Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49

Thread: Rift

  1. #31
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    Στειλε σε ΡΜ το μειλ σου να σου στειλω προσκληση.

  2. #32
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    το 'χει προσφορά στο steam, να το χτυπήσω;
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  3. #33
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    Εγω παιζω ακομα.
    Αν εξαιρεσουμε το pvp το οποιο ειναι "κανουμε αυτο για το οποιο κλαινε οι περισσοτεροι στα επισημα φορουμς" (η αλλιως απλα για τομπουτσο), εχει καλο pve και γενικα ειναι ομορφο παιχνιδι μεχρι το επομενο.
    Για ενα μηνα καψιματος πλακα εχει αλλα το καλο ξεκιναει μετα το 50.
    Μεχρι τοτε παιζεις μονος.

  4. #34
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    πολύ όμορφο παιχνίδι ενδιαφέρον PvE με rifts κλπ. τα παιδιά μελέτησαν το WoW και το έφεραν στην καινούρια δεκαετία. εξίσου λειτουργικό και καλοδουλεμένο και μάλιστα από τους πρώτους μήνες που τρέχει. αν δεν περίμενα το old republic θα αγόραζα.

    το μόνο που μου την έσπασε είναι το 3ο soul. δύσκολα να βρεις κάτι που θα παντρέψει αρμονικά με τα άλλα 2. εντάξει δεν δοκίμασα και πολλά αλλά έχω καταλήξει σε marksman-ranger (rogue) και δεν μπορώ να βρω τρίτο. δοκίμασα assassin και saboteur που προτείνονται από guides κλπ αλλά στην τελική πάνε τζάμπα τα abilities.

    φανταστείτε τα σαν talent trees είναι δύσκολο να βρεις 3 για το ίδιο στυλ παιχνιδιού (π.χ. ranged dps)
    Last edited by asimoulis; 19-07-2011 at 19:45.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  5. #35
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    Quote Originally Posted by Neuroscar View Post
    Εγω παιζω ακομα.
    Αν εξαιρεσουμε το pvp το οποιο ειναι "κανουμε αυτο για το οποιο κλαινε οι περισσοτεροι στα επισημα φορουμς" (η αλλιως απλα για τομπουτσο)
    wow since 2004

  6. #36
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    F2P σε 1 μήνα

    http://www.eurogamer.net/articles/20...o-play-as-well

    Πάντοτε ήταν ιδιαίτερη περίπτωση. Προτού βγει δεν είχε φανφάρες, δεν είχε hype, είχε μόνο ένα μάτσο devs που έλεγαν ότι θα κάνουν ότι καλύτερο μπορούν. Το καλύτερο που μπόρεσαν τότε ήταν το πιο smooth launch σε MMORPG ever, ένα σχετικά ολοκληρωμένο παιχνίδι -για νέο ΜΜΟ- ενώ είναι από τα ελάχιστα που ακόμα και σήμερα, ενώ έχει συνδρομή, παραμένει κερδοφόρο με ένα σεβαστό αριθμό συνδρομητών.
    Δε νομίζω πως η αλλαγή μοντέλου είναι γιατί δεν πηγαίνουν καλά, απλά θέλουν να ανοίξουν σε ένα νέο κοινό και ελπίζουν να χεστούν στο τάλιρο. Σίγουρα το αξίζουν περισσότερο από κάτι SWTOR.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  7. #37
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Έπαιζα Rift όταν είχε βγει για κανά δίμηνο. Γενικά είναι πάρα, πάρα πολύ καλό παιχνίδι και σοβαρό θετικό πως τα specs αλλάζουν τελείως τον χαρακτήρα και το gameplay του (μιας και από αυτά παίρνεις τα abilities).

    Το είχα σταματήσει τότε επειδή στο max level δεν είχε και πολλά πράγματα να κάνω και βαρέθηκα. Λογικά πλέον πρέπει να αξίζει πάρα πολύ.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  8. #38
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    Quote Originally Posted by Neuroscar View Post
    Εγω παιζω ακομα.
    Αν εξαιρεσουμε το pvp το οποιο ειναι "κανουμε αυτο για το οποιο κλαινε οι περισσοτεροι στα επισημα φορουμς" (η αλλιως απλα για τομπουτσο), εχει καλο pve και γενικα ειναι ομορφο παιχνιδι μεχρι το επομενο.
    Για ενα μηνα καψιματος πλακα εχει αλλα το καλο ξεκιναει μετα το 50.
    Μεχρι τοτε παιζεις μονος.
    Βλεποντας το πραγμα αρκετα πιο ωριμα, μπορω να πω πως το ριφτ ηταν ανετα το πιο διασκεδαστικο, challenging και τελικα ολοκληρωμενο μμο των τελευταιων ετων.
    Εγω θα επιστρεψω σιγουρα.
    Αν καποιος ειναι σε κανα καλο raiding guild, το οποιο ειτε ειναι ενεργο, ειτε μετα το τζαμπα θα επιστρεψει, σας παρακαλω να ενημερωσει για να κανω apply.

  9. #39
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    ειχα ξεχασει οτι το ειχα αγορασει αυτο.μονο serial απο ενα οτι να'ναι site. κατεβαινει.
    εντιτ: και ειμαι 99% σιγουρος οτι ειχα χαρακτηρα παραπανω λεβελ απο 2 και ηταν μαγος!
    τι φαση τους εκαναν delete?
    εντιτ2: αποτι φαινεται ειχα κανει ενα trial πριν το αγορασω.με αυτο το mail μπηκα αρχικα
    σε ποιον σερβερ ειστε?
    Last edited by Clockwork Orange; 19-05-2013 at 10:31.
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default

    Quote Originally Posted by Neuroscar View Post
    Quote Originally Posted by Neuroscar View Post
    Εγω παιζω ακομα.
    Αν εξαιρεσουμε το pvp το οποιο ειναι "κανουμε αυτο για το οποιο κλαινε οι περισσοτεροι στα επισημα φορουμς" (η αλλιως απλα για τομπουτσο), εχει καλο pve και γενικα ειναι ομορφο παιχνιδι μεχρι το επομενο.
    Για ενα μηνα καψιματος πλακα εχει αλλα το καλο ξεκιναει μετα το 50.
    Μεχρι τοτε παιζεις μονος.
    Βλεποντας το πραγμα αρκετα πιο ωριμα, μπορω να πω πως το ριφτ ηταν ανετα το πιο διασκεδαστικο, challenging και τελικα ολοκληρωμενο μμο των τελευταιων ετων.
    Εγω θα επιστρεψω σιγουρα.
    Αν καποιος ειναι σε κανα καλο raiding guild, το οποιο ειτε ειναι ενεργο, ειτε μετα το τζαμπα θα επιστρεψει, σας παρακαλω να ενημερωσει για να κανω apply.
    Σταματησα λιγο μετα το expansion γιατι περα απο τα dimensions δεν εφερε τιποτα καινουριο και βαρεθηκα. Επισης εκαναν αρκετες μαλακιες με τα classes, ειδικα με τους warrior. 2 μηνες μετα και δεν υπηρχαν σταθερα builds. Το pvp παρεμεινε σκατα αλλα στο pve νομιζω ειναι ακομα το καλυτερο mmo. Για τσαμπα εννοειται πως λεει και με το παραπανω.

    Απο raptr

    "Existing RIFT gamers will receive the expansion for free, plus 30 days of game time (for new accounts).

    Work towards this reward by playing the free version of the game and begin logging hours immediately. Once you have reached Experienced the game is yours!"

    οποτε οποιος ψηνει μπορει να ξεκινησει και τωρα.
    Last edited by Headphones; 22-05-2013 at 22:45.

  11. #41
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    Work towards this reward by playing the free version of the game and begin logging hours immediately. Once you have reached Experienced the game is yours!"
    Πως θα γινει να συνδεσω αυτο το πραμα με το ακκαουντ μου? Πρεπει να κανω ακκαουντ?
    Headphones στειλε skype σε ΡΜ, να μου δωσεις οδηγιες!
    Επισης, τι πλευρα παιζετε? Επισης, εκανες εντιτ με το γκιλντ και σερβερ. Δε δεχεστε κοσμο πια?
    Last edited by Neuroscar; 27-05-2013 at 12:05.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default

    Αν δεν ειχες ποτε subscription , κανεις το free trial και παιζεις. Αν ειχες δεν κερδιζεις 30 μερες τσαμπα αλλα κερδιζεις το εξπανσιον το οποιο θα πρεπει να αγορασεις ετσι κι αλλιως για τα souls http://eu.riftgame.com/en/promo/freetoplay.php . Συμπληρωσε απλα τις ωρες με οποιοδηποτε ακαουντ και θα σου στειλουν τον κωδικο απ το raptr. Μετα απλα κανεις apply code σε οποιο ακαουντ θες. Εσβησα το guild γιατι το διελυσαν πριν καμια βδομαδα. Λογικα με βλεπω για εδω http://www.harshmallows.co.uk/ . Στειλε nick και σερβερ να σε κανω add, τωρα παιζω σαν free trial μεχρι να γινει f2p. Επισης ειτε κανεις defiant ειτε guardian ειναι το ιδιο πραγμα, δεν παιζει ρολο στο pve.
    Last edited by Headphones; 27-05-2013 at 13:23.

  13. #43
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    Οχι ρε, τι ποτε, 50lvl σταματησα και σε καλο raiding guild. Κατεβαζω το παιχνιδι να τα πουμε σιγα σιγα =)

  14. #44
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    παιζει κανεις mage;ξεκινησα να ανεβαζω εναν ,οποτε οποιοδηποτε tip εντ χιντ (talent builds,rotation κτλ) ευπροσδεκτο.

  15. #45
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by Ethereal View Post
    παιζει κανεις mage;ξεκινησα να ανεβαζω εναν ,οποτε οποιοδηποτε tip εντ χιντ (talent builds,rotation κτλ) ευπροσδεκτο.
    Υπάρχουν πολλά viable builds για levelling, με πιο δυνατό το Harbinger/Chloro/Ele. Αλλά είναι ξενέρωτο από την άποψη πως θα είσαι κυρίως melee. Άλλη λύση είναι το Pyro ως προτεραιότητα για πολύ ξύλο, ή Chloro όπου θα κάνεις ικανοποιητικό dmg και είναι δύσκολο να πεθάνεις.

    Δεν είχα ανεβάσει ποτέ mage, αλλά προσωπικά θα με έψηνε πολύ Dominator/Ele/Chloro για το crowd control. Αν θυμάμαι καλά, ο Dom είχε πολύ καλό AoE dmg.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •