Results 1 to 13 of 13

Thread: You Will Meet a Tall Dark Stranger (2010)

  1. #1

    Default You Will Meet a Tall Dark Stranger (2010)

    Έψαξα, δε βρήκα τόπικ. Δεν έχω πολλά να πω, απλά να προλάβω όποιον δεν το είδε να μην ασχοληθεί. Είχε 2-3 συμπαθητικές στιγμές, αλλά κατά τα άλλα μένει ένα μεγάλο "γιατί;". Πολύ αδιάφορο. Και το whatever works ήταν ομορφούλι γαμώτο.
    Last edited by Kaserinos; 30-03-2011 at 15:53.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #2
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Γενικα δεν καταλαβαινω τους γουνταλενικους. Εχει μερικες παρα πολυ καλες εως εξαιρετικες ταινιες, αλλα εχει και παμπολλες απλα συμπαθητικες ή και αδιαφορες. Προσωπικα ειμαι φαν του Deconstructing Harry. Ισως θα πρεπε να γινει τοπικ για Woody Allen κι οχι για καθε ταινια του ξεχωριστα. Τελος, γιατι βαζετε αυτο το [Cinema/DVD] μπροστα απο τον τιτλο του τοπικ? Ειναι ασχημο, και δεν προσφερει και καμια φοβερη πληροφορια, μονο για σειρες και ταινιες μιλαμε εδω μεσα ουτως η αλλως.

  3. #3
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Συμφωνώ. Τέρμα τα topics για ταινίες πια, μόνο για σκηνοθέτες. Πχ ένα topic για Aronofsky, ένα για Mallick κ.ο.κ.

  4. #4
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    το whatever works ήταν αυτό με τον larry david; το είδα για τους προφανείς λόγους και στο τέλος είπα ε οκ συμπαθές. το θέμα με τον άλλεν είναι οτι βγάζει μια ταινία τον χρόνο ξέρω γω, την οποία γράφει και σκηνοθετεί ο ίδιος άρα είναι λογικό να επέλθει κορεσμος. μνημονεύεται για μερικές φοβερές ταινίες όπου κάποιες από αυτές είναι και μέστις καλύτερες κωμωδίες έβερ (με τελευταία πραγματικά καλή που γύρισε να είναι εκείνη με τα μπισκότα και τους νεόπλουτους στα '90ς, μου διαφεύγει ο τίτλος) και μερικές εκλάμψεις που γίνονται εδώ και κει και διαβάζεις πέντε πράγματα παραπάνω (ματσποιντ το λέγανε αυτό με την σκάρλετ; ναι το έθαψαν μερικοί αλλά γενικά πολύ χαιπ και έβαλε και όπερα αντί για τζαζ και γουαου). δε θέλω να γίνομαι κυνικός και είμαι σίγουρος ότι αν έπαιρνε τον χρόνο του θα είχαμε καλύτερα αποτελέσματα αλλά για την ώρα με καλύπτει οριακά ο φίξξξερ

    εντιτ : α και δε το δα αυτό ακόμα


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  5. #5
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Συμφωνώ. Τέρμα τα topics για ταινίες πια, μόνο για σκηνοθέτες. Πχ ένα topic για Aronofsky, ένα για Mallick κ.ο.κ.
    Ωραια η ειρωνεια σου δε λεω. Πετυχημενη πολυ. Και αχρειαστη επισης

  6. #6
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default



    Για εξήγησέ μου τι κάνει "αντικειμενικά" τον Allen κατώτερο από αλλους σκηνοθέτες, για των οποίων τις ταινίες δέχεσαι αδιαμαρτύρητα ξεχωριστά topics; Το προσωπικό σου γούστο;

    Κι εγώ θα προτιμούσα στο music section να υπάρχει ένα συνολικό topic με τίτλο κάτι σαν "αποτυχημένοι κλαψομούνηδες του ωδείου" όπου θα γίνονταν όλες οι συζητήσεις για Porcupine Tree, Dream Theater, Opeth κλπ κλπ, αλλά δεν το προτείνω δημόσια κιόλας.

  7. #7
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    το whatever works από μέτριο εως αδιάφορο πάντως, αυτό πρέπει να βαριέμαι πάρα πολύ και να μην μου 'ρχεται τίποτα άλλο στο μυαλό για να κάτσω να το δω.
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  8. #8
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Καποιος ξυπνησε στραβα μαλλον. Δεν τον θεωρω αντικειμενικα κατωτερο απο κανεναν, οπως δε θεωρω κατωτερο τιποτα απο κανεναν στη μουσικη και στον κινηματογραφο, οπως εχω τονισει χιλιαδες φορες αυτα τα χρονια. Ο λογος που εγραψα μια προταση σε ενα ποστ μου σε ενα τοπικ (που δεν το θεωρω επισημη προταση εδω που τα λεμε, με κατασταστικο κτλ) πως ισως θα πρεπε να εχουμε τοπικ για ολες τις ταινιες του Woody Allen ειναι γιατι ιδιως τα τελευταια 10-15 χρονια βγαζει καθε χρονο ταινια και ειναι σχεδον ολες στο ιδιο κλιμα (σχεδον οσες εχω δει τουλαχιστον), οπως και για το οτι βγαζει 1-2 ταινιες το χρονο πλεον. Κατα τα αλλα, πολυ σοβαρα το πηρες μαλλον...

    Οσο για τον εκπληκτικο παραλληλισμο σου με τους αλλους σκηνοθετες, για τον Malick εκανα τοπικ γιατι εχει βγαλει ΤΕΣΣΕΡΙΣ ταινιες σε 40 χρονια, δυο εκ των οποιων ειναι στα 70'ς, συν το οτι και απο κριτικους ταινιων οι ταινιες του κρινονται πως εχουνε τεραστιες ομοιοτητες. Συγγνωμη δε θα το ξανακανω αν σου χαλαει την αισθητικη.

  9. #9
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Έτσι μπράβο.

    Κατά τα άλλα, σίγουρα ο Allen έχει πέσει, το Whatever Works ήταν κατώτερο των προσδοκιών, το Vicky Cristina Barcelona αποτυχημένο κατ'εμέ, αλλά για το Match Point δε θέλω να ακούω κουβέντα. Το Scoop ήταν διασκεδαστικό, το Cassandra's Dream δεν το έχω δει ακόμα.
    Για το καινούριο έχω μια προδιάθεση για κάτι σε νέο Vicky Cristina Barcelona, οπότε μάλλον πάσο.

  10. #10
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Scoop και Match Point τα θεωρω ταινιαρες. Μαλλον χωρις λογο μου πρηζες τα συκωτια ε.

  11. #11
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Ε δε θα πάει αλλιώς καλά ο νέος χρόνος ντε.

  12. #12
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    χαχαχαχα σωστο. Απλα το λεω γιατι εισαι ο πρωτος χρηστης σε αυτο το τοπικ που ανεφερε αλλες 5-6 ταινιες του Woody Allen, κανοντας εν μερει πραξη την προταση μου

  13. #13
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    το match point μου φανηκε αδιαφορο.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

Similar Threads

  1. Woody Allen
    By ManWhoSoldTheWorld in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 35
    Last Post: 17-04-2021, 23:01
  2. Ducky Boyz @ after dark 29-5-2010
    By regularpaul in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 25-05-2010, 16:43
  3. Universe217 + J.allen @ After dark 24/10
    By manos g in forum Live & Events Talk
    Replies: 14
    Last Post: 24-10-2007, 16:54
  4. Woody Allen
    By Atheist in forum Live & Events Talk
    Replies: 16
    Last Post: 18-12-2005, 03:22
  5. Stranger in a strange (but beautiful) land
    By Elfstone in forum General Discussion
    Replies: 13
    Last Post: 08-07-2004, 11:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •