Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: Ο.Σ.Ε ("αναδιοργάνωση"-αυξήσεις)

  1. #31
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Εγώ βρίσκω εξαιρετικό πάντως το γεγονός ότι με τον ντάιθορ είμαστε χαχα και χουχου από κοντά και μετά έρχεται ιάρ να μου πει να σκάσω και ότι είμαι "χαριτωμένος καραγκιοζάκος". Τι πάει τόσο στραβά με μερικούς ανθρώπους; Πατ πατ.
    Νομίζω ότι όλοι οι ηάρ χρήστες έτσι είναι πάνω-κάτω από κοντά. Είναι κώδικας της φάσης το χαριτωμένος καραγκιοζάκος, amidoinitright?
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  2. #32
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Είμαι πολύ περίεργος αν ακόμα μετά τα μέτρα τα τραίνα θα είναι τίγκα στους γύφτους και τους ξένους(!!!).

    Επίσης dythor αυτό με το τραίνο και τον πρώτο προορισμό το έχουμε σκεφτεί όλοι. Αλλά δεν ξέρω κανέναν που να το έκανε. Εσύ ξέρεις;

  3. #33
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Είμαι πολύ περίεργος αν ακόμα μετά τα μέτρα τα τραίνα θα είναι τίγκα στους γύφτους και τους ξένους(!!!).

    Επίσης dythor αυτό με το τραίνο και τον πρώτο προορισμό το έχουμε σκεφτεί όλοι. Αλλά δεν ξέρω κανέναν που να το έκανε. Εσύ ξέρεις;
    δεν πιάνει πάντα. μερικοί σε θυμούνται και έχω πετύχει ελεγκτές που σημειώνουν θέση και προορισμό όταν βλέπουν εισιτήριο για ενδιάμεσο σταθμό.

  4. #34
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Επίσης dythor αυτό με το τραίνο και τον πρώτο προορισμό το έχουμε σκεφτεί όλοι. Αλλά δεν ξέρω κανέναν που να το έκανε. Εσύ ξέρεις;
    Ναι.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  5. #35
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Και γενικά άμα κάνετε τέτοιες παπαριές μην απορείτε και εξεγείρεστε για τη συνολική οικονομική κατάσταση της χώρας.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  6. #36
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    Και γενικά άμα κάνετε τέτοιες παπαριές μην απορείτε και εξεγείρεστε για τη συνολική οικονομική κατάσταση της χώρας.
    Ούτε καν. Το γιατί, θα στο εξηγήσουν άλλοι καλύτερα από εμένα.

  7. #37
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    ...αλλά είπες να ποστάρεις τη μαλακία σου για ζέσταμα.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  8. #38
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    ο ΟΣΕ δε χάνει και τόσα λεφτά πια από τους τζαμπατζήδες ώστε να θεωρείται λόγος διαφυγόντων κερδών, ούτε έφτασε εδώ που έφτασε επειδή κάποιοι (ελάχιστοι κατα τη γνώμη μου) έκαναν τη μαλακία που λες. Κακοδιαχείριση και βόλεμα σου λένε τίποτα;
    Last edited by Sotos_The_Tequiler; 06-12-2010 at 18:23.
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  9. #39
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by Sotos_The_Tequiler View Post
    ο ΟΣΕ δε χάνει και τόσα λεφτά πια από τους τζαμπατζήδες ώστε να θεωρείται λόγος διαφυγόντων κερδών, ούτε έφτασε εδώ που έφτασε επειδή κάποιοι (ελάχιστοι κατα τη γνώμη μου) έκαναν τη μαλακία που λες. Κακοδιαχείριση και βόλεμα σου λένε τίποτα;
    Και κακός στρατηγικός σχεδιασμός από την πλευρά του κράτους για τον ρόλο των σιδηροδρομικών μεταφορών από το 1950 και έπειτα. Εάν είχε αναπτυχθεί πριν δεκαετίες ένα σοβαρό δίκτυο που θα στήριζε φθηνές και γρήγορες εμπορευματικές μεταφορές τα πράγματα θα ήταν εντελώς διαφορετικά (και θα μπορούσαν να συνεχίζουν να προσφέρουν επιβατικές μεταφορές με φθηνό εισιτήριο).
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  10. #40
    High on Life VirusXI's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    /// on an island.
    Posts
    11,129

    Default

    Δεν ξέρω αν είναι σωστό να πληρώνει ή όχι παραπάνω (ή εξ'ολοκλήρου) αυτός που χρησιμοποιεί το μέσο τα έξοδα του μέσου - κι όλα τα υπόλοιπα που πρέπει να ιδιωτικοποιηθούν σύμφωνα με την φιλελεύθερη ή νεοφιλελεύθερη οικονομική λογική - αλλά με τους μισθούς που δίνει ο ίδιος τομέας-κλειδί του συστήματος αυτού (ιδιωτικός) αυτή τη στιγμή, τίποτα δε πρέπει να ναι ιδιωτικό στα πλαίσια της κοινωνικής πρόνοιας.

    Όλα αυτά που λέτε, με άλλα λόγια, ίσως έχουν βάση όταν ο εργάτης/εργαζόμενος/καταναλωτής αμοίβεται εξίσου καλά, όχι στη τριτοκοσμική Ελλάδα.
    Η με άλλα λόγια, Dythor λες πίπες.




    ■■

  11. #41
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Quote Originally Posted by VirusXI View Post
    Όλα αυτά που λέτε, με άλλα λόγια, ίσως έχουν βάση όταν ο εργάτης/εργαζόμενος/καταναλωτής αμοίβεται εξίσου καλά, όχι στη τριτοκοσμική Ελλάδα.
    Με αυτή τη λογική βέβαια θα μπορούσε να πει κάποιος ότι είναι μαλακία να πληρώνει ο εργάτης/εργαζόμενος/καταναλωτής, με τους μισθούς που παίρνει από τον ιδιωτικό τομέα, τα υπέρογκα έξοδα ενός κακοδιαχειριζόμενου οργανισμού, άρα οδηγούμαστε σε αδιέξοδο.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  12. #42
    High on Life VirusXI's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    /// on an island.
    Posts
    11,129

    Default

    τρου. οπότε πρέπει να παραμείνει στο κράτος και να βρεθούν ποιοι τα τρώγαν/τρώνε να τους κατασχεθούν τα πάντα, για αρχή, να νοικιάζονται στις τιμές που αξίζουν τα ακίνητά του ΟΣΕ, να απολυθούν οι εργαζόμενοι φαντάσματα και 1002 ανάλογα ακόμα.
    βρείτε έναν μάγκα να το κάνει.




    ■■

  13. #43
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    και κάτι που δεν ειπώθηκε είναι πως η Δυτική Ελλάδα αδικαιολόγητα έχει μείνει εδώ και χρόνια χωρίς Σιδηροδρομικό δίκτυο με τις πολύ φτηνές δικαιολογίες κατά καιρός για δυσκολίες λόγω διαμόρφωσης εδάφους κλπ κλπ.
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  14. #44
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Quote Originally Posted by VirusXI View Post
    τρου. οπότε πρέπει να παραμείνει στο κράτος και να βρεθούν ποιοι τα τρώγαν/τρώνε να τους κατασχεθούν τα πάντα, για αρχή, να νοικιάζονται στις τιμές που αξίζουν τα ακίνητά του ΟΣΕ, να απολυθούν οι εργαζόμενοι φαντάσματα και 1002 ανάλογα ακόμα.
    βρείτε έναν μάγκα να το κάνει.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  15. #45
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Σώτε, ένα μάτσο πίπες (ως συνήθως).

    Αναμφίβολλα ο ΟΣΕ δεν έφτασε εδώ που έφτασε γιατί ο ένας, ή και τρεις ή και πενήντα άτομα τη μέρα αντί να κόψουν Θεσσαλονίκη - Αθήνα, κόβουν Θεσσαλονίκη - Λιτόχωρο και κατεβαίνουν Αθήνα. Όταν όμως μας έχει καλλιεργηθεί η αντίληψη του "υπάρχει κόλπο, να σώσω και πέντε φράγκα" ενώ στη συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων αυτά τα φράγκα ΔΕΝ μας σώζουν (εντάξει, δεν λέω, υπάρχουν και άνθρωποι που πεινάνε, αλλά δεν αντιπροσωπεύουν ούτε μικρό ποσοστό αυτών που κάνουν τέτοιες φοβερές πονηράδες), τότε υπάρχει πρόβλημα. Το οποίο μεγενθύνεται σε φοβερό βαθμό όταν η περίπτωση γίνεται γενικότερη αντίληψη και τρόπος ζωής. Και δυστυχώς έχουμε δείξει ως κράτος πολλάκις ότι κάτι τέτοιο το έχουμε πλέον κάνει όχι απλά τρόπο ζωής αλλά έχει περάσει στο DNA μας και διαιωνίζεται. Γι' αυτό και η μεγάλη γενίκευση από πλευράς μου από τον ΟΣΕ στη γενικότερη οικονομική κατάσταση. (Για τον φίλο μου τον Σώτο που αντιλαμβάνομαι του ήταν αδύνατον να σκεφτεί τόσο μα τόσο βαθιά).

    Φτηνή η δικαιολογία του δύσπλαστου του εδάφους στη Δυτική Ελλάδα? Ή δεν έχεις πατήσει ποτέ ή δεν έχεις ιδέα από 2-3 βασικά τεχνικά πράγματα φίλος.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





Similar Threads

  1. ti einai to "epic metal"? (split from "Doomsw
    By Martyan Druyd in forum Music Discussion
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-2013, 18:08
  2. NUCLEAR WINTER "Abomination Virginborn" 7"EP
    By panos_SXH in forum Self-Promotion
    Replies: 1
    Last Post: 18-02-2012, 01:15
  3. "Sklhra" h "skoteina" akousmata?
    By no-celebration in forum General Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 28-12-2011, 17:37
  4. "x -wing" kai "tie-fighters" wanted
    By atom_smasher in forum PC & Games
    Replies: 15
    Last Post: 22-11-2005, 11:54
  5. CHRIS CAFFERY - "Faces" + bonus "God Damn War
    By rockavlon in forum Albums
    Replies: 23
    Last Post: 26-09-2004, 14:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •