Page 17 of 19 FirstFirst ... 71516171819 LastLast
Results 241 to 255 of 285

Thread: Asteia Politika Prwtoselida

  1. #241
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Εγώ όχι!

    Λοιπόν, είσαι πρώην υπάλληλος του Sharp East? Αν ναι, να δώσεις πολλά φιλάκια στον Σπύρο τον Γραμμένο!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  2. #242
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Ούτως ή άλλως γνωριζόμαστε αν είσαι ο ορίτζιναλ. "Συμβολικά".
    1) e4, c5
    2) Νf3

  3. #243
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default



    Ρε μλκς σοβαρά τώρα;

  4. #244
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Δε χωράει στα φύλλα μωρέ!

    Κλείνω με large αφιέρωμα στην ΑΠΟΛΥΤΗ ταξική έκδοση. Βδομαδιάτικη εφημερίδα Κόντρα.

    Σιχαίνεται:
    Spoiler


    Φιλοσοφεί:
    Spoiler


    Βρυχάται:
    Spoiler


    Ελπίζει:
    Spoiler


    Αναπαριστά:
    Spoiler


    Μοντέρνα:
    Spoiler


    Κλασική:
    Spoiler



    Απλώς Ακατάληπτη:
    Spoiler


    Με ερωτήσεις:
    Spoiler


    Αλλά και απαντήσεις (μια βδομάδα μετά το προηγούμενο)
    Spoiler


    Πάντοτε γλαφυρή:
    Spoiler


    Και όλα αυτά παραμένουν ντεφορμέ γιατί δεν βρίσκω παλιότερα φύλλα.
    ένα από τα αγαπημένα μου ποστ στο er.έχει κανείς τις εικόνες, να τις ξαναφορτώσει?ικονοκλαστ κάνε την καλή
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  5. #245
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Δυναμική είσοδος της χα

    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  6. #246
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Δυναμική είσοδος της χα


    Σχεδόν ακούω τον Παπαδάκη με τον Αυτία να σχολιάζουν
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  7. #247
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    χώρια από το λάθος ιστορικά πρωτοσέλιδο, ο στάλιν είχε πεθάνει και αποκαθηλωθεί 15 χρόνια πριν διάολε, και με βάσει το σχόλιο του σαμπρέλα περι χα

    ο αντικομμουνισμός δεν είναι χαρκτηριστικό των φασιστών μόνο αλλά και φιλελέδων και σοσιαλδημοκρατών

    βασικά από ό,τι έχω καταλάβει και τα 3 factions ξεχωριστά, φασίστες, αστικοδημοκράτες, κομμουνιστές είναι αντί- των άλλων 2
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  8. #248
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    χώρια από το λάθος ιστορικά πρωτοσέλιδο, ο στάλιν είχε πεθάνει και αποκαθηλωθεί 15 χρόνια πριν διάολε, και με βάσει το σχόλιο του σαμπρέλα περι χα

    ο αντικομμουνισμός δεν είναι χαρκτηριστικό των φασιστών μόνο αλλά και φιλελέδων και σοσιαλδημοκρατών

    βασικά από ό,τι έχω καταλάβει και τα 3 factions ξεχωριστά, φασίστες, αστικοδημοκράτες, κομμουνιστές είναι αντί- των άλλων 2
    ΧΑ έχει να κάνει λόγο μαρινάκη που αγόρασε τα ΝΕΑ.
    Ο Αντικομμουνισμός είναι ένα φακτ και θα πω την γνωμη μου αύριο γιατι τώρα δεν θέλω
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  9. #249
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  10. #250
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    αυριο: Ο κομμουνισμός ως ιδεολογία είναι το μόνο που τρομάζει τους κάθε λογής φιλελεύθερους / νεοφιλελεύθερους. Το αν φοβούνται πραγματικά ή είναι ένα δέος που μισούν δεν το ξέρω.
    Στην Ελλάδα έχουμε τις εξής 2 παράλογες θεωρίες των φιλελέδων , πρώτον ότι αν είσαι Κομμουνιστής είσαι ΚΚΕ και ότι ο ΣΥΡΙΖΑ μετατρέπει την χώρα σε σοβιετία. Για το πρώτο οκ, φταίει το ΚΚΕ σε μεγάλο βαθμό μιας και θεωρεί κομμουνιστές μόνο όσους είναι γραμμένους στο κόμμα, (λολ πριτς κοκό) για το δεύτερο τώρα, πρέπει να φτιαχτεί μια ωραία μυθοπλασία για να χτυπήσει η ΝΔ (το πασοκ δεν υπάρχει εγιναν όλοι σύριζα) τον συριζα. Αμφιβάλω αν διαφωνούν σε πάνω από 10% σε ότι έχει εφαρμοστεί μέχρι τώρα, ο Κούλης έχει αποδείξει περίτρανα ότι είναι ηλίθιος (σορρυ παιδιά αλλά πέρα από το πολιτικός κρατούμενος, είπε τώρα ότι η οικονομία παρουσιάζει άνοδο γιατί ξέρουν ότι θα γίνει πρωθυπουργός). Αν βάλεις επίσης ότι μια χαρά βλέπουν τις ψήφους της χα (που δεν θα τις πάρει) προσπαθεί με ακροδεξιό λόγο και ακροδεξιά αποβράσματα να παίξει παιχνίδι, νιώθει υποχρέωση να παρουσιάζει ως "σταλίνες" τον συριζα , μιας και κομμουνιστές όπως είπαμε είναι μόνο το ΚΚΕ.

    ΓΕΛΆΕΙ Ο ΚΌΣΜΟΣ ΛΈΜΕ
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #251
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Στην ελλάδα οι φιλελέδες όπως σωστά επισημαίνεις είναι αυτοί που είναι γιατί όταν σφίξανε τα πράγματα το 44-46 επέλεξαν να συμμαχήσουν τρόπον τινά με τους φασίστες. Συγκεκριμμένα οι αστοί πολιτικοί εκπρόσωποι τους.

    Τώρα το αν φοβούνται/μισούν ή οτιδήποτε άλλο τους κομμουνιστές λογικό δεν είναι αφού ιστορικά αν το δεις τους εξοντώνουν όταν παίρνουν την εξουσία.

    Το πόιντ μου είναι ότι ο αντικομμουνισμός είναι πολύ πιο "legit" από την αίσθηση που αφήνει η λέξη, παρόλο που μοιάζει σαν να δείχνει το άλλο άκρο τους φασίστες, στην πραγματικότητα είναι ένα πράγμα αρκετά πιο διάχυτο και ειδικά κατά τόπους π.χ. βαλτική, σκανδιναβία.

    Η ελλάδα τώρα είναι διαφορετική ιστορία, προφανώς το πρόβλημα της τον εικοστό αιώνα είναι οι φασίστες, σωβινιστές κλπ. Όχι γιατί οι άνθρωποι είναι διαφορετικοί σε κάθε τόπο αλλά γιατί στην μοιρασιά μετά το πόλεμο δώθηκε στο δυτικό στρατόπεδο σε κόντρα με τη βούληση ενός πολύ μαζικού και δυναμικού κομματιού του λαού της. Φοβερά τραυματικό κατά τη γνώμη μου.
    Last edited by asimoulis; 23-08-2017 at 14:32.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  12. #252
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    en antithesei me emas oi xwres ths valtikhs katakththikan, kalws h kakws, apo thn rwssia/sovietikh enwsh kai upeferan gia kamia 50aria xronia.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  13. #253
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    συμβαίνουν αυτά όταν δε σου βγαίνει η συνεργασία με τους ναζί.

  14. #254
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    ναι επειδή είναι φιλοναζί λαός ενώ οι έλληνες κομμουνισταράδες από γέννα, γιατί έτσι ρε φίλε?

    στην τελική καλά έκανε και μπουκαρε η εσσδ λόγω του αντιφασιστικού πολέμου, μετά όμως μην έχουμε παράπονο που σιχαίνονται τη φάση, τι να κάνουμε ότι κάνεις έχει ένα τίμημα.
    Last edited by asimoulis; 23-08-2017 at 15:47.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  15. #255
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    μπορούμε να φέρουμε σαν παράδειγμα τους Ουκρανοί ε! που ο χιτλερ τελικά τους παράτησε και αυτοί ακόμα ΝΑΖΙ είναι ...
    Αλλά υπήρξαν και φιλοναζιστικές χώρες όπως η Ισπανία που όμως δεν έγιναν έτσι ....
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. Asteia protoselida
    By cancer in forum Athletics
    Replies: 3368
    Last Post: 28-04-2022, 14:06
  2. politika tragoudia
    By AngelOfSorrow in forum Music Discussion
    Replies: 29
    Last Post: 18-03-2019, 17:55
  3. Asteia epwnyma/tampeles sto dromo...
    By Jollyroger in forum General Discussion
    Replies: 135
    Last Post: 21-09-2009, 13:02
  4. Asteia skhnika!
    By Moonspellheim in forum General Discussion
    Replies: 96
    Last Post: 25-04-2007, 22:09
  5. Asteia pimatakia...
    By Twisted_Bassist in forum General Discussion
    Replies: 46
    Last Post: 20-06-2004, 02:10

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •