Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 197

Thread: μικρές λεπτομέρειες/κολλήματα

  1. #46
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ατομα που αυτοακυρωνονται στο ποστ τους πετωντας ενα "I see what you did there" για να δωσουν βαθος στο επιχειρημα τους.
    Πιο προβλεψιμος πεθαινεις. Πιο αρνητικος κι απο ηλεκτρονιο.

  2. #47
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    άτομα που ποστάρουν ''πιο αρνητικός και απο ηλεκτρονιο'' σαν να ναι απολύτως φυσιολογικές οι αναφορές σε ορολογία φυσικής στην καθημερινή επικοινωνία δείχνοντας έτσι τι επαγγελονται!!!

    inb4 αντίστοιχο παράδειγμα στην (μεγαλη) επιστήμη της μηχανολογίας


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  3. #48
    pioneer of aerodynamics adam's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    346

    Default

    το περίμενα ότι κάποιος θα το σχολιάσει αυτό.

    γιατί να ακυρώνει αυτό που είπα το "i see what you did there"?

    θέλεις να μου πεις με το χέρι στην καρδιά ότι το i see what you did there το οποίο είναι μια έκφραση με πολύ συγκεκριμένη χρήση (όπως εκατοντάδες άλλες εκφράσεις με πολύ συγκεκριμένη χρήση για τις οποίες δε με είδες να παραπονιέμαι), είναι το ίδιο πράγμα με το να χρησιμοποιείς την ίδια φράση για να κάνεις ""χιούμορ"" με το οτιδήποτε έχει κάποιο χαρακτηριστικό σε μεγάλο βαθμό το οποίο είναι περίπου 70 φορές λιγότερο εξειδικευμένη περίσταση απ'αυτές στις οποίες ταιριάζει το i see what you did there και αν δε βαριόσουν να σκεφτείς ή δεν είχες κάνει την παραδοχή ότι αστείες ατάκες μπορούν να παράγονται μόνο μέσα από το ράδιο αρβύλα, σίγουρα θα είχες βρει κάτι στοιχειωδώς δημιουργικό να απαντήσεις?


    παράδειγμα: αυτό που είπες για το ηλεκτρόνιο. μπράβο. είσαι αθώος γι'αυτό.

    για το ότι πετάχτηκες σαν την πούτσα να πεις μια "εξυπνάδα" ενώ κατά πάσα πιθανότητα ούτε εσένα σ'αρέσει αυτό που περιγράφω (αλλιώς δε θα ήσουν ο τύπος που γράφει στο ER αλλά ο τύπος που βλέπει ράδιο αρβύλα ε?) και τελικά το μόνο που κατάφερες είναι να δείξεις ότι δεν κατάλαβες τι ακριβώς έκραξα είσαι ένοχος και να πα να γαμηθείς. μαλάκα.

  4. #49
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    se periptwsh pou den eisai fake, exeis parei polu aera.

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by Tyler_Durden View Post
    -με τύπους που νομίζουν οτι το ροκ-μεταλ-μαλλί, είναι παιδική ασθένεια και "τα ξέρω τα έχω περάσει κι εγώ μωρέ"
    Σχετικά, γλοιώδης τύπος συμφοιτητής στο facebook έχει φάκελο του στυλ τούτου. Όσο σκέφτομαι παράλληλα ότι τριγυρνά ξεχυλωμένες παρτόλες να τον πάρουνε σε κανά πάρτυ, ξερνώ.

    Άλλο:
    Τύποι σε παρέες που αν δεν πας σε μαγαζί/κλαμπ/μπαρ που είναι glamour και "in" κατεβάζουν τα μούτρα, μιλούν αναμεταξύ τους και θάβουν το χασισοκαταγώγι που τους τραβήξανε, ενώ αυτοί σούπανε να τους πάρεις έξω. Για πολλές μπάτσες.

    To πρώτο απλή ΘΕΙΛΑ, ενώ το δεύτερο alltimeclassic:
    τελευταιο και καλυτερο. πριν μερικούς μου έκλεψαν τον καθρέφτη του αυτοκινήτου εντελώς χειρουργικά και γαμάτα. και το έλεγα σε εναν συμφοιτητή που έχει γενικά την φήμη ψευταρά και παθητικού μάλιστα. και πάλι κρατούσα μια πίσινη μέχρι που πρόσφατα μου είπε την ίδια ιστορία κλοπής που του είχα πει αλλά για τον εαυτό του (ακόμα και που το είχα παρκάρει θυμόταν αλλά δεν θυμόταν ότι εγώ του το χα πει!!!). τον παίρνεις στα σοβαρά ποτέ;;; κολλημένος;;;
    -με τύπους που αν και βρωμάνε πέντιγκρι παλ, γαρδένια, και πιάτο με αποφάγια σπασμένο στην πίστα, προκειμένου να πλησιάσουν εναλλακτικό - "ροκ" γκομενάκι λένε ατάκα του στυλ: "βασικά ακούω απ' όλα, και ροκ και μέταλ, γενικά δεν έχω πρόβλημα. απλά μωρέ ξέρεις δεν είναι για όλες τις ώρες αυτά. Πάντως έχουν πολύ ωραίες μπαλάντες. Πέρυσι Scorpions πήγες;
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  6. #51
    survivor scarecrow's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    above the sea of fog
    Posts
    2,254

    Default

    Με εκνευρίζουν:
    Αυτοί που ακούν Κατσιμίχα,Πυξ Λαξ κ.τ.λ. και λένε ότι ακούνε έντεχνο.
    Αυτοί που ακούν μέταλ και τίποτα άλλο.
    Αυτοί που τους βλέπεις και έχεις την εντύπωση ότι δεν έχουν γελάσει ποτέ στη ζωή τους.
    Αυτοί που δεν έχουν χιούμορ.
    Αυτοί που δεν έχουν ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με ένα θέμα άλλα έχουν γνώμη για αυτό.
    Αυτοί που δεν αλλάζουν γνώμη ποτέ και για τίποτα.

  7. #52
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    -"Τι μουσική ακους;"
    -"Απ' όλα/τα πάντα"

    Συνήθως δίνω μια ευκαιρία και λέω ότι μάλλον δεν ακους παραδοσιακά βουλγάρικα και noise/drone. Μερικοί το σώζουν.
    Last edited by Harbinger of Death; 29-01-2011 at 01:30.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  8. #53
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Λοιπόν, οντοπικ στα γρήγορα. Για μένα το thread είναι επιστήμη και θα μπορούσε κάλλιστα να μπεί ολόκληρο σε εκείνο το άλλο που είχε ανοίξει με τα obsessive-compulsive γιατί εγώ το κάνω σε ψυχοπαθολογικό επίπεδο. Όταν πετυχαίνω κάποιον άγνωστο και μιλάμε για πρώτη φορά ή οτιδήποτε τέτοιο παρατηρώ κυριολεκτικά ΤΑ ΠΑΝΤΑ πάνω του, πέρα από αυτά που λέει και τον τρόπο ομιλίας, κινήσεις, ντύσιμο και μάλιστα προσπαθώ να βγάλω 100% ακριβή συμπεράσματα σχετικά με το προφίλ του
    αυτο ακριβως
    οι περισσοτεροι φιλοι μου,μου εχουν πει οτι την πρωτη φορα που βρεθηκαμε θελανε να με σπασουν στο ξυλο και με θεωρουσαν ειρωνα και καριολη
    τωρα με θεωρουν καριολη σκετο

    και γελαμε με ποστ τυπου δεν μπορω να επικοινωνησω με ατομα που δεν ασχολουνται με μουσικη ή δεν ακουμε τα ιδια πραγματα-η παιδικη ασθενεια του μεταλ κ.τλ.
    καρφι για γραμμα του μηνα σε μεταλ χαμμερ και δωρο προμο cd λουκα βυντροτουριλι
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  9. #54
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    με εκνευριζουν
    αυτες που μιλανε για αστρα/να σου πω τον καφε
    αυτοι που μιλανε για ματιασμα ( ΛΟΛ )
    αυτοι που δεν έχουν ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με ένα θέμα άλλα έχουν γνώμη για αυτό. (οπως ειπε)
    αυτοι που καπνιζουν μεσα στη μαπα μου
    οι προληπτικοι (μαυρες γατες , σκαλωσιες , ομπρελες ανοιχτες σε σπιτια κλπ κλπ)
    Last edited by jack the ripper; 29-01-2011 at 01:57.

  10. #55

    Default

    ωχ πολλά με εκνευρίζουν...μου τη δίνουν όσοι είναι υπερβολικά φιλοχρήματοι και γενικότερα έχουν κόλλημα με τα χρήματα πχ προχτές μια φίλη μου, μου έδωσε ένα 50λεπτο επειδή μου πήρε ένα τσιγάρο (!), δε το πήρα φυσικά..με εκνευρίζουν όσοι είναι πασόκοι [πολύ περισσότερο όταν είναι πασοκ και ολυμπιακός μαζί] όσοι μιλούν δυνατά στο κινητό και στο λεωφορείο, και κάτι πολύ κακό..με ενοχλούν όσοι σπουδάζουν με τα άφθονα λεφτά του μπαμπά στην Αγγλία και μου κάνουν μαθήματα περί αριστεράς και δε συμμαζεύεται..[μουτζώστε καταλαβαίνω....]


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  11. #56

    Default

    μου τη δίνουν τύποι που ενώ μόλις τους γνώρισες, μιλάνε ακατάπαυστα, ασταμάτητα. και μόλις λένε κάτι για το οποίο έχεις άποψη και πας να πεις κάτι, με συνοπτικές διαδικασίες το γυρνάνε σε άλλη κουβέντα. είχα κάνει σκοπιά με τέτοιον εποπ και στο τέλος χασμουριόμουν δυνατά στη μούρη του. και μου λέει "σε έπρηξα ε;" και του λέω: "ελα μου; τι είπες δεν πρόσεχα;" και το βούλωσε και το τελευταίο τέταρτο της σκοπιάς πέρασε υπέροχα!

    επίσης τύποι που μπορεί να έχεις βγεί μαζί τους σε ευρύτερη παρέα, να μην ανταλλάξετε κουβέντα και φεύγοντας:
    -"Μπάμπης"
    -"Ηλίας"
    -"πες στα παιδιά να ξανακανονίσουμε ρε!"
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  12. #57
    pioneer of aerodynamics adam's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    346

    Default

    Quote Originally Posted by Xtikio View Post
    se periptwsh pou den eisai fake, exeis parei polu aera.
    δεν είμαι φέικ.
    κι αντέδρασα έτσι επειδή μου φάνηκε φουλ σπαστικό που πετάχτηκε στο πρώτο μου (κανονικό) ποστ κάποιος για να μου την πει με εξυπνακίστικο στυλ το οποίο ήταν μάλλον και αυτοσκοπός.

    και μάλιστα έπεσε και πολύ πινκ ενώ εγώ αντίθετα έβαλα μούτζες και στις τσέπες που λένε κάτι που με κάνει πλεόν να φαντάζομαι τους χρήστες του er να στέκονται απέναντι μου φορώντας σαλοπέτες και μασουλώντας καπνό να μου λένε "now listen son, we don't take kindly to wise-cracking strangers 'round these parts..."

    και η ειρωνία είναι ότι νωρίτερα σκεφτόμουν να την πω με αντίστοιχο τρόπο εγώ στο fixxxer στο thread που λέει ότι το Space Odyssey παίρνει μηδέν αλλά τελικά είπα "μπα άσε, μαλακία, δε λέει να την πω έτσι στον άλλον απ'το πουθενά". ΛΟΛΖ

    τεσπά, φοβερά off topic όλα αυτά και επειδή τώρα έγινα εγώ εξυπνάκιας και σπαστικός, δεν ξαναποστάρω και ας πάνε όλα στην ευχή. μαλλόν το να διαβάζω μόνο είναι καλύτερο. ΓΕΙΑ ΣΑΣ (ΠΟΥΣΤΗΔΕΣ)

  13. #58
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Το συντομότερο post αποχώρησης!!

    To ER που θέλουμε και τέτχοια!
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  14. #59
    pioneer of aerodynamics adam's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    346

    Default

    χαχα πράγματι
    να ξέρετε όμως ότι θα σας παρακολουθώ

  15. #60
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    μα μονο εξι ποστς χρειαστηκε?

Similar Threads

  1. Κολλήματα παππουδογιαγιάδων.
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 85
    Last Post: 28-12-2010, 17:08
  2. Replies: 43
    Last Post: 28-03-2009, 01:32
  3. Μικρες λεπτομέρειες της ζωης
    By Deniz in forum General Discussion
    Replies: 155
    Last Post: 22-08-2008, 12:04
  4. Random κολλήματα
    By Shadowking in forum PC & Games
    Replies: 4
    Last Post: 07-10-2007, 13:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •