Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 197

Thread: μικρές λεπτομέρειες/κολλήματα

  1. #16
    Senior Member VacuumInsulationPanels's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    με μικροσκοπικους πορους απο πυρογενη πυριτικα αλατα
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    δεν μπορώ να ακούω μια γυναίκα να μιλάει και να ασχολείται με μπάλα. πιστεύω ότι στις περισσότερες περιπτώσεις μιμείται ή υποκρίνεται (έστω και άθελα της).
    υπάρχουν και κοπέλες που έπαιζαν/παίζουν μπάλα.

  2. #17
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default

    Μου τη σπάνε οι νεοχίπηδες που υποστηρίζουν φανατικά το πόσο η φούντα δεν είναι εθιστική παραθέτοντας μελέτες και πώς θα τελειώσουν όλα τα προβλήματα του κόσμου αν νομιμοποιηθεί.

    Επίσης οι τύποι που σε κοιτάνε επικριτικά, ενώ είστε στην ίδια παρέα, αν τολμήσεις και πιεις κανα ΜΠΟΥΡΙ.

  3. #18
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    de mporw ta atoma pou milane sovara gia mpala.
    a cry for help, a hint of anaesthesia

  4. #19

    Default

    όχι άλλα βασανιάρικα θρεντς.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  5. #20
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Οτι και να ειπες, κι εσυ μαλακας εισαι κι εγω μαλακας ειμαι

  6. #21
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by LokiTricksterGod View Post
    εμένα το ακριβώς αντίθετο, οι σιωπηλοί, σκληροί, μαζεμένοι τύποι που είναι πάντα μετρημένοι, δε γελάνε ποτέ υστερικά, έχουν γαλανά/πράσινα μάτια και δείχνουν να κρύβουν μια βαθιά μελαγχολία και ένα σκοτεινό μυστικό.

    βεβαίως καταλαβαίνω ότι αυτά είναι δικές μου προβολές και οι περισσότεροι μια χαρά ανασφαλείς είναι όπως όλοι μας αλλά είμαι κομπλεξικός σ'αυτό δε μπορώ.
    Ακριβώς. Πάντα χρειάζεται μία πρωτοπορία στην παρέα για να δώσει μπρος σε γέλιο κλπ, τι να κάνουμε.

    Εμένα μου τη σπάνε αυτοί που λένε "μη συζητάτε μωρέ για σοβαρά πράγματα", σε πάρτυ γάμους βαφτίσια κλπ. Εγώ γουστάρω να μιλάω για το Παλαιστινιακό κάτω από ήχο 300dB, πφ.

    Edit: στο παραπάνω ΦΥΣΙΚΑ είναι και το "πάλι πιάσατε τα πολιτικά;". Ναι ΡΕ πιάσαμε τα πολιτικά, εσύ γιατί άφησες την κουζίνα;
    Last edited by stam and the witches; 28-01-2011 at 20:19.

  7. #22

    Default

    Δε μπορώ τα άτομα που έχουν αρνητική άποψη για μένα γενικά, πόσο μάλλον όταν δημιουργείται από μικρές λεπτομέρειες/κολλήματα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    α επίσης αυτό μάλλον δεν είναι μικρολεπτομέρεια, εμένα μου φαίνεται κανονική καφρίλα, αλλά μια που το συναντάω πολύ τελευταία

    συναντάς κάποιον στο δρόμο ("γνωστό" συνήθως) και γίνεται το εξής

    -γειά σου λόκι
    -γειά σου γνωστέ
    -καλά, μια χαρά ρε, εσύ;

    βάζουν κασέττα τα γαμημένα τα ζόμπι.

    επίσης οι συνεννοήσεις πέντε ώρες για τη νυχτερινή έξοδο, ιδίως σε διακοπές/εξωτερικό με ετερόκλητες παρέες, καλύτερα πρέζα στο πάρκο απ'την περιπλάνηση στο ψωλόκρυο.

  9. #24
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ο Λοκι εχει πει τα καλυτερα πραγματα ως τωρα. Θελω κι εγω να ποσταρω αλλα η λιστα ειναι τεραστια και θελω να τα γραψω ολα μαζι.

  10. #25
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    μια φορά κατέβασα το gta4 στο παλιό pc. έλεγε στο .nfo ότι θέλει να περάσεις πρώτα το crack και μετά να πατήσεις "activate later". δυστυχώς δεν πρόσεξα αυτή τη μικρή λεπτομέρεια και το pc έφαγε κόλλημα.




    /kickban

  11. #26
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Ξενερώνω πολύ με κάποιον όταν στέλνει τελείως ανορθόγραφα sms.

  12. #27
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default

    part 1

    -με πασόκους, νεοδημοκράτες, καρατζαφερέους, γενικότερα, μα απίστευτα πιο πολύ όταν μιλάνε για το τι κάνει το "κράτος" για τα σκατά που βιώνουν.
    -με ολυμπιακούς οταν μιλάνε για μπάλα
    -με τύπους που προσπαθούν too hard για να πουν το γαμάτο αστειάκι
    -με τύπους που νομίζουν οτι το ροκ-μεταλ-μαλλί, είναι παιδική ασθένεια και "τα ξέρω τα έχω περάσει κι εγώ μωρέ"
    -με τύπους που αν και βρωμάνε πέντιγκρι παλ, γαρδένια, και πιάτο με αποφάγια σπασμένο στην πίστα, προκειμένου να πλησιάσουν εναλλακτικό - "ροκ" γκομενάκι λένε ατάκα του στυλ: "βασικά ακούω απ' όλα, και ροκ και μέταλ, γενικά δεν έχω πρόβλημα. απλά μωρέ ξέρεις δεν είναι για όλες τις ώρες αυτά. Πάντως έχουν πολύ ωραίες μπαλάντες. Πέρυσι Scorpions πήγες;
    -γκομενάκια του στυλ "πες κάτι"
    -τους κάγκουρες γενικά
    -τους πάτρωνες. σε κόμματα, μουσικές, σε ιδέες. τους τύπους "εγώ το ξέρω καλύτερα" αλλά με επιδεικτικό τρόπο.
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

  13. #28
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Λοιπόν, οντοπικ στα γρήγορα. Για μένα το thread είναι επιστήμη και θα μπορούσε κάλλιστα να μπεί ολόκληρο σε εκείνο το άλλο που είχε ανοίξει με τα obsessive-compulsive γιατί εγώ το κάνω σε ψυχοπαθολογικό επίπεδο. Όταν πετυχαίνω κάποιον άγνωστο και μιλάμε για πρώτη φορά ή οτιδήποτε τέτοιο παρατηρώ κυριολεκτικά ΤΑ ΠΑΝΤΑ πάνω του, πέρα από αυτά που λέει και τον τρόπο ομιλίας, κινήσεις, ντύσιμο και μάλιστα προσπαθώ να βγάλω 100% ακριβή συμπεράσματα σχετικά με το προφίλ του, απόψεις που θα έχει σε συγκεκριμένα ζητήματα, μουσική που θα ακούσει, οικογενειακό μπαγκράου, γενικά τα πάντα. Αποτέλεσμα αυτού που το κάνω απο πάρα πολύ μικρός είναι να γίνομαι απότομα εχθρικός με κόσμο που κάνει πράγματα που δε γουστάρω (επιστημονικά πάντα...) και πολύ φιλικός με κόσμο που θεωρώ ότι θα είναι πολυ κουλ. Ακόμα και τις φορές που πέφτω έξω οικτρά στην κρίση μου για κάποιον με βάση τα παραπάνω δεν απογοητεύομαι ποτέ γιατί θεωρώ ότι απλώς ο «αλγόριθμος» «έμαθε» περισσότερα και την επόμενη φορά θα είμαι καλύτερος (ναι, το OCD που λέγαμε).

    To λοιπόν θα αναφέρω ένα από τα χιλιάδες κριτήρα που μου ήρθε τώρα. Μου τη βιδώνει απίστευτα ο κόσμος που παρατηρώ να κάνει εύκολο τσαμπουκά και κυρίως σε γυναίκες. Εύκολος τσαμπουκάς είναι για παράδειγμα να κοροϊδεύεις κι εσύ το παιδάκι που κοροϊδεύουν όλοι στην τάξη επειδή είδες να το κάνουν. Αν αυτό συνδυάζεται με μια μορφή σεξισμού/ρατσισμού τότε μου τη βιδώνει ακόμα περισσότερο. Ο Firestorm για παράδειγμα που απορεί παραπάνω! Δεν καταλαβαίνει γιατί τον θεωρώ τραγικό καραγκιόζη αλλά με μια πιο προσεκτική παρατήρηση βλέπουμε όλοι ότι πρόκειται για τον κλασικό μουνομαλάκα του facebook που θα σκάσει να σχολιάσει όλες τις φωτό με τα γκομενάκια με smileys (γιατί είναι γλύφτης) και στο ερ θα εμφανιστεί για να την πέσει χοντρά στην σταυρούλα (το παιδάκι που κοροϊδεύουμε) και στην ντραμσικ σε στυλ "ΞΗΓΗΣΟΥ ΚΑΜΙΑ ΠΙΠΑ ΜΩΡΗ" (ο εύκολος σεξισμός που λέγαμε). Του κάθιζα πολύ χαλαρά δύο μπουκέτα και για τα δύο παραπάνω, καθώς και σε όλο τον κόσμο που πράττει παρομοίως. Και έχω και *εκατομμύρια* άλλα παρόμοια. Κολλημένος;;;
    Last edited by ikonoklast; 28-01-2011 at 21:10.

  14. #29
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    κι εγώ δεν αντέχω τις συζητήσεις για μπάλα (εκτός αν είναι στο ιντερνετ!)
    επίσης πλήττω φρικτά στις συζητήσεις για αυτοκίνητα/στρατό (εκτός αν μιλαω με Άκη)
    και το χειρότερό μου, εκεί που πραγματικά ανακατεύομαι
    συζητήσεις για κινητά

  15. #30
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    1. "Τι ζώδιο είσαι;"
    2. Οποιαδήποτε συζήτηση για γυναίκες από καγκουρομαλάκες, του στυλ "οι κρητικές δίνουν μόνο κώλο", "αυτή θα παίρνει καλές πίπες", κλπ.
    3. Κωλοφτιαγμένο αμάξι, "μλκ, έτρεχα με 299,792,458 m/s στην Εθνική", κλπ.
    4. "Πάλι πιάσατε τα πολιτικά;"
    5. "Δε βλέπω αμερικανικό κινηματογράφο".
    6. "Άσε φίλε, ξέρω εγώ τι σου λέω". Για οποιοδήποτε θέμα, δεν έχει σημασία.
    7. "Οι αμερικανοί δε πήγαν ποτέ στο φεγγάρι".
    8. Οποιοσδήποτε, όταν μαθαίνει ότι έχω σπουδάσει πληροφορική, με ρωτάει "α, ναι; Έχω το Χ πρόβλημα με τον υπολογιστή".


    Θα έβαζα και το "σας γαμήσαμε την Κυριακή" και γενικά κάθε αναφορά για αθλητική ομάδα σε πρώτο πρόσωπο, αλλά τότε δε θα έμενε και κανείς απ' έξω.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Similar Threads

  1. Κολλήματα παππουδογιαγιάδων.
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 85
    Last Post: 28-12-2010, 17:08
  2. Replies: 43
    Last Post: 28-03-2009, 01:32
  3. Μικρες λεπτομέρειες της ζωης
    By Deniz in forum General Discussion
    Replies: 155
    Last Post: 22-08-2008, 12:04
  4. Random κολλήματα
    By Shadowking in forum PC & Games
    Replies: 4
    Last Post: 07-10-2007, 13:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •