Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: Πες την Ιστορία (σου) - Ξένα πρωταθλήματα

  1. #31
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Το 'και γω' με μπερδεύει λιγάκι, εγώ πάντως δεν ήμουν. Θυμάμαι όμως πόσα λεφτά από στοιχήματα έβγαλα που όλοι υποστηρίζαν Μπαρτσελόνα...Μάιο 94 δε πέθανε και ο Σένα;

  2. #32
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    1 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by rebelos View Post
    2001 λοιπόν: η Liverpool είναι στο ΟΥΕΦΑ και βλέπω τον τελικό με Deportivo Alaves... και 5-4 στην παράταση!!! από τους καλύτερους τελικούς που έχω δει ποτέ και φυσικά Owen, Mcallister, Fowler, Babbel και ένα σωρό. έκείνη την χρονιά μπορεί να είχε παίξει και την καύτερη μπάλα στην αγγλία, κατακτόντας και ΦΑ ΚΑΠ και ΛΙΓΚ ΚΑΠ (άτυπο τρεμπλ). αργότερα με τις εμφανίσεις στην Ευρώπη η αγάπη μόνο μεγάλωνε. Κάτι 4-0 σε Ρεάλ με κατσαπλιάδες και πάει λέγοντας. αποκωρύφομα ο τελικός στην Istanbull.

    Ιταλία: το 2003 ερωτεύτηκα την Juventus. Del Piero στα καλύτερά του, Nedved μόνο δάκρυα στα μάτια κάθε φορά, Tachinardi, Trezeguet, Ferrara, Montero, Buffon μόνο αγάπες έρωτες και αγκαλίτσες. Ειδικά εκείνος ο ημιτελικός στο CL με Ρεαλ ψωλιά 3-1 και τον Nedved να παίρνει κίτρινη και να μην παίζει στο τελικό. για πάντα χαραγμένος στην μνήμη. Αν έπαιζε με μίλαν θα τους γαμάγαμε.
    σε αγαπάω, απορώ πώς ξέχασα τον τελικό του ουέφα και το nedved. μπουνιές στο πάτωμα με εκείνη την κίτρινη στον ημιτελικό και πανηγύρια στους εμετούς που μοίρασε ο ντελ πιέρο σ' εκείνο το γαμημένο γκολ που ακόμα να βρω.

    Quote Originally Posted by rebelos View Post
    τη Deportivo εκείνη τη θυμάμαι (Τριστάν, Βαλερόν, κτλ) στους ημιτελικούς με Μιλαν
    4-1 στο μιλάνο, 5-0 στην Ισπανία
    χαχ, 4-0 ήταν και υπέροχος καναπές για την ομάδα του ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥ. μετά πήγαν οι μαλάκες κι αποκλείστηκαν από το μουρίνιο στη χρονιά του τελικού των άμπαλων (πόρτο μονακό). πάρε δω φάσεις, που πλέον με τις παλτοομάδες χωρίς προσωπικότητα περιμένουμε πώς και πώς να δούμε κανά ματς σαν το μπάρτσα-άρσεναλ δυο φορές το χρόνο. στο σουτ του ρουί κόστα στο τέλος, ρίγος.



    επίσης ξέχασα τη γαλλία ο βλάκας, PSG λοιπόν. ούτε που θυμάμαι γιατί, μόνο κάτι γκολ στην εβδομαδιαία εκπομπή του eurosport. μπαρτέζ, παουλέτα, ανελκά, ροναλντίνιο για λίγο. παίζει να διάλεξα μέσα μου όταν πήραν κάτι πρωταθλήματα στα mid-90's.

  3. #33
    Senior Member Eulogy's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    mesa sto nao..
    Posts
    2,256

    2 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    liverpool giati eixame kasetes spiti me ti megali omada '76-77-78 kai tis eyropaikes poreies. exontas ginei loipon aek kai liverpool (idies me ton aderfo mou ws edw) eprepe na dialleksw antipales stis ypoloipes xwres gia na exoume logo na malwnoume alla kai gia to fifa95 opote egina inter kai barca.
    telos sympathw k dortmound giati palia eksw apo ti n.f. poulousan skoufia dortmound kai exw parei ena
    before i pine away

  4. #34
    Senior Member Griffith's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    a cloud between the winds.
    Posts
    1,934

    5 στους 5 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    άρσεναλ συμπάθησα μετά τις φορές που την πετύχαμε στο τσ λ με τον παναθηναϊκό, το αήττητο πρωτάθλημα του 2004 και τα γνωστά, διάβασα και το υπερτάτσινγκ fever pitch με τις ιστορίες για το νταμπλ του '71 και έδεσε.
    παίζει να είμαι και ο μοναδικός εδώ μέσα, αλλά η ρεάλ μαδρίτης του 96-02 ήταν από τις πιο στυλάτες ομάδες που έχω δει.οι παντοτινοί κατσαπλιάδες αμυντικοί, ζαμοράνο, μακμάναμαν, μιγιάτοβιτς, σούκερ, κάρλος, ραούλ, ιέρο, μακελελέ, ζιντάν και βολ πλανέ με τη λεβερκούζεν, 2-3 στο ολντ τράφορντ με τρίπλα φερνάντο ρεντόντο στον μπεργκ, ωραία πράγματα γενικά.
    τα τελευταία χρόνια και κυρίως με τους γκαλάκτικος της σφαλιάρας είναι έως αδύνατον να τη αντέξεις αλλά βαδίζουμε με το δόγμα του ότι δεν αλλάζουμε ομάδα μετά από κάποια ηλικία γενικά.
    edit: ξέχασα τον πιο βασικό λόγο να γουστάρει κανείς την άρσεναλ από τότε που πρωτοείδα μπάλα και δώθε.
    Ντενις.Μπεργκαμπ.
    Last edited by Griffith; 20-03-2011 at 23:11.
    Oh, come, come be my waitress and serve me tonight
    serve me the sky with a big slice of lemon.

  5. #35
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    εγω ειδα γυμνο στον υπνο μου τον ελβετο θεουλη να παρτουζιαζει γκομενακια με φανελες σαλκε και εγινα μπορουσιαρα



    Spoiler
    μεγαλε στεφαν οι μελλοθανατοι σε χαιρετουν
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  6. #36
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    2 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Liverpool, Barcelona.

    Λίβερπουλ λόγω θεούλη Γκρόμπελαρ γιατί έπαιζα και τέρμας μέχρι την Τρίτη δημοτικού και λόγω Νταλγκλίς, τον οποίο αγαπάγαμε οικογενειακώς λόγω Σκωτίας που μέναμε 3 χρόνια (για τον ίδιο λόγο ξέχωρη θέση στην καρδιά μας έχει και ο Στράχαν). Για τον ίδιο λόγο που ήμανε Λίβερπουλ είχα και αντιπάθεια μέγιστη στην Γιουβέντους, για το καραπέτσινο του '85 και το πανηγύρι του Μπόνιεκ μετά την κουτρουβάλα στην περιοχή (ποιος παπουτσέλης).

    Μπάρτσα είναι πολύ απλά τα πράγματα: Έρικ Καστέλ. Δεν είχα δει ποτέ μου ισπανικό ποδόσφαιρο εκτός Μουντιάλ.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  7. #37
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    3 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Liverpool, Barcelona.

    Λίβερπουλ λόγω θεούλη Γκρόμπελαρ γιατί έπαιζα και τέρμας μέχρι την Τρίτη δημοτικού και λόγω Νταλγκλίς, τον οποίο αγαπάγαμε οικογενειακώς λόγω Σκωτίας που μέναμε 3 χρόνια (για τον ίδιο λόγο ξέχωρη θέση στην καρδιά μας έχει και ο Στράχαν). Για τον ίδιο λόγο που ήμανε Λίβερπουλ είχα και αντιπάθεια μέγιστη στην Γιουβέντους, για το καραπέτσινο του '85 και το πανηγύρι του Μπόνιεκ μετά την κουτρουβάλα στην περιοχή (ποιος παπουτσέλης).

    Μπάρτσα είναι πολύ απλά τα πράγματα: Έρικ Καστέλ. Δεν είχα δει ποτέ μου ισπανικό ποδόσφαιρο εκτός Μουντιάλ.
    ούτε εσύ αναφέρεις την απίστευτη μουτσούνα

    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  8. #38
    Senior Member Eulogy's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    mesa sto nao..
    Posts
    2,256

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    before i pine away

  9. #39
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    2 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    ναι αλλα αναφερει (ξανα) Ερικ Καστελ!
    επισης προφανως οι δεσμοι μου με την Γιουβε ραγισαν στο ματς που αναφερει ο Φορντ
    με το πεναλτυ του Μπονιεκ
    (τι παικταρας ομως)

  10. #40
    Kenny Dalglish mrmaiden's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    St. James's Gate Brewery, Dublin
    Posts
    1,275

    3 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post

    Λίβερπουλ λόγω θεούλη Γκρόμπελαρ γιατί έπαιζα και τέρμας μέχρι την Τρίτη δημοτικού και λόγω Νταλγκλίς, τον οποίο αγαπάγαμε οικογενειακώς λόγω Σκωτίας που μέναμε 3 χρόνια (για τον ίδιο λόγο ξέχωρη θέση στην καρδιά μας έχει και ο Στράχαν). Για τον ίδιο λόγο που ήμανε Λίβερπουλ είχα και αντιπάθεια μέγιστη στην Γιουβέντους, για το καραπέτσινο του '85 και το πανηγύρι του Μπόνιεκ μετά την κουτρουβάλα στην περιοχή (ποιος παπουτσέλης).
    Mόνο pinks για αυτό που έγραψες για Dalglish!!!

    Και όσο για τον πέτσινο Μπόνιεκ, πέρα από το γεγονός ότι ξεκίνησε να πέφτει έξω από την περιοχή, ο τίμιος Gary Gillespie δεν τον ακούμπησε καν

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post

    ούτε εσύ αναφέρεις την απίστευτη μουτσούνα

    Θεός ο Ian, αλλά η παντοτινή λατρεία είναι ο Kenny



    p.s. Eulogy εδώ και καιρό θέλω να γράψω πόσο τα σπάει το avatar σου
    Brotherhood Without Banners

  11. #41
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    5 στους 5 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default



    .

  12. #42
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    1 στους 10 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by Griffith View Post
    άρσεναλ συμπάθησα μετά τις φορές που την πετύχαμε στο τσ λ με τον παναθηναϊκό, το αήττητο πρωτάθλημα του 2004 και τα γνωστά, διάβασα και το υπερτάτσινγκ fever pitch με τις ιστορίες για το νταμπλ του '71 και έδεσε.
    παίζει να είμαι και ο μοναδικός εδώ μέσα, αλλά η ρεάλ μαδρίτης του 96-02 ήταν από τις πιο στυλάτες ομάδες που έχω δει.οι παντοτινοί κατσαπλιάδες αμυντικοί, ζαμοράνο, μακμάναμαν, μιγιάτοβιτς, σούκερ, κάρλος, ραούλ, ιέρο, μακελελέ, ζιντάν και βολ πλανέ με τη λεβερκούζεν, 2-3 στο ολντ τράφορντ με τρίπλα φερνάντο ρεντόντο στον μπεργκ, ωραία πράγματα γενικά.
    τα τελευταία χρόνια και κυρίως με τους γκαλάκτικος της σφαλιάρας είναι έως αδύνατον να τη αντέξεις αλλά βαδίζουμε με το δόγμα του ότι δεν αλλάζουμε ομάδα μετά από κάποια ηλικία γενικά.
    edit: ξέχασα τον πιο βασικό λόγο να γουστάρει κανείς την άρσεναλ από τότε που πρωτοείδα μπάλα και δώθε.
    Ντενις.Μπεργκαμπ.
    Στην Τούμπα γελάνε ακόμα.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





Similar Threads

  1. Replies: 1799
    Last Post: 22-09-2015, 22:44
  2. Replies: 74
    Last Post: 05-04-2006, 19:04
  3. Ακριβά ελληνικά ή φτηνά ξένα;
    By enitharmon in forum General Discussion
    Replies: 18
    Last Post: 21-11-2005, 15:06
  4. Replies: 41
    Last Post: 27-04-2005, 11:10
  5. Ελληνικά vs ξένα studios
    By eyeamflesch in forum General Discussion
    Replies: 41
    Last Post: 17-03-2004, 14:06

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •