Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60

Thread: υποτιμημενα αλμπουμς απο μπαντες στα γεραματα.

  1. #1
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default υποτιμημενα αλμπουμς απο μπαντες στα γεραματα.

    λοιπον, θα το εβαζα στα ηλεκτρονικο_περιεργα_ξερωγω αλλα μου ηρθε η ιδεα για το θρεντ οποτε φατε το στην μαπα. ξεθαψα αυτο:

    (ξεπερναμε το αθλιο εξωφυλλο)

    γερός δισκος, ξαναδουλευουν κομματια του ντεμπισι πανω απο σπασιδομπιτια (μεταφραση του breakbeats). τωρα δεν ξερω αν θα σας αρεσει το γεγονος οτι κρατανε λιγη απο την παλιατζουρα που τους γεννησε στον ηχο αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν δινω δεκαρα κιολας.

    παραγνωρισμενος δισκος τους, περασε στο ντουκου γιατι βγηκε στα γεραματα των αρτ οφ νοϊζ. κριμα κιολας. που αλλου θα ακουσετε ντεμπισι και ρακίμ μαζι παλληκαρακιαμ';;;


    εντιτ: επισης απ'τους γαμηστεροτερους τιτλους δισκων στην ιστορια της μουσικης και δεν ακουω κουβεντα.
    this is radio freedom.

  2. #2
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default


  3. #3
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    ρε μαλακα οι μπαντες δε γερνανε γιατι η καρδια και η ψυχη δε γερναει. οι ανθρωποι γερνανε. και μπορει να ειναι 25 και να ειναι γέροι
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  4. #4
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Υποτιμημένο το division bell? Υπάρχει κάποιος στον κόσμο που λέει ότι είναι κακό άλμπουμ πχ;

  5. #5
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Υποτιμημένο το division bell? Υπάρχει κάποιος στον κόσμο που λέει ότι είναι κακό άλμπουμ πχ;
    Υποτιμημενο δε σημαινει πως το θεωρουν κακο, αλλα οχι οσο καλο οσο ειναι (ή οσο θεωρω εγω τελος παντων πως ειναι, αν υπηρχε παγκοσμια αληθεια δε θα υπηρχε και το τοπικ!). Γενικα οι οnline κριτικες που εχω διαβασει το θεωρουν μετριο προς απλα καλουτσικο, ενω πολλοι δινουν εμφαση στο οτι ειναι ασυνδετο λεει, χωρις προσωπικοτητα, και λενε πως θα μπορουσε να ειναι απλα ενα προσωπικο αλμπουμ του Dave Gilmour. Δεχομαι πως δεν εχει τη σφραγιδα του Waters (αφου αυτος λειπει!!21!@!!@!~~!), η οποια ειναι απαραιτητη για να λες οτι ακους Pink Floyd, αλλα νομιζω πως το συγκεκριμενο αλμπουμ ειναι ενα διαμαντακι σκετο, και προσωπικα ισως να το προτιμω απο καποια αλλα αλμπουμ τους που θεωρουνται κλασικα και "αριστουργηματα". Σιγουρα απο το Dark Side Of The Moon.

  6. #6
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    αλλα νομιζω πως το συγκεκριμενο αλμπουμ ειναι ενα διαμαντακι σκετο, και προσωπικα ισως να το προτιμω απο καποια αλλα αλμπουμ τους που θεωρουνται κλασικα και "αριστουργηματα". Σιγουρα απο το Dark Side Of The Moon.
    η ωρα ειναι 7 και 18 το πρωγι...και διαβαζω αυτο

    θεωρω δεδομενο οτι τους Floyd τους εχεις στιψει,και περιμενω τα ''καποια αλλα'' με απεραντη περιεργεια

  7. #7
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Το προτιμω ειπα, οχι οτι πρεπει να το προτιμας κι εσυ, σιγα μη σου δωσω λογαριασμο

    Φυσικα και τους εχω στιψει, με εξαιρεση τα πρωτα 3-4 αλμπουμ που με κουραζουν και θελω να τα ακουσω πιο σοβαρα καποια στιγμη.

    ΥΓ. Σου πηρε 5 λεπτα να γραψεις δυο προτασεις?

  8. #8
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    ειχα να αδειασω και την αμμωνια ρε

  9. #9
    και με γεύση μέντας croissant429's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    σε περιπτερα και επιλεγμενα βιβλιοπωλεια....
    Posts
    579

    Default



    ειναι δισκαρα αλλά ,ίσως, επειδη δεν ειναι χεβι μεταλ χαντακώθηκε απο τους μεταλοπατερες της εποχης



    ενταξει εχετε δικιο για τα "γεραματα", αλλα οταν το εγραψα ημουν απο υπνο και δεν πηρα πρεφα τον τιτλο του θρεντ στην λεπτομερεια,μουντζωστε αφοβα........
    παντως ειναι δισκαρα ε?
    Last edited by croissant429; 16-02-2011 at 22:57.
    don't break the fucking circle

  10. #10
    post modern vegetarian h2he's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    here
    Posts
    433

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    αλλα νομιζω πως το συγκεκριμενο αλμπουμ ειναι ενα διαμαντακι σκετο, και προσωπικα ισως να το προτιμω απο καποια αλλα αλμπουμ τους που θεωρουνται κλασικα και "αριστουργηματα". Σιγουρα απο το Dark Side Of The Moon.
    η ωρα ειναι 7 και 18 το πρωγι...και διαβαζω αυτο

    θεωρω δεδομενο οτι τους Floyd τους εχεις στιψει,και περιμενω τα ''καποια αλλα'' με απεραντη περιεργεια
    Από κάποια άλλα δεν ξέρω, αλλά και εμένα το DSOTM είναι το λιγότερο αγαπημένο μου album από Floyd σχετικά άνετα. Αλλά ακόμα και από το Ummagumma, πιο άνετα θα ακούσω το "Division Bell", άσχετα αν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος θα θεωρήσει ανώτερο καλλιτεχνικά το πρώτο.

    ΠιΕς: Επειδή οι μισες εικόνες δεν φαίνονται, γράφετε και σε ποιο αλμπουμ αναφέρεται ο καθένας.
    Can't get it down without crying

  11. #11
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    καλό θρεντ (νομίζω). δεν ξέρω ακριβώς αν μπορώ να μιλήσω για υποτιμημένα άλμπουμς αλλά για μπάντες που γενικά θεωρούνται ξεγραμμένες και τους πιάνει το καλλιτεχνικό στα γεράματα και σκίζουν απ'το πουθενά. πολύ συγκινητικό όταν συμβαίνει οφείλω να ομολογήσω.

    λίγο έξω απ'τα νερά μου αλλά μπάντα που σέβομαι απόλυτα, οι boc οι οποίοι με το curse of the hidden mirror εβγαλαν κάτι που πατάει ηχητικά πρώτο μισό των '70s και ηχεί όπως πρέπει αν και κάπως πιο γυαλισμένο. το προηγούμενο τους ήταν απλά ok και πριν το τυπικό reunion δεν τραβούσαν με τίποτα.

    αυτό μου έρχεται για την ώρα θα σκεφτώ κιαλλα


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  12. #12
    Senior Member Πόσο κάνει 10 συν 7's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    south area
    Posts
    773

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Φυσικα και τους εχω στιψει, με εξαιρεση τα πρωτα 3-4 αλμπουμ που με κουραζουν
    αυτο δεν επρεπε να το γραψεις στον μινμιν...

  13. #13
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    ποιος με πινκαρε για τους αρτ οφ νοϊζ; ας αποκαλυφθει να γινει κουβεντουλα! βαριεμαι να διαβαζω για τους πινκ φλοϋντ.

    α και ας ειμαστε λιγο δικαιοι, το dark side of the moon ειναι το δευτερο χειροτερο, το χειροτερο χειροτερο ειναι το final cut.
    this is radio freedom.

  14. #14
    survivor scarecrow's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    above the sea of fog
    Posts
    2,254

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    και προσωπικα ισως να το προτιμω απο καποια αλλα αλμπουμ τους που θεωρουνται κλασικα και "αριστουργηματα". Σιγουρα απο το Dark Side Of The Moon.
    Παρ΄το πίσω αυτό.
    Το Division Bell εμένα μου μοιάζει με ένας δίσκος που έχει πανέμορφα μεν αλλά άδετα μεταξύ τους τραγούδια(πόσο μάλλον σε σχέση με τα άλμπουμ του τον πρώτο λόγο είχε ο Waters).
    Κατά τα άλλα δεν έχει θέση εδώ γιατί όντως κανείς δεν τον έκραξε σαν δίσκο.

  15. #15
    survivor scarecrow's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    above the sea of fog
    Posts
    2,254

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    ποιος με πινκαρε για τους αρτ οφ νοϊζ; ας αποκαλυφθει να γινει κουβεντουλα! βαριεμαι να διαβαζω για τους πινκ φλοϋντ.

    α και ας ειμαστε λιγο δικαιοι, το dark side of the moon ειναι το δευτερο χειροτερο, το χειροτερο χειροτερο ειναι το final cut.
    Εγώ σε μούτζωσα πάντως σε αυτό

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 17:34
  2. 2006 αλμπουμς
    By cavity in forum Music Discussion
    Replies: 11
    Last Post: 15-01-2007, 17:10
  3. Μπάντες που ενδιαφέρονται για er fest?
    By Dragonlord in forum Live & Events Talk
    Replies: 144
    Last Post: 19-10-2005, 15:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •