Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49

Thread: Rift

  1. #16
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    το ιδιο ελεγε και για το dc universe
    οτι αν εχεις βαρεθει το wow γιατι να πας σε εναν κλωνο του?
    (αν και για το τελευταιο,το ελεγε με την καλη εννοια)
    επισης τα γραφικα του,ωραια μεν αλλα μου φαινονται ολα τοσο φωτεινα
    και σαν να μην ειναι τοσο καλα δεμενα (blend) μεταξυ τους!
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  2. #17
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    Πηραμε πουλακι.
    Πριορντερ απο αμαζον για να γλυτωσουμε 20ευρω (δεν ειναι και λιγα), αλλα τωρα πρεπει να περιμενουμε να μας ερθει το κουτι για να βαλουμε τον κωδικο απο μεσα και να ενεργοποιηθει ο λογαριασμος.
    Μεχ =((

  3. #18
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Clockwork Orange View Post
    το ιδιο ελεγε και για το dc universe
    οτι αν εχεις βαρεθει το wow γιατι να πας σε εναν κλωνο του?
    (αν και για το τελευταιο,το ελεγε με την καλη εννοια)
    επισης τα γραφικα του,ωραια μεν αλλα μου φαινονται ολα τοσο φωτεινα
    και σαν να μην ειναι τοσο καλα δεμενα (blend) μεταξυ τους!

    Συνήθως το κράζουν γιατί είναι πολύ σκοτεινό...

    Λίγο που είδα τον ΤοταλΜπισκουιτ (καμμενε μορμ σιγα μην δουμε 1 ωρα βιντεο ), έλεγε τις μαλακίες για τις οποίες μιλούσαμε πιο πριν. Δηλαδή οκ έπαιζε Pyromancer και έλεγε ότι τα spells είναι copy από WoW. To ότι spells όπως Fireball/Ignition/Heat Wave κλπ υπάρχουν εδώ και 25 χρόνια σε ότι RPG έχει βγει και κάνουν πάνω κάτω τα ίδια πράγματα, δεν τον πείραξε. Ή ότι το παιχνίδι λέει έχει emotes όπως το WoW, λες και δεν υπήρχαν πιο πριν σε ότι MMO έχει βγει.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  4. #19

    Default

    Γενικα αυτο με τα spells και ολα τα abilites στα RPG ειναι επαναλαμβανομενα, ολα υπηρχαν 20 χρονια πριν κλπ κλπ...μονο τα mechanics αλλαζουν σε καθε παιχνιδι. Πρεπει να βγει κατι πρωτοποριακο, not?

  5. #20
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Ε δε θα το ελεγα. Τα ονοματα των spells για παραδειγμα δεν βγήκαν τυχαία, άλλωστε πόσες λέξεις μπορείς πια να βρεις που να έχουν σχέση με φωτιά; Οπότε καταλήγεις στα γνωστά. Σαν mechanics, δεν ξέρω τι μπορείς να αλλάξεις, αφ'ενος στη περίπτωση, ξανα, του generic fire mage θα ήταν λίγο χαζό να μην έχεις πχ Fireball κτλ. αφ'ετερου ε τι να κανεις, θα τον βαλεις να πεταξει μπαλα φωτιας, να πεταξει φωτιά κοντα του, να πεταξει κανενα φλεγομενο μετεωρίτη κτλ κτλ. Δεν είναι δα πως έχουν μεινει ανεξερεύνητες επιλογές.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  6. #21
    YOLO Chillin Villain's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    14/f/cali
    Posts
    380

    Default

    TotalHalibut εντελώς off topic αλλά είναι θεός στα chronicles of the gold farmer.


    Update: έχουν κάνει την παλικαριά να μην σου χρεώνει την prepaid για να ενεργοποιηθεί ο ενας μήνας γιατί ήταν με κάτι cents υπόλοιπο και περίμενα τα χειρότερα. Επίσης επικό incompetency στο Πλαίσιο (επειδή είχα μυριστεί την δουλειά με τα amazon είπα να παίξω εγχώρια, sorry to hear that Neuroscar btw ) με τον υπάλληλο οταν πήγε φίλος μου 9 η ώρα το πρωί να τον βλέπει (του είχε δώσει λάθος κωδικό preorder, τους έκραξε και τον θυμόταν ο πλαίσιος) και να του φωνάζει "ΩΠ ΦΙΛΕ ΣΕ ΦΤΙΑΞΑ!" και να του φέρνει κουτί ... μόνο που είχαν μείνει συνολικά άλλα 2 και ήταν η μέρα κυκλοφορίας. Μιλάμε για έλλειψη οχι μαλακίες, και 'γω χτες πρωί πρωί κατέβηκα για να το πάρω και στην αρχή παίζει να μας τρόλλαρε ο τύπος γιατί δεν μας έλεγε αν έχει τεμάχια, απλά ζητούσε ονόματα και απόδειξη (με φίλο να πετάει επίτηδες ατάκα "ΦΤΙΑΞΕ ΜΑΣ ΡΕ ΦΙΛΕ, ΦΤΙΑΞΕ ΜΑΣ"). Καλά, γενικά Πλάισιο

    Update2: Το παιχνίδι ακόμα με κρατάει όσο interested ήμουν στα πρώτα 20 λεπτά. Ενδιαφέρον.

  7. #22
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Chillin Villain View Post
    Update: έχουν κάνει την παλικαριά να μην σου χρεώνει την prepaid για να ενεργοποιηθεί ο ενας μήνας γιατί ήταν με κάτι cents υπόλοιπο και περίμενα τα χειρότερα.
    Όλα από WoW και Warhammer/AoC μέχρι LotRO και EQ το είχαν αυτό στον "δωρεαν" μηνα. Απλά έβαζες τυχαία νούμερα ίσα ίσα για να φανεί στα τυπικά ότι έκανες λογαριασμό.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  8. #23
    YOLO Chillin Villain's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    14/f/cali
    Posts
    380

    Default




    μου ρίχνω 8ωρο ban απο το Pc & Games

  9. #24
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Λοιπόν, το ξεκίνησα εδώ και μια βδομάδα και αξίζει πολύ. Ένα σοβαρό θετικό στοιχείο με τον τρόπο που χωρίζονται τα classes σε roles είναι το γεγονός πως αν δε σ' αρέσει το spec σου μπορείς να το αλλάξεις σε κάτι άλλο εντελώς διαφορετικό αντί να ξεκινήσεις νέο χαρακτήρα. Ή μπορείς στον ίδιο χαρακτήρα να έχεις specs για διαφορετικούς ρόλους με εντελώς διαφορετικά abilities. Π.χ. έχω έναν rogue που είναι bard (για support), assassin (για DPS/solo) και riftstalker (για tank).

    Κατά τα άλλα, δεν έχει κάτι ιδιαίτερα πρωτότυπο αλλά είναι ένα πάρα πολύ καλό μίγμα μεταξύ WoW και Warhammer Online που δουλεύει πάρα πολύ καλά. Και γενικά είναι πολύ διασκεδαστικό.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  10. #25
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Μου φαίνεται, από τα-όχι-και-πάρα-πολλά που έχω διαβάσει σχετικά, ότι πήραν ότι θετικό έχει το WoW, προσπάθησαν να βάλουν και ότι ζητάει το WoW community εδώ και χρόνια (roles), κι έφτιαξαν mmo.

    Δεν έχει σημασία αν είναι καλό η κακό το game, δε με πολυνοιάζει δλδ, αλλά ξεκολλήστε πια από το WoW γαμώ το χριστό σας.

  11. #26
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    Quote Originally Posted by cloud View Post
    αλλά ξεκολλήστε πια από το WoW γαμώ το χριστό σας.
    γιατι? αν ξεκολλουσα απο το wow θα πηγαινα στο eve και οχι σε wow-clone παντως
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  12. #27
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Quote Originally Posted by Clockwork Orange View Post
    Quote Originally Posted by cloud View Post
    αλλά ξεκολλήστε πια από το WoW γαμώ το χριστό σας.
    γιατι? αν ξεκολλουσα απο το wow θα πηγαινα στο eve και οχι σε wow-clone παντως
    Με νοιάζει λες; Δε λέω για τους χρήστες ρε, για τους devs λέω

  13. #28
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    bump 7 μέρες trial, παίζει κανείς?
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  14. #29
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    Να σε στρατολογησω? =)

  15. #30
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Neuroscar View Post
    Να σε στρατολογησω? =)
    ναι, απλά μέχρι να μπορώ να χρησιμοποιώ και το αριστερό χέρι θα περιμένω
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •