Page 3 of 44 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 657

Thread: http://punkfromthegutters.blogspot.com/

  1. #31
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    minmin ειναι ρε Rap Araya...ηλεος
    ΦονΚον=Καγκουρισμος
    εξκαλιμπρες για το φαιησμπουκ λινκ του πανκη...κρομμυδι και χεντμπαγκιν',stainless σουβλες,αδραξτε τα σουβλακια σας κλπ κλπ

  2. #32
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    minmin ειναι ρε Rap Araya...
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  3. #33
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    [mesimerianamode]

    Πολύ γέλιο ο τύπος! Η πλάκα είναι ότι μιλάει για ροκ και δεν αναφέρει ούτε μια ροκ μπάντα!!! Joy Division χαχαχα!!!! Μιλάμε με μέγιστη ροκιά! Γελάει ο κόσμος! Και το αστείο είναι ότι ο πίτουρας μιλάει για αμπαλοσύνη του μεταλλά μουσικού και είναι πάνκης!!! Έλεος! Πιο ανάπηροι οργανοπαίχτες (γιατί μουσικοί δεν είναι) από τους πάνκηδες δεν υπάρχουν στον πλανήτη! Αντε με τους τελειωμένους τους πάνκηδες. Η μόνη μουσική που ξεκίνησε από μερικούς σχεδιαστές ρούχων και έγινε μουσικό κίνημα για 2 με 3 χρόνια. Και τα τραγια επέξησαν επιμεταλλόνοντας τον ήχο τους. Άσε που οι περισσότερες μεταλ μπάντες που αναφέρει δεν είναι καθαρά μεταλ! Γιατί δεν νομίζω Pantera και Paradise Lost είναι οι σημαίες της μουσικής μας. Ούστ!
    [/mesimerianamode]


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  4. #34
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Τέτταρα ΘΑΜΠΖΑΠ για τον Πάνκη που κατάφερε να γραψει σαν 15ετής νεανίας που αποστέλλει γράμμα στο Μεταλλικό Σφυρί. Κρίμα, φίλε, γιατί σε κάποιες αναλύσεις σου εντός φόρο σε έβρισκα διαβασμένο.

    Σε άλλα νέα: Πάνκη, εσύ μέχρι πρότινος δεν είχες ακούσει Helstar, θες τώρα να πιστέψουμε ότι έχεις ασχοληθεί σοβαρά με το black metal και ότι το βρίσκεις (συνακόλουθα) το μεγαλύτερο ανέκδοτο??

    Μιλάμε, φίλε, για ένα είδος που το παρακολουθώ συστηματικά εδώ και 12 χρόνια και συνεχίζω ακόμα να ανακαλύπτω ολόκληρες σκηνές που μέχρι χθες αγνοούσα πλήρως την ύπαρξή τους (τελευταίο παράδειγμα η σκηνή της Καλιφόρνιας). Θες να μας πεις δλδ ότι έχεις ακούσει: Absu, Mysticum, παλιούς Sear Bliss, Dawn, Aura Noir, End κ.ά.? Αρκέσου σε ένα απλό "οι 10 μπάντες (αν είναι τόσες) που τσέκαρα δε μου είπαν τίποτε" και άσε τα ανέκδοτα για τον Σεφερλή.


    ΥΓ: Πρόσλαβε, φίλε, τον Stam and the Witches για δεξί χέρι, υπεύθυνο διορθώσεων, το παιδί για τo πρωινό donut, master chef, παραπαίδι και άμα λάχει παράνομο εραστή. Μαζί θα καταφέρετε το απόλυτο χτύπημα ενάντια στο metal: την μηνιαία εφημερίδα "...Κι όμως τα μέταλλα σκούριασαν".
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  5. #35
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ψιλο-light το χτεσινό όμως. έσκασα λίγο χειλάκι με την αστυνομία μεταλ, αλλα κ αυτοί μέτριοι είναι.
    Rock or Nothing

  6. #36
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by Ra Pariah View Post
    ΥΓ: Πρόσλαβε, φίλε, τον Stam and the Witches για δεξί χέρι, υπεύθυνο διορθώσεων, το παιδί για τo πρωινό donut, master chef, παραπαίδι και άμα λάχει παράνομο εραστή. Μαζί θα καταφέρετε το απόλυτο χτύπημα ενάντια στο metal: την μηνιαία εφημερίδα "...Κι όμως τα μέταλλα σκούριασαν".
    Εγώ πάντως μία γενική άποψη είχα και την είπα, σε αντίθεση με τις χουλιγκανιές του πάνκη (πέθανα στο γέλιο βέβαια). Βρήκες το καλύτερο εχθρό που μπορούσες να βρεις, εμένα, συνέχισε τον αγώνα

  7. #37
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    Quote Originally Posted by Marillion View Post
    [mesimerianamode]

    Πολύ γέλιο ο τύπος! Η πλάκα είναι ότι μιλάει για ροκ και δεν αναφέρει ούτε μια ροκ μπάντα!!! Joy Division χαχαχα!!!! Μιλάμε με μέγιστη ροκιά! Γελάει ο κόσμος! Και το αστείο είναι ότι ο πίτουρας μιλάει για αμπαλοσύνη του μεταλλά μουσικού και είναι πάνκης!!! Έλεος! Πιο ανάπηροι οργανοπαίχτες (γιατί μουσικοί δεν είναι) από τους πάνκηδες δεν υπάρχουν στον πλανήτη! Αντε με τους τελειωμένους τους πάνκηδες. Η μόνη μουσική που ξεκίνησε από μερικούς σχεδιαστές ρούχων και έγινε μουσικό κίνημα για 2 με 3 χρόνια. Και τα τραγια επέξησαν επιμεταλλόνοντας τον ήχο τους. Άσε που οι περισσότερες μεταλ μπάντες που αναφέρει δεν είναι καθαρά μεταλ! Γιατί δεν νομίζω Pantera και Paradise Lost είναι οι σημαίες της μουσικής μας. Ούστ!
    [/mesimerianamode]
    ε κι αυτος μαλακιες λεει
    και οι ηρωες του ειναι οι scorpions

  8. #38
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Ra πάντα πίστευα ότι ήσουν αρκετά μπούφος ώστε να ασχοληθείς σοβαρά με κάτι τέτοιο,και ακόμα περισσότερο από την στιγμή που ξέρεις ότι είμαι φυτίλιας.
    Μου αποδεικνύεις για άλλη μιά φορά πως μπορεί να είσαι έξυπνο παιδί,αλλά μόλις σου θίξουν το ΑΤΣΑΛΙ το iq σου μειώνεται κατά 50 ποσοστιαίες μονάδες.
    Επιτίθεσαι και στον φουκαρά τον Stam χωρίς λόγο.Το ατσάλι είναι σαν την μαλακία Ra.Θέλει ρέγουλα,αλλιώς τυφλώνεσαι.Και εσύ έχεις τυφλωθεί και βλέπεις παντού μόνο εχθρούς του ατσαλέλου.

    Δεν μας χέζεις λοιπόν εσύ και οι Αψου γίτσες,οι Φυστικουμ και τα λοιπά ρετάλια ?

    Και η μηνιαία εφημερίδα θα ονομαστεί "Τσιρίδα,ψωλή και ΑΤΣΑΛΙ".
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  9. #39
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    πάντως ο ρα παλεύει και με ατσαλένιους ειδικά στο θέμα μπαθορυ, του βγάζεις το καπέλο εκει και σε πορώνει και ακούς και το sacrifice στα καπάκια


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  10. #40
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Λοιπόν, Κύπρο έχω πάει αλλά δεν έκανα μπαρότσαρκα να έχω άποψη. Αναρωτιέμαι πόσο χειρότερη μπορεί να είναι όμως όταν ένα ροκ μπαρ στο Ηράκλειο περιλαμβάνει το ίδιο βράδυ, παιγμένα από το ίδιο άτομο που κάποιος πιστεύει ότι αξίζει να τον πληρώνει να παίζει μουσική, Ζέππελιν, Στόουνς, Λοκομόντο, ΑΛΕΞΙΑ και ΔΑΚΗ. Εν έτει 2010. Τον σιχαινόμουν την δεκαετία του 80, απαλλάχτηκα όπως και ο υπόλοιπος κόσμος και ησύχασα για δύο δεκαετίες, για να έρθει ένα καθυστερημένο, σε ροκ μπαρ να μου ξαναβάλει ΔΑΚΗ. Ε, όχι.

    Το παιδί που κουώταρε ο Μαρίλλιον είναι καθυστερημένος. Οι Παντέρα δεν είναι καθαρό μέταλ. Άμα ρε φίλε δεν είναι και οι Παντέρα μέταλ γάμησέ μας. Το παιδί εννοεί προφανώς πως οι Παντέρα δεν παίζουν την ίδια μουσική με τους Σάξον και τους Τζούντας Πριστ. Φαντάσου επίπεδο και κατόρθωμα. Δεν είναι σημαία λέει (σαν τον Τζόλε) Εντωμεταξύ ο πάνκης κράζει την εμμονή στην τεχνική και ο τύπος λέει για προσβολή ότι οι πανκηδες δεν ξέρουν να παίζουν, για να επιβεβαιώσει ότι δεν ξέρει να διαβάζει. Τι να πεις.

    Πάνκη είσαι εχθρός του μέταλ. Αλλά θα αποτύχεις (σαν το γκραντζ). Οι μόνοι που λένε "πέστα, έτσι" σε αυτά που γράφεις είναι κάτι αδερφές που ωριμάσανε τώρα και ντρέπονται να κάνουν headbanging γιατί δεν θα βγάλουν γκόμενα. Είσαι η επίσημη δικαιολογία του ΦΛΩΡΟΥ. Και είπες άμπαλο το κροσόβερ.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  11. #41
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    επιτέλους,ένας που έπιασε το νόημα.
    είναι ΝΟΗΜΩΝ βεβαίως,λογικό.

    έλα.καυτό.
    http://punkfromthegutters.blogspot.c...blog-post.html
    Last edited by Reject; 15-12-2010 at 16:05.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  12. #42
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    terma provokatorika ta metaloposts.


    Η συνοδεία αγνού,κλασσικού,δυσκοίλιου χέβυ μέταλ είναι επιβεβλημένη.Η παρουσία γυναικών δεν είναι απαραίτητη
    xtipiemai.
    a cry for help, a hint of anaesthesia

  13. #43
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    το πρόβλημα, και νομίζω στο έχω ξαναπεί αυτό κάπου ρητζέκτ, είναι οτι ο καημός σου είναι οι μεταλάδες. σε ενοχλεί πολύ ρε παιδί μου αυτό το πράγμα. έχεις αναλώσει πολύ χρόνο από την ζωή σου να γράφεις, να μιλάς, να γελάς, να κοροιδεύεις αυτό το πράγμα. εσύ λες οτι σε αρέσει να φυτιλιάζεις. ένας εσύ και ανάλογοι και αυτοί που φυτιλιάζονται από αυτά που γράφεις.
    γενικά πάντως δεν έχω δει κανένα να ασχολείται με την πάρτη σου και με τι ακούς (βρε λες ?) αλλά εσύ ασχολείσαι και έχεις άποψη για όλους τους υπόλοιπους. δεν υπερασπίζομαι κανένα, έχεις θέματα πάντως.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  14. #44
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Το μόνο μου θέμα οπαδέ have heart είναι με τον ΠΑΟΚ.
    Καθήσαμε σπιτι 5 μέρες άρρωστοι,και είπα να γράψω καμία μαλακία να βγεί γέλιο.
    Από ψαρούκλες άλλο τίποτα,απειλητικά μυνήματα κτλ που βγάζουν τρελό χαβά.
    Κάτσε λύσε τα δικά σου τα θέματα και μετά ασχολήσου μαζί μου.Και τι σε νοιάζει εσένα ρε Λακίσεβιτς που σπαταλάω τον χρόνο μου?Στην επιχείρηση σου δουλεύω?
    Βλέπεις να δουλεύω/κριτικάρω κανέναν που ακούει παραδοσιακά,ηλεκτρονική μουσική,νταμπστεπ,sludge και noise?Άρα ποιοι είναι "όλοι οι υπόλοιποι"??

    Και επίσης η όλη φάση είναι και πικάρισμα κολλητών.Οι 2 καλύτεροι μου φίλοι (όχι ο ρέηζορ δεν είναι φίλος μου) είναι μεταλλάδες.
    Last edited by Reject; 15-12-2010 at 22:33.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  15. #45
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    γιατί αραίωσε ο ρέιζορ ρε?
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. Minaroupoli Underground Download Blogspot.
    By Enjoy_CruD in forum Self-Promotion
    Replies: 1
    Last Post: 14-07-2010, 21:41
  2. http://www.soundsleeping.com/
    By HEROnlysIN in forum General Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 09-07-2006, 06:17
  3. http://www.catman.gr!
    By dyingfreedom in forum General Discussion
    Replies: 8
    Last Post: 11-05-2005, 01:07
  4. http://www.obsecration.com
    By S-11 in forum Music Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 06-04-2005, 18:00
  5. http://www.beatallica.org/
    By dyingfreedom in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 16-02-2005, 13:04

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •