Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 116

Thread: Radiohead - The King Of Limbs

  1. #31
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    μην εισαι τοσο σκληρος με τον εαυτο σου!
    this is radio freedom.

  2. #32
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    εγω δεν εχω καταλαβει ποτε οι ρεντιοχεντ περασαν τη νοητη γραμμη που διαχωριζει τις μπαντες απο τις υπερ-μπαντες.
    εχουν γραψει κομματαρες, συμφωνοι, αλλα κ οι bush ξερω γω εχουν 5 κομματαρες, δεν με κανει να θελω να ακουσω ena δισκο τους
    ξανα κ ξανα μεχρι αποφασισω αν μου αρεσει, αν τον βαρεθηκα, αν μου κανει..
    Ποσα χρονια περιμενα για το 10000 φαρτς (που λεει ο μαλλιας), τ ακουσα 10 φορες, πλεον καταλαβαινω τι αξιζει σ αυτον τον δισκο, τελος ιστοριας.
    Δεν θα to βαλω (παααρα πολυ σπανια) να παιξει ολοκληρο. Ο μονος αντιστοιχος δισκος των radiohead ειναι το οκ computer.
    αυτα τα ολιγα. το καινουριο δεν το χω ακουσει ακομα.
    το βιντεο μου φανηκε γελοιο.
    ωραιο βιντεο (κ τραγουδαρα) ήταν αυτο
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  3. #33
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    εγω δεν εχω καταλαβει ποτε οι ρεντιοχεντ περασαν τη νοητη γραμμη που διαχωριζει τις μπαντες απο τις υπερ-μπαντες.
    Χοντρικα πριν απο 10 χρονια περιπου, ισως και λιγο νωριτερα

  4. #34
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    επιτελους οι radiohead εκαναν και κατι αξιομνημονευτο για εμας τους αμουσους που δεν μας αρεσουν
    ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΛΙΠ,θα παρει θεση στην ταινιοθηκη μου διπλα απο αυτο

    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  5. #35
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Επιτέλους νιώστε ότι μετά το OK Computer οι radiohead συνεχίζουν να θεωρούνται η υπερμπαντάρα γιατί έτσι το θέλει μία μερίδα πόστερς αυτού εδώ του φόρουμ (αμνίζιακς, τιποτάνθρωποι και ρέστα).

    (Δεν άκουσα το καινούργιο, σίγουρα θα το κάνω, δεν περιμένω τίποτα παραπάνω ωστόσο από ένα kidamnesiacinrainbows αχταρμά που θα θεωρηθεί καλτ και γουάου μάγκα μου από τα πεταμένα alt τυπάκια, μακάρι να διαψευστώ όμως).
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  6. #36
    Wriggle redeemer's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    dystopian suburbs
    Posts
    547

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    Επιτέλους νιώστε ότι μετά το OK Computer οι radiohead συνεχίζουν να θεωρούνται η υπερμπαντάρα γιατί έτσι το θέλει μία μερίδα πόστερς αυτού εδώ του φόρουμ (αμνίζιακς, τιποτάνθρωποι και ρέστα).

    (Δεν άκουσα το καινούργιο, σίγουρα θα το κάνω, δεν περιμένω τίποτα παραπάνω ωστόσο από ένα kidamnesiacinrainbows αχταρμά που θα θεωρηθεί καλτ και γουάου μάγκα μου από τα πεταμένα alt τυπάκια, μακάρι να διαψευστώ όμως).
    Αυτή την άποψη την ασπαζομουν μέχρι πριν ~2 χρόνια.

    To start with,το In rainbows δεν ειναι στην ίδια κατηγοριά με τα Amnesiac,Hail to the thief και Kid A.Εχει συνοχή,είναι πολύ πιο straightforward δίσκος.Εξακολουθώ να το θεωρώ μια από τις καλυτερες κυκλοφοριές της προηγούμενης δεκαετίας.

    Τα άλλα τρια,ναι τα έβρισκα κουραστικά,τα έβρισκα υπερπλουραλιστικά και πομπώδη ακόμα,αλλά με μια πιο προσεκτική ακρόαση αναθεώρησα:National Anthem,Pyramid Song,2+2=5 είναι μόνο μερικοί από τους λόγους που δεν με αφήνουν ως ακροατή να καταδικάσω ως μονότονα και δήθεν τα εν λόγω δισκάκια.Σύμφωνοι,δεν ξυπνάω και το πρώτο πραγμα που θελω να ακούσω είναι το Hail to the Thief,αλλά για εμένα η καλλιτεχνική του(τουλάχιστον) αξία θεωρείται πλέον αυταπόδεικτη.

    Οσον αφορά το καινούργιο,δεν έχω διαμορφώσει ακόμα άποψη,αν και οι αντιδράσεις μου είναι ένα κλικ πιο ήπιες απότι στις πρώτες ακροάσεις του In Rainbows.Θα δούμε.

  7. #37
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    σαν μη ειδικος της μπαντας δεν μαρεσε . Υπαρχουν ομως και καποιοι ειδικοι που και την κλανια του να ηχογραφησει ο Γορκ θα γουσταρουν . Που ειναι οι κιθαρες οεο?
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  8. #38
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Επίτηδες δεν έχωσα μαζί με τα υπόλοιπα ηλεκτρονικοαχταρμάδικα το hail to the thief το οποίο προσωπικά μ' άρεσε. Δε μ' άρεσε δηλαδή όπως πχ με αρέσουν τα πρώτα τρία, στα οποία έχουμε εντυπωσιακές συνθέσεις, αλλά είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ανεκτό.

    Από εκεί και πέρα δεν καταλαβαίνω την ουσιώδη διαφορά του In Rainbows από τα KidAs και Amnesiacs. Το βρίσκω εξ ίσου ενοχλητικό με αυτά. Όπως και το προσωπικό του Yorke. Το strightforwardιλίκι δε, ειλικρινά παλεύω να δω που το διέκρινες.

    Anyway, μεγάλη μπάντα, αλλά παλιά, όχι τώρα. Μόνο hype.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  9. #39
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    Επιτέλους νιώστε ότι μετά το OK Computer οι radiohead συνεχίζουν να θεωρούνται η υπερμπαντάρα γιατί έτσι το θέλει μία μερίδα πόστερς αυτού εδώ του φόρουμ (αμνίζιακς, τιποτάνθρωποι και ρέστα).

    ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ

  10. #40
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Αγόρι μου, μόνο με εμένα ασχολείσαι πλέον σε όλο το γαμημένο φόρουμ. Κάνε κάτι, είναι κρίμα, είσαι νέο παιδί ακόμα, έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου κτλ.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  11. #41
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Αν δεν σαρεσουν οι Radiohead και δεν ασχολειστε εδω και 8 χρονια ξερω γω γιατι μπαινετε να γραψετε τη μαλακια σας?

  12. #42
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Γιατί κάποτε μας άρεσαν και στεναχωριόμαστε με την κατάντια τους.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  13. #43
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Εντωμεταξύ, το αστείο είναι ότι η Αλήθεια υπάρχει ακριβώς ανάποδα: Οι Radiohead έγιναν μπάντα όταν παράτησαν το παιγμένο βρετανικό ποπάκι των τριών πρώτων για να βγάλουν ένα αριστούργημα και έγιναν υπερμπάντα όταν τους έγλυφαν όλοι τα αρχίδια, και πέταξαν στα δόντια, τύπου, κοινού και δισκογραφικών ένα Kid A.

    Βλακάρογλου, δεν είναι αλήθεια, τελευταία ασχολούμαι μόνο με τον Firestorm.

  14. #44
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Δεν ξέρω και ούτε και παρακολουθώ με ποιον ασχολείσαι πιο πολύ, είναι κρίμα όμως, θα φτάσεις καμιά 35, θα κάνεις μια ανασκόπηση στο πως πέρασες τα καλύτερά σου χρόνια και θα κάνεις καμιά τρέλα φοβάμαι.

    Η δε πραγματική αλήθεια είναι ότι τα μετά Kid A είναι ο λόγος που όλοι οι hipsters τους ερωτεύτηκαν, βάλαν όλα τα αντικειμενικότερα all around sites και μέσα το KidA στα τοπ 100 αλμπουμς οφ ολ τάϊμ και γενικά όλοι μαζί go with the flow of mainstream. Και είναι κρίμα.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  15. #45
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Το Kid A σε περίπτωση που έχει γίνει κάποια παρεξήγηση είναι αυτό που έχει μέσα αυτά τα κομμάτια:

    Everything In Its Right Place 4:11
    Kid A 4:44
    The National Anthem 5:52
    How To Disappear Completely 5:56
    Treefingers 3:43
    Optimistic 5:16
    In Limbo 3:31
    Idioteque 5:09
    Morning Bell 4:36
    Motion Picture Soundtrack 6:59

Similar Threads

  1. Radiohead - In Rainbows
    By psychomaverick in forum Albums
    Replies: 29
    Last Post: 18-12-2010, 23:59
  2. Muse vs Radiohead
    By silencerius in forum Music Discussion
    Replies: 137
    Last Post: 29-04-2009, 11:59
  3. Radiohead - In rainbows
    By Marillion in forum Music Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 09-12-2007, 13:05
  4. Radiohead
    By Jaco Pastorius in forum General Discussion
    Replies: 7
    Last Post: 16-12-2004, 10:59
  5. Radiohead DVD
    By cloud in forum Music Discussion
    Replies: 27
    Last Post: 02-12-2004, 15:30

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •