Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63

Thread: Πρόβλημα με σπίτι

  1. #16
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    η δικη μας ιστορια εχει ως εξης, τον Νοεμβρη μας αφησε χρονους η ιδιοκτητρια, η οποια δεν εχει κανενα συγγενη να κληρονομησει το σπιτι κι εκτοτε απλα κραταμε στην ακρη (της τραπεζης) τα ποσα και συλλεγουμε γνωμες (θα το παρει το κρατος, θα το παρει η εκκλησια, βαλτε τα στο παρακαταθηκων κλπ), αναφερω ενδεικτικα την καλυτερη

    κατσε Παυλο κ γραψε ενα γραμμα που και καλα σας αφησε η κυρα Ποπη, οτι "οσο ζουσα ο Παυλος και η Αργυρω με φροντιζαν και επειδη ειναι καλα παιδια, αγαπιουνται και θα παντρευτουν τους αφηνω το σπιτι ...."

    (Ποπη/Αργυρω τα ειπε στην τυχη ο συμβουλατωρ)

  2. #17
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Πού τέτοια τύχη... Δεν παίζει να πεταχτεί κανας συγγενής από το πουθενά; Ο χαμένος γιος και η κακιά νύφη π.χ.;
    Feed my fear

  3. #18

    Default

    Τώρα παίζει! Παύλο που μένεις;
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  4. #19
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    kuu sorry gia to offtopic alla panemorfo onoma thn dwsate.

  5. #20
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default


  6. #21
    no brains Diva Plavalaguna's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Sky Valley
    Posts
    1,042

    Default

    Quote Originally Posted by regularpaul View Post
    η δικη μας ιστορια εχει ως εξης, τον Νοεμβρη μας αφησε χρονους η ιδιοκτητρια, η οποια δεν εχει κανενα συγγενη να κληρονομησει το σπιτι ....
    Quote Originally Posted by Kuolema View Post
    Πού τέτοια τύχη...
    man has known and now he's blown it upside down and hell's the only sound,
    we did an awful job and now they say it's nobody's fault

    Interviewer : How does it feel to be the greatest guitarist in the world ?
    Jimmy Hendrix : I don't know, go ask Rory Gallagher.


  7. #22

    Default

    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  8. #23
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by regularpaul View Post
    η δικη μας ιστορια εχει ως εξης, τον Νοεμβρη μας αφησε χρονους η ιδιοκτητρια, η οποια δεν εχει κανενα συγγενη να κληρονομησει το σπιτι κι εκτοτε απλα κραταμε στην ακρη (της τραπεζης) τα ποσα και συλλεγουμε γνωμες (θα το παρει το κρατος, θα το παρει η εκκλησια, βαλτε τα στο παρακαταθηκων κλπ), αναφερω ενδεικτικα την καλυτερη

    κατσε Παυλο κ γραψε ενα γραμμα που και καλα σας αφησε η κυρα Ποπη, οτι "οσο ζουσα ο Παυλος και η Αργυρω με φροντιζαν και επειδη ειναι καλα παιδια, αγαπιουνται και θα παντρευτουν τους αφηνω το σπιτι ...."

    (Ποπη/Αργυρω τα ειπε στην τυχη ο συμβουλατωρ)
    Βρες δικηγόρο και κινήσου για χρησικτησία, πιο πιθανό είναι να το τσιμπήσει κανένα δημόσιο για καμιά μαλακία.
    Έχω έναν γνωστό συμβολαιογράφο , θα ρωτήσω αν τον πετύχω για το αν υπάρχει προηγούμενο
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  9. #24
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Ε ρε Diva, δεν είναι αυτό που νομίζεις...
    Ευχαριστούμε Χτικιό.
    Πάνο, ποιο ήταν το σύνθημα;
    Feed my fear

  10. #25
    Custom User Title ari-m's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    PTR/PL3KL
    Posts
    1,352

    Default

    Quote Originally Posted by Kuolema View Post
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Quote Originally Posted by fromashesrise View Post
    ΥΓ : μπηκα να δω το ποστ εχοντας την κρυφη ελπιδα να διαβασω "οι γονεις μου δεν με καταλαβαινουν"
    σε 15 χρόνια παίζει να έχουμε τετοιο ποστ
    Από την Αλκμήνη;;
    fromashesrise, επαγγελματική είναι γτ το χρησιμοποιεί ως έδρα ο άντρας μου. Σκατούλες. Πρέπει να στηριχτώ στο βασικό μου επιχείρημα, που είναι ότι από τη στιγμή που μας λέει ότι το πουλάει, έχουμε κάθε δικαίωμα να φύγουμε.
    dld to noikiase gia grafeio (lew gw twra) o antras sou kai eipate mias pou exei dwmatia na meinete kiolas?
    giati syni8ws isxyei to anti8eto gia tous el. epaggelmaties toul. pou dilwnoun ep. stegi to spiti tous ....
    When did I realize I was God? Well, I was praying and I suddenly realized I was talking to myself.
    Hi, I 'm a signature Virus. Plz add me to your sig and help me conquer the world.
    ALERT! Signature Infected by Unknown Virus.
    Click Me

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Kuolema View Post
    Πάνο, ποιο ήταν το σύνθημα;
    είναι πουτάνες των ρεηβάδων οι μάνες

  12. #27
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Quote Originally Posted by ari-m View Post
    Quote Originally Posted by Kuolema View Post
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    σε 15 χρόνια παίζει να έχουμε τετοιο ποστ
    Από την Αλκμήνη;;
    fromashesrise, επαγγελματική είναι γτ το χρησιμοποιεί ως έδρα ο άντρας μου. Σκατούλες. Πρέπει να στηριχτώ στο βασικό μου επιχείρημα, που είναι ότι από τη στιγμή που μας λέει ότι το πουλάει, έχουμε κάθε δικαίωμα να φύγουμε.
    dld to noikiase gia grafeio (lew gw twra) o antras sou kai eipate mias pou exei dwmatia na meinete kiolas?
    giati syni8ws isxyei to anti8eto gia tous el. epaggelmaties toul. pou dilwnoun ep. stegi to spiti tous ....
    Αυτό. Δηλώνει επαγγελματική στέγη το σπίτι μας. Προσπαθούσε καιρό τώρα να τον πείσει να μας αλλάξει το συμβόλαιο, παραχωρώντας του ένα χώρο (ένα δωμάτιο π.χ.) για να έχει τα χαρτιά του, αλλά μάταια. Τεσπα, ας μην μπαίνω σε τεχνικές -και μάλλον άσχετες- λεπτομέρειες. Ούτε εγώ τα ξέρω καλά.

    Δεν ήξερα ότι το σύνθημα επινοήθηκε τότε. Δε νομίζω να υπάρχει ρέιβ το 2020, οπότε λέω εκ του ασφαλούς ότι δεν θα σας κρατάω μούτρα.
    Feed my fear

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Kuolema View Post
    Λοιπόν, πριν 3 χρόνια και κάτι μήνες νοικιάσαμε ένα σπίτι. Το συμβόλαιο είναι εξαετές. Μας ζήτησε 2 εγγυήσεις και τις δώσαμε. Πριν από λίγο καιρό μας ενημέρωσε ότι θέλει να πουλήσει το σπίτι, αλλά φυσικά μας είπε να μη φύγουμε γιατί προφανώς είναι δύσκολο να το πουλήσει τώρα.
    Εμείς θέλαμε να μείνουμε αλλά με τα νέα δεδομένα δεν γουστάρουμε (μια φορά την εβδομάδα γίνεται κέντρο διερχομένων από μεσίτες που φέρνουν κόσμο να το δει και με μωρό ειδικά δε λέει) και βρήκαμε σπίτι. Μετακομίζουμε τέλος του μήνα.
    Είδαμε ότι δεν είναι πρόθυμος να μας επιστρέψει τις εγγυήσεις πίσω και έτσι είπαμε -τουλάχιστον- να μην του βάλουμε το ενοίκιο αυτού, του τελευταίου μήνα.
    Με πήρε χθες τηλέφωνο ψιλο-τσαμπουκαλίδικα να μου πει ότι κακώς δεν το βάλαμε και ότι "θα δω πώς θα κινηθώ"........ Προσπαθεί να με πείσει ότι εμείς σπάσαμε το συμβόλαιο φεύγοντας και όχι εκείνος, παρότι εκείνος είπε ότι θέλει να το πουλήσει!
    Εγώ θεωρώ πως είμαστε περισσότερο από ΟΚ και ότι απλώς ο τύπος έχει στραβώσει που φεύγουμε και θα μείνει απούλητο το σπίτι.
    Τι κάνουμε; Ξέρει κανείς τι ισχύει; Πήρα χθες δικηγόρο και μου είπε ότι εκείνος σπάει το συμβόλαιο - κάτι που αποδεικνύεται από το ότι φέρνει κόσμο να το δει. Έχει τύχει κάτι αντίστοιχο σε κάποιον από εσάς;
    aston na tragoudaei file to spiti einai diko sou

  14. #29
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    Δεν νομίζω ότι έχετε δικαίωμα να σπάσετε το συμβόλαιο. Ο νέος ιδιοκτήτης αγοράζοντας το σπίτι παίρνει και την ευθύνη του συμβολαίου που το αφορά, τώρα αν εκείνος αποφασίσει να το διακόψει μπορείτε να κινηθείτε και δικαστικά. Αλλά αν δε γίνει κάτι τέτοιο θεωρείται ότι εσείς σπάτε το συμβόλαιο, το σπίτι νοικιάζετε και όχι τον ιδιοκτήτη του.

  15. #30
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Σκατά. Τελικά απ' ό,τι καταλαβαίνω έχουμε άδικο οπότε πρέπει με κατεβασμένα μούτρα να του δώσουμε και ένα νοίκι. Θα δω πιο προσεκτικά και το συμβόλαιο και βλέπουμε...
    Feed my fear

Similar Threads

  1. Γυμνή/ός στο σπίτι
    By Candiru in forum General Discussion
    Replies: 91
    Last Post: 08-03-2011, 21:57
  2. [Cinema] Coraline (2009)
    By Blanket in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 10
    Last Post: 25-08-2010, 15:13
  3. Για το Medal of Honour γαμώ το σπίτι μου
    By 12 stars circle your brow in forum PC & Games
    Replies: 11
    Last Post: 14-01-2010, 13:39
  4. Αν έπιανε φωτιά το σπίτι σας...
    By Deggial in forum General Discussion
    Replies: 130
    Last Post: 03-10-2006, 01:42
  5. ΗΟΤΜΑIL Γαμω το σπιτι.
    By Darkling in forum PC & Games
    Replies: 15
    Last Post: 01-04-2005, 12:41

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •