Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50

Thread: SCOTT COLUMBUS Dead At 54 - Apr. 4, 2011

  1. #31
    Member
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Patras
    Posts
    88

    Default

    Quote Originally Posted by Clockwork Orange View Post

    εδω το εκαναν με τον αγνωστο Ντιο δεν θα το κανουν με τον κολλητο τους?!
    η καλυτερη απαντηση σε τετοιες κουβεντες ειναι πρωκτοσκοπηση με το Σφυρι του Thor απο τον αειθαλη, ημιγυμνο πολεμιστη του μετσαλ Joey DeMaio, με υποκρουση το blast μερος του Demon's Whip

    RIP για τον Scott, ηταν the drummer of doom. Κριμα ΚΑΙ για αυτον τον θανατο
    it feels like a hundred years

  2. #32
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default

    RIP κ από μένα...άλλος ένας μεγάλος αποχώρησε...
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    Quote Originally Posted by Curehead View Post
    η καλυτερη απαντηση σε τετοιες κουβεντες ειναι πρωκτοσκοπηση με το Σφυρι του Thor απο τον αειθαλη, ημιγυμνο πολεμιστη του μετσαλ Joey DeMaio, με υποκρουση το blast μερος του Demon's Whip
    καλά τα λες μόνο που στο demon's whip δεν παίζει ο colombus

    r.i.p. στον πιο τσουβαλάτο και ωμό drummer Του heavy metal
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  4. #34
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Κrux, σε τυφλώνει το μίσος, μπερδεύεις τημπούτσα με τη βούρτσα, κι άλλα τέτοια όμορφα.

    Ξαναδιάβασε τον Xstroyer, δεν τα χώνει στον Jorn, αλλά λέει "εάν σας ενοχλεί το tribute της Magic Circle, να σας ενοχλήσει και το αντίστοιχο του Jorn ξέρω 'γώ".

    Έπειτα, η δικαίωση από τους Manowar δεν μου 'ρχεται από την εμπορική διάστασή τους, αλλά παρά μόνον από τους ύμνους τους. Έσυ έδωσες 95 φράγκα στον Μπαντηλάκη κι ένιωσες δικαίωση;;; Δικαίωση (ροφλ, αστείος όρος, αλλά εσύ τον χρησιμοποίησες, οπότε νίπτω τας χείρας) νιώθεις όταν ακούς μουσικάρες από την μπάντα που αγαπάς. Όταν ακούς απανωτά τα Fighting the World, Metal Warriors και Kill with Power και ΕΚΛΙΠΑΡΕΙΣ να σταματήσουν να πάρεις μιαν ανάσα.

    Όσο για τα σχετικά που λές

    Quote Originally Posted by Krux View Post

    και κανένας μα κανένας δεν έχει κάνει τα μάρκετινγκ αίσχη που έχουν κάνει οι μάνοβαρ στην ιστορία του μέταλ, με χειρότερο όλων αυτή η μαρκετινίστικη λογική να έχει περάσει ακόμα και στους στίχους της μουσικής που πουλάνε.
    ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΤΣΑΡΕΣ. Ξανά σε τυφλώνει το μίσος. Κράξε, κράξε, κράξε. Να δω τι θα καταλάβεις.

    Πώς ακριβώς αποφασίστηκε ότι οι Manowar διαθέτουν το πιο ΑΔΗΦΑΓΟ μάρκετινγκ στην μαιτσ'λ ιστορία; Ψηφίστηκαν σε κλειστό συνέδριο του ΣΥΡΙΖΑ;
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  5. #35
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    δαπ-νδφκ δεν ειναι ο krux?

  6. #36
    Senior Member Xstroyer's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    143

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    εδιτ
    επίσης ο εξαιρετικός γνώστης της τωρινής φάσης του σκληρού ήχου ξεχνάει οτι ο Jorn ήταν φίλος με τον Dio και αποτέλεσε τον αντικαταστάτη του Dio μαζί με τον Glenn Hughes στους Heaven & Hell για το tribute show στο High Voltage.
    Δεν έχει καμία σχέση αυτό με το σχόλιο που έκανα, ούτε ψάχνουμε το ποιός ήταν "πιο φίλος" με τον Dio. H παρατήρηση έχει να κάνει με το ότι αρνητικό και να ψάξουμε να βρούμε στο θέμα Manowar - Dio, ο Lande είχε το tribute έτοιμο και το έβγαλε με το θάνατο του Μεγάλου, αλλά η εμμονή με τους Manowar κάνει τους περισσότερους να επικεντρώνονται σε αυτούς, ξεχνώντας οτιδήποτε άλλο.


    edit: Δεν θα κάτσω να αναφέρω άλλα marketing αίσχη (χειρότερα των Manowar) και είναι πολλά. Δεν είναι αυτό το θέμα.

  7. #37
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by Ra Pariah View Post
    Πώς ακριβώς αποφασίστηκε ότι οι Manowar διαθέτουν το πιο ΑΔΗΦΑΓΟ μάρκετινγκ στην μαιτσ'λ ιστορία; Ψηφίστηκαν σε κλειστό συνέδριο του ΣΥΡΙΖΑ;
    Δεν θέλω να το συνεχίσω άλλο. Ειλικρινά έχω κουραστεί να γράφω και να διαβάζω για τους Manowar. Το μίσος μου ναι είναι δεδομένο, όπως και η δική σου λατρεία και είναι απολύτως λογικό οτι το μόνο που δεν μπορεί να βγει είναι συνεννόηση. Εγώ ίσως παραβλέπω κάποιους παράγοντες στην γενική θεώρηση μου για τους Manowar αλλά το ίδιο κάνεις και εσύ. Μπορεί επίσης να ευθύνεται το γεγονός οτι εγώ κάποια πράγματα που κάνουν δεν μπορώ να τα αποδεχτώ ώς άνθρωπος και μου τριβελίζουν το μυαλό και εσύ να τα αντιμετωπίζεις με χαμόγελο και να τα προσπερνάς. Τα παραδείγματα αναρίθμητα. Κανείς δεν είναι κατακριτέος και σαφώς δεν προσπαθώ να πω οτι "είστε χαζοί που δεν το καταλαβαίνετε".
    Το να μου λες οτι κάποιος έχει 220 κυκλοφορίες Manowar, εμένα προσωπικά μου ακούγεται λιτά αστείο παρόλο που και εγώ πρεζάκιας είμαι με τα δισκάκια. Εσύ το σκέφτεσαι και χαμογελάς και λες "οκ είναι καμμένος χαχα" και "τους λατρεύει". Και αυτό που με προβληματίζει περισσότερο, δεν είναι ο άνθρωπος που βαράει τον νταλκά του και έβαλε στόχο της ζωής του να το καταφέρει αυτό (μαγκιά του και χαρά του και εμείς μαζί) αλλά το πως είναι ποτέ δυνατόν ένα συγκρότημα με 10 συνολικά δίσκους στο ενεργητικό τους να έχει φτάσει σε αυτό το επίπεδο πληθώρας κυκλοφοριών. Δηλαδή οκ κάποιος κοροιδεύει κάποιον εδώ. Εγώ έχω συμφωνήσει με τον εαυτό μου (και πραγματικά μόνο αυτό με ενδιαφέρει) οτι αυτός που κοροιδέυει είναι ο ΝτεΜάιο, όπως κυριολεκτικά κοροιδεύει όταν έρχεται να βγάλει τον λόγο του ως άλλος βασιλέας και αναμεταδίδει "ελλάδα, μακεδόνες, που διώξατε τους Τούρκους" και μετά πάει στο άλλο βασίλειο και αναμεταδίδει "τουρκία, ωθομανοί, που σφάξατε τους έλληνες". Ο άνθρωπος που αντιλαμβάνεται οτι όχι μόνο δεν λαμβάνει οργή και μίσος για την ασυνέπεια του παραπάνω αλλά καθολική λατρεία και τυφλή υπακοή, ε οκ είναι αχαλίνωτος, είναι ασυγκράτητος. Και αυτός είναι πλέον ο ΝτεΜάιο και κατ' επέκταση το συγκρότημα του. Κάπως έτσι ερχόμαστε και στο μοναδικό που ανέφερα εξ αρχής, οτι το συγκεκριμένο συμβάν είναι κάτι το οποίο δύσκολα οι Manowar θα το αφήσουν ανεκμετάλευτο και στην παραδοχή οτι "κοίτα να δεις ρε πούστη που κάθισα και έγραψα πάλι κατεβατό για δαύτους". ΦΜΛ
    Last edited by Krux; 06-04-2011 at 10:47.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  8. #38
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Πού να το συνέχιζες κιόλας.

  9. #39
    και με γεύση μέντας croissant429's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    σε περιπτερα και επιλεγμενα βιβλιοπωλεια....
    Posts
    579

    Default

    Η συγκεκριμενη συζητηση ειναι ανευ σημασιας...,το μελλον θα δειξει αν θα το εκμεταλλευτουν εμπορικα η όχι. Όπως και να γινει όμως ο κάθε οπαδός θα το εκλάβει διαφορετικά ,σύμφωνα με την αντίληψή του.
    Προσοχη όμως μην τρεξετε όλοι οι πολεμιοι με το πρωτο tribute να βροντοφωνάξετε "τα έλεγα εγωωωωωω....!!!". Πολλοί εχουν κάνει κάτι ανάλογο άλλωστε στο παρελθον (Τριμπιουτ στον Ράντυ Ρόουντς, Κλιφ εμ ολ και τετοιαυτα,...) χωρίς ιδιαίτερο κράξιμο.
    don't break the fucking circle

  10. #40
    Senior Member Midnight's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    497

    Default

    Μου είναι απλά αδιάφορα (πλέον) τα σχόλια γύρω από το ποιόν της κάθε μπάντας. Μπορεί να είμαι αγαθός, αλλά το φτωχό μου μυαλό δεν αντιλαμβάνεται πώς κάποιοι άνθρωποι - και δεν με ενδιαφέρει η προσωπικότητά τους, συνολικά το βάζω - μπορούν να εκμεταλλευτούν εμπορικά το θάνατο ενός κοντινού τους προσώπου, όσο καθάρματα και αν είναι. Παρόλα αυτά, δικαίωμα του καθενός να πιστεύει ότι νομίζει, μπορεί να βγω και λάθος. Δεν έχει σημασία το τι θα κάνει ο DeMaio στο κοντινό μέλλον.

    Καλή ανάπαυση στον πολεμιστή Scott Columbus, που μου κράτησε συντροφιά από τα γυμνασιακά μου χρόνια μέχρι τώρα, και θα συνεχίσει να το κάνει, με το σχετικά αδέξιο και απίστευτα πορωτικό παίξιμό του. Στέκεται επάξια στο πλάι του Dio και του Midnight ως υπερασπιστής της metal πίστης. Το Defender θα παίζει για πάρτη του από δω και στο εξής.
    ART IS A BLAST!!!

  11. #41

    Default

    -(μαυροφορεμένος)Σκοτ, έχω νέο προτζεκτάκι υπεργαμηστερό να σου προτείνω τώρα που δε γυρίζεις Μάνογουορ!
    -Ποιο ρε?
    -Με τον Κουόρθον.
    -
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  12. #42
    Funeral Frog Mayhem's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rue morgue
    Posts
    1,180

    Default

    από τι πέθανε αυτός;

  13. #43
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Αγνωστο, και μου κανει τρομερη εντυπωση που δεν το εχουν διεκρινησει. Καπου πηρε το ματι μου κατι για αυτοκτονια, αλλα ειναι ανεπιβεβαιωτη ραδιο αρβυλα προς το παρον.

    Ολα κι ολα ομως η ανακοινωση των Manowar ηταν γτπ. Πιο τυπικοι κι απο γραφειο τελετων. Μονο ο Ross τον τιμησε οπως του αξιζε.....

    ΓΙ-ΓΑ-ΝΤΑΣ


  14. #44
    Senior Member psofimi's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    GREECE
    Posts
    723

    Default

    anysixitiko thanatiko exei pesei teleutaia...
    To all u weak mcs.... all u hardcore wannabe'z
    if u step into the ring be prepared to swing!! ...(WHUT??)

  15. #45
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Το λεγαμε για πλακα αλλα για δες που ισχυει. Στο τελος θα μεινει μονο ενας. Ο Lemmy. Οταν ολοι θα εχουν ''διαλυσει'' ή ''φυγει'' αυτος θα ειναι εκει, θα γραφει δισκους και θα περιοδευει.

Similar Threads

  1. Scott Walker
    By carheart in forum Music Discussion
    Replies: 19
    Last Post: 24-10-2014, 19:50
  2. Replies: 43
    Last Post: 19-04-2014, 00:25
  3. Scott Pilgrim
    By cybernaut in forum Comics/Cartoons
    Replies: 3
    Last Post: 30-04-2010, 13:10
  4. Scott Kelly 17/1
    By Agoraphobic_S.I. in forum Live Reports
    Replies: 10
    Last Post: 19-01-2010, 20:49
  5. Disfear-Doomriders-Dead Vows-Greet the Dead -14/11- AnClub
    By dopefiend in forum Live & Events Talk
    Replies: 8
    Last Post: 03-10-2008, 18:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •