Page 18 of 36 FirstFirst ... 8161718192028 ... LastLast
Results 256 to 270 of 534

Thread: Καιλιες-καμενιες

  1. #256
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Διαπίστωσα τις προάλλες πως όταν κάνω ποδήλατο σε καμία ζόρικη ανηφόρα και είμαι στα πρόθυρα να κατέβω και να το πάω τσουλώντας, τραγουδάω από μέσα μου ενθαρυντικά/δυναμικά στιχάκια, όπως το "if you fall again, get yourself back up, never give in, never give up" απ'αυτό



    (Ignite - In Moderation)

  2. #257
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Χρησιμοποιώ καρυοθραύστη για το άνοιγμα μπουκαλιών αναψυκτικών.
    Το lipton ice tea ειδικά μου είναι αδύνατον να το ανοίξω, οπότε όταν τυχαίνει να το αγοράσω έξω, ζητάω από κάποιον περαστικό να μου το ανοίξει.

  3. #258
    omniquotent Inga Drive's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    drive-in
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Διαπίστωσα τις προάλλες πως όταν κάνω ποδήλατο σε καμία ζόρικη ανηφόρα και είμαι στα πρόθυρα να κατέβω και να το πάω τσουλώντας, τραγουδάω από μέσα μου ενθαρυντικά/δυναμικά στιχάκια, όπως το "if you fall again, get yourself back up, never give in, never give up"
    κι εγώ το κάνω αυτό αλλά με


    συνήθως βέβαια βάζω συνέχεια ηλίθιους μικρούς στόχους,του στιλ να προσπεράσω τον κάδο πριν με προσπεράσει το αστικό,να πατήσω αυτή τη λαδιά και μετά την επόμενη και την επόμενη και πάει λέγοντας.Το κάνω απο το δημοτικό και ακόμα πιάνει.
    άμορφη μάζα πουλερικών

  4. #259
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Εχω καμια δεκαρια πουκαμισα, τα οποια απο το 2009 και μετα τα φοραω ανελλιπως, αλλα τα κουμπια εκτος απο το πανω πανω δεν τα εχω πειραξει καθολου... φορεμα και ξεφορεμα ως μπλουζες φυσικα, πλυσιμο και στεγνωμα με τα κουμπια κουμπωμενα και παλι στις κρεμαστρες

  5. #260

    Default

    Έχω πάει στα Goody's με σκοπό να πάρω ένα double bacon κι ενώ σ'όλη την διαδρομή σκέφτομαι έντονα να ΜΗΝ μπερδευτώ και πω mc bacon , μόλις φτάνω στον πάγκο ξεφουρνίζω το λάθος.

    Μικρός, σε διακοπές με γονείς, καθ΄όλη την διαδρομή μετρούσα τα ''εκκλησάκια'' από στούκες (σε πιθανά κι απίθανα σημεία).

    Στο εράσμους επειδή ήθελα να καθαρίσω το δωμάτιο και δεν είχα ούτε πανάκι ούτε ΑΖΑΧ, επιστράτευσα μια κολόνια και κωλόχαρτο για να γίνει η δουλειά. Φυσικά και έγινε.

    Αμα μου'ρθει και τίποτα πιο τρου θα επανέλθω.

  6. #261
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Ή κάτι πιο ενδιαφέρον.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  7. #262
    pioneer of aerodynamics adam's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    346

    Default

    mou xei xalasei o synagermos kai to hlektroniko kleidaki sto amaksi edw kai kana 2 xronia,opote ama parkarw kapou pou paizoune perierges fatses trigyrw, prospathw na pairnw to xeri mou oso pio grhgora ginetai ap thn kleidaria kai taytoxrona kanw to "mpip" tou synagermou me to stoma

  8. #263
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    θα μπορούσε να είναι ρομαντική κομεντί 5,6/10 με jennifer aniston
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  9. #264
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    Στις τελευταίες εξεταστικές για κάποιο λόγο με έπιασε μια προκατάληψη και με όποιο στυλό γράψω στο πρώτο μάθημα πρέπει να γράψω και σε όλα τα υπόλοιπα. Δεν υπάρχει συμβάν όπου να έγραψα με άλλο και να κόπηκα πχ, αλλά και πάλι το κάνω. Ο Φεβρουάριος βγήκε με ένα BIC με περίπου 5 χιλιοστά μελάνι να φαίνονται στο σωληνάριο (και έδωσα κάπου 7-8 μαθήματα).

  10. #265
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by Inga Drive View Post
    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Διαπίστωσα τις προάλλες πως όταν κάνω ποδήλατο σε καμία ζόρικη ανηφόρα και είμαι στα πρόθυρα να κατέβω και να το πάω τσουλώντας, τραγουδάω από μέσα μου ενθαρυντικά/δυναμικά στιχάκια, όπως το "if you fall again, get yourself back up, never give in, never give up"
    κι εγώ το κάνω αυτό αλλά με
    Δυνατό

    Η τελευταία προσθήκη σ'αυτό είναι να προσποιούμαι πως "παρελαύνω", ανεβοκατεβάζοντας τα πόδια σαν να περπατάω κι οχι να ποδηλατώ, λέγοντας απο μέσα μου εν δυο εν δυο και κοιτάζοντας πάντα τη μπροστινή ρόδα για να μην αποθαρρύνομαι απ'την τεράστια ανηφόρα μπροστά αλλά και για να χαίρομαι διπλά όταν ρίχνω καμιά ματιά και βλέπω πως είμαι πιο κοντά στο τέλος απ'όσο υπολόγιζα.

  11. #266
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Εγώ ως τρου αγύμναστος το έχω αυτό με τα τραγουδάκια όταν τρώω (ειδικά αν είναι καμια ξερή μπαγκέτα που να θέλει και γερό μάσημα) και μασάω στο ρυθμό του εκάστοτε τραγουδιού. Δυστυχώς το playlist είναι τελείως ράντομ οπότε έχει συμβεί με metallica έχει συμβεί και με λιλιπούπολη... Φυσικά δεν είναι ολοκληρα τραγούδια, είναι σε loop 5-10 δευτερολέπτων και ξαναξεκινάνε με κάθε μπουκιά.
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  12. #267
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    Φοράω πάντα πρώτα το αριστερό παπούτσι. Αυτό βέβαια μπορείς να το πεις και συνήθεια, όχι καμενιά, αλλά το είπα μπας και κάνει και κανας άλλος το ίδιο.

  13. #268
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Αν είμαι σπίτι, και μόνο αν είμαι σπίτι, πλένω πάντα τα χέρια μου αμέσως μόλις κανπίσω τσιγάρο, γιατί δεν αντέχω να μυρίζουν. Κάτι που προφανώς δε με ενοχλεί αν είμαι οπουδήποτε αλλού.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  14. #269
    Senior Member Snorkmaiden's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    821

    Default

    δεν μπορω να κοιμηθω με τιποτα οσο κουρασμενη και να ειμαι , αν δεν βαλω το χερι μου κατω απο το μαξιλαρι και κοιμηθω πανω του
    Briar

  15. #270
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Αυτό, που το κάνω κι εγώ, συνήθως και με τα δύο χέρια, λένε ότι είναι εκδήλωση γενικότερα ανασφαλών ατόμων. Φυσικά η τεκμηρίωση είναι θολή..
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •