Page 26 of 36 FirstFirst ... 162425262728 ... LastLast
Results 376 to 390 of 534

Thread: Καιλιες-καμενιες

  1. #376
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Κι επειδη εμεις εδω στο Αμερικα ειμαστε βλαμμενοι ωστε να εχουμε ενα ακρωνυμιο ή εναν ορο για το καθετι, αυτο το λεμε pre-walking και το κανουν αμετρητοι επιβατες καθε μερα για να βγαινουν στη σωστη εξοδο. Το κανω κι εγω οταν εχω αργησει και (παντα) βιαζομαι.

    Και ον τοπικ, οποτε ερχομαι Ελλαδα απο το 2009 και μετα, ακουω μουσικη (φυσικα) καθε φορα που κανω ντους, παιρνοντας ενα φορητο CD player στο μπανιο, και δεν εχω αλλαξει ποτε εδω και 4 χρονια το CD που παιζει. Ειναι το Sleep Of The Angels απο Rotting Crhist, και συνηθως φτανω μεχρι και Victoriatus, στα τσακιρ κεφια που απολαμβανω ενα ζεστο ντους ισως να προλαβω και το ομωνυμο. Πλεον οποτε ακουω το δισκο αυτο εκτος της συγκεκριμενης καταστασης, νιωθω οτι ετοιμαζομαι να παω βολτα να δω τους φιλους μου

  2. #377

    Default

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Και ον τοπικ, οποτε ερχομαι Ελλαδα απο το 2009 και μετα, ακουω μουσικη (φυσικα) καθε φορα που κανω ντους, παιρνοντας ενα φορητο CD player στο μπανιο, και δεν εχω αλλαξει ποτε εδω και 4 χρονια το CD που παιζει. Ειναι το Sleep Of The Angels απο Rotting Crhist, και συνηθως φτανω μεχρι και Victoriatus, στα τσακιρ κεφια που απολαμβανω ενα ζεστο ντους ισως να προλαβω και το ομωνυμο. Πλεον οποτε ακουω το δισκο αυτο εκτος της συγκεκριμενης καταστασης, νιωθω οτι ετοιμαζομαι να παω βολτα να δω τους φιλους μου
    Άντε γαμήσου
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  3. #378
    Resident Κύπριος The Donnn's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    991

    Default

    Για ένα ακαδημαϊκό έτος, ΚΑΘΕ βράδυ πριν κοιμηθώ άκουγα το draconian times με ακουστικά στο κρεββάτι, και συνήθως το πάλευα μέχρι το shadow kings. Μέχρι σήμερα, όταν ακούω ο,τιδήποτε απο τον δίσκο, μου φέρνει νύστα

  4. #379
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Σήμερα το πρωί το ξυπνητήρι χτύπησε 2 ώρες νωρίτερα από ότι έπρεπε (συνολικά 3 ώρες γιατί ήθελα να σηκωθώ 1 ώρα νωρίτερα από ότι συνήθως). Έχω συνηθίσει τόσο την αίσθηση ότι μου λείπει ύπνος που σηκώθηκα, έπλυνα δόντια, ξυρίστηκα και μετά πήρα χαμπάρι τι γινόταν...
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  5. #380
    Junior Member Ghostofjevski's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Στουπάθειο
    Posts
    17

    Default

    - Για αρκετο καιρο (ενω επαιζα WOW) περπαταγα στον δρομο και κοιταζα ασυναισθητα πανω απο τα κεφαλια του κοσμακη να δω το "character name"..
    - Απο τη στιγμή που πηρα χαμπαρι τα διαφορα διαφημηστικά χαρτάκια με μεντιουμ αφρικανους (πχ Μεγκαλος Δασκαλος Νεμπαγιασου) τα οποία είχαν όλα το ίδιο κειμενάκι απο κάτω αποφάσισα οτι πρεπει να τα μαζεψω όλα για να μαθω α) ποσοι και καλα ειναι β) αν θα αλλαξουν το κειμενακι ποτε γ) αν μενουν στο ιδιο μερος και πραγματικα ενθουσιαζόμουνα με περιεργα και ιδαιτερα "χαρτακια"...και ακομα ξερω ποιους εχω για να μην παρω διπλο ΥΓ: πρεπει να εχω μαζεψει και 40 διαφορετικους!!
    - Οταν ημουνα πιτσιρικα παντα στεναχωριομουνα οταν πεταγα πετρες στη θαλασσα γιατι πιστευα πως ειχαν κανει μεγαλη προσπαθεια για αιώνες να βγουνε εξω και τους γαμουσα τη φαση και τις παρεες οταν τα εστελνα πισω..
    - Μικρη στα ταξίδια με το αυτοκίνητο επειδη ειχα σκαλωμα με το Σπαιντερμαν εσιαχνα πιθανες διαδρομες απο λαμπα σε λάμπα στο μυαλό μου υπολογίζοντας αν θα με εφτανε ο χώρος και ο ιστός για σωστή ταλαντωση..αμα τελειώνανε οι κολωνες εκανα το ιδιο με τρέξιμο και τουμπες στη διαχωριστική μπαριερα...

  6. #381
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Δεν είμαι σίγουρος αν κολλάει ακριβώς εδώ, αλλά όποτε βλέπω ποστ-σεντόνι στο FB για το πώς μας ψεκάζουν/η κοκακόλα προκαλεί καρκίνο/ο μπιλ γκέητς θα δώσει ένα δολάριο για κάθε άτομο που θα βάλει αυτό το στάτους/οποιαδήποτε άλλη μαλακιάρα, δεν μπορώ να μην ποστάρω από κάτω το λινκ από snopes που εξηγεί οτι είναι μαλακία το προαναφερθέν ποστ-σεντόνι.
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  7. #382
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostofjevski View Post
    - Οταν ημουνα πιτσιρικα παντα στεναχωριομουνα οταν πεταγα πετρες στη θαλασσα γιατι πιστευα πως ειχαν κανει μεγαλη προσπαθεια για αιώνες να βγουνε εξω και τους γαμουσα τη φαση και τις παρεες οταν τα εστελνα πισω..
    Όταν ήμουν μικρός και έβλεπα Σνούπι, το είχε πει αυτό ο Charlie Brown, ότι μια πέτρα άμα την πετάξεις στη θάλασσα κάνει 300 χρόνια να βγει ξανά στο γιαλό. Από τότε σταμάτησα να πετάω πέτρες στη θάλασσα.

    Ακόμα όταν το κάνω μου έρχεται ο Charlie Brown στο μυαλό.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  8. #383
    Senior Member dionysosz's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    173

    Default

    Δεν ξερω αμα παει εδω ή στο Blast from the Past..

    Urban Legend (σιγουρα στην γειτονια δεν ξερω αλλου τι επαιζε)

    αμα βαλεις τηλεκαρτα στην καταψυξη ανεβαινουν οι μοναδες.. Εμενα παντως καποια στιγμη ανεβηκε 1 μοναδα!! (μαλλον δεν θυμομονυ καλα ποσες ειχε αλλα για χρονια χαιρομουν οτι εκλεψα τον ΟΤΕ)
    Why do you love alcohol? :

  9. #384

    Default

    Όταν ανεβαίνω/κατεβαίνω πεζοδρόμιο και τυχαίνει να περνάω ανάμεσα από παρκαρισμένα αμάξια, πάντα κάνω την εξής πανηλίθια σκέψη. Οτι και καλά εκείνη την ωρα έρχεται διερχόμενο ξιαμά και σκάει με τέτοια δύναμη πάνω σε ένα απο τα παρκαρισμένα, με αποτέλεσμα να το ζμπρώξει και εγώ να συνθλιβώ ανάμεσά των.

  10. #385
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Today 09:31<gsake> de katalavainw giati me kanete sinexeia ban
    Today 09:32 <gsake> ego 8a ftiaxnw ka8e mera apo 5 logariasmous
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  11. #386
    survivor scarecrow's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    above the sea of fog
    Posts
    2,254

    Default

    Στο laptop πρέπει πάντα το volume να είναι στρογγυλός αριθμός ή στην χειρότερη να είναι 25 ή 75 %

  12. #387
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Quote Originally Posted by Κάπταιν Τζίμη View Post
    Όταν ανεβαίνω/κατεβαίνω πεζοδρόμιο και τυχαίνει να περνάω ανάμεσα από παρκαρισμένα αμάξια, πάντα κάνω την εξής πανηλίθια σκέψη. Οτι και καλά εκείνη την ωρα έρχεται διερχόμενο ξιαμά και σκάει με τέτοια δύναμη πάνω σε ένα απο τα παρκαρισμένα, με αποτέλεσμα να το ζμπρώξει και εγώ να συνθλιβώ ανάμεσά των.
    Πω πω το σκεφτομαι συχνα κι εγω.

    Σκερκρο, στο ντεσκτοπ σταρχιδια σου?

  13. #388
    survivor scarecrow's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    above the sea of fog
    Posts
    2,254

    Default

    όχι απλά δεν μπαίνω από το ντέσκτοπ πια

  14. #389
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    εκει που καθομουν ξημερωματιατικα θυμηθηκα οτι οταν παω στο σουπερμαρκετ, και ψωνιζω 1,2,3 πραγματα και παω στα εξπρες ταμεια τα "μεχρι 10 προιοντα", και εντοπισω ΠΙΘΑΝΟ ΥΠΟΠΤΟ που εχει ενα καλαθι γεματο και παει απο εκει το λαμογιο, καθομαι με το ματι την ωρα που τα αφαιρει απ το καλαθι και τα τοποθετει στο ταμειο και τα μετραω. Αν ειναι μεχρι 10, τον κοιταω παντα με το βλεμμα "τη γλυτωσες για σημερα"

    αν ομως ειναι πανω απο 10 τοτε οργιζομαι δικαιως. να πας στα αλλα ρε αλητη. εμεις που ψωνισαμε το τυρι μας και δυο πιπεριες και ενα γαλα δηλαδη ειμεθα μαλακηδες?
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  15. #390
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    αυτή τη δίκαιη οργή εγώ τη νιώθω όταν βλέπω τη χοντροκωλάρα σου στα αριστερά στην κυλιόμενη σκάλα μαλακαριόλη ανασκαλοπισμένε.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •