Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 97

Thread: Μεγάλες Κυρίες, Οι

  1. #61
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Ήρθα να μουτζώσω με μανία, βέβαιος ότι είχες μολύνει το θρεντ με διθυράμβους για τη σπιτονοικοκυρά σου
    Resistance is useless

  2. #62
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Ra Pariah View Post
    Γουστάρω κάργα την ελαφρώς ξενική προφορά της, ρε συ! Τρελαίνομαι! Πιστεύω ότι αυτός είναι και ο λόγος για τον οποίο δεν την επέλεξε κάποιος σπουδαίος νεοέλληνας μουσουργός (Μίκης, Μάνος και τα άλλα παιδιά) ως «μούσα» του. Πολύ κρίμα. Στη δεκαετία του '80 και δώθε έβγαλε τίποτα που να αξίζει την προσοχή μας;
    Για τώρα θα σου πω να "Στο Βάθος Κήπος" με τραγούδια του Τσιτσάνη , "Τα παράλια" με τραγούδια από Μικρά Ασία.
    Οποσδήποτε "Διπλή Βάρδια" που νομίζω κεντάει με την φωνή της.
    Ιστορικά ακούς "Οι δρόμοι του μικρού Αλέξανδρου" απλά για το πόσο πολύπλευρη μπορεί να είσαι !
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #63
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    και ξεχνάμε πάντα τον μέγιστο Μαρκόπουλο που προσωπικά μ' αρέσει πολύ περισσότερο από τον Χατζηδάκι.
    Same here! Οι Ελεύθεροι Πολιορκημένοι είναι ένα κλικ μονάχα κάτω από το Άξιον Εστί, κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα.

    Κοιλίτσα, ίσως χρειαστώ τη βοηθειά σου στην εύρεση κάποιου απ' όσα ανέφερες μελλοντικώς!
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  4. #64
    Child Of The Tide Captain Harlock's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Somewhere
    Posts
    153

    Default

    Diamanda Galás This world is going up in flames And nobody wants to take the blame

    Last edited by Captain Harlock; 24-10-2012 at 23:01.

  5. #65
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Όποιος αναφέρει την Μεγάλη αξίζει μόνο πινκς...
    I don't do drugs. I am drugs.

  6. #66
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default



    Από όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω οι γυναίκες στο Ισραηλ θητεύουν υποχρεωτικά στον τακτικό στρατό του Ισραηλ για 2 χρόνια.

    Υπάρχει, θέλω να πω, μια ενδιαφέρουσα bizarre φαντασίωση σχετικά με την Γαλλο-Ισραηλινή Υπέροχη Κυρία Yael Naim και την υπηρεσία της στην πιο εκπαιδευμένη, δολοφονική πολεμική μηχανή στον κόσμο.



    Τρείς δίσκοι, όχι τόσο εντυπωσιακό βιογραφικό όσο οι περισσότερες κυρίες στο εν λόγω -εξαιρετικό- θρεντ. Μια πολύ ζεστή φωνή όμως.


  7. #67
    Child Of The Tide Captain Harlock's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Somewhere
    Posts
    153

    Default

    Δεν είναι μεν σόλο μουσικός αλλά μόνο και μόνο για αυτήν θα κάνω μια εξαίρεση.Η "poison ivy" δεν ήταν απλά το γυναικείο μέλος των rockabilly/garage punk θεών "The Cramps" αλλά ήταν βασικό μέλος της σύνθεσης τους.Χωρίς αυτήν οι Cramps δεν θα μπορούσαν να υπάρξουν.Έγραφε μεγάλο κομμάτι του αυθεντικού υλικού τους και ήταν σημαντικό τμήμα της αισθητικής τους.Άσε που έχει και γαμάτο γούστο στη μουσική (είναι συλλέκτρια δίσκων άλλωστε),έχω μάθει ένα σωρό μουσικές από συνεντεύξεις που έχει δώσει η ίδια!Γκομενάρα στα νιάτα της και μουσικάρα.
    Poison Ivy

  8. #68

  9. #69
    Senior Member Πόσο κάνει 10 συν 7's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    south area
    Posts
    773

    Default

    H Jehnny Beth θα γίνει σίγουρα μια μεγάλη κυρία αν συνεχίσει έτσι.






  10. #70
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  11. #71

    Default



    Μεγάλωσε και ομόρφυνε η Μαρίσα μας, τι κάνει μουσικά όμως? Μάλλον αυτό που θα περιμένατε, αλλά ακόμα γαμάει. Έβγαλε δίσκο ονόματι "July" πριν λίγους μήνες και από τι φαίνεται αξίζει την ολόκληρη του την ακρόαση. Στους μικρότερους, να προτείνουμε Ballads of Living and Dying βέβαια. Βάζει και αντίστοιχα όμορφες χορεύτριες στα βιντεοκλίπ, πανάθεμα της.






    Επίσης not letting a great thread die και θέλουμε dreamweapons πίσω στο φόρουμ μας
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  12. #72
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Την παρακολουθώ από το 2006 και είχα την τύχη να την δω και live το 2007. Είναι ο πρώτος δίσκος που δε μάρεσε και ούτε καν κράτησα για συλλογή. Όπως είπες όμως όποιος δε γνωρίζει να ασχοληθεί άμεσα.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  13. #73

    Default

    Το πρώτο που πόσταρα μου άρεσε πολύ, το 2ο όχι κάτι το ιδιαίτερο ναι. Παρ' όλα αυτά θα του δώσω μια ευκαιρία (εγώ δεν ήμουν το 2007 )
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  14. #74
    Senior Member Πόσο κάνει 10 συν 7's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    south area
    Posts
    773

    Default

    Από αύριο ετοιμάστειτε για ενα τιτανοτεράστιο άλμπουμ από την Έμμα Ραθ!


  15. #75
    κρισνακορ Jacknife's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    The Witch's Heart
    Posts
    683

    Default

    Δεν ειδα στο θρεντ αναφορα στη μεγαλη Lana Loveland των τεραστιων Fuzztones.



    Ακουστε και ενα επος απο τα σολο της:


Similar Threads

  1. Replies: 45
    Last Post: 25-11-2010, 03:49
  2. Θέλω δύο (2) μεγάλες χάρες
    By The_Fool in forum PC & Games
    Replies: 5
    Last Post: 08-11-2004, 06:59

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •