Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 67 of 67

Thread: Burzum-Fallen (7/3/2011)

  1. #61
    post modern vegetarian h2he's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    here
    Posts
    433

    Default

    Έλα μωρε που για τα επίπεδα των Burzum το "Fallen" δεν είναι της σειράς. Ο δίσκος δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, δεν είναι κακός αλλά είναι επικίνδυνα κοντά στο μέτριο. Και εντάξει όταν μιλάμε για εμπόρους τύπου Βικερνες, ποια έκφραση των καλλιτεχνών. Μυρίστηκε φράγκα ο μπάρμπας και γι' αυτό limited βινυλια που κάνουν 30ε από την πρώτη έκδοση.
    Can't get it down without crying

  2. #62
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Φίλε H2He, αυτά τα κάναν πρώτοι και καλύτεροι οι Maiden. Αφού είδαν ότι τα βινύλια ύστερα από κάποια χρόνια εκτοξεύονται στο θεό, τα πουλάγαν κατευθείαν οκτώμισι χιλιάρικα ξέρω 'γώ. Το ίδιο κι οι Manowar με το Battle Hymns MMXI, κι απ' ό,τι μου λες το ίδιο κι οι Burzum πλέον. Εγώ, όμως, δεν μίλησα ούτε για συσκευασίες ούτε για format ούτε για τίποτε άλλο πέραν της μουσικής καθεαυτήν. Απεχθάνομαι τα 3ιντσα CD με δώρο πλαστελίνες και χειροποίητα κουλουράκια και box vilyls με bonus παζλ και εξπρεσιονιστικές νουβέλες. Την μουσική ακούμε σε κάθε περίπτωση και στην τελική, αν δεν περισσεύουν τα φράγκα, παίρνουμε μονάχα το cd-άκι ή ούτε αυτό καν. Δεν μπορώ να θυμηθώ πολλούς black metal δίσκους του τελευταίου εξαμήνου να είναι καλύτεροι από το "Fallen", με μοναδική εξαίρεση το Inquisition, το οποίο βέβαια, όπως ήταν αναμενόμενο, στο ER μου θάφτηκε κάτω από τόνους μουσικών απορριμμάτων.
    Last edited by Ra Pariah; 30-03-2011 at 21:48.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    761

    Default

    Γιατί σας κάνει τέτοια εντύπωση το μικρό διάστημα που μεσολάβησε; Εδώ έγραψε 5 δίσκους μέσα σε ένα χρόνο το '92 ο τύπος.

  4. #64
    post modern vegetarian h2he's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    here
    Posts
    433

    Default

    Quote Originally Posted by Ra Pariah View Post
    Φίλε H2He, αυτά τα κάναν πρώτοι και καλύτεροι οι Maiden. Αφού είδαν ότι τα βινύλια ύστερα από κάποια χρόνια εκτοξεύονται στο θεό, τα πουλάγαν κατευθείαν οκτώμισι χιλιάρικα ξέρω 'γώ. Το ίδιο κι οι Manowar με το Battle Hymns MMXI, κι απ' ό,τι μου λες το ίδιο κι οι Burzum πλέον. Εγώ, όμως, δεν μίλησα ούτε για συσκευασίες ούτε για format ούτε για τίποτε άλλο πέραν της μουσικής καθεαυτήν. Απεχθάνομαι τα 3ιντσα CD με δώρο πλαστελίνες και χειροποίητα κουλουράκια και box vilyls με bonus παζλ και εξπρεσιονιστικές νουβέλες. Την μουσική ακούμε σε κάθε περίπτωση και στην τελική, αν δεν περισσεύουν τα φράγκα, παίρνουμε μονάχα το cd-άκι ή ούτε αυτό καν. Δεν μπορώ να θυμηθώ πολλούς black metal δίσκους του τελευταίου εξαμήνου να είναι καλύτεροι από το "Fallen", με μοναδική εξαίρεση το Inquisition, το οποίο βέβαια, όπως ήταν αναμενόμενο, στο ER μου θάφτηκε κάτω από τόνους μουσικών απορριμμάτων.
    Ούτε εγώ θεωρώ το μαρκετινγκ κριτηριο για να χαρακτηρίσω την μουσική αξία του δίσκου. Το σχόλιο πήγαινε κυρίως στην "ανάγκη έκφρασης". Και βάζοντας δίπλα δίπλα το "Belus" και το "Fallen" (δεν πάω παραπέρα), δεν μπορώ να μη δω ότι και συνθετικά και ηχητικά και ατμοσφαιρικά το καινούριο δεν μπορεί να φτάσει στα επίπεδα του προηγούμενου.
    Can't get it down without crying

  5. #65
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default

    Επίσης όταν υπογράφεις σε major label σιγά μην έχεις λόγο στις Limited εκδόσεις, τις κόπιες και παίρνεις ποσοστά στις πωλήσεις έτσι εύκολα.

    Βέβαια τι να μας πει και ο Varg εδώ το pre-order των SEPTIC FLESH κάνει τα διπλά σε CD και έχει και μαγνητάκι για το ψυγείο!

    http://e-shop.season-of-mist.com/en/...-dcd-dvd/25667
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

  6. #66
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by h2he View Post
    Έλα μωρε που για τα επίπεδα των Burzum το "Fallen" δεν είναι της σειράς. Ο δίσκος δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, δεν είναι κακός αλλά είναι επικίνδυνα κοντά στο μέτριο. Και εντάξει όταν μιλάμε για εμπόρους τύπου Βικερνες, ποια έκφραση των καλλιτεχνών. Μυρίστηκε φράγκα ο μπάρμπας και γι' αυτό limited βινυλια που κάνουν 30ε από την πρώτη έκδοση.
    Τωρα θα βγαλει και δυο (!) συλλογες με ΕΠΑΝΗΧΟΓΡΑΦΗΣΕΙΣ για να τις μοσχοπουλ...εεε να τις διαθεσει προς τερψη & απολαυση των οπαδων!! Μπλακ μεταλ τεχνη!!

    Edit: Ελα ρε wom ημαρτον, για τη Byelobog μιλαμε. Ειδε μπικικινι ειπε να βγαλει κατι και μαγκια του. Αλλα οχι και να παριστανουμε το μαλακα του χωριου.
    Last edited by Taksitzhs; 30-03-2011 at 23:23.

  7. #67
    Senior Member anti's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    187

    Default

    δυο δισκαρες ακομη και το black metal παλι δικο του θα ειναι.

    εγω μονο Burzum και εκεινο το υπερτατο black future των Veκtor ακουω.

Similar Threads

  1. Demoncy "Empire Of The Fallen Angel", 2003
    By Ra Pariah in forum Albums
    Replies: 2
    Last Post: 05-07-2016, 11:46
  2. remember the fallen...
    By talkdirtytome in forum General Discussion
    Replies: 43
    Last Post: 18-03-2010, 14:46
  3. Replies: 0
    Last Post: 26-01-2010, 01:56
  4. Raging Speedhorn - How The Great Have Fallen
    By Dragonlord in forum Albums
    Replies: 5
    Last Post: 10-06-2005, 17:30
  5. Evanescence - Fallen
    By Elfstone in forum Albums
    Replies: 123
    Last Post: 03-03-2004, 20:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •