Page 16 of 19 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast
Results 226 to 240 of 277

Thread: ΠΟΥΣΤΗΔΟΙ

  1. #226
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    αλλου ειναι το κλου
    Νάσου Παπαχριστόδουλου αντιπροέδρου της Φιλελεύθερης Συμμαχίας,

    και συντονιστή το δημοσιογράφο Πάσχο Μανδραβέλη,
    για τον δευτερο δεν χρειαζονται εξηγησεις. ο πρωτος να θυμισουμε οτι υπηρξαν φημες πως σ'αυτον οφειλοταν το καλεσμα των αγανακτισμενων.
    this is radio freedom.

  2. #227
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Ε, και που είναι το κλου;

  3. #228
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default


  4. #229
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    πεθαινω με τον συνδυασμο του αβαταρ μου με του ικονοκλαστ
    this is radio freedom.

  5. #230
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    bump και χαμος

    Ομοφυλοφιλία και Μεταναστευτικό – Μία αμφίδρομη σχέση

    Ευπαθείς κοινωνικές ομάδες όπως αυτές των ομοφυλοφίλων πρόσκεινται ευμενώς στην άκριτη και άκρατη εισροή μεταναστών, διότι δι’ αυτής αυξάνονται οι πιθανότητες άγρας σεξουαλικών συντρόφων τους από την ολοένα αυξανόμενη δεξαμενή νεαρών πτωχών ανδρών αλλογενούς προελεύσεως. Επιπλέον, μια τέτοια εισροή προκαλεί τον πολλαπλασιασμό των «τοιούτων» υπάρξεων, δεδομένου ότι η δραματική αύξηση της πληθυσμιακής πυκνότητας κάθε ζωϊκού είδους, όταν ο χώρος της κατοίκησής του παραμένει ανελαστικός, οδηγεί σε φαινόμενα καλπάζουσας ομοφυλοφιλίας, όπως έχει διαπιστωθεί άλλωστε και πειραματικά επί της κοινωνίας των τρωκτικών.

    Η ομοφυλοφιλία ενδεχομένως να αποτελεί την ασφαλιστική δικλείδα της φύσεως προς σταθεροποίηση ενός εκθετικά αυξανόμενου πληθυσμού του πλανήτη, αποτέλεσμα των ετεροφυλοφιλικών συνηθειών των ανθρώπων, οι οποίοι αρχίζουν να γίνονται άχθος αρούρης ως προς τις δυνατότητες τού πλανήτη να τους εκθρέψει. Η αλλαγή σεξουαλικών συνηθειών στην ιστορία των ειδών είναι γεγονός καταγεγραμμένο και τεκμηριωμένο επιστημονικά και δεν αποκλείεται να συμβεί και στο ανθρώπινο είδος για να διασφαλίσει την απαιτούμενη σταθεροποίηση τού πληθυσμού της Γης σε σχέση με τις δυνατότητες της τελευταίας να τον εκθρέψει, μέχρι τουλάχιστον την εποχή που μελλοντικά τεχνολογικά επιτεύγματα θα καταστήσουν εφικτά τα διαστημικά ταξίδια, προς εποικισμό άλλων πλανητών από τον πλεονάζοντα πληθυσμό της Γης.

    Σε τοπικό όμως επίπεδο, κάθε χώρα έχει τις ιδιαιτερότητές της. Στην περίπτωση της Ελλάδος, η οποία, σε αντίθεση με την πληθυσμιακή έκρηξη άλλων χωρών, πάσχει από υπογεννητικότητα και χαρακτηρίζεται από έντονο δημογραφικό πρόβλημα, το μοντέλο της ομοφυλοφιλίας ως παράδειγμα προς μαζική μίμηση δεν είναι συμβατό με τις ανάγκες της. Παραμένει όμως χρήσιμο ως εξαγώγιμο προϊόν σε χώρες οι οποίες μαστίζονται από υπερπληθυσμό, όπως για παράδειγμα η Κίνα, η Ινδία, η Αίγυπτος αλλά και όμορες χώρες όπως η Τουρκία. Από αυτήν την άποψη, η προώθηση μιας εκστρατείας υπέρ της μετανάστευσης Ελλήνων ομοφυλοφίλων σε αυτές τις χώρες, ίσως μέσα από διακρατικές πολιτισμικές συμφωνίες υπό την αιγίδα πάντοτε της Ευρωπαϊκής Ένωσης, όπου η ομάδα των «ευρωφυλοφίλων» δεν είναι καθόλου σκιώδης (αλλά εμφανώς «συκη-ώδης»), θα αποτελούσε ευεργετική πρωτοβουλία αμοιβαίου συμφέροντος μεταξύ ημών και των χωρών που χειμάζονται από άκρατο υπερπληθυσμό.

    Χρίστος Γούδης

    (Λαϊκός Παρατηρητής)
    http://www.cgoudis.gr/?p=885
    this is radio freedom.

  6. #231

    Default

    Ο σεισμός, οι πλημμύρες, το τσουνάμι, η ομοφυλοφιλία.
    Τα μέσα της φύσης για την καταπολέμηση του υπερπληθυσμού.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  7. #232
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

  8. #233
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    θα κοιτάει τα κομμεντς και τα blogs με τους αφορισμούς και θα χαίρεται που αποκαλεσε ομοφοβικο έναν μέσο 65αρη νεοελληνα που γεννήθηκε στην επαρχία και πρέπει να δηλωνε και κκε μεταξυ αλλων. α ναι και πέθανε χθες. πολέμα το συστημα και τον συντηρητισμό φαλακρέ ιππότη είμαστε μαζί σου. και καλή τυχη στις εκλογές, θα την χρειαστείς


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  9. #234
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by Marillion View Post
    και πρέπει να δηλωνε και κκε μεταξυ αλλων.
    Που κολλαει αυτο ? Δεν διαφωνω με τα υπολοιπα αλλα δεν καταλαβα πώς συνδεοντται με το οτι δηλωνε κκε
    Let The Freak Flag Fly!

  10. #235
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    δεν μουντζωσα εγώ btw. μπορει να ειναι και απορροια σταλινικού τύπου νομοθεσίας ή στερεοτυπισμού αλλά εχω την (Βασιμη) εντύπωση πως το κόμμα είναι ξεκάθαρα κατά σε ζητήματα υιοθεσίας, γάμου και των υπόλοιπων ας πούμε θεσμικών κατοχυρώσεων υπέρ των lgbt. μπορεί να μην κάνεις το ατοπημα βαλιανάτου να το πεις και ομοβικό αλλά δεν το λες και gay-friendly εχμ...

    νομίζω πως ο γρηγορης ενωσε τις τελειες και είπε την μαλακια του γιατί γκουγκλαρω ατελειωτα για ομοφοβικες δηλώσεις μητροπάνου και βρίσκω μονάχα την τρολλιά του (βαλιανατου)


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  11. #236
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default



    Quote Originally Posted by Maria Cyber
    Το «δεν πολιτεύομαι», μου ακούστηκε ως «δεν παντρεύομαι» και το «θα μείνω αφοσιωμένος στον άντρα μου και στα βιβλία μου» μου ακούστηκε ως «θα κάνω τη επανάσταση μου». Πόσο πλάκα έχει μια πρόταση που αν την έλεγε ένας ετεροφυλόφιλος θα ήταν πιο στερεοτυπική από ποτέ. Ζούμε σε εποχές που οι ανατροπές έρχονται από τις αυτοαναιρέσεις των δεδομένων. Γέλασα πάρα πολύ όταν μια φίλη, μου είπε «μα εγώ ως στρέιτ ποτέ δεν έχω πει θα μείνω αφοσιωμένη στον άντρα μου, πόσο μικροαστικό είναι αυτό που είπε ο Κορτω;».

    Τι ακριβώς είναι μικροαστισμός πλέον στις μέρες μας; Την στιγμή που το lesbian.gr ξεπερνά τa 2.000.000 views εκ των οποίων το 54% είναι ζευγάρια και στρέιτ άντρες, την στιγμή που οι γκέι και οι λεσβίες απαιτούν δικαίως ένα σύμφωνο συμβίωσης και γεννάνε παιδιά και διεκδικούν το δικαίωμα στην υιοθεσία, την ιδία ακριβώς στιγμή οι στρειτ έχουν αποδείξει και βροντοφωνάζουν ότι ο γάμος δεν σημαίνει ευτυχία και ακριβώς την ίδια στιγμή τα ανατολικά αγόρια και κορίτσια (οι «λαθρομετανάστες») αποτελούν αντικείμενο πόθου για ένα μεγάλο κομμάτι του πληθυσμού μας, αυτήν ακριβώς την στιγμή το ίδιο που ονομαζότανε «μικροαστισμός» μπορεί να αποτελέσει μια queer προοπτική για μια καλύτερη κοινωνία.
    lol

  12. #237
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    την ιδία ακριβώς στιγμή οι στρειτ έχουν αποδείξει και βροντοφωνάζουν ότι ο γάμος δεν σημαίνει ευτυχία
    μαλακία^2 , ο γάμος δεν έχει να κάνει για την ευτυχία , αλλά με διάφορες "νομικές / εφοριακές" μαλακίες.
    Εγώ ζούσα στο κέντρο με την λατρεία μου, αλλά επειδή το ενοικιαστήριο ήταν στο όνομά της, και το όχημα στο όνομά μου δεν μπορούσαμε να βγάλουμε άδεια για δακτύλιο (ένα απλό αστείο παράδειγμα)
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  13. #238
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Σκέψου πόσο θα δυσκόλευε η ιστορία αν το οδηγούσες και με την όπισθεν.

  14. #239
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    πολύ καλό ^

  15. #240
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Σκέψου πόσο θα δυσκόλευε η ιστορία αν το οδηγούσες και με την όπισθεν.

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    πολύ καλό ^

    δεν το κατάλαβα
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •