Results 1 to 15 of 105

Thread: Διαμέρισμα

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default Διαμέρισμα

    Δε βρήκα νήμα για μπλα μπλα πάνω σε διαμερίσματα και με αφορμή του ότι ψάχνω να νοικιάσω ένα καινούριο αυτόν τον καιρό ανοίγω τούτο δω.

    Γράψτε ό,τι προβληματισμούς έχετε για το τσαρδί σας ή γι'αυτό που θα θέλατε να έχετε


    Λοιπόν λέω να την κάνω από αυτό που νοικιάζω τώρα και να παω σε ένα μικρότερο αλλά αρκετά φθηνότερο.

    Το παλιό βαριέμαι να γράψω τι και πως αλλά πάρτε μια υποψήφια γκαρσονιέρα που μου χει κάτσει στο μάτι να νοικιάσω:


    οικοδομή χτισμένη 2003
    5ος όροφος (τελευταίος, με σκεπή από πάνω)
    25 τετραγωνικά
    φουλ επιπλωμένο: κρεβάτι, γραφείο, βιβλιοθήκη, πολυθρόνες, τραπέζι, μεγάλη ντουλάπα (από πάτωμα ως ταβάνι και 3 μέτρα μήκος περίπου), φουρνάκι, ψυγείο, ηλεκτρική σκούπα (! )
    Το κουζινάκι δεν είναι ενιαίο με το υπόλοιπο δωμάτιο, είναι όπως μπαίνεις στο χωλ ας πούμε.
    Αυτόνομη θέρμανση.
    Μπάνιο με χώρο για πλυντήριο και κανονική μπανιέρα.
    Μεγάλο μπαλκόνι (χωράει τραπέζι και 4 καρέκλες), βλέπει μπροστά δρόμο (νότια) και έχει αρκετή άπλα: η επόμενη απέναντι πολυκατοικία είναι στα 200 μέτρα.
    Δικό του πάρκινγκ με τηλεχειρισμό.
    Με προβληματίζει λίγο το μέγεθος αλλά νομίζω θα την παλέψω. Απλά δεν ξέρω για τη ζέστη το καλοκαίρι τι θα παιχτεί...

    Η τιμή είναι που με κάνει να το σκέφτομαι πολύ σοβαρά: €180
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  2. #2
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    Ρε Σωτο εδώ Αθήνα αυτό θα το νοικιάζανε 350 και λίγα λεω. Fuck our lives

  3. #3
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Τέλεια είναι η τιμή για αυτά που παρέχει, αλλά δεν είναι πολύ λίγα τα 25 τετραγωνικά; Αν δε βιάζεσαι απελπιστικά, κοίτα καλύτερα για τίποτα κοντά στα 40-45, να είναι περισσότερο σπίτι παρά δωμάτιο.

    Λογικά το καλοκαίρι θα πεθαίνεις από τη ζέστη, αλλά μπορείς να βάλεις κάνα φτηνό αιρκοντίσιον και να είσαι μια χαρά.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Impure View Post
    Ρε Σωτο εδώ Αθήνα αυτό θα το νοικιάζανε 350 και λίγα λεω. Fuck our lives
    ισχύει
    είσαι σίγουρος ότι θα την παλέψεις στα 25 τετραγωνικά; Σκέψου και αν θα χωρέσουν εκεί όλα τα πράγματα που έχεις στο τωρινό σου σπίτι. Βέβαια δεν ξέρω πόσα τμ είναι αυτό που μένεις τώρα αλλά φαντάζομαι μεγαλύτερο.
    Κατά τ' άλλα φαίνεται τέλειο, δηλαδή είναι καινούριο, έχει αυτόνομη θέρμανση που για μένα είναι το πιο βασικό, είναι ψηλά και λες με άπλα, άρα και πολύ φωτεινό, βεράντα για άραγμα, μια χαρά. Είναι τόσο μικρό που με έναν ανεμιστήρα λογικά θα την παλεύεις το καλοκαίρι, νο; Εμένα το μόνο που θα με προβλημάτιζε είναι οι αποθηκευτικοί χώροι και γενικά η διαμόρφωση του χώρου και αν θα μπορείς να ζήσεις εκεί ή θα νιώθεις ότι είσαι σε κλούβα

  5. #5
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    μια χαρα ειναι 25 τετραγωνικα για 1 ατομο!
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  6. #6
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    μένω σε 30 τετ και νιώθω μια χαρά. Στον άνθρωπο είναι αν μπορεί κάποιος να ζήσει σε μικρό χώρο, εγώ μπορώ μια χαρά
    Vielen Dank für alles was mal war

  7. #7
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    Αυτό που μένω είναι περίπου 45τμ, και είναι επιπλωμένο αλλά ισόγειο και βλέπει πίσω στο πάρκινκγ της απέναντι πολυκατοικίας που είναι στα 10 μέτρα. Τα μόνα πράγματα που θα χρειαστεί να πάρω μαζί μου είναι το PC και τα ρούχα μου και τίποτα άλλο.
    Κι εμένα σχετικά λίγα μου φαίνονται τα 25 αλλά νομίζω το'χω. Από την άλλη αν δω ότι δεν την παλεύω σηκώνομαι και φεύγω κι απο κει σε ένα χρόνο, ούτως ή άλλως πράγματα δεν έχω να κουβαλήσω.
    Με ψήνει η τιμή, ο όροφος, το ότι έχει μια άπλα γενικά και φυσικά η τιμή. Τώρα δεν ξέρω αν "κρύβεται" καμιά μπινιά μετα κοινόχρηστα...
    Δεν έχω πρόβλημα με τους μικρούς χώρους κι από την άλλη το ότι έχει μπαλκόνι ευρύχωρο σου δίνει μια παραπάνω άνεση ειδικά το καλοκαίρι. Τώρα για τη ζέστη ελπίζω η σκεπή που έχει από πάνω να κάνει δουλειά
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  8. #8
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    μένω σε 30 τετ και νιώθω μια χαρά. Στον άνθρωπο είναι αν μπορεί κάποιος να ζήσει σε μικρό χώρο, εγώ μπορώ μια χαρά
    +1

    on topic. metakomizeis opws eisai. 1 atomo se 25 teta einai koble.

  9. #9
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    Quote Originally Posted by morphine View Post
    Είναι τόσο μικρό που με έναν ανεμιστήρα λογικά θα την παλεύεις το καλοκαίρι, νο;
    Σε περίπτωση που το τσιμήσω σκεφτόμουν το ενδεχόμενο για ανεμιστήρα οροφής
    Μέχρι αύριο το απόγεμα θα έχω αποφασίσει αν θα κάνω κίνηση. Στη βράση κολλάει το σίδερο, και στην τελική αν δεν είναι σοί, το καλοκαίρι φεύγω πάλι μ'αρέσουν οι αλλαγές γενικά

    @Minmin είναι κοντά στο παζάρι ρε, οδός Κομνηνών, 1η παράλληλη της Βενιζέλου (από την κάτω μεριά) έχει διάφορα εκεί γύρω, μανάβικα, μπακάλικά, μαρινόκωλο κλπ
    Last edited by Sotos_The_Tequiler; 06-12-2010 at 23:28.
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  10. #10
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    αμα ειμασταν γιαπωνεζοι θα ρχομουν για συγκατοικος!
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1

    Default

    εχουν κατεβει οι τιμες για αγορα παντως.νοικια τα ιδια.μπορεις να βρεις 40τμ του 78 ξερωγω σε καλη κατασταση με 35.000,οχι κυψελες κ κ.πατησια,σε πετραλωνα η κανα προαστιο καλο παιζουν

  12. #12
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    αμα ειμασταν γιαπωνεζοι θα ρχομουν για συγκατοικος!
    φέρε μπουκάλα τσίπουρο να κάνομε τα εγκαίνια...
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  13. #13
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by Sotos_The_Tequiler View Post

    @Minmin είναι κοντά στο παζάρι ρε, οδός Κομνηνών, 1η παράλληλη της Βενιζέλου (από την κάτω μεριά) έχει διάφορα εκεί γύρω, μανάβικα, μπακάλικά, μαρινόκωλο κλπ
    α διπλα στο ΚΤΕΛ νιγριτης εισαι,θα εχεις και τζαμπα ψυχεδελεια στα ποδαρια σου
    στην 29ης γιουνιου μενει ο νεαρος που σε λεγα οτι εκανε το ιδιο roadtrip με σενα btw

    καλη περιοχη...διπλα ειναι και οι πεζοδρομοι,ολα καλα

  14. #14
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    25 τετραγωνικα ειναι παρα πολυ λιγα, αλλα εχει ηλεκτρικη σκουπα, οποτε μην το σκεφτεσαι

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •