Page 30 of 44 FirstFirst ... 20282930313240 ... LastLast
Results 436 to 450 of 657

Thread: http://punkfromthegutters.blogspot.com/

  1. #436
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    χωρος υπαρχει , αλλα ποσοι πανκς γουσταρουν να πηγαινουν σε πανκομαγαζα και ποσοι πανκς υπαρχουν στην σαλονικα? εχεις διερωτηθει ? Για να μην υπαρχουν μαγαζια προφανως δεν υπαρχει κοινο και για να μην υπαρχει κοινο δεν φταιει το μεταλ χαμμερ κατι αλλο φταιει.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  2. #437
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    τι σκατα...
    διαβασε τι γραφει ρε μπουνταλα
    οταν το 90% της χωρας ακουει σκουπιδια και πηγαινει σε σκουπιδομαγαζα τα μεταλλαδικα μας πειραξαν?
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #438
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    να συμπληρωσω στο σκελος περι εγκαθιδρυσις μεταλ χουντας στην ελλαδα τα εξης...
    επι χουντας υπηρχε μαλλι και δοξα τον Πουλικακο, και στα τελη 70 υπηρχε πανκ κοινο απαλα ηταν οι φοιτητες που επεστρεφαν απο αγγλια, μικρο κοινο μεν αλλα ισχυρο τα αποτελεσματα τα ειδαμε στα 80ς
    πληθωρα απο ΓΑΜΗΣΤΕΡΕΣ μπαντες κι απο την αλλη Τ Ι Π Ο Τ Α...δηλαδη οκ με κατι Vice Human, Vavel και Flames γελαει ο κοσμος

  4. #439

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    και τι προτεινουμε? να κλεισουν τα μεταλλαδικα και οι μεταλλαδες να αφησουν μοικανες και τα μεταλλαδικα να γινουν πανκομαγαζα?
    όχι.
    Απλά, να δωθεί χώρος έκφρασης, και σε άλλες τάσεις. Οκ, δεν ζούσε στο σκοτάδι των 80ς/90ς, αλλά πόσο πιθανό είναι να έρθει σε επαφή με άλλα πράγματα ένας πιτσιρικάς, που δεν την πολυψάχνει με ιντερνετ?
    Δεν διαφωνώ στον πυρήνα του ποστ σου. Συγκεκριμένα γράφεις πράγματα που έχουμε δει όλοι λίγο ή πολύ. Βέβαια το σκατίδι που έχει φάει ο μεταλλάς στις περισσότερες συζητήσεις που θα βρεθεί, με αυτή τη γνωστή indie απέχθεια, με αυτόν τον "μα καλά, ΑΚΟΜΑ ακούς μέταλ" σνομπισμό και όλη αυτήν την reverse Αργύρης Ζήλος μουσική επίθεση στο είδος, δίνει μόνο ΤΡΟΦΗ στους διάφορους ruthless του κόσμου αυτού να πέφτουν με τα μούτρα σε Όλες τις παγίδες που η σκληροπυρηνική μέταλ κατάρα θα στήσει (οι πολιτικές απόψεις που λες, ο σεξισμός, ο αυτισμός). Εδώ τίθεται ένα δίλλημα όμως, το εξής : Από τότε που το metal στα 00's έγινε πιο light σε αυτά τα ζητήματα (δεν κρίνω τη μουσική στροφή, την αισθητική μόνο), μια μεγάλη μερίδα κόσμου που έχει ίντερνετ και δεν έμαθε ποτέ τους βζ/πρασουλες του κόσμου αυτού, μαθαίνει το μέταλ με τους "σκεπτόμενους στίχους" του σπουδαγμένου από Pain of Salvation ξερωγώ, και όχι από τους Running Wild. Σε ρωτώ εσένα, επειδή έθιξες πράγματα κυρίως για ανθρώπινες συμπεριφορές σε σχέση με μουσικά είδη, και όχι ποιότητα μουσικών ειδών, όπως λες. Θα ήταν καλύτερο για διάφορα μουσικά είδη να χαλαρώνουν ως προς τον δογματισμό τους, ώστε οι Αδύναμοι Άνθρωποι Χωρίς Ίντερνετ που επηρεάζονται από αυτά να είναι λίγο περισσότερο Άνθρωποι παρά Ούγκαλοι;

    Κυρίως όμως ήθελα να σταθώ στο "Απλά, να δωθεί χώρος έκφρασης, και σε άλλες τάσεις."

    Από ποιόν να δοθεί αυτός ο χώρος; Από την πολιτεία; Από τους 27 Διασκεδαστές Μέταλ συνιστούν Sleep; Από τους μεταλλάδες τους ίδιους;
    Εννοώ θα ήθελες θεσμικά να γίνει αυτό;

    Μερικά πράγματα θέλουν πρωτοβουλία, και από όσο το βλέπω, δεν είναι πως λείπει αυτή, ακόμα και στο σημερινό underground. Τώρα ναι, δεν θα γίνει ποτέ η Ναυαρίνου Camden Street, ε δεν, το να θυμόμαστε ώρες ώρες και αυτό που λέει ο freakbrother για την συντριπτική πλειοψηφία των ακουσμάτων του Έλληνα (εκεί να δεις χούντες), και τον Έλληνα γενικά, μας επαναφέρει βίαια στην πραγματικότητα μεν, οφείλει να το κάνει δε

  5. #440
    post modern vegetarian h2he's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    here
    Posts
    433

    Default

    Εγώ πάλι δεν κατάλαβα ακριβώς το ζητούμενο του post, της αλλαγής της προσέγγισης προς κάποια μουσικά είδη δηλαδή. Είναι καθαρά πρακτικό ("δεν μπορώ να βρω μαγαζιά να πηγαίνω που παίζουν την μουσική που μου αρέσει;" ή "δεν υπάρχουν αρκετές εγχώριες μπάντες στη σκηνή ώστε να γίνεται τζέρτζελο" ή "δεν υπάρχουν δισκάδικα που πουλάνε αυτά που ψάχνω"); Αν ναι, μπορώ να το δικαιολογήσω παρά το ουτοπικό του ζητήματος, μια που αυτό που περιέγραψες είναι περίπου οτιδήποτε συμβαίνει με όλα τα μουσικά είδη που μια δεδομένη χρονική στιγμή σε ένα δεδομένο χώρο δεν χαίρουν μεγάλης δημοτικότητας.

    Είναι ηθικό ("χειραγωγούν τις μάζες" ή "δεν αφήνουν τα πιτσιρίκια να γνωρίσουν νέα μορφές έκφρασης"); Ακόμα και να συμβαίνει στο βαθμό που το περιγράφεις (βάσει των εμπειριών σου προφανώς δεν μπορώ να το αμφισβητήσω, εγώ δεν το ένιωσα ποτέ αυτό), εδώ νομίζω ότι χάνουμε λίγο τη μπάλα. Συζητάμε αν ο κόσμος είναι πρόβατα, αν υπάρχει χειραγώγηση, αν καταπιέζεται η έκφραση της προσωπικότητάς μας; Πέρα από το μου φαίνεται λίγο (για να μην πω πολύ) υπερβολικό να κάνουμε μια τέτοια συζήτηση σε τέτοιο επίπεδο για το "metal vs the world" (με το metal από πάνω αυτή τη φορά, γιατί αν ρωτήσεις ένα μέσο μεταλλά θα σου αναφέρει την ίδια φράση με αντίστροφους ρόλους). Και θα μου πεις ότι εγώ δεν θέλω να γίνει το punk κυρίαρχο είδος, θέλω να έχουν όλα τη θέση τους και όλοι να είμαστε αγαπημένοι και ελεύθεροι (δεν ειρωνεύομαι, απλα προσπαθώ να απλοποιήσω όσο γίνεται το ζουμί του "παράπονού" σου), αλλά αυτό δεν γίνεται, ας είμαστε ρεαλιστές. Πάντα θα υπάρχει κάτι μαζικό (με οποιασδήποτε τάξης μαζικότητα) και κάτι που θα βρίσκεται στα όρια, και πιθανότατα δεν θα δίνονται οι ίδιες ευκαιρίες και στα δυο.

    Επίσης πέρα από το πρακτικό του ζητήματος που ανάφερα παραπάνω, δεν καταλαβαίνω γιατί τόσος εκνευρισμός επειδή οι πολλοί δεν έχουν ανεξάρτητη άποψη (όπως πιστεύεις εσύ). Εσύ ψάχτηκες, βρήκες τα πράγματα που σου αρέσουν, βρήκες πολλά άγνωστα πράγματα που είναι γαμάτα και δεν θα τα έβρισκες αν έμενες στην επιφάνεια, αλλά γιατί τόση αγωνία να γίνει με όλους αυτό; Αν είναι πρόβατα γάμησέ τους δεν έχει νόημα να προσπαθείς, αν δεν είναι πρόβατα και είναι επιλογή τους να ασχολούνται με τα (όπως πιστεύεις εσύ) σκατά και να διαμορφώνουν την προσωπικότητά τους μέσω κάποιων καθυστερημένων απόψεων, ε είναι άξιοι της μοίρας τους. Όχι ότι αυτό είναι μόνο γνώρισμα των μεταλλάδων, μάλλον περιέγραψες οποιαδήποτε μαζική κατηγορία ανθρώπων ορίζει την ύπαρξή της από εξωτερικούς παράγοντες (μουσική, ομάδα, κόμμα, θρησκεία, επιστήμη κλπ), οπότε η καθυστέρηση είναι μάλλον δεδομένη.

    Και επίσης οι ΑΑΧΙ (Αδύναμοι Ανθρωποι Χωρίς Ιντερνετ) πάντα κάτι θα βρουν να ακολουθήσουν, τι αγχώνεστε εσείς; Πιθανότατα το ίδιο ισχύει και για τους ΑΑΜΙ. Ίσως και τους ΟΤΑΑΜΗΙ (Όχι Τόσο Αδύναμους Ανθρώπους Με Ή Χωρίς Ιντερνετ). Αυτό που μερικές φορές δεν καταλαβαίνω με σένα ρε πάνκη είναι το πόσο ενέργεια χαλάς κατακλυζόμενος από righteous fury για πράγματα που αφορούν την μουσική. Αν αυτό δεν είναι στιγμιαία αποσυμπίεση εκνευρισμού ή απόλαυση κατά τη γραφή και όντως σε απασχολούν όσο φαίνεται όλα αυτά, μου φαίνεται πολύ κουραστικό για σένα.
    Can't get it down without crying

  6. #441
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Οι μεταλλαδες (οι κολλημενοι που ακουνε μονο μεταλ και εχουν ενηλικιωθει, αν κει εχουν μειωθει τελευταια) ειναι οι ΚΚΕδες της μουσικης
    Let The Freak Flag Fly!

  7. #442

    Default

    Το παραπάνω ποστ μου θύμισε -αντιδιαμετρικώς- μια φίλη που, ενόσο πηγαίναμε σχολείο, γούσταρε μέταλ τρελά και δεν έχανε συναυλία, και τώρα που πέρασε πανεπιστήμιο είναι από Καρρά σε Πάολα και τούμπαλιν.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  8. #443
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Μάλλον είχε γονείς μεταλλάδες και την ανάγκαζαν να το ακούει με το ζόρι.

  9. #444
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    h2he, απλή απόλαυση είναι ρε.
    κατά τα άλλα, εκείνο που πάντα μου την έσπαγε στην ελλάδα, ήταν ότι για να είναι κάτι ΡΟΚ, έπρεπε να είναι είτε heavy metal, είτε "κουλτούρα". Ποτέ δεν δόθηκε ο χώρος και η ευκαιρία σε άλλα είδη να ακουστούν σε πιο ευρύ κοινό (δεν αναφέρομαι μόνο στο punk, φυσικά, και ούτε θα ήθελα αυτήν την κατάσταση που επικρατεί μέχρι τώρα, να αντιστραφεί υπέρ του, μου την δίνει η μονομανία, μιλάω γενικώς) και αυτό δεν μου το βγάζει κανείς από το κεφάλι ότι ήταν απλά οργανωμένο ώστε κάποιοι να βγάλουν πολλά, πάρα πολλά λεφτά, πουλώντας Hammerfall και Iced Earth σε μιά νεολαία που ακολουθούσε πιστά.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  10. #445
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    νομιζω οτι ζεις σε καποια αλλη Ελλαδα , εγω μια χαρα βλεπω οτι λαιβ οτιδηποτε στυλ μπαντας να μαζευει γαμω τον κοσμο , ειτε ειναι ο Τζελο μπαφρα στο γκαγκαριν ειτε οι mogwai ειτε οι rolling stones η ο Ροτζερ γουοτερς σκεψου οτι οι γκοντσπιντ καναν σολντ αουτ στο ροδον στο πρωτο τους λαιβ και κατι ταιγκερ λιλλις που παιζουν σε παμπς στην Ουαλια εδω σου γεμιζουν το γκαγκαριν ανετα σ/κ , τωρα αν κατι μικρες πανκομπαντες αντεργκραου γεμιζουν ισα ισα το αν φανταζομαι και σε ολο τον πλανητη τετοια κλαμπζ προσπαθουν να γεμισουν .Εγω νομιζω οτι το ροκ συνδεθηκε στα 80σ με κατι Παπακωνσταντινους και κατι Τσακνηδες και αυτο ηταν η μεγαλη παπαρια που προσωπικα κιολας χεστηκα τι ακουει παραδιπλα. Ειμαστε στην εποχη του ιντερνετ , δεν χρειαζεται να παω στο δισκοπωλειο και να ρωτησω τους γκουρου , εχουμε γιουτιουμπ και γκουγκλ , το γραφω στο γιουτιουμπ το ακουω μου αρεσει και τελος... ουτε δισκογραφικες ουτε προπαγανδα... Επισης η κουλτουρα του εναλλακτικο πανκ δεν ηταν ποτε των κλαμπζ ηταν της πλατειας .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  11. #446
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    χμ, όντως ζω σε μία άλλη ελλάδα.
    Θεσσαλονίκη. Τα λέει όλα αυτό.
    Η κουλτούρα δεν είναι "της πλατείας", στην ελλάδα το περάσαμε έτσι...
    Last edited by Reject; 20-11-2011 at 17:38.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  12. #447
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Τέσπα, να το εξηγήσω και αλλιώς.

    Δεν γίνεται να παίζει σε ένα μαγαζί πάρτυ Ramones και να έχει τα γνωστά 15 άτομα, και σε ένα άλλο μαγαζί, να παίζει πάρτυ Ιron Maiden και να είναι ζίγκα.

    Δεν γίνεται να παίζουν οι Pierced Arrows και να έχουν 100 άτομα, και όταν παίζουν οι Ανώριμοι να έχουν μια 300άρα στο νερό(Δεν τολμώ να φανταστώ ότι η πόλη μου έχει 300 Μπέρνηδες μαζεμένους)

    Δεν γίνεται σε κουβέντα με μαγαζάτορα να μου βγάζει τους Gotthard ΘΕΙΚΗ ΜΠΑΝΤΑ, και τους Nirvana σκατά.

    Δεν γίνεται ο Παναγιωτοπουλος να αποθεώνει τα τελευταία 250 χρόνια τους Deep Purple, και να κράζει Smiths και Joy Division. Και να τον παίρνει ο κόσμος στα σοβαρά. Και να μην τρώει χαστούκια, ή χλέπες.

    Δεν γίνεται να έρχονται οι Slapshot, οι οποίοι ΟΠΟΥ και αν παίξουν, σε όλον τον κόσμο, είναι sold out, με τουλάχιστον 700 εισιτήρια, και εμείς με το ζόρι να βγάζουμε βανάκι και σύνολο να υπολογίζουμε σε 80 άτομα, πανελληνίως. Δεν είναι χρηματικό το ζήτημα. Και στους Murphys Law το 2002, 120 άτομα είμασταν, και στους Cro Mags το ίδιο.

    Δεν γίνεται κάθε μα κάθε μα κάθε μαγαζί που αυτοαποκαλείται "ροκ", να έχει power/epic αφιερωματα, αor/poser βραδυές, Death metal νύχτες, και να μην γίνεται ΕΝΑ αφιέρωμα πχ στο κλασσικό ροκ των 60ς, στο pub rock των 70ς, στο Crust, στο NYHC, στο ότι σκατά θέλεις.

    Δεν γίνεται τα ροκ ραδιόφωνα (στην πόλη μου) να πρήζουν πούτσες μέρα-νύχτα είτε με poser/aor/hard rock/κλασσικό heavy metal, είτε με brit pop και οτιδήποτε θεωρείται trendy, και να μην υπάρχουν θεματικά αφιερώματα. Δεν γίνεται να απολύονται άτομα με άποψη, με γνώσεις, και αντ αυτού να μπαίνουν παρουσιάστες playlist με μουσικό προσανατολισμό τα άνωθεν που ανέφερα.

    Δεν γίνεται ρε παιδί μου να υπάρχουν αφίσες στον δρόμο οι οποίες να αναγράφουν "Εμείς είμαστε Ορθόδοξοι Μεταλλάδες. Ska,punk,trance,hip hop, μακρυά από εδώ και από εμάς" και να φέρουν την υπογραφή του Excalibur. Κάτι έχει πάει πολύ στραβά σε αυτήν την πόλη. Δεν γίνεται να υπάρχει ένας πυρήνας 80-100 ατόμων, που να είναι ΤΟΣΟ βλάκες. Και δεν γίνεται να χαλάνε χρήματα, για τέτοιες αφίσες. Ποιός ο λόγος να επιτεθούν έτσι, σε μουσικά είδη που δεν τους ενοχλούν? Και μετά πολλοί αναρωτιούνται γιατί είμαι τόσο επιθετικός απέναντι στους τρου-αδες ή γιατί ειρωνεύομαι τον Ra Pariah, γιατί ο κάθε Ra Pariah, αν ζούσε εδώ, θα είχε πάρει ΟΛΑ τα χούγια τους. Ή θα είχε πάρει τον μπούλο από τον κύκλο των χαμένων επικών.

    Δεν γίνεται μαγαζί το οποίο έχει αφιέρωμα Pink Floyd να είναι ΑΔΕΙΟ, και δίπλα του, το "ροκάδικο", να πάιζει το Du Hast για 450508678957 φορά και να είναι ΓΕΜΑΤΟ.


    Γενικά, εκεί που θέλω να καταλήξω, είναι ότι υπάρχει μια γαμημένη προεργασία η οποία οδήγησε σε όλα αυτά.Και ότι αυτοί που έχουν θέσει αυτές τις βάσεις, πολεμούν με νύχια και με δόντια για να μην χαθούν τα κεκτημένα. Θα μπορούσε να πεί κανείς "καλά ρε μαλάκα, έβγαλες 27 τα μεταλλάδικα και δεν έχεις πρόβλημα με τα σκυλάδικα μπλα μπλα που ειναι γεμάτη η πόλη?". Όχι ρε συ, τι πρόβλημα να έχω, το κοινό στο οποίο απευθύνονται είναι εντελώς διαφορετικό από το κοινό του "ροκ".

    Στην αναφορά μου περί "κεκτημένων", υπάρχουν, και είναι και πολλά. Κυρίως οικονομικά. Δεν γίνεται λοιπόν ένα μαγαζί, το οποίο έχει βασιστεί σε ένα συγκεκριμένο κοινό, το οποίο και έχει δημιουργηθεί από όλες τις παραπάνω συγκυρίες, να τολμήσει να παρεκκλίνει, έστω και λίγο. Πάει, έκλεισε.

    Αυτά σαλόνικα πάντα έτσι?
    Last edited by Reject; 20-11-2011 at 22:51.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  13. #448
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Δεν γίνεται ο Παναγιωτοπουλος να αποθεώνει τα τελευταία 250 χρόνια τους Deep Purple, και να κράζει Smiths και Joy Division. Και να τον παίρνει ο κόσμος στα σοβαρά. Και να μην τρώει χαστούκια, ή χλέπες.
    afto pote egine?

  14. #449
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Ρώτα την γνώμη του περί Smiths. Και Joy Division. Την έχει εκφράσει πολλάκις, στον αέρα, είτε ραδιόφωνο, είτε τηλεόραση.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  15. #450
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    για τους Smiths κλαιν κιολας (οχι οτι δεν τους γουσταρω...) αλλα αμα ειπε κατι τετοιο για Joy Division τοτε υπαρχει σοβαροτατο προβλημα

    περι μαγαζιων στην σαλονικη που λεει ο αλεξ θα πρεπει να γνωριζετε εσεις οι νεαροτεροι οτι η σαλονικη ηταν το πιο hot spot στα 80ς-early 90s...εδω ανεβαιναν αθηναιοι τι να λεμε
    εγω αν κι εχω κοψει τις μπαροτσαρκες εδω και χρονια τον καταλαβαινω

Similar Threads

  1. Minaroupoli Underground Download Blogspot.
    By Enjoy_CruD in forum Self-Promotion
    Replies: 1
    Last Post: 14-07-2010, 21:41
  2. http://www.soundsleeping.com/
    By HEROnlysIN in forum General Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 09-07-2006, 06:17
  3. http://www.catman.gr!
    By dyingfreedom in forum General Discussion
    Replies: 8
    Last Post: 11-05-2005, 01:07
  4. http://www.obsecration.com
    By S-11 in forum Music Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 06-04-2005, 18:00
  5. http://www.beatallica.org/
    By dyingfreedom in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 16-02-2005, 13:04

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •