Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 79

Thread: Έχετε βαρεθεί τις συναυλίες;

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    kuu
    Posts
    8,375

    Default Έχετε βαρεθεί τις συναυλίες;

    Αφορμή γι' αυτό είναι συζητήσεις που είχα τον τελευταίο καιρό με άτομα της ηλικίας μου και άνω, τα οποία ενώ εξακολουθούν να ακούνε πάνω κάτω την ίδια μουσική, δεν έχουν πλέον πολλή όρεξη να "τρέχουν" σε συναυλίες. Για πείτε.
    Who knows where the days go
    And would you ever want them back

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,620

    Default

    Η πρώτη ροκ συναυλία που πήγα ήταν τον Σεπτέμβριο του 1980 στον Gillan.
    Η τελευταία (προς το παρόν) ήταν τον Δεκέμβριο του 2003 στο ακουστικό live των Anathema.
    Φαίνομαι να βαριέμαι;

  3. #3
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default Re: Έχετε βαρεθεί τις συναυλίες;

    Quote Originally Posted by The_Painless
    Αφορμή γι' αυτό είναι συζητήσεις που είχα τον τελευταίο καιρό με άτομα της ηλικίας μου και άνω, τα οποία ενώ εξακολουθούν να ακούνε πάνω κάτω την ίδια μουσική, δεν έχουν πλέον πολλή όρεξη να "τρέχουν" σε συναυλίες. Για πείτε.
    στο έχω ξαναπεί νομίζω... αλλά σε κάποια φάση κι εγώ ξενέρωσα με το όλο σκηνικό. τώρα έχω κάτι χρόνια να πάω. μου φαίνεται ότι έχει καταντήσει λίγο κλισέ η ιστορία και δεν μου πρόσφερε πια αυτό που έψαχνα.

    η αλήθεια όμως είναι ότι μου έχουν λείψει τώρα και σε κάποια θα σκάσω μύτη σε ανύποπτο χρόνο.
    Rock or Nothing

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    kuu
    Posts
    8,375

    Default Re: Έχετε βαρεθεί τις συναυλίες;

    [quote=Raven Lord]
    Quote Originally Posted by "The_Painless":1u3i9zhq
    Αφορμή γι' αυτό είναι συζητήσεις που είχα τον τελευταίο καιρό με άτομα της ηλικίας μου και άνω, τα οποία ενώ εξακολουθούν να ακούνε πάνω κάτω την ίδια μουσική, δεν έχουν πλέον πολλή όρεξη να "τρέχουν" σε συναυλίες. Για πείτε.
    στο έχω ξαναπεί νομίζω... αλλά σε κάποια φάση κι εγώ ξενέρωσα με το όλο σκηνικό. τώρα έχω κάτι χρόνια να πάω. μου φαίνεται ότι έχει καταντήσει λίγο κλισέ η ιστορία και δεν μου πρόσφερε πια αυτό που έψαχνα.

    η αλήθεια όμως είναι ότι μου έχουν λείψει τώρα και σε κάποια θα σκάσω μύτη σε ανύποπτο χρόνο.[/quote:1u3i9zhq]

    Χμμ, δε θυμάμαι. Κι εγώ είχα ψιλο-ξενερώσει σε μια φάση, αλλά μου έλειπε πάρα πολύ. Δηλαδή, σάββατο π.χ. πήγαμε σε black συναυλία (που δεν είναι σε καμία περίπτωση το "είδος" μου) και πέρασα τέλεια.
    Άντε άντε, να έρθεις! 99% θα διαπιστώσεις και τότε ότι σου είχε λείψει!
    @Μαρία: χε χε, αυτά είναι. Anathema ήταν χάλια για μένα (και για άλλους τρεις τύπους που ξέρω ), αλλά αν περάσατε καλά εσείς, γαμώ.
    Who knows where the days go
    And would you ever want them back

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,620

    Default

    Anathema ήταν χάλια για μένα (και για άλλους τρεις τύπους που ξέρω ), αλλά αν περάσατε καλά εσείς, γαμώ.
    Σκέφτομαι σοβαρά να πάω και στο πασχαλινό live των Anathema.

  6. #6
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    barieme na vlepw ta idia kai ta idia (stusimata dhlwseis hdh mousikhs)stis sunavlies kai den ennow group...thelw kainourgies empeiries...gia mena sunavlia einai mia dionusiakh teleth pas gia na xedwseis... an einai na paw kai na parakolouthisw se fash megaro to akouw kai sto spiti mou...

    btw exw na paw se sunavlia...polu kairo..
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #7

    Default

    Λόγω του ότι δεν είμαι Αθήνα δεν είχα εδώ που τα λέμε και την ευκαιρία να πάω σε τόσες συναυλίες ώστε να βαρεθώ.Απλά με τα χρόνια έχει συμβεί αυτό που μου έχει συμβεί και με τα cd:για να δώσω τα ωραία μου λεφτάκια πρέπει να αξίζει πραγματικά.Πχ Jethro Tull ΑΞΙΖΕ,στο festival που έκανε η sleaszy rider τα χριστούγεννα και πήγα γιατί παίζαν κάτι φίλοι μου δεν άξιζε.Έχω γίνει πιο εκλεκτικός,από μία άποψη ναι βαριέμαι να δω το οποιοδήποτε άθλιο γκρουπάκι της σειράς να μου παίζει τις χιλιοπαιγμένες βαρετές μαλακίες του και να νομίζει κι από πάνω πως κάτι τρέχει στα γύφτικα
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  8. #8
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default Re: Έχετε βαρεθεί τις συναυλίες;

    Quote Originally Posted by The_Painless


    Χμμ, δε θυμάμαι.
    τώρα που το σκέφτομαι, δεν το συζητούσα με 'σενα το θέμα. άσε τα'χω μπερδέψει...
    Rock or Nothing

  9. #9
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    αυτό που μου έχει συμβεί και με τα cd:για να δώσω τα ωραία μου λεφτάκια πρέπει να αξίζει πραγματικά
    και αυτό!
    Rock or Nothing

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default

    Δε μπορώ να πω ότι έχω βαρεθεί, έτσι και αλλιώς τις περισσότερες φορές πάω σε live που ξέρω ότι θα μου αρέσουν... Από την άλλη, εκεί που πας να πεις ότι δε πολυγουστάρεις πλέον, ανακοινώνεται ένα όνομα που θέλεις πολύ να δεις οπότε πάλι μπαίνει στο trip... Καλά είναι προς το παρόν...
    and light it up forever, and never go to sleep

  11. #11
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Emeis edw katw na deite poso exoume varethei tis synaylies!
    btw nomizw einai krima pou den phgainete polloi se synaylies opws twn Hell is For Heroes...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    9,261

    Default

    an ypo8eseis oti apo ta 17 mou mexri ta 21 mou den exana synaulia gia synaulia kai twra ante na xw paei se 2 live mesa se 3 xronia sxedon isws kai na isxyei,apla de to kynhgaw toso oso prin xalaw ta lefta allou kai tetoia mpla mpla

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Agrinio
    Posts
    3,494

    Default

    oxi


    Quote Originally Posted by Odonian
    Καλά που υπάρχει και το ER και ενημερωνόμαστε για την ποιοτική μουσική.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    εδώ
    Posts
    890

    Default

    Βασικά εγώ έχω ψιλοφρικάρει γιατί από τις επερχόμενες Monster Magnet, Anathema, The Gathering θέλω να πάω σε όλες (αν και Anathema μένουν μάλλον έξω...), πρόσφατα πήγα Opeth, άρα μάλλον δεν έχω βαρεθεί...

  15. #15
    Senior Member Buddy Lackey's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Sahara
    Posts
    6,504

    Default

    den mporw na katalavw pws kapoios mporei na pei "varethika tis synavlies" 'h na aisthanthei kapws etsi genika. Eidika ta teleytaia xronia , pws ginetai na symvei kati tetoio?
    Exoun erthei ta A P E I R A onomata se O L O U S tous xwrous ths sklhrhs mousikhs genikotera , kai merika onomata A P I S T E Y T A , pou oute kata diannoia ta perimename.
    Diladi ok goustareis mia mousikh/ena group , kai den goustareis na ta deis live?
    den stekei
    Etsi den mporw na katalavw osous lene "Exw xronia na paw se live"
    apo to 96 pou paw se metal live den exw xasei tin gavla tis olhs fashs.
    ayto poy mporw na dextw , kai pou symvainei me mena einai oti exoume dei polla group polles fores kai theloume na erthei epitelous kati diaforetiko (pali, giati kai prin xronia ayto psaxname kai egine). Apo to 96 kai meta exoun erthei 10ades diaforetika group, pws ginetai kapoios na min thelei na paei se kanena apo ola ayta, 'h estw se 2-3 ?
    YOU ARE NOT SPECIAL. YOU ARE NOT BEAUTIFUL OR UNIQUE SNOWFLAKE. YOU'RE THE SAME DECAYING ORGANIC MATTER AS EVERYTHING ELSE. YOU ARE THE ALL-SINGING, ALL-DANCING CRAP OF THE WORLD.

    HIPPIE METAL OR NO METAL AT ALL


Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 24-06-2008, 13:31
  2. Έχετε χρησιμοποιήσει linux;
    By ikonoklast in forum PC & Games
    Replies: 50
    Last Post: 01-03-2008, 17:49
  3. Replies: 61
    Last Post: 27-05-2004, 00:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •