Page 11 of 36 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 534

Thread: Καιλιες-καμενιες

  1. #151
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Εγώ ξάπλωνα στο πίσω κάθισμα και μετρούσα τους φανοστάτες και τους στύλους της ΔΕΗ. Άλλοτε όλους μαζί, άλλοτε μόνο τους αναμένους, άλλοτε μόνο τους διπλούς κ.ο.κ.
    τρελη αναμνηση απο κλασικο ταξιδι προς κεντρικη Ελλαδα καθε Πασχα και σε αλλες περιπτωσεις... ειδικα το βραδυ πεθαινα, ηταν τελεια

  2. #152
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Με αφορμή τις γόμες, επι χρόνια μάζευα ζαχαρίτσες απο καφετεριοεστιατόρια κτλ. Μάλιστα είχα επιστρατεύσει συγγενείς, φίλους και γνωστούς να μου φέρνουν από ταξίδια κτλ, με αποτέλεσμα να έχω από όλη την ευρώπη σχεδόν. Το φοβερό είναι πως θυμόμουν κάθε μια, με αποτέλεσμα να αναγνωρίζω τις διπλές χωρίς να χρειάζεται να τις ελέγχω όλες κάθε φορά που έσκαγε κάποια καινούρια. Επίσης ήξερα τον ακριβή αριθμό τους.
    Και πριν κοροιδέψετε, αν θέλετε να ξέρετε, στην Πορτογαλία τελείωσε η ζάχαρη την περασμένη βδομάδα!



    Μέρος αυτών φυλάσσονται εως σήμερα σε κουτί με το παρακάτω καπάκι

    Spoiler


    Επίσης





    Μάζευα και χαρτοπετσέτες, αλλά δε θυμάμαι που έχω βάλει το κουτί. Και φυσικά γραμματόσημα/τηλεκάρτες.

  3. #153
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    Default

    μιας και πιάσαμε τα αμάξια.
    μικρά μετρούσαμε τα κατσαριδάκια και όποια είχε βρει τα περισσότερα κέρδιζε.
    ακόμα τα μετράω και τώρα πια αν πετύχω σε διαδρομή πάνω από 10, κερδίζω.
    επίσης από πάντα κοίταγα τις πινακίδες των αυτοκινήτων και η χρονολογία που έβγαζαν οι αριθμοί ήταν η χρονιά που το αμάξι αυτό θα γαμούσε και θα έδερνε.
    προβληματιζόμουν μόνο με κάτι παλιά που είχαν πινακίδες 6ψήφιο.
    Νικούν τα αμάξια που είχαν χρονολογία εντός των επόμενων δέκα ετών και χάνοτν αυτά που είχαν από 1700 και πίσω.

    επίσης (μπορεί να το ξανάγραψα αλλά δε νομίζω) έχω μια τάση να μετράω δάχτυλα ποδιών (ξανά και ξανά αν δε παίζει κόσμος).
    ελπίζοντας κάποια στιγμή να βρω κάνα δυο λιγότερα

    satan was a lez

  4. #154
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Εγώ άραζα στο μπαλκόνι και μάντευα τι χρώμα αυτοκίνητο θα έρθει επόμενο. Συχνά δε έβαζα στοιχήματα τύπου αν έρθει τάδε, θα γίνει το τάδε. Εννοείται ήξερα και όλες τις μάρκες/μοντέλα κι όταν βγαίναμε βόλτα με τον μπαμπά μου με τέσταρε.

  5. #155
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    Αρκετά μικρός μπορούσα να κοιμηθώ μόνο ξαπλωμένος στο πλάι, μετά για αρκετό καιρό μόνο μπρούμητα, μετά μόνο ανάσκελα. Πλέον είναι θέμα διάθεσης τη στιγμή που θα πέσω, κάθε φορά υπάρχει μόνο ένας σωστός τρόπος και με τους άλλους δεν κοιμάμαι.

  6. #156
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    στο γυμνάσιο όταν περπατούσαμε με τους φίλους μου ο πρώτος που εντόπιζε πινακίδα αυτοκινήτου με 3 συνεχόμενα ίδια νούμερα (δηλαδή ΧΥΥΥ ή ΧΧΧΥ) κοπανούσε τον άλλον στο σβέρκο.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  7. #157
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    αυτα ειναι γραμματα αδσφδσαφδ

  8. #158
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    Αυτο με τις ζαχαριτσες το εκανε και η αδερφη μου για μια μακρα περιοδο (μαζευε μονο τα μπαστουνακια, οχι οτι να'ναι) μεχρι που γεμισε μυρμηγκια το συρταρι και τις πεταξε.

    Επισης συνεχισε καμμενια απο ξαδερφη με ψιλοετοιμη συλλογη απο σικ χαρτοπετσετες. μεχρι που δεν υπηρχε χαρτι για δειγμα στο σπιτι και ξεκινησε η δολιοφθορα απο την μερια μου.

    Οχι οτι την ενοιαξε, ψυχαναγκαστικα το κανε.
    Last edited by Kaserinos; 24-12-2010 at 09:54.

  9. #159
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Καιλα σκεψη και οχι πραξη, αλλα ΤΣΑΝΤΙΖΟΜΑΙ αν βλεπω μπασκετ και η ομαδα που κερδιζει με πανω απο 8-10 ποντους και εχει την κατοχη στα τελευταια 15-20'' δεν κανει σουτ. Αμα βλεπω να κρατανε τη μπαλα μεχρι να ληξει θελω να σπασω τηλεοραση.

  10. #160
    Senior Member VacuumInsulationPanels's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    με μικροσκοπικους πορους απο πυρογενη πυριτικα αλατα
    Posts
    222

    Default

    δεν περναω κατω απο πινακιδες.
    θελω οταν κοιμαμαι η ντουλαπα και τα συρταρια να ειναι κλειστα και οι κουρτινες ανοιχτες, χωρις αλλη πηγη φωτος.
    δυσκολευομαι να πεταξω εισιτηρια απο μεσα μαζικης μεταφορας, μουσεια, παραστασεις, εκθεσεις η ακομα και εφημεριδες.
    μπορει να εχω χαρτια και σκιτσα στο πατωμα και να φαινεται οτι γενικα δεν τα προσεχω αλλα αν υπαρχει καποιος αλλος στο δωματιο, γινομαι ψυχωτικη αν υποπεσει στην αντιληψη μου οτι αυτα κινδυνευουν.

  11. #161
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Ον τοπικ:

    Φιξξξερ αποκαΐδι
    http://www.electricrequiem.com/forum...0-January-2011
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  12. #162
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    εγώ βγάζω λέξεις με τα γράμματα από της πινακίδες, ή προσπαθώ να "καταλάβω" τι σημαίνουν τα αρχικά ....

    Το πιο καλό είναι ότι λόγο της ελαφράς δυσλεξίας μου, διαβάζοντας γρήγορα πινακίδες στον δρόμο κερδίζω eastern eggs.
    Τα 2 πιο αγαπημένα μου την πινακίδα "Καρέας , Παγκράτι" την διαβάζω "κρέας , πάγκρεας" , και το "καρπούζι , πεπόνι" "πρεζάκι καπόνι"
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  13. #163
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Κάνω automatic backup κάθε ώρα και για όλα τα active projects, ακόμη και τα μη προγραμματιστικά, χρησιμοποιώ version control για να έχω όλες τις αλλαγές των αρχείων. Επίσης στο Word αποθηκεύω συνεχώς, ακόμη κι αν έχω προσθέσει μόνο μία πρόταση (το ίδιο και σε όλα τα παιχνίδια. Δεν υπάρχει πιο σπαστικό πράγμα απ' το να μην έχουν quicksave αλλά π.χ. μόνο checkpoints. Επίσης δε σβήνω ποτέ αρχεία, με εξαίρεση τις ταινίες που τις ξανακατεβάζω στην χειρότερη, με αποτέλεσμα να έχω όλα τα e-mails μου από το 1995.

    Δεν είναι καμμενιά, είναι best practice.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  14. #164
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    στα πλακακια στα πεζοδρομια καμμια φορά προσέχω να μην πατάω στις διαχωριστικές τους γραμμές. (εντιτ : δεν ειμαι ο μονος αποτι φαινεται)

    επίσης είχα ξυπνησει μια μέρα προ διετίας μεστις γιορτές με όρεξη και ανέβηκα σέρρες για λίγες ωρες για να φάω σε μια τοπική γαμηστερή ταβέρνα και ξαναγύρισα
    Last edited by Marillion; 25-12-2010 at 11:19.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  15. #165
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    stamathste na postarete OCD kai peite gnhsia kammena pragmata pou exete kanei, oxi pou kanete synexeia.

    ontopic: prin kana xrono ka8omouna kai diabaza guides gia to heroes 5 pre-patch me tromero endiaferon kai skeutomouna strathgikes me ta skills kai perks opws htan arxika.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •