Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 197

Thread: μικρές λεπτομέρειες/κολλήματα

  1. #31
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    Quote Originally Posted by Deggial View Post
    8. Οποιοσδήποτε, όταν μαθαίνει ότι έχω σπουδάσει πληροφορική, με ρωτάει "α, ναι; Έχω το Χ πρόβλημα με τον υπολογιστή".
    αυτό γενικά, σε οποιονδήποτε τομέα.

    κιεγώ κάνω, ακριβώς αυτό που έγραψε ο ικόνοχλατσ.

  2. #32
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Οι άνθρωποι που λένε ότι "το πρόβλημα είναι ότι παρασκέφτεσαι πολύ τα πράγματα".
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  3. #33
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827

    Default

    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Οι άνθρωποι που λένε ότι "το πρόβλημα είναι ότι παρασκέφτεσαι πολύ τα πράγματα".
    αυτό. και γενικά ο πλεονασμός.


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  4. #34

    Default

    Ακολουθεί γραφικό ποστ

    Χααχχααχαχ, πιό προβλέψιμος πεθαίνεις. Δε περίμενα να γράψεις τόσα πολλά πάντως, ξεπέρασες κάθε προσδοκία! Δέστον, μου τη μπαίνει και στο άλλο θρεντ.
    Δε θα κάτσω να ασχοληθώ με τον τύπο που μου τη μπαίνει με τη κάθε ευκαιρία και δηλώνει οτι θέλει να μου ρίξει δύο (2) μπουκέτα. Όπως είπα και πριν, μου τη σπάνε οι τύποι που με έχουν τέρμα παρεξηγημένο, πόσο μάλλον από εικασίες που βασίζοντε στο τι κάνω στο ER ή από τη πρώτη στιγμή που μπήκα στο ER . Μακάρι να ήταν διαφορετικά, δε λεω! Αλλά δε μπορούμε να τα 'χουμε όλα σ'αυτό το κόσμο και στη προκειμένη ούτε το μουνί του ikonoklast ούτε της drumsick.

    Έκανα και ένα ορθογραφικό, έτσι για να ξενερώσει η Χ
    Flame over and out.

  5. #35
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default

    part 2

    -μανάδες που μιλάνε για θέματα που αφορούν τα παιδιά τους στο πρώτο πληθυντικό
    -inside jokes με τα οποία γελάνε 2 άτομα μέσα σε μια παρέα και οι άλλοι κοιτάνε σαν μαλάκες
    -τύπους που όταν δουν στιγμιαία, μια ωραία τύπισσα λένε την μαλακία : "ερωτεύτηκα"
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

  6. #36
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by Tyler_Durden View Post
    -τύπους που όταν δουν στιγμιαία, μια ωραία τύπισσα λένε την μαλακία : "ερωτεύτηκα"
    Το κάνω και το βρίσκω χαριτωμένο.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  7. #37
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default

    Quote Originally Posted by Tyler_Durden View Post
    -τύπους που όταν δουν στιγμιαία, μια ωραία τύπισσα λένε την μαλακία : "ερωτεύτηκα"

  8. #38
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by Deggial View Post
    Θα έβαζα και το "σας γαμήσαμε την Κυριακή" και γενικά κάθε αναφορά για αθλητική ομάδα σε πρώτο πρόσωπο, αλλά τότε δε θα έμενε και κανείς απ' έξω.
    Αυτό είναι ότι πιο γραφικό, πλην γαμάτο μπορείς να ακούσεις. Προτιμάται το ενικό πρόσωπο, πχ "όταν εγώ σου έριξα 2 στο ΟΑΚΑ" ή "εγώ γάμησα Ρόμα μέσα-έξω".

  9. #39
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    tyler_druden πρέπει να μισείς πολύ κόσμο δικέ μου.

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Tyler_Durden View Post
    -γκομενάκια του στυλ "πες κάτι"


    κ αν τη βγάζατε στο μουγκό μέχρι τότες?
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  11. #41
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    βρίσκω επιτηδευμένο και εν τέλει γελοίο να φοράει κοστούμι νεαρός άντρας με ή χωρίς γραβάτα ή παπιγιόν, όπως π.χ. οι δικηγόροι στα δικαστήρια ή αυτοί που έχουν dress code στη δουλειά τους, για οποιονδήποτε λόγο, μου φαίνεται κάπως, καλά δεν το συζητώ να βγεις με κάποιον και να σου σκάσει με κουστουμάκι ξερω γω
    Last edited by menumission; 28-01-2011 at 22:41.

  12. #42
    και φλώρος και μπούλης Katsaloupardos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    απo το Τοροντον ως το Λοντον
    Posts
    303

    Default

    Quote Originally Posted by Deggial View Post
    2. Οποιαδήποτε συζήτηση για γυναίκες από καγκουρομαλάκες, του στυλ "οι κρητικές δίνουν μόνο κώλο", "αυτή θα παίρνει καλές πίπες", κλπ.
    1000 pinks,ξέρεις τι μαλακία είναι να λες στον άλλον 'Ρε συ τι ματάρες έχει η τάδε' και να γυρνάει να σου λέει 'Φαντάσου μαλάκα να την χύνεις στη μάπα'

  13. #43
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    1) απεχθάνομαι djs που δεν ξέρουν τα 3/5 της δισκογραφίας της μπάντας που παίζουν. Εξαιρούμαι εγώ στο ER fest που έβαλα ένα Cathedral για να γουστάρει ο Dopefiend.

    2) με εκνευρίζει όταν ο άλλος απαιτεί με τη στάση του το τζάμπα. Δόξα και τιμή σε όλους τους underground ήρωες που βγάζουν από δίευρο μέχρι πεντάευρο για να πληρώσουν μέχρι και cd-r τυλιγμένο ωσάν σαρδέλα σε Α4.

    3) Tool-άδες και DreamTheater-ικούς που την έχουν "ακούσει" λιγάκι από την ποιότητα της αγαπημένης τους μπάντας.

    4) "Αγαπημένη μπάντα;", "Iron Maiden, φίλε!"

    5) γκόμενες που θα σου μιλήσουν για ελεγειακό κινηματογράφο και σκέφτονται μόνο το κο-κό.

    6) εκνευρίζομαι με τον εαυτό μου όταν εκ των υστέρων με βρίσκω κολλημένο. Σχετικά πρόσφτα περίπτωση: έκραζα το Big Bang Theory έχοντας δει συνολικά δυο επεισόδια.

    7a) Kill'emAll-ικοί που νομίζουν ότι ακούνε thrash.

    7b) MasterofPuppets-ικοί που νομίζουν ότι ακούν "ώριμο heavy metal".

    GoodSons που εκστομίζουν "καλό θα ήταν να επανηχογραφήσεις τη δουλειά σου".

    9) εκνευρίζομαι όταν από αμηχανία πάνω στην κουβάντα κάνω .

    10) όταν άτομα ξεκινάνε μια κουβέντα και στον πρώτο αντίλογο λένε "χμ, αυτό δεν το 'χα σκεφτεί".
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  14. #44
    pioneer of aerodynamics adam's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    346

    Default

    αν κάποιος πει "τυχαίο? δε νομίζω", τι πιθανότητες του δίνετε να είναι τελικά άτομο που θα μπορούσατε να κάνετε παρέα;
    εγώ όχι πολλές.

    βασικά στην ευρύτερη κατηγορία εμπίπτουν όλες οι προκάτ χαζοατάκες και φράσεις αργκό που συνήθως ξεκινάνε από τηλεόραση και γίνονται της μόδας.

    α, αλλό παράδειγμα: " πιο __________ πεθαίνεις". μπράβο μαλάκα σκάσε τώρα.
    εντάξει οκ, i see what you did there, μπορείς τώρα να μην χρησιμοποιείς αυτή την έκφραση για οποιοδήποτε σχόλιο θέλεις να κάνεις στην καθημερινότητα σου για οτιδήποτε?

    από ένα σημείο και μετά στο μυαλό μου είναι το ίδιο ακριβώς με το να μη λέει τίποτα ο άλλος, δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα ρε γαμώτο αλλά έτσι ακριβώς το αντιλαμβάνομαι.

    και εντάξει, ας μην απαιτούμε από όλους να έχουν την ελάχιστη δημιουργικότητα που απαιτείται ώστε όταν θες να δείξεις ότι κάτι έχει κάποιο χαρακτηριστικό στον υπερθετικό βαθμό να το συγκρίνεις με κάτι άλλο που φημίζεται γι'αυτό του το χαρακτηριστικό και ίσως αυτό να βγει και λίγο αστείο αλλά ρε πούστη μου υποτιίθεται ότι αυτή τη γαμοσιχαμένη έκφραση τη λες για να "ευθυμήσουμε" ξέρω γω, αν την έχεις πει 200000 φορές πως γίνεται να μην έχεις φτάσει στο σημείο που ακόμα κ την απόλυτη κυριολεκτική δήλωση να κάνεις (π.χ να μια πολύ χοντρή γυναίκα) θα σου ακουστεί πιο εύθυμο από αυτό απλά και μόνο επειδή ο εγκέφαλος σου δεν μπήκε στον αυτόματο;

  15. #45

    Default

    παιδιά, πάρτε όσα ναρκωτικά χρειάζεται μέχρι να τα ξεπεράσετε όλα αυτά.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. Κολλήματα παππουδογιαγιάδων.
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 85
    Last Post: 28-12-2010, 17:08
  2. Replies: 43
    Last Post: 28-03-2009, 01:32
  3. Μικρες λεπτομέρειες της ζωης
    By Deniz in forum General Discussion
    Replies: 155
    Last Post: 22-08-2008, 12:04
  4. Random κολλήματα
    By Shadowking in forum PC & Games
    Replies: 4
    Last Post: 07-10-2007, 13:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •