Page 8 of 28 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 106 to 120 of 408

Thread: Αγορα Κινητου Τηλεφωνου

  1. #106
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    πείτε ρε παιδιά. τι παίρνουμε μέχρι 200€; αυτά τα huawei, zte αξίζουν τα λεφτά τους ή θα τραβάμε τα μαλλιά μας; πείτε και για galaxy ace επίσης. λέει; γενικά, πείτε.
    metaxeirismeno nokia n8. kaluterh kamera kai apo fwtografikes, gps usb on the go hdmi exodoa, xilia 2 kaloudia. vevaia exei symbian 3. to opoio egw to oustarw proswpika. alla an exeis sunhthisei android i iphone mporei na sou fanei kapws. egw to thewrw kai gamw, alla malakia pou stamataei i exelixi tou. tespa gia mena to n8 einai i kaluterh suskeui pou uparxei auth th stigmh. (alla gia mena einai polu shmantikh h kamera. alliws pas pairneis ena dipurhno, na zestainetai gia pshlou phdhma kai na sou spaei ta arxidia
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  2. #107
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Ethereal View Post
    xperia ray κανεις;
    Εδώ.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  3. #108
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    αξιζει;225 το βρηκα.

  4. #109
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Ethereal View Post
    αξιζει;225 το βρηκα.
    Χωρίς πρότερη γνώση περί έξυπνων κινητών και λοιπά ειμαι ικανοποιημένοΣ. Στην ίδια τιμή το χα πάρειΠερίπου.
    μαλακιες λεω. το arc εχω... και το πηρα τσαμπα με συνδεση 6μηνη που θα μου βγει περιπου 200 στο τελος.
    Last edited by atom_smasher; 21-02-2012 at 04:21.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  5. #110
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Ethereal View Post
    αξιζει;225 το βρηκα.
    Καλό μεν, μικρή οθόνη δε. Η οθόνη είναι 3.3" και, οκ ξέρω είναι υποκειμενικό, αλλά είναι μείον. Πήγαινε δες το απο κοντά. Κατα τη γνώμη μου 3.7" είναι το μινιμουμ αποδεκτό, αλλιώς γίνεται κουραστικό στο internet surfing. 4"-4.3" το ιδανικό, με τις 4" να έχει το καλύτερο form factor/ισορροπία και 4.3" το μαξιμουμ χωρίς να γίνει κουραστικό στο χέρι.

    Κατα τ'άλλα, καλή κατασκευή, υλικά, καλή κάμερα, καλή οθόνη, γενικά οκ κινητάκι. Τσέκαρε και το Neo V στα 200€ που είναι με 3.7" οθόνη αλλά χειρότερο σε άλλους τομείς. Αν δώσεις και λίγα παραπάνω έχεις και επιλογές όπως Galaxy S, Nexus S, LG Optimus Black κτλ. Ίσως και Ν8 αν θες τόσο πολύ κάμερα όπως ο Μπέρνης.


    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post
    metaxeirismeno nokia n8. kaluterh kamera kai apo fwtografikes, gps usb on the go hdmi exodoa, xilia 2 kaloudia. vevaia exei symbian 3. to opoio egw to oustarw proswpika. alla an exeis sunhthisei android i iphone mporei na sou fanei kapws. egw to thewrw kai gamw, alla malakia pou stamataei i exelixi tou. tespa gia mena to n8 einai i kaluterh suskeui pou uparxei auth th stigmh. (alla gia mena einai polu shmantikh h kamera. alliws pas pairneis ena dipurhno, na zestainetai gia pshlou phdhma kai na sou spaei ta arxidia
    Καλύτερη από φωτογραφική δεν είναι αλλά οκ είναι η καλύτερη κάμερα σε κινητό. Επίσης έχει εξέλιξη μέχρι το 2016 νομίζω; Κάπου εκεί, φαντάζομαι μέχρι τότε θα έχει ξανααλλάξει συσκευή, ενώ επίσης στο MWC στα τέλη του μήνα θα ανακοινωθεί πιθανότατα ο διάδοχος του N8.
    A και κάντο update ρε κιοφτέ, από τις 7/2 είναι διαθέσιμη η Belle για ελληνικά Ν8, ακόμα στο symbian^3 είσαι;
    Last edited by SpiritCrusher; 21-02-2012 at 13:17.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  6. #111
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    Quote Originally Posted by Ethereal View Post
    αξιζει;225 το βρηκα.
    Καλό μεν, μικρή οθόνη δε. Η οθόνη είναι 3.3" και, οκ ξέρω είναι υποκειμενικό, αλλά είναι μείον. Πήγαινε δες το απο κοντά. Κατα τη γνώμη μου 3.7" είναι το μινιμουμ αποδεκτό, αλλιώς γίνεται κουραστικό στο internet surfing. 4"-4.3" το ιδανικό, με τις 4" να έχει το καλύτερο form factor/ισορροπία και 4.3" το μαξιμουμ χωρίς να γίνει κουραστικό στο χέρι.

    Κατα τ'άλλα, καλή κατασκευή, υλικά, καλή κάμερα, καλή οθόνη, γενικά οκ κινητάκι. Τσέκαρε και το Neo V στα 200€ που είναι με 3.7" οθόνη αλλά χειρότερο σε άλλους τομείς. Αν δώσεις και λίγα παραπάνω έχεις και επιλογές όπως Galaxy S, Nexus S, LG Optimus Black κτλ. Ίσως και Ν8 αν θες τόσο πολύ κάμερα όπως ο Μπέρνης.


    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post
    metaxeirismeno nokia n8. kaluterh kamera kai apo fwtografikes, gps usb on the go hdmi exodoa, xilia 2 kaloudia. vevaia exei symbian 3. to opoio egw to oustarw proswpika. alla an exeis sunhthisei android i iphone mporei na sou fanei kapws. egw to thewrw kai gamw, alla malakia pou stamataei i exelixi tou. tespa gia mena to n8 einai i kaluterh suskeui pou uparxei auth th stigmh. (alla gia mena einai polu shmantikh h kamera. alliws pas pairneis ena dipurhno, na zestainetai gia pshlou phdhma kai na sou spaei ta arxidia
    Καλύτερη από φωτογραφική δεν είναι αλλά οκ είναι η καλύτερη κάμερα σε κινητό. Επίσης έχει εξέλιξη μέχρι το 2016 νομίζω; Κάπου εκεί, φαντάζομαι μέχρι τότε θα έχει ξανααλλάξει συσκευή, ενώ επίσης στο MWC στα τέλη του μήνα θα ανακοινωθεί πιθανότατα ο διάδοχος του N8.
    A και κάντο update ρε κιοφτέ, από τις 7/2 είναι διαθέσιμη η Belle για ελληνικά Ν8, ακόμα στο symbian^3 είσαι;
    exei kaluterh kamera apo polles fwtografikes mexri 300 dollaria xerw gw
    ase pou phga se ena party savvato, me 2 gfwtografikes. kai oi dikes mou vgainan kaluteres apo tis pshfiakes kata polu.
    kai egw perimena na valw belle, alla peran ths taxuthtas exei toses malakies kai bugs pou telika enw perimena pws kai pws de thn anavathmizw. mhn eisai provato re su. na tsekareis oti neo vgainei an einai kalo. gamhse ta einai h belle. exei polu klaluterh yaxuthta kai scrolarisma alla se varos shmantikotatwn parametrwn
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  7. #112
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    spiritcrusher αυτο εχεις εσυ;βλεπω οτι ειναι και 196 εννοειται οσο φτηνοτερο το καλυτερο αλλα σε τι ειναι χειροτερο;εχεις καποιο link με συγκριση;δεν ειμαι και το πιο απαιτητικο ατομο σαυτον το τομεα μιας και ειχα παντα "outdated" κινητα ,εχοντας αγορασει καινουργιο μονο το nokia 3310 12 χρονια πριν =p

    απλα το ψηνω εδω και καιρο για ενα android.

  8. #113
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Όχι, αν και επειδή δε παίζει μία, μάλλον κατα'κει με κόβω :/

    Για 200€ δεν υπάρχει καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή (χωρίς να μετράμε μεταχειρισμένα ε). Το Ray είναι καλύτερο στη ποιότητα υλικών, στο πως είναι ενωμένα μεταξύ τους (φινίρισμα κτλ) και στη κάμερα. Δεν ξέρω αν έχει και καλύτερη οθόνη, αλλά λίγο μας νοιάζει μιας και οι διαφορές θα είναι μικρές ενώ στα 3.3" είναι και πιο μικρή.
    Το Neo V έχει μια οκ 3.7" οθόνη, καλή απόκριση και 1 GHz Cpu, 512 ram. Είναι αυτομάτως καλύτερο από Blade στο hardware ενώ είναι σχεδόν ισάξιο με όλες τις Android λύσεις μέχρι 300€ (μπορεί και 350€ όπου μπορείς να βρεις το LG Optimus 2x που είναι 2πύρηνο). Αν δεν είναι ισάξιο τότε η διαφορά των άλλων δεν αρκεί να αντισταθμίσει το value των 200€.
    Το μόνο πραγματικά αρνητικό για το Neo V σε αυτή τη τιμή είναι το SAR του που είναι 1.10 (ακα χάλια), αλλά αυτό δεν απασχολεί όλο το κόσμο (πχ εμένα με ενδιαφέρει)

    Συγκριτικό των specs: http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=4122

    Κάτω από την εικόνα έχει και λινκ για τα reviews. Διαβασε τα και δες και την τελευταία σελίδα τους που βγάζει το Conclusion και δείχνει εναλλακτικές λύσεις, θα αναφερθεί και στο Ray.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  9. #114
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    A ναι ξέχασα πως εσύ ίσως να γουστάρεις και Xperia Play που πρακτικά είναι ένα κινητό-PSP από όσο ξέρω. Ψάχτο.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  10. #115
    Senior Member Imperium's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Beneath the Remains
    Posts
    793

    Default

    Αν εχει καποιος Sonυ Ericsson Neo V ας στειλει pm θελω βοηθεια για ενα θεμα

  11. #116
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    αργά το θυμήθηκα αλλά δεν είχα πιτσι.
    το απόγευμα πάω για κινητό, είμαι ανάμεσα σε δύο, ένα android (sony) κ ένα windows (samsung).
    τα windows υποτίθεται θα έφτιαχναν το μαρκετ τους -που ήταν για το πέο- για τα 7 (το δικό μου είναι 7,5).
    έχουμε μέχρι τις 17,00 να πείτε τις γνώμες σας κ να με πάρετε στον λαιμό σας. μερζί κλπ
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  12. #117
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Quote Originally Posted by Κυρία Μαριάννα View Post
    αργά το θυμήθηκα αλλά δεν είχα πιτσι.
    το απόγευμα πάω για κινητό, είμαι ανάμεσα σε δύο, ένα android (sony) κ ένα windows (samsung).
    τα windows υποτίθεται θα έφτιαχναν το μαρκετ τους -που ήταν για το πέο- για τα 7 (το δικό μου είναι 7,5).
    έχουμε μέχρι τις 17,00 να πείτε τις γνώμες σας κ να με πάρετε στον λαιμό σας. μερζί κλπ
    Εγώ έχω κινητό με windows και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Αλλά να σημειώσω ότι δεν ασχολούμαι με εφαρμογές κτλ οπότε δε ξέρω τι παίζει με το μάρκετ και τι απαιτήσεις έχεις. Αν ψάχνεις πάντως κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή μπορείς να μου πεις να ψάξω να δω αν υπάρχει (αν και οκ, γίνεται και με γκουγκλάρισμα αυτό)

    Α, ένα σάμσουνγκ έχω και εγώ, το οποίο στην αρχή ήταν προβληματικό. Κολλούσε η οθόνη και έπρεπε να αδειάσει πλήρως η μπαταρία για να συνέλθει. Περίεργως, μου έπεσε κάτω μια φορά και από τότε δε μου το ξανάκανε ποτέ.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  13. #118
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    tinw pros to samsung... ta kinita mou fevgoun apo ta xeria mesa stin prwti wra pou ta agorazw.
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  14. #119
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    γελαω με ερωτηση πεστε μου τι κινητο να παρω χωρις να μας λετε μπατζετ και γι α τι θα το χρησιμοποιειτε πιο πολυ. αν θελετε μονο να μιλατε και να στελνετε μηνυματα σας βρισκω κινηταρα με 20 ευρω
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  15. #120

    Default

    Ψαχνω κινητο με SIM 3G (USIM) οσο πιο φθηνο γινεται με αγορα μεσω internet. Που?
    But, suddenly, I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use like inspiration...

Similar Threads

  1. Αγορά Projector.
    By Tonosalata in forum PC & Games
    Replies: 14
    Last Post: 26-12-2010, 21:12
  2. Αγορά Drums
    By Drumsick in forum Musicians Chat
    Replies: 97
    Last Post: 20-11-2010, 20:30
  3. Αγορα Λαπτοπ
    By jack the ripper in forum PC & Games
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-2009, 13:39
  4. Κινεζικη Αγορα
    By Strasnic in forum The Marketplace
    Replies: 0
    Last Post: 10-06-2008, 17:33
  5. Internet μέσω κινητού
    By Dragonlord in forum PC & Games
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2004, 16:13

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •