Page 9 of 21 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 121 to 135 of 305

Thread: Elder Scrolls V: Skyrim

  1. #121

    Default

    stevecross τινος εισαι συ;

  2. #122
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default

    Quote Originally Posted by stevecross View Post
    holy shit... πες μια πως λεγεται το armor και σε τι επιπεδο πρεπει να παω για να τ φτιαξω?
    Daedric armor set, θέλει smithing 70 (ανεβαίνει γρήγορα με iron daggers)

  3. #123
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    Quote Originally Posted by Firestorm View Post
    stevecross τινος εισαι συ;
    του τζακ
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    OK, το πιο μικρό και αντικειμενικό review του κόσμου.

    Dungeon desing μέτριο (typical Bethesda), αλλά γενικότερα το feeling που βγάζει ο κόσμος και η όλη εμπειρία είναι πολύ καλύτερα του Oblivion. Οι μάχες παραμένουν gimmicky (0 πρόοδος από το Oblivion δυστυχώς), και το AI των NPCs είναι οτινάναι μερικές φορές. Ως mechanics το παιχνίδι είναι ακόμα στο 1995, πραγματικά καμία καινοτομία, είναι σα να παίζω όλα τα παλιά RPG που'χω παίξει απλά με γαμάτα γραφικά. Τέσπα, UI πάλι τραγικό, αλλά δε βαριέσαι, dual casting ftw. 7/10

    Όταν τελείωσα:
    Spoiler


    Last edited by Phoebus; 19-11-2011 at 23:25.

  5. #125

    Default

    οπως τα πε.

    κλαιω

  6. #126
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    έχει κάνει κανείς το quest με το χασάπη στο windhelm;
    δεν μπορώ να το αρχίσω με τίποτα, κι απ' ότι είδα γκουγκλάροντας πολύς κόσμος έχει πρόβλημα.

  7. #127
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    σοβαρά, πως το τερματίσατε. ειμαι 27 ωρες in και δεν εχω αρχίσει καν το βασικό quest (ούτε έχω επισκεφτεί όλες τις πόλεις εδώ που τα λέμε)


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  8. #128
    post modern vegetarian h2he's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    here
    Posts
    433

    Default

    Ε νταξει, εμενα μου πηρε καμια ωρα περπάτημα να φτάσω μεχρι το winterhold =p Γενικά, έχει την ομορφιά του αυτό το αχανές, αλλά νομίζω ο΄τι κάποια στιγμή θα σταματήσεις να προσπαθεις να ανακαλυψεις καθε σπηλιά και πύργο και θα προχωρήσεις στο main, το οποιο πρέπει να είναι αρκετα straightforward. Δεν ξέρω τι level απαιτήσεις έχει βέβαια. Βρήκαμε τι θα κάνουμε για το επόμενο εξάμηνο λοιπόν.
    Can't get it down without crying

  9. #129
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    εγώ πάντως έβγαλα college+main μάνι μάνι στο lvl 19, χωρίς να την ψάξω με τα side κ πολύ γιατί δεν έχω κ ιδιαίτερο χρόνο αυτόν τον καιρό

    altmer, με conjuration, destruction, illusion, restoration, enchantment τα πιο advanced skillz.

    το conjuration είναι απλά σπασμένο, δεν υπάρχει

    τώρα παίζω έναν nord στο πολύ χαλαρό και κάνω ό,τι μου καβλώσει, αν κ έχει περάσει μισή βδομάδα σχεδόν κ έχω φτάσει στο lvl 7 (νομίζω)
    Last edited by rat_poison; 21-11-2011 at 10:23.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  10. #130
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Οι εντυπώσεις μου ως τώρα:

    Ο κόσμος που έχουν φτιάξει είναι απλά καταπληκτικός, κι αυτό δεν αφορά μόνο τα τοπία αλλά την ιστορία του κάθε faction και τα quests. Τα dungeons δεν είναι μέτρια όπως λέει ο Phoebus, ή τουλάχιστον είναι πάρα πολύ καλύτερα σε σχέση με τα προηγούμενα Elder Scrolls όπου τα dungeons είχαν ένα πολύ generic feel. Το μόνο αρνητικό είναι πως έχει λίγα quests ανά faction, ωστόσο έχει πάρα πολλά non-faction quests (σε αντίθεση με Morrowind/Oblivion) και quests που ξεκινούν σε τυχαίες εξερευνήσεις. Γενικά, είναι πάρα πολύ ευχάριστο να εξερευνήσεις τον κόσμο του.

    Το σοβαρό αρνητικό είναι πως πολύ γρήγορα, όπως και στα Fallout, καταλήγεις να έχεις έναν χαρακτήρα που μπορεί να σφάξει το σύμπαν. Έχω παίξει δύο χαρακτήρες, έναν assassin (one-handed, bows, alchemy, sneak) και έναν pure mage:
    - Ο assassin σε master difficulty με sneak 100 και όλα τα perks είναι απλά αόρατος. Ο μόνος τρόπος να σε δούν είναι να κάτσεις μπροστά τους σε απόσταση μικρότερη του ενός μέτρου. Επίσης έχω one-shot τα πάντα λόγω του 30x multiplier (με dark brotherhood gloves), το οποίο μου αρέσει και έτσι έπαιζα και το Oblivion με το Enhanced Stealth mod. Αλλά έλεος με το πόσο αόρατος είμαι. Με full perk tree και vampirism έχεις 200% bonus to not be detected.
    - Ο mage σε expert difficulty έχει τα πάντα μετά το lvl 20 (περίπου 50 skill points σε κάθε mage skill), ίσως με λίγο τρέξιμο σε boss-level mobs. Από όσο έχω διαβάσει σε forums, δυσκολία έχει μόνο σε master difficulty, όπου πάλι έχεις τα πάντα αλλά αν κάνεις κάποιο λάθος την πληρώνεις άσχημα.

    Το stealth ήταν OP και στα Fallout, αλλά τουλάχιστον δεν είχε τέτοιο πρόβλημα με τον φωτισμό. Ναι μεν τους είχες όλους εύκολα, αλλά τουλ. έπρεπε να προσέξεις να μην σε εντοπίσουν. Οπότε, για να γίνει διασκεδαστικό το gameplay τελικά κατέληξα να σταματήσω να είμαι vampire και να αφαιρέσω τα detection bonus perks για να έχουν κάποια ευκαιρία οι εχθροί να με εντοπίσουν. Έτσι τουλάχιστον χρειάζεται να χρησιμοποιώ και το τόξο ώστε να έρθουν σε πιο βολική θέση για να τους σφάξω.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  11. #131
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Ε; Τα dungeons είναι απίστευτα generic. Είναι τόσο generic που θα μπορούσες να πάρεις ένα dungeon από το Fallout, να του αλλάξεις τα textures και να το βάλεις στο Skyrim, δε θα καταλάβαινες διαφορά. Ούτε καν δηλαδή να μπω στη σύγκριση με Oblivion. Γενικώς ρε παιδί μου, ενώ το'χουν στο storyline και στη κατασκευή ενός κόσμου που φαίνεται καταπληκτικός και θες να το εξερευνήσεις, στη κατασκευή dungeons και ενός έξυπνου mob system είναι αρκετά πίσω όχι μόνο η Bethesda αλλά όλο το genre, αν σκεφτείς πως Bethesda/Bioware είναι η αιχμή του δόρατος. Θα μπορούσα να πω πως τo άθλημα του 'dungeon crawling' που ακόμα προωθεί η Bethesda είναι η μεγαλύτερη αποτυχία στην ιστορία των cRPGs αλλά ΟΚ, ας μη το πω

    Επίσης:
    Spoiler
    Είμαι ο μεγαλύτερος φονιάς στο Skyrim
    Spoiler
    έχω σφάξει Blood Dragons με το τσουβάλι
    Spoiler
    και να με κυνηγάει ένα ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΚΑΒΟΥΡΙ να με δαγκώσει;

  12. #132
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    αυτη η μαλακια γινοτανε πιστευω πολυ περισσοτερο στο fallout που εισαι ανικητος... αλλα εγω ειμαι τοξοτης με ολα τα Perks και οι περισσοτεροι ψοφανε με ενα βελος... :/
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

  13. #133

  14. #134

  15. #135

    Default

    Μα ειναι δυνατον με το πρωτο quest του mage guild να γινεσαι archmage????? Που ειναι τα επικα quest του morrowind, τα glitch exploit και η χαρα του να γινεις επιτελους archmage... Επισης η ξενερα του να τερματιζω το παιχνιδι και μετα να βρισκω τα crossfire και vsync fix... Πολυ μικρο storyline και πολυ μικρο παιχνιδι γενικα...αρκει το νοημα να βρεις του smithing και του ευκολου level up- ανεβαινεις για πλακα ποσα level και φτιαχνεις legendary dragonplate και οπλα, μετα σφαζεις τα παντα. Dual swords & Elemental fury ανικητος συνδιασμος. Πειτε κανα quest γενικα που να αξιζει να συνεχισω, αν αξιζει.

    Σημερα εγω και η Λυδια φαγαμε γιγαντες!
    Spoiler


Similar Threads

  1. The Elder Scrolls IV: Oblivion
    By sereg in forum PC & Games
    Replies: 214
    Last Post: 24-11-2011, 10:32
  2. The elder scrolls 4:Oblivion
    By MoRmEnGiL in forum PC & Games
    Replies: 1
    Last Post: 07-12-2004, 16:07

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •