Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 85

Thread: Για το καλό της ανθρωπότητας

  1. #61

    Default

    Πάντως αυτό όντως έχει γαμήσει τη μουσική παραγωγή του νταλάρα, εγώ σταμάτησα να πηγαίνω σε συναυλίες του όταν κατάλαβα ότι κάνει το ένα πέντε, ΕΛΕΟΣ δηλαδή, ας ψάξει αλλού για μαλάκες!
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #62
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Ντράγκονλορντ, όλα θέμα συνήθειας είναι, εξόν αν πιστεύεις στη φυσικοποιημένη ομορφιά της μουσικής οπότε πάω πάσο. Στην Ελλάδα το κάνουν άπειροι αυτό (άλλο παράδειγμα που παίζει με κορυφαίους μουσικούς για να την ακολουθούν στις μαλακίες, Φαραντούρη), όπως και το μέτρημα στο 1-3 (εξ' ου και η πλήρης απουσία γκρουβ ακόμα και στα ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ). Σιγά-σιγά συνηθίζει ο κόσμος, του αρέσει. Το πόιντ μου δεν ήταν καν το πόσο ωραία ή όχι είναι η μουσική του Νταλάρα, είναι το πόσο κωλοψωνάρα του κερατά πρέπει να 'ναι για να έχει αυτή τη στάση.

    Quote Originally Posted by Xtikio View Post
    e twra ti thes na to suzhthsoume kiola to giati de noiwtheis?

    anyway. su kses.
    Βοήθησέ με λίγο να σε παρακολουθήσω, δεν μ' έχεις ακούσει ποτέ να παίζω οποιοδήποτε όργανο, δεν έχουμε συζητήσει ποτέ περί μουσικής, δεν έχουμε ΑΚΟΥΣΕΙ καν μουσική μαζί, συμπεραίνεις τη φάση από το ότι δεν γράφω ποτέ στο Music Discussion, τι;
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  3. #63

    Default

    Βρε μικρέ κι ανόητε, ο τύπος είναι ΦΙΡΜΑ και αφεντικό στις δουλειές του και μπορεί να ζητάει από τους μουσικούς του να παίζουν όπως αυτός θέλει. Αν πρέπει να ψοφήσει για αυτό και να κάνει τον κόσμο μας καλύτερο, οκ!

  4. #64
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    ...ο Κόμτε Σεν Ζερμέν έβαλε την εικόνα ιν δε φερστ πλέις επίσης, εγώ δεν είπα πουθενά σταύρωσον αυτόν. Ό,τι θέλετε καταλαβαίνετε.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Το πόιντ μου δεν ήταν καν το πόσο ωραία ή όχι είναι η μουσική του Νταλάρα, είναι το πόσο κωλοψωνάρα του κερατά πρέπει να 'ναι για να έχει αυτή τη στάση.
    Εσύ δεν είπες στο προηγούμενο ποστ ότι δε σε ενδιαφέρει καθόλου το τι κάνει η Βενετσάνου γιατί δεν έχει σχέση με τη μουσική της παραγωγή;
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  6. #66
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Ναι, γιατί από την ποιότητα της μουσικής ισαπέχουν το πήδημα και οι ατάλαντες ρυθμικές ακροβασίες.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  7. #67

    Default

    Εμένα σε συναυλία υποψιάζομαι ότι θα με χάλαγε περισσότερο η φάτσα της βενετσάνου παρά οι ρυθμικές ακροβασίες του νταλάρα. Όλα αυτά βέβαια αν έχω αφήσει το μετρονόμο στο σπίτι και έχω πάει για να διασκεδάσω.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  8. #68

    Default

    Quote Originally Posted by chris_boss View Post
    ο τύπος είναι ΦΙΡΜΑ και αφεντικό στις δουλειές του και μπορεί να ζητάει από τους μουσικούς του να παίζουν όπως αυτός θέλει. Αν πρέπει να ψοφήσει για αυτό και να κάνει τον κόσμο μας καλύτερο, οκ!
    μαλάκας είναι, όπως και όλα τα υπόλοιπα "αφεντικά" που βλέπουν όλο τον κόσμο σαν υπαλλήλους κατώτερους και κατάπτυστους και απαιτούν να γίνονται όλα όπως βολεύουν εκείνους χωρίς κανένα σεβασμό. Ναι ο ψόφος όλων αυτών των τύπων θα κάνει τον κόσμο μας καλύτερο

  9. #69
    φτερησλέξ Tispanagias tamatia's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ψυγείο προς ταβάνι
    Posts
    1,754

    Default

    Το είχα αναφέρει πριν, αλλά τώρα όσο ποτέ. Πλεύρης το ψυχάκι.

    Θα τον κρεμάσουμε ανάποδα, δεμένο σφιχτά, και θα του φορέσουμε σιδερένιο κράνος βάρους 50 κιλών και θα τον παρακολουθούμε τρώγοντας πασατέμπο και ακούγοντας μπομπ ντίλαν. Στο τέλος θα πεθάνει από θάνατο.
    It is known.

  10. #70
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    e twra as mh milisoume kai gia tous mousikous sthn ellhnikh skhnh e?

    mathate twra oloi kai arxidi aftos arxidi o allos.

    edit: ntaksi psilomalakia egrapsa. apla kai oi mousikoi den einai foukarades
    Last edited by Xtikio; 25-01-2011 at 17:28.

  11. #71
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    Εγώ πάντως τον έβαλα γιατί είναι ένας παπάρας που κάποτε είχε μια καλούτσικη φωνή, χωρίς κανένα συναίσθημα, δεν έχει βγάλει τίποτε αξιόλογο δικό του και την έχει δει μεγάλος καλλιτέχνης. Επίσης γιατί διασκευάζει τα πάντα, συνήθως καταστροφικά.

    In other news
    Spoiler
    Quote Originally Posted by gasp View Post
    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    ρε κοριτσάρα μου


    Κατά τα άλλα, ζητώ συγγνώμη από όλους που γράφω σε δημόσιο φόρουμ, δε με κάνουν ban οι υπεύθυνοι, κάνω διαγνώσεις από το ίντερνετ, δε βλέπω βίντεος στο youtube με το Νταλάρα να χάνει το ρυθμό και να κάνει παράνομες ανακρούσεις, πετάω μαλακίες στα ηλεκτρονικοπερίεργα, η μάνα μου με γέννησε, διασπείρω HIV κλπ κλπ

    Οντόπικ, έχω πάει σε λάηβ, δε χύνω στο όνομα του Νταλάρα αλλά αναγνωρίζω ότι θέλει αρκετή εμπάθεια (ή περισσή ασχετοσύνη) για να πεις ότι είναι μουσική αχρηστίλα. Στην τελική όποιος δε γουστάρει να δουλέψει με δαύτον τη Μέγαιρα ας μη δουλέψει, θα κλαφτούμε και για τους μουσικούς του Νταλάρα που ο τραγουδιάρης αλλάζει πάνω στο καλαματιανό από 7/8 σε 3/4 βαλσάκι και τους ΑΙΦΝΙΔΙΑΖΕΙ; (never fucking happened) . Και η Βενετσάνου λένε έγκυρες πηγές παίρνει νεαρούς μουσικούς και τους γαμάει εκτός από το να ηχογραφεί μαζί τους, Ε ΚΑΙ;
    ans=1/f=2π/ω

  12. #72
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Με μια πρόχειρη ματιά.










    guest o blogger πιτσιρίκος:

  13. #73
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default








    τριπλό θανατάκι, βάλτε μέγκα τώρα, δεν αντέχεται η πουτάνα.

    + η λίστα του παναγιαματια.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  14. #74

    Default

    ΔΥΝΑΤΟ ποστ ο ικόνοκλαστ. μόνο και μόνο για το αρχίδι από εκείνο το μεσημεριανό του άλφα τσακώνεις πινκ.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  15. #75
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Τι σχέση έχει η Πάνια με τις άλλες θείτσες που πόσταρες ρε μουνί(χαιδευτικά)?

    Και μόνο που έχει προσφέρει βήμα παλαιότερα σε κάτι ΤαμπακοΚατέληδες αλλά και το όλο σκηνικό τότε με το κουφέτο, αξίζει ένα κάποιο ελάχιστο ρισπέκτ, άλλο αν τελευταία έχει ξεπέσει και δε βλέπετε(δεν ξέρω κιόλα). Ή μήπως η παρέα που κάνει με τη γριά της κόβει πόντους?
    Καλά, όχι ότι θα κάνουμε και ντημπέητ για την Πάνια, ξέρεις τώρα.
    Resistance is useless

Similar Threads

  1. Κινητό με ΚΑΛΟ mp3
    By stam and the witches in forum General Discussion
    Replies: 9
    Last Post: 15-05-2010, 14:58
  2. ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!
    By GamwThPanagia in forum General Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 02-04-2010, 09:32
  3. Για καλό και για κακό...
    By Amnesiac. in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 75
    Last Post: 04-10-2009, 17:35
  4. Κανα καλο RPG??
    By DoomAngel in forum PC & Games
    Replies: 42
    Last Post: 14-02-2006, 16:26
  5. Καλό ταξίδι στο Ηράκλειο ε
    By nothingman in forum Athletics
    Replies: 0
    Last Post: 15-05-2005, 20:51

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •