5s space grey ή iPhone 5 black, σώστε με!


  11. #311
    και φλώρος και μπούλης Katsaloupardos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    απo το Τοροντον ως το Λοντον
    Posts
    303

    Default

    ψάχνω smartphone 130ε μαξ, προς το παρόν έχω καταλήξει στο SAMSUNG I8262 DUAL SIM, καμιά γνώμη?

  12. #312
    και με γεύση μέντας croissant429's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    σε περιπτερα και επιλεγμενα βιβλιοπωλεια....
    Posts
    579

    Default

    Το ίδιο έχω. Γαμεί και σφάζει. Για τις απλές εφαρμογές (Navigator και κανένα στοίχημα live...) που το χρησιμοποιώ είναι σούπερ. Δεν ξέρω τι παραπάνω κάνουν τα υπόλοιπα σμαρτφον και είναι ακριβότερα....
    don't break the fucking circle

  13. #313
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Τίμιο για τα λεφτά του, δεν είναι για πολλά πολλά προφανώς όμως.

  14. #314
    Senior Member takuma's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    179

    Default

    Το "πολλά πολλά" πως μεταφράζεται σε ένα κινητό? ειλικρινά ρωτάω, έχω απορία,
    τι κάνει ενα καλό ακριβό κινητο να διαφέρει απο ένα average-με νορμάλ λεφτά? Δικαιολογείται η διαφορά χρημάτων? (βασικός μισθός για ενα κινητό, wtf)

  15. #315
    και φλώρος και μπούλης Katsaloupardos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    απo το Τοροντον ως το Λοντον
    Posts
    303

    Default

    Κατ'αρχήν θενκς και τους δύο για τις απαντήσεις. Οταν λες ότι δεν είναι για πολλά πολλά, τι εννοείς ? γιατί εγώ γενικά δεν έχω και τρελές απαιτήσεις(κάνα βαιμπερ, λίγο ιντερνε όταν είμαι πρακτική και δεν έχω τι να κάνω και η μπαταρία να μην τα φτύνει αμέσως), βασικά δεν ξέρω αν το χρειάζομαι, αλλά μετά από χρόνια με αυτό

    και βλέποντας όλους τους αλλους να κυκλοφορούν με σμαρτ είπα να πάρω και εγώ ένα

Similar Threads

  1. Αγορά Projector.
    By Tonosalata in forum PC & Games
    Replies: 14
    Last Post: 26-12-2010, 21:12
  2. Αγορά Drums
    By Drumsick in forum Musicians Chat
    Replies: 97
    Last Post: 20-11-2010, 20:30
  3. Αγορα Λαπτοπ
    By jack the ripper in forum PC & Games
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-2009, 13:39
  4. Κινεζικη Αγορα
    By Strasnic in forum The Marketplace
    Replies: 0
    Last Post: 10-06-2008, 17:33
  5. Internet μέσω κινητού
    By Dragonlord in forum PC & Games
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2004, 16:13

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •