Results 1 to 8 of 8

Thread: Γιώργος Τσούκης

  1. #1
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default Γιώργος Τσούκης

    Θα προσέξατε ότι στην ενότητα Steal My Comics άρχισα να ανεβάζω (σε jpg) τα βιβλία μου για δωρεάν και ελεύθερο download, με απώτερο σκοπό βέβαια τη διάθεση ολόκληρης της βιβλιογραφίας στο διαδίκτυο και στα torrents.

    Εδώ και καιρό η κύρια ασχολία μου δεν έχει καμία σχέση με τα κόμικς, και αυτό μου επιτρέπει να βλέπω τα πράγματα από μια απόσταση ασφαλείας, ό,τι κι αν σημαίνει αυτό.

    Από τον Ιούνιο του 2009 και μετά σταμάτησα εντελώς τα κόμικς.

    Με τον καιρό έμαθα να βλέπω την τυπωμένη δουλειά μου ώς αυτό που πραγματικά είναι: Τίποτα παραπάνω από μια σειρά μέτριων έως κακών, ελληνικών άλμπουμ, στενά συνδεδεμένα με την αγωνιώδη προσπάθεια μιας νέας ελληνικής σκηνής κόμικς (ας την ονομάσουμε Νέο Κύμα από βαρεμάρα και μόνο) που πασχίζει να βρεί τη φωνή της και να θέσει τις βάσεις για την επόμενη φουρνιά.

    Δεν έχω κανένα λόγο πλέον να «προστατεύω» δουλειές, που όχι μόνο κακογέρασαν, αλλά και δε με εκφράζουν πιά. Οπότε δε με νοιάζει καθόλου να τις κάνω φεηγ-βολάν και να τις μοιράσω «εκεί έξω».

    Κάποια στιγμή, αργά ή γρήγορα, θα παρουσιάσω κάτι καινούργιο. Μέχρι τότε υπάρχουν αρκετές έτοιμες δουλειές στο συρτάρι προς έκδοση, όλες έχουν ανακοινωθεί εδώ και χρόνια. Επίσης θα συνεχίσω να διανέμω το στοκ των βιβλίων που έχει απομείνει, από αφοσίωση στο αναγνωστικό κοινό κι επειδή θέλω εκτός από τον 27άρη iMac και το νέο iPad απεγνωσμένα.
    τελευταία φαίνεται ότι δεν την παλεύει, όπως και να'χει στο www.tsoukis.gr
    μπορείτε να κατεβάσετε 2 τεύχη του μικρού Κθούλου, το super insomniacs, και το "η Φανή στον κόσμο της."
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  2. #2
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    γιατί δεν την παλεύει;
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  3. #3
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    ε γιατί πριν κανα χρόνο έβγαλε ανακοίνωση στο site ότι αποκηρύσσει όλα τα κόμικς του εκτός από 3-4 που δε θυμάμαι ποια ήταν, μετά έκλεισε το site, μετά έβγαλε τη ροζ ταινία του Τσιχλόφσκι και απ'ότι μου είπε σε mail το άλμπουμ θα βγει τον Απρίλιο, μετά άνοιξε πάλι το site και έλεγε ότι αν δεν αγοράσει iMac δεν θα ξανακάνει κόμκς, και τώρα αυτό το κείμενο.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  4. #4
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Α δλδ δεν κάνει πλάκα

  5. #5
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    Τον ειχα δει περσυ στην Comicon (ή πως την λεγανε δεν θυμαμαι) στην Ελληνοαμερικανικη ενωση και αραζε μονος του στο section του. Κακως που δεν του μιλησα, καθοτι τυχαινει να χω τις περισσοτερες δουλειες του και θα θελα να τον γνωρισω καλυτερα..

    Και δηλαδη, τερμα...γεια σας Η' απλα περναει μια φαση? (κατι που δικαιουνται, μεταξυ μας, ολοι οι καλλιτεχνες).

  6. #6
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by Kaserinos View Post
    Και δηλαδη, τερμα...γεια σας Η' απλα περναει μια φαση? (κατι που δικαιουνται, μεταξυ μας, ολοι οι καλλιτεχνες).
    λογικά μια φάση περνούσε/περνάει, αν και κάπως το κούρασε. εδώ το νέο (μέτριο) webcomic του.

    http://zaklincomic.wordpress.com/
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  7. #7
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    κυκλοφόρησε το νέο κόμικ του,

    ,

    αν το πήρε/πάρει κανείς ας ποστάρει γιατί θέλω να το συζητήσω λίγο, μη μιλάω μόνος μου.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Kaserinos View Post
    Comicon (ή πως την λεγανε δεν θυμαμαι)
    Comicdom Con Athens παρακαλώ. :ρ
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

Similar Threads

  1. Πέθανε ο Γιώργος Παντελάκης - R.I.P
    By geologiko_karoto in forum Athletics
    Replies: 15
    Last Post: 03-02-2009, 21:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •