Page 36 of 42 FirstFirst ... 263435363738 ... LastLast
Results 526 to 540 of 625

Thread: hip hop

  1. #526

    Default

    πάει και στο κόλλημα κατά καιρούς θρεντ.

    ΦΑΝΚ ΜΙ ΑΠ ΜΠΙΤΣΕΖ


    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  2. #527
    Senior Member Imperium's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Beneath the Remains
    Posts
    793

    Default

    Blast from the past με το ισως πιο σκοτεινο τραγουδι τους



  3. #528

  4. #529
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    κάθε φορά που βλέπω ποστ εδώ σκέφτομαι οτι έσκασε το εκδοχή έψιλον.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  5. #530

    Default

    ^^

    όχι ακόμα αντιμιούζικ!


    σε άλλα νέα και σε αναμονή του δεύτερου τους δίσκου, καβλεύουμε λίγο(πολύ βασικά) με τελευταίο άσμα από four owls.
    τούτο δεν θα μπει στο άλμπουν λέει αλλά είναι από τη συλλογή DJ Fingerfood's Wordplay Magazine's 'Wordplay Sessions' Vol IV.
    70ζ κιθάρες με βρωμιά και wah λοιπόν και ένας τσαμπουκάς καλύτερος από κάθε drive by shooting που γίνηκε στο compton την τελευταία δεκαετία.





    πωωωωωωωωωω.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  6. #531

    Default

    double post Γιατί με την ευκαιρία του σημερινού λογκαρίσματος να δώκω και αυτό που είναι ΠΟΛΥ ωραίο και έψαχνα μήνες να βρω ποιος το έχει βγάλει.



    μακρυά από ιλουμινάτους και άλλα κονσπιρασυ θέματα της κατα τ'άλλα συμπαθούς six2six records, κλίκας των global platoon, brainwash 2k κ.α., ο rome βγάζει σούπερ μελένιο beat και το νωχελικό-μαστουρωμένο ραπ του που αγαπήσαμε(ψέμα, έχει περισσότερη ενέργεια στα 90ζ που τον άκουσα).
    είχα βάλει λαγωνικό του κυβερνοχώρου να το ψάχνει και να ρωτάει από'δω και από'κεί(πράκτορας κασερίνος) αλλά ένα 10μηνο μετά εβρέθη.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  7. #532
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Με αφορμή το Β' Τόμο των ΖΝ έριξα μια ευρύτερη ματιά για το τι παίζει τώρα στο ελληνικό ραπ, μου φαίνονται όλα σκατά με κάτι πολιτικοποιημένα τύπου Βδέλυγμα και Jolly Roger να προκαλούν και λίγη κατάθλιψη μάλλον, δε ξέρω.

    Απο MCs ο ΚΑΝΟΝ που έχει αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ και μουτζώθηκε είναι ένα γνήσιο τέκνο του Ευθύμη. Μισογύνης και τελείως καμμένος μεν, εξαιρετικός mc δε. Aπό παραγωγές οι μόνες σε ένα σταθερά ικανοποιητικό επίπεδο είναι o XQUZE από το ίδιο crew (RNS), ο Kebzer και βέβαια ο βαλάντης.

    Δείτε μια δουλειά:



    http://ihokratoria.bandcamp.com/album/21g

    Κι εδώ:


  8. #533
    bosch scheducktion Yanqui's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    σταδιαλα
    Posts
    1,885

    Default

    ε παιδιά.





    rip στο παλικάρι.
    σὲ ὅ,ποιον ἔχῃ τατουὰζ
    στὴ μάνα του ῥίχνω μπαρὰζ

  9. #534
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    πριν απο 8-10 χρονια ειχα ακουσει ενα γαματο ελληνικο χιπ χοπ κομματι που περιεγραφε κατι τυπου τελευταια μερα στην γη .. αλλα απο τοτε δε το ξανακουσα , το θυμαται κανεις?
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  10. #535
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default


    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  11. #536
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    <3 το αστειο ειναι οτι ημουν σχεδον σιγουρος οτι ηταν βπεις αλλα οποτε το γιουτιουμπαρα δε το βγαζε ποτε..
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  12. #537
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    έλεος ο κανόν είναι για πέταμα.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  13. #538
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    1.50 και μετά φίλε.



    Spoiler

  14. #539
    bosch scheducktion Yanqui's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    σταδιαλα
    Posts
    1,885

    Default

    ΣΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΔΙΣΚΟΚΗΛΗ?

    κανόν μόνο σε αυτό το mixtape.

    σὲ ὅ,ποιον ἔχῃ τατουὰζ
    στὴ μάνα του ῥίχνω μπαρὰζ

  15. #540
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    H ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΖΝ.

    Αυτο που λες για πολιτικοποιημενα και καταθληπτικα ισχυει γιατι πλεον ολη η Ελλαδα ειναι αναρχοαυτονομοι-χουλιγκαν, οποτε οσοι δεν ακουνε crust punk ακουνε τετοια.
    Θα φυγει απο τη μοδα η σαπιλα και θα το γυρισουν στους μπαφους παλι

    ΚΑΝΟΝ - Έτσι ζω
    Με πληρωνει η ριμα, ετσι ζω, οι φιλοι μου μου λενε πως δεν ειναι σωστο

    Παραγωγαρα
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •