Page 17 of 19 FirstFirst ... 71516171819 LastLast
Results 241 to 255 of 277

Thread: ΠΟΥΣΤΗΔΟΙ

  1. #241
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    ξεχάστε το άρθρο, στα σχόλια είναι το ζουμί...

    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  2. #242
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default


  3. #243
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Αν η ομοφυλοφιλία ήταν πράγμα φυσικό τότε ο θεός θα έφτιαχνε τον Αδαμ και το Γιώργο λέει.

    Στην ίδια πρόταση.

  4. #244
    κρισνακορ Jacknife's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    The Witch's Heart
    Posts
    683

    Default

    Νεοταξιτες Εβραιομασωνοι Σιωνιστες Ψοφο

  5. #245
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    η ορθογραφία...
    Rock or Nothing

  6. #246
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Ψηθείτε να κάνουμε ένα ομαδικό report σε κάθε ηλίθιο προφίλ, να τους σβήσουν και να ξεράσουν πάνω τους από την μιζέρια τους.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  7. #247
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    τι να σ κάνει το ομαδικό report. εδώ χρειάζεται βόμβα υδρογόνου.
    Rock or Nothing

  8. #248

    Default

    αυτό με τους μασόνους είναι φοβερό πράμα παιδιά. από αεροψεκασμούς και λόμπια μέχρι οδοντόκρεμες και πούτσες.


    επι του θέματος, πέρσυ μίλαγα με έναν τύπο σε ένα μπαρ και μου έλεγε ότι είναι κατά στο να υιοθετούν παιδιά οι πούστηδοι. τον ρώτησα γιατί και μου είπε ότι με αυτά που θα βλέπει το παιδί θα γίνει τέτοιος τοιούτος και χειρότερος. είχε την ευγενή καλοσύνη να μου το εξηγήσει και να μου πει ότι ένα ζευγάρι πούστηδων είναι κατά πολύ (πολύ πολύ λέμε) πιο πιθανοί υποψήφιοι για κακοποίηση του τέκνου τους από ένα straight ζευγάρι. επειδή είναι πούστηδοι βασικά.

    όση ώρα μου τα έλεγε αυτά καθόταν απέναντι μου στην μπάρα πίνοντας μπύρα. Σκάλιζε τη μύτη του να βγάλει κακάδια και κούναγε με χάρη τα δαχτυλάκια του στο πέδιλο(εκείνο το τουριστικό αλλά χωρίς κάλτσα). Νομίζω ένιωσα σχεδόν κανονικός άνθρωπος εκείνο το βράδυ. Να είναι καλά το παιδί, όπου και να'ναι.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  9. #249
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Επειδή αν δεν απατώμαι το φαινόμενο των ανοιχτών gay ζευγαριών, υπάρχει τις τελευταίες δεκαετίες, πόσο μάλλον το να μεγαλώνει ένα παιδί από ομοφυλόφιλους γονείς, υπάρχει κάποιος να δώσει λινκ για κάποια ει δυνατόν εμπεριστατωμένη και αντικειμενική έρευνα επί του θέματος; Για το αν επηρεάζεται η σεξουαλικότητα κάποιου ατόμου, μεγαλωμένου από ομοφυλόφιλους γονείς. Ή γενικά αν και πως επηρεάζεται κάποιος άνθρωπος που μεγάλωσε σε τέτοιο περιβάλλον. Αν δεν κάνω λάθος, το φαινόμενο είναι καινούριο και δεν μπορούμε να βγάλουμε στατιστικά συμπεράσματα ακόμα. Ψάχνω όμως σχετικές έρευνες και γίνεται ένα χάος. Αν κάποιος το έχει ψάξει, ας μοιραστεί, θενκς.

  10. #250
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Εμένα μόνο ένα πράγμα θα με απασχολούσε.
    Το μπουλινκ του παιδιού στο σχολείο. Τα παιδιά μην έχοντας την αίσθηση του τι μπορεί να προκαλέσουν ψυχολογικά είναι αμάσητα.

    Είναι φυσικά θέμα σχολείου και δάσκαλου να τονίσει φαντάζομαι το δικαίωμα στην διαφορετικότητα. Από την άλλη δεν έχω και άποψη για το πως ας πούμε υποδέχτηκαν τα πρώτα παιδάκια από άλλες χώρες.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #251
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Επειδή αν δεν απατώμαι το φαινόμενο των ανοιχτών gay ζευγαριών, υπάρχει τις τελευταίες δεκαετίες, πόσο μάλλον το να μεγαλώνει ένα παιδί από ομοφυλόφιλους γονείς, υπάρχει κάποιος να δώσει λινκ για κάποια ει δυνατόν εμπεριστατωμένη και αντικειμενική έρευνα επί του θέματος; Για το αν επηρεάζεται η σεξουαλικότητα κάποιου ατόμου, μεγαλωμένου από ομοφυλόφιλους γονείς. Ή γενικά αν και πως επηρεάζεται κάποιος άνθρωπος που μεγάλωσε σε τέτοιο περιβάλλον. Αν δεν κάνω λάθος, το φαινόμενο είναι καινούριο και δεν μπορούμε να βγάλουμε στατιστικά συμπεράσματα ακόμα. Ψάχνω όμως σχετικές έρευνες και γίνεται ένα χάος. Αν κάποιος το έχει ψάξει, ας μοιραστεί, θενκς.
    Υπάρχουν πολλά ακαδημαϊκά papers στο θέμα. Στείλε μου το mail σου σε pm να σου στείλω μερικά γιατί τα περισσότερα απ' τα Journals που τα φιλοξενούν δεν τα παρέχουν δίχως συνδρομή.

  12. #252
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Επειδή αν δεν απατώμαι το φαινόμενο των ανοιχτών gay ζευγαριών, υπάρχει τις τελευταίες δεκαετίες, πόσο μάλλον το να μεγαλώνει ένα παιδί από ομοφυλόφιλους γονείς, υπάρχει κάποιος να δώσει λινκ για κάποια ει δυνατόν εμπεριστατωμένη και αντικειμενική έρευνα επί του θέματος; Για το αν επηρεάζεται η σεξουαλικότητα κάποιου ατόμου, μεγαλωμένου από ομοφυλόφιλους γονείς. Ή γενικά αν και πως επηρεάζεται κάποιος άνθρωπος που μεγάλωσε σε τέτοιο περιβάλλον. Αν δεν κάνω λάθος, το φαινόμενο είναι καινούριο και δεν μπορούμε να βγάλουμε στατιστικά συμπεράσματα ακόμα. Ψάχνω όμως σχετικές έρευνες και γίνεται ένα χάος. Αν κάποιος το έχει ψάξει, ας μοιραστεί, θενκς.
    Στα ετερο ζευγάρια γίνεται δηλαδή ανάλογη έρευνα, για το τι επιδράσεις έχουν οι γονείς στη σεξουαλικότητα των παιδιών; Ή αυτά έχουν εκ των πραγμάτων ..υγιή σεξουαλικότητα;
    a cry for help, a hint of anaesthesia

  13. #253
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    rudie, δεν μίλησα για "υγιή" ή "άρρωστη" σεξουαλικότητα. Για να είμαι ειλικρινής, πιστεύω ότι το τι θεωρείται "ανώμαλο" (ή "μη-υγιές" σύμφωνα με τον δικό σου ορισμό), ορίζεται αρκετές φορές από την ίδια την κοινωνία. Είναι σχετικό λοιπόν.
    Τα παιδιά μεγαλώνουν με διάφορους τρόπους, επικρετέστερος των οποίων είναι οι ετεροφυλόφιλες οικογένειες. Από πάντα, δεν είναι καινούριο φαινόμενο, έχει μελετηθεί. Αρκετά παιδιά επίσης μεγαλώνουν σε ορφανοτροφεία ή σε κοινόβια. Έχω διαβάσει αρκετά κείμενα που αφορούν την ανάπτυξη την προσωπικότητας του παιδιού και πως αυτή επηρεάζεται από την παρουσία του πατέρα και της μητέρας. Επειδή δεν έχω κάποιο σημείο αναφοράς για μελέτη πάνω στο πως μεγαλώνουν παιδιά από ομοφυλόφιλα ζευγάρια, ζητάω τα φώτα κάποιου που έχει ασχοληθεί. Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι κακό αυτό και γιατί με κοντράρεις.

    Λεκέ, έχεις πμ.

  14. #254
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  15. #255
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    rudie, δεν μίλησα για "υγιή" ή "άρρωστη" σεξουαλικότητα. Για να είμαι ειλικρινής, πιστεύω ότι το τι θεωρείται "ανώμαλο" (ή "μη-υγιές" σύμφωνα με τον δικό σου ορισμό), ορίζεται αρκετές φορές από την ίδια την κοινωνία. Είναι σχετικό λοιπόν.
    Τα παιδιά μεγαλώνουν με διάφορους τρόπους, επικρετέστερος των οποίων είναι οι ετεροφυλόφιλες οικογένειες. Από πάντα, δεν είναι καινούριο φαινόμενο, έχει μελετηθεί. Αρκετά παιδιά επίσης μεγαλώνουν σε ορφανοτροφεία ή σε κοινόβια. Έχω διαβάσει αρκετά κείμενα που αφορούν την ανάπτυξη την προσωπικότητας του παιδιού και πως αυτή επηρεάζεται από την παρουσία του πατέρα και της μητέρας. Επειδή δεν έχω κάποιο σημείο αναφοράς για μελέτη πάνω στο πως μεγαλώνουν παιδιά από ομοφυλόφιλα ζευγάρια, ζητάω τα φώτα κάποιου που έχει ασχοληθεί. Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι κακό αυτό και γιατί με κοντράρεις.
    Δεν σε κοντράρω απαραίτητα, ούτε απευθύνθηκα απαραίτητα σε σένα, αλλά τη στιγμή που έγινε ποστ πιο πάνω η όλη εμετική φάση με τα σχόλια το ένα πιο αηδιαστικό από το άλλο, μου κάθησε κάπως άσχημα στο καπάκι μια ερώτηση "τι λένε οι έρευνες για τη σεξουαλικότητα των παιδιών μεγαλωμένων από ομοφυλόφυλα ζευγάρια" λες και αυτό είναι το ζητούμενο, για να εξετάσουμε τάχα από κει και πέρα το αν είναι ή δεν είναι οκ; το ειρωνικό "υγιές/άρρωστο" δίπολο το πέταξα όχι σαν ειρωνία προς εσένα αλλά γιατί ακριβώς πολλοί από τους εμετούς αυτούς είναι διατυπωμένοι σε βάσεις ..παθολογίας. Είναι προβληματικό, (ή, αν μη τι άλλο, άκαιρο αν θες) όταν τίθεται το συγκεκριμένο διακύβευμα, γιατί τέτοιο είναι, να μιλάμε για μελέτες και επιρροές τη στιγμή που κάποιοι δεν έχουν το αυτονόητο, ελάχιστο θεσμικό δικαίωμα να υιοθετήσουν ένα παιδί.
    a cry for help, a hint of anaesthesia

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •