Page 13 of 36 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 534

Thread: Καιλιες-καμενιες

  1. #181
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    μιας κι ειπε ο φιξξξερ για την διαρκή παρτιδα ταβλιμε τον φιλο του,
    με τον Cybernaut παιζουμε από τα παιδικά μας χρόνια ένα ασταμάτητο, αιώνιο παιχνίδι γιάντες

    Spoiler
    1. παιχνίδι μνήμης, στο οποίο χάνει ο παίκτης που παίρνει στα χέρια του ένα αντικείμενο από ένα συμπαίκτη του, χωρίς να πεί τη φράση "το ξέρω" ή "το θυμάμαι" εμείς λέμε '(το εχω στο) "νου μου"
    2. το διχαλωτό κόκκαλο του στέρνου της κότας, που αποτελεί παιχνίδι κατά το οποίο οι παίκτες τραβούν από ένα σκέλος και κερδίζει αυτός που θα μείνει με το μεγαλύτερο κομμάτι στο χέρι


    οποιαδηποτε στιγμη δωσει ενας απο τους 2 μας σε οποιονδηποτε αλλο καποιο αντικειμενο, λεμε γιαντες
    οποτεδηποτε παρουμε καποιο αντικειμενο απο οποιονδηποτε λεμε ''νου μου''

  2. #182
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by regularpaul View Post
    μιας κι ειπε ο φιξξξερ για την διαρκή παρτιδα ταβλιμε τον φιλο του,
    με τον Cybernaut παιζουμε από τα παιδικά μας χρόνια ένα ασταμάτητο, αιώνιο παιχνίδι γιάντες

    Spoiler
    1. παιχνίδι μνήμης, στο οποίο χάνει ο παίκτης που παίρνει στα χέρια του ένα αντικείμενο από ένα συμπαίκτη του, χωρίς να πεί τη φράση "το ξέρω" ή "το θυμάμαι" εμείς λέμε '(το εχω στο) "νου μου"
    2. το διχαλωτό κόκκαλο του στέρνου της κότας, που αποτελεί παιχνίδι κατά το οποίο οι παίκτες τραβούν από ένα σκέλος και κερδίζει αυτός που θα μείνει με το μεγαλύτερο κομμάτι στο χέρι


    οποιαδηποτε στιγμη δωσει ενας απο τους 2 μας σε οποιονδηποτε αλλο καποιο αντικειμενο, λεμε γιαντες
    οποτεδηποτε παρουμε καποιο αντικειμενο απο οποιονδηποτε λεμε ''νου μου''
    και χωρίς το κοτόπουλο το παίζεται ?
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #183
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    συνοδεια κοτοπουλου δεν ειναι απαραιτητη αλλα εκτιμαται παντα

  4. #184
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    το 9 ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ έχει την πιο κουλ προπαίδεια. το ένα ψηφίο ανεβαίνει και το άλλο κατεβαίνει, όλα μαζί άθροισμα κάνουν 9 και για να βρεις ποιο είναι παίρνεις τον πολλαπλασιαστή, κατεβαίνεις 1 και συμπληρώνεις.

    παρόμοια για το 3, αλλά όχι τόσο κουλ. το 24 για να υπολογίζουμε πόσες ώρες έχει ν πλήθος ημερών, η διαίρεση με 25 πόσες γύρες στην πισίνα του κολυμβητηρίου Κατερίνης θέλει για να βγάλεις τα μέτρα.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  5. #185
    survivor scarecrow's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    above the sea of fog
    Posts
    2,254

    Default

    Στο χωριό δίπλα στο σπίτι μου έχει ένα ανηφορικό σοκάκι που μικρός έπαιζα μπάλα σουτάροντας προς την ανηφόρα
    (έτσι ώστε η μπάλα να κατεβαίνει μόνη της).
    Ουκ ολίγες φορές θυμάμαι γριές να φωνάζουν έντρομες να σταματήσω γιατί κατέβαιναν το σοκάκι και δεν τις έβλεπα(μιας που μετά την ανηφόρα υπήρχε στροφή).

  6. #186

    Default

    στις 2 τελευταίες σελίδες το θρεντ είναι πιο απολαυστικό. keep up the good work!
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  7. #187
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    σε συμπλήρωμα των καμένων αριθμητικών ποστ, αποστήθιση δυνάμεων του 2 μέχρι το 65536 και μέτρηση σε δυαδικό με τα δάχτυλα του χεριού.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  8. #188

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Τα γράμματα και κατ'επέκταση τα ονόματα και οι λεξεις έχουν συγκεκριμένα χρώματα στο μυαλό μου μέσα.
    inside drumsick's mind
    Spoiler
    ΘΕΛΩ ΠΟΥΤΣΟ

  9. #189
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Τα γράμματα και κατ'επέκταση τα ονόματα και οι λεξεις έχουν συγκεκριμένα χρώματα στο μυαλό μου μέσα.
    Auto symbainei se diaforous an8rwpous me polla diaforetika pragmata, hehe.

    Egw epeidh eimai color-blind (sxedon ) exw thn tash na antistoixw pragmata sto myalo mou me sxhmata me kinhsh (synh8ws sxetika periploka)

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  10. #190
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Συναισθητικοι ενωθειτε!
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  11. #191
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Αυτο δηλαδη τι χρωμα το βλεπεις Mormengil?

    Spoiler

  12. #192
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Όταν ήμουν μικρός είχα πηδήξει από το μπαλκόνι του σπιτιού μου γιατί νόμιζα ότι μπορούσα να πετάξω σαν τον σούπερμαν.
    Τελικά έσκασα με την κοιλιά κι έμεινα 2-3 μέρες στο παίδων.

    (φήμες λένε ότι φόρεσα πουκάμισο της μάνας μου για μπέρτα, αυτό δεν το θυμάμαι)
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  13. #193
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Kαι να μια δημιουργικοτατη καμμενια
    http://www.dailymail.co.uk/sciencete...e-Bristol.html
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  14. #194
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Παιζω αεναο πρωταθλημα ταβλι (μονο πορτες ) με ενα φιλο μου εδω και 7 χρονια καθε καλοκαιρι οποτε βρισκομαστε (αν και εχουμε 3 χρονια να παιξουμε ) και ως τωρα το σκορ ειναι 132-117 με κερδιζει. Ναι, το εχουμε και οι δυο σε αρχειο txt για να το θυμομαστε.

    εχω παιξει δυο φορες πορτες στα 100, κερδισα αδερφο κολλητου ευκολα, εχασα απο ταβερν ψιλοευκολα επισης (ευκολα ισον περιπου 100-82).
    τη φαση με ταβερν την ειχαμε με γραφημα σε excel. υπαρχει ακομα. θα του πω να μου τη δωκει να τηνε ποσταρω.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  15. #195
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    πριν απο κανα δεκατριαρι χρονια ειχαμε κανει το μεγαλο τραπεζι του σαλονιου τραπεζι του πινγκ πονγκ με τον πατερα μου και παιζαμε τουρνουα.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •