Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 305

Thread: Elder Scrolls V: Skyrim

  1. #31
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Στο μεταξύ πάντως, έπαιξα λίγο το Morroblivion. Όλες οι περιοχές και τα quests υπάρχουν. Πρόβλημα είχα μόνο με το Morag Tong faction όπου (α) δε δουλεύουν τα writs of execution, (β) έχει bug o quest giver και πρέπει να παίρνεις τα quests μέσω κονσόλας. Επίσης είναι λίγο μπουρδέλο ο εξοπλισμός, εφόσον τα cast when used σε οτιδήποτε εκτός από όπλα δε μπορεί να λειτουργήσει στην μηχανή του Oblivion.

    Επίσης αξίζει το Nehrim που είναι ουσιαστικά άλλο παιχνίδι, με νέο χάρτη και σενάριο, πλήρες voiceover (αλλά στα γερμανικά), αγγλικούς υπότιτλους, κι αλλάζει τον τρόπο με τον οποίο παίρνεις levels. Μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχει ενδιαφέρον να παίξεις ως thief/stealth character, μιας και δεν έχει σχετικά factions, αλλά κατά τα άλλα έχουν κάνει απίστευτα καλή δουλειά.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  2. #32
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω, να ξαναχωθώ στο Μόρρογουϊ, διότι ζωή.

    Στα του Skyrim, μερικά βιντεάκια εβδομάδας, για να μπαίνουμε στο mood.

    Spoiler




    ^Από το 1:20 όπου ακούμε τη φωνάρα του Κρίστοφερ Πλάμερ μέχρι το νυχτερινό aurorae στο 1:50, η τελειότητα σε εικόνες.
    Resistance is useless

  3. #33
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    ναι το εχω δει στο piratebay εδω και μια βδομαδα γαμω....
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

  4. #34
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    βασικα SKYRIM IS LEAKED! το κατεβαζω τωρα απο piratebay αλλα το προβλημα ειναι οτι πρεπει να περιμενουμε το crack τωρα .....
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

  5. #35
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default

    -> TEAM 1337 CRACKED <-
    παπαρια μαλλον
    Last edited by Esteban; 09-11-2011 at 21:57.

  6. #36
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    Quote Originally Posted by casshern View Post
    Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω, να ξαναχωθώ στο Μόρρογουϊ, διότι ζωή.

    Στα του Skyrim, μερικά βιντεάκια εβδομάδας, για να μπαίνουμε στο mood.

    Spoiler




    ^Από το 1:20 όπου ακούμε τη φωνάρα του Κρίστοφερ Πλάμερ μέχρι το νυχτερινό aurorae στο 1:50, η τελειότητα σε εικόνες.
    ρε φιλε γιατι μ το κανεις αυτο τωρα?? για το New gameplay λεω.. fuck.. για 2 βδομαδες τουλαχιστον δεν θα βγω απτο σπιτι
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

  7. #37
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    ενδιαφερον φαινεται. εχουν γεμισει και διαφημισεις εδω πανω παντου. αν και το μηχανημα μου δεν σηκωνει. μηπως να παιξω κανα παλαιοτερο πρωτα; τι προτεινεται; εχω μικρη σχεση με RPG.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  8. #38
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    Default

    morrowind
    the game is the game

  9. #39
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Το Morrowind έχει πολύ πλούσιο κόσμο (παρά τα μικρά dungeons για τα οποία γκρίνιαζαν όλοι τότε, όταν είχε πρωτοβγεί), καλό σενάριο και πολύ μεγάλη ελευθερία, αλλά έχει και κάποιες παλιές συνήθειες που σημαίνουν έξτρα κόπο για τον παίκτη. Π.χ. δεν υπάρχει instant travel όπως στο Oblivion, το alchemy θέλει οπωσδήποτε third-party mod για να μη σου σπάει τα νεύρα, κλπ. Επίσης, πάρα πολλά dungeons δεν έχουν κανένα νόημα πέρα από το να σκοτώνεις τερατάκια για να ανέβεις κανά level.

    Το Oblivion έχει τρομερά καλύτερο gameplay, καλύτερα dungeons, αλλά το βασικό σενάριο είναι ψιλο-μέτριο. Σεναριακά, μόνο τα thieves guild και Dark Brotherhood αξίζουν. Είχα βρει, πάντως, πολλά third-party mods με νέα quests και περιοχές που αξίζουν, όπως το Elesweyr. Επίσης, συνιστώ να το παίξει κανείς με κάποιο mod που αλλάζει το levelling των NPC, κυρίως το Oscuros Oblivion Overhaul.

    EDIT: Ξέχασα μια βασική διαφορά: το Oblivion σε αφήνει να γίνεις μέλος όλων των factions και να κάνεις τα quest lines τους, στο Morrowind πρακτικά αυτό δεν είναι δυνατό γιατί θα γαμηθείς στο περπάτημα.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  10. #40
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    εγω το εχω .. επαιζα πριν λιγο ενα θα πω :γαμαει! αλλα αυτο ηταν σιγουρο ετσι κι αλλιως .. η μαλακια ειναι οτι περασα 2 ωρες να αποφασιζωτι class θελω να γινω και δεν κατεληξα ακομα :/ εχει κανεις αποδω εμπειρια με τα elder scrolls ξερετε τι αξιζει πιο πολλα? ( ειμαι αναμεσα σε μαγο και βικινγκ με τσεκουρι )
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

  11. #41
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    1η εντύπωση μέτρια. Αυτή η Bethesda αν δεν failάρει στα ίδια σημεία με πάντα, κάτι θα πάθει.

    Console port λοιπόν. Τα γραφικά δεν είναι και τίποτα το φοβερό, για την ακρίβεια απογοητεύτηκα λίγο. Είναι σαν ένα ελαφρώς αναβαθμισμένο Oblivion, λογικό μιας και το X360 είναι το main platform. To καλό εδώ είναι ότι με το σχεδόν 3 ετών PC μου το τρέχω με χαρακτηριστική άνεση στο Ultra και τα Advanced τικαρισμένα σε 1920x1080. To UI για ακόμη μια φορά είναι άθλιο, ξεπερνάει και τη κονσολίτιδα του Oblivion. Είναι φανερό πως φτιάχτηκε και ότι θα δουλεύει καλά με pad αλλά σε keyb+mouse combo είναι γαμησε τα. Τα πάντα θα ήταν καλύτερα - αν ακόμα κι έτσι - απλά δούλευε σωστά, αλλά καταστάσεις όπου μπορείς να επιλέξεις κάτι σε ένα μενου με το ποντίκι αλλά όχι και στο υπομενου του, που πρεπει να το γυρίσεις σε keyboard είναι απλά απαράδεκτες. Πραγματικά, τι σκεφτόντουσαν;
    Τα animations αν και ειναι καλά για Bethesda, παραμένουν μέτρια.

    Από εκεί και μετά σαν σωστό Bethesda παιχνίδι έχουμε τα bugs. Ποιο ήταν το πιο γνωστό bug σε Fallout 3/Oblivion; Μα φυσικά το πρόβλημα με τα codecs του ήχου που η ίδια η Bethesda κατηγορούσε ότι έφταιγε για τα crashαρίσματα ανα 5-30 λεπτά. Ε λοιπόν σε μια κίνηση "it's not a bug, it's a feature" είναι και πάλι εδώ και σου crashάρει το παιχνίδι με το καλημέρα στο main menu. H λύση είναι παρόμοια με πιο παλιά παιχνίδια αλλά αυτή τη φορά δουλεύει: Να μπεις στα sound options των Windows και να βάλεις την ποιότητα ήχου στο χαμηλότερο. Οπότε ναι, αν θες να παίξεις θα θυσιάσεις ποιότητα ήχου, πάλι καλά να λέμε που αυτή τη φορά δεν έχουμε να μπλέξουμε και με τα ffdshow filters όπως στο FO3. Επίσης εμένα μου έτυχε bug όπου το UI ψοφούσε στο char creation και αν μετακινούσα τον χαρακτήρα στο preview για να βλέπω τις εμφανισιακές αλλαγές μετά δε δουλευαν τα sliders οπότε έπρεπε να πας στο προηγούμενο βήμα και πάλι πίσω για να φτιάξουν. Εκνευριστικό αλλά δε γαμείς, είναι διαδικασία που κάνεις 1 φορα στην αρχή.

    Κατα τ'άλλα ο κόσμος φαίνεται καλός και θα δούμε πως θα παμε από gameplay. Πάω τώρα να δώσω το fake ραβασακι του Sven στο γκομενάκι για να διώξει τον άλλον.
    Last edited by SpiritCrusher; 11-11-2011 at 14:27.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  12. #42

    Default

    Επίσης εμένα μου έτυχε bug όπου το UI ψοφούσε στο char creation και αν μετακινούσα τον χαρακτήρα στο preview για να βλέπω τις εμφανισιακές αλλαγές μετά δε δουλευαν τα sliders οπότε έπρεπε να πας στο προηγούμενο βήμα και πάλι πίσω για να φτιάξουν. Εκνευριστικό αλλά δε γαμείς, είναι διαδικασία που κάνεις 1 φορα στην αρχή.

    Poly spastiko auto. Vsk oti eipes kai egw nomiza oti se anoixtes perioxes tha eixa low fps alla to trexei apsoga se maxed settings.

  13. #43
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    Quote Originally Posted by stevecross View Post
    βασικα SKYRIM IS LEAKED! το κατεβαζω τωρα απο piratebay αλλα το προβλημα ειναι οτι πρεπει να περιμενουμε το crack τωρα .....
    μπορείς βέβαια να πας να το αγοράσεις.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  14. #44
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    φυσικα θα το αγοραζα οπως εχω και αλλα παιχνιδια... αλλα εκτος απο gamer ειμαι και αφραγκος μουσικος που προσπαθει να αγορασει κατι πραγματα αρα....
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

  15. #45
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    δικιο εχεις γι αυτα τα bugs Και στο fallout Και γενικα την bethesda.. αλλα το περιεργο οτι αυτην την φορα δεν μ εβγαλε τιποτα απο ολα αυτα ...
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

Similar Threads

  1. The Elder Scrolls IV: Oblivion
    By sereg in forum PC & Games
    Replies: 214
    Last Post: 24-11-2011, 11:32
  2. The elder scrolls 4:Oblivion
    By MoRmEnGiL in forum PC & Games
    Replies: 1
    Last Post: 07-12-2004, 17:07

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •