Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Το θεώρημα του παπαγάλου

  1. #16
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by marianna2525
    Στο δικό μας μάθημα χρησιμοποιούμε πολλές στατιστικές κατανομές για να τις προσαρμόσουμε σε πειραματικά δεδομένα.
    Το κακό είναι, πως ενώ τα παιδιά διδάσκονται σε προηγούμενο έτος Στατιστική και Πιθανοθεωρία, όταν έρθει η ώρα να δουλέψουν τις κατανομές στο μάθημά μας, έχουν πλήρη άγνοια, με αποτέλεσμα να χάνεται πολύτιμος χρόνος...
    τα έχω αρκετά πρόσφατα αυτά... και είναι αλήθεια ότι και εγώ έμαθα κατανομές όταν έκανα κυκλοφοριακή τεχνική και όχι στατιστική (γιατί άραγε? )
    Rock or Nothing

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,620

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord
    Quote Originally Posted by marianna2525
    Στο δικό μας μάθημα χρησιμοποιούμε πολλές στατιστικές κατανομές για να τις προσαρμόσουμε σε πειραματικά δεδομένα.
    Το κακό είναι, πως ενώ τα παιδιά διδάσκονται σε προηγούμενο έτος Στατιστική και Πιθανοθεωρία, όταν έρθει η ώρα να δουλέψουν τις κατανομές στο μάθημά μας, έχουν πλήρη άγνοια, με αποτέλεσμα να χάνεται πολύτιμος χρόνος...
    τα έχω αρκετά πρόσφατα αυτά... και είναι αλήθεια ότι και εγώ έμαθα κατανομές όταν έκανα κυκλοφοριακή τεχνική και όχι στατιστική (γιατί άραγε? )
    Όταν ξεκίνησα το διδακτορικό, μου λέει ο επόπτης καθηγητής: "Για το συγκεκριμένο θέμα, θα μάθεις καλύτερη Στατιστική και από μένα".
    Τάπαιξα τότε, μόνο την καμπύλη Gauss θυμόμουν.
    Στρώθηκα για τα καλά στο διάβασμα και έμαθα.
    Τελικά φαίνεται, πως όσοι διδάσκουν Μαθηματικά στις Πολυτεχνικές, μάς τα κάνουν απωθητικά.
    Μόνο όταν δούμε, που εφαρμόζονται όλα αυτά, τα μαθαίνουμε.
    Άρα είμαστε πολύ πρακτικοί άνθρωποι οι Πολυτεχνίτες (και ερημοσπίτες )

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    aurinko
    Posts
    1,653

    Default

    nai klasika oloi oi papares pou ebgalan to ma8hmatiko kai ekanan ena psiloPhD ekei pera pane sta polutexneia (tei kai oti allo 8es bale) kai bgazoun to axti tous. ta kanoun ola polu pio duskola apo oso prepei. blakes.

  4. #19
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by nikodimos
    nai klasika oloi oi papares pou ebgalan to ma8hmatiko kai ekanan ena psiloPhD ekei pera pane sta polutexneia (tei kai oti allo 8es bale) kai bgazoun to axti tous. ta kanoun ola polu pio duskola apo oso prepei. blakes.
    φταίει και το γεγονός ότι κάνουμε μαθηματικά στα πρώτα έτη και είμαστε κι εμείς λίγο στα @@ μας...

    από μαθηματικούς θυμάμαι ότι είχαμε μόνο έναν τελείως παπάρα... όλοι οι υπόλοιποι ήταν μια χαρά καθηγητές, αλλά εγώ δεν πατούσα ποτέ στο μάθημα...
    Rock or Nothing

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,620

    Default

    @Raven Lord
    Η τιμωρία για τις κοπάνες είναι, να διαβάσεις τώρα το θεώρημα του παπαγάλου.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    aurinko
    Posts
    1,653

    Default

    Opoios 8elei ena xeraki sta ma8hmatika edw eimai e... Kai gamae ws ka8hghths na 3erete. Eimai kai sxetika fthnos (opws gnwrizete).

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    185

    Default

    ta flolologika biblia gia ta ma8hmatika einai san ta monterna biblia filosofias.epikindyna.
    FALSE metaller

Similar Threads

  1. πειραματόζωα του ΑΡΚΑ
    By Candiru in forum Comics/Cartoons
    Replies: 40
    Last Post: 26-06-2007, 14:38
  2. Τα παραμύθια του...
    By dyingfreedom in forum Athletics
    Replies: 12
    Last Post: 16-01-2006, 16:58
  3. Replies: 10
    Last Post: 02-06-2005, 21:59
  4. Replies: 14
    Last Post: 10-03-2005, 17:09
  5. Προφητείες του Κοσμά του Αιτωλού
    By StationEleven in forum General Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 07-10-2004, 13:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •