Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Annihilator.- 24-25/11

  1. #1

    Default Annihilator.- 24-25/11

    ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΨΟΦΟΣ ΚΑΚΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΜΑΛΑΚΕΣ!

    Πολύ ξύλο.
    Είδα από μακριά και γνωστές ER-οφατσες αλλά μας χώριζε το pit και ήμουν ήδη πολύ μπροστά.

    ΓΑΜΗΣΕ Ο JEFF.

  2. #2
    Senior Member Tribe's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Edw trigurw
    Posts
    1,461

    Default

    ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΨΟΦΟΣ ΚΑΚΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΜΑΛΑΚΕΣ!

    ayto.-

  3. #3
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    να πω την αποψη μου, εχω την ελαφρια εντυπωση αν και δεν ειδα καλα το σκηνικο, αλλα ειμανε μπροστα σ εκεινη τη φαση, οτι η μπυρα εφυγε απο λαθος, αφου δεν εφυγε μαζι με ποτηρι πρωτον και δευτερον ηταν η αρχη του WTYD και μπροστα γινοτανε λιγο χαμουλης.
    τεσπα.

    ο ηχος ηταν λιγο χαμηλος δυστυχως δε ξερω γιατι. αυτο ηταν λιγο κακο.

    δεν Τον εμποδισε βεβαια να Διδαξει.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann View Post
    να πω την αποψη μου, εχω την ελαφρια εντυπωση αν και δεν ειδα καλα το σκηνικο, αλλα ειμανε μπροστα σ εκεινη τη φαση, οτι η μπυρα εφυγε απο λαθος, αφου δεν εφυγε μαζι με ποτηρι πρωτον και δευτερον ηταν η αρχη του WTYD και μπροστα γινοτανε λιγο χαμουλης.
    τεσπα.
    ποτήρι τον χτύπησε στη μούρη πρε. Το οποίο ήρθε από πίσω. Μπορεί και από τους πάνω, δεν κόβω κάτι.

  5. #5
    Senior Member namiroth's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Somewhere sticking my finger in a dike, wearing wooden shoes and smoking tulip bulbs
    Posts
    730

    Default

    den ton xthphse sth mourh...

    apla egine mouskema ...



    episis etsi opws feygei den nomizw na gine katalathos..

    sthn telikh sta @@ mas vsk..
    Quote Originally Posted by Witchkiller View Post
    Α ,και πούστε ,για να μην την πατήσετε ,όσο thrash έπεξε η μπάντα έπεξε ...............

  6. #6
    Sayid Hassan Jarrah psychotron's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Contemporary Adult Entertainment Company
    Posts
    7,453

    Default

    Ποτήρι με μπύρα ήταν και τον έλουσε. Νομίζω από πίσω έφυγε όχι από πάνω (αν και δεν είμαι 100% σίγουρος). Ήμουνα τέρμα αριστερά στον τοιχο, ακριβώς μπροστά απ' το μπαρ και το ποτήρι πρέπει να φυγε από τους "κεντρικούς" καπου στο πλάι μου, ίσως και λίγο πιο πίσω.
    Στα της συναυλίας, έπαιξαν 1 και 40-45, ήχος λίγο χαμηλός, όπως είπε ο Μιτς, και σχετικά άσχημος στα 2 πρώτα κομμάτια, που όμως έστρωσε στη συνέχεια. Καλό setlist, JEFF ΘΕΟΣ.


    εδιτ: έτσι όπως βλέπω το βίντεο, στάνταρ από πίσω έφυγε.
    Last edited by psychotron; 26-11-2010 at 15:30.
    Where's the booze?



    I used to be perfect but now I'm even better

  7. #7
    Senior Member namiroth's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Somewhere sticking my finger in a dike, wearing wooden shoes and smoking tulip bulbs
    Posts
    730

    Default

    fenetai san na feygei apo panw enw twra thymithika enan typo pou kratiotan se mia kwlona panw dipla sthn konsola entelws kommatia kai erixne kati gamwstayra....mporei na tan k aytos poios kserei..
    Quote Originally Posted by Witchkiller View Post
    Α ,και πούστε ,για να μην την πατήσετε ,όσο thrash έπεξε η μπάντα έπεξε ...............

  8. #8
    Sayid Hassan Jarrah psychotron's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Contemporary Adult Entertainment Company
    Posts
    7,453

    Default

    εμένα μου φανηκε να έρχεται απο πίσω. Τεσπα, λίγη εως καθόλου σημασία έχει αυτό, το θέμα είναι ότι έχουμε γεμίσει καθυστέρες. Και δε μιλάω μόνο για Ελλάδα, είναι διεθνές το φαινόμενο, στο Αγγλικό σόνισφιρ την ώρα που βγηκαν οι Slayer, άρχισαν να φεύγουν φαγητά(!!) από τους πίσω καθυστερημένους προς τα μπρος..
    Where's the booze?



    I used to be perfect but now I'm even better

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    Παιδιά sorry αλλά δεν.............

    Και εξηγούμαι

    Το μοναδικό support σχήμα της βραδιάς, οι Beyond Perception ανοίγουν κατά τις 21:00. Το ύφος τους ήταν τελείως άκυρο με το στυλ των Annihilator, μου θυμίσανε RATM και Pantera της μετά Cowboys εποχής. Εντύπωση προκάλεσε ο drummer τους ο οποίος είχε φοβερό groove και ο μπασσίστας τους που έδενε τέλεια. Ο κιθαρίστας ήταν τίγκα Morello με πολύ ωραίο ήχο και ουσιαστικά solos. Ο τυπάς στη φωνή μου φάνηκε super frontman και από χρειά "τζάμι". Με βάση τη γρεζαρισμένη hard rock πάστα μπορούσε να πάει μέχρι και σε Anselmo στα πιο καφρέ του. Οκ, η ειρωνεία ,ίσως με την καλή ή την κακή - στο μπούτσο μου κιόλα, έννοια σε στυλ "80ies thrash μόνο ρεεεε" (οι Annihilator είναι κυρίως 90ies ρε φίλε αλλά δεν βαριέσαι) ίσως και θα μπορούσε να λείπει, αλλά το παλικάρι ήταν γαμώ επί σκηνής και άξια κερδίσαν τον σεβασμό του κοινού......................

    Οκ, οι Annihilator εννοείται ότι εκτελεστικά θα κόβαν κώλους ,όπως και έγινε. Ο drummer άνοιγε αυλάκια για να περάσει αγωγούς η ΟΥΛΕΝ, ο μπασσίστας γαμάτος,ο "Νερουλάς" εκνευριστικά άνετος και το παληκάρι στην φωνή/κιθάρα παιχτούρα. Πολύ συγκινητικό που είδαμε Waters να τραγουδάει τα κομμάτια απ 'το King Of The Kill (της πουτάνας στο 21 και Κ.O.T.K.). Ο ήχος τους σε σημεία ήταν μέτριος ,ενώ άλλες φορές έφτιαχνε οπότε σε γενικές γραμμές ήταν οκ. Καλη φάση και το σκηνικό με το medley που καθήσαν σε καρεκλίτσες (πολύ μπουάτ, να σου πιάσω το χεράκι μάνα μου, γιατί δεν με θες κυρά μου επειδή είμαι θρασάς)....

    ΑΛΛΆ.................Κατ'αρχάς που στο μπούτσο είναι το Refresh The Demon? Οκ, και καταλαβαίνω θες να τιμήσεις την νεώτερη εποχή σου αλλά 4 κομμάτια από Alice/Never (δηλ, το ομόνυμο ρε Ιωσήφ από το Never πούντο?) και μόνο ένα από set the world on fire? Ωραία και τα λαμπάκια στην κιθάρα και Flying V ρε αιδία αλλά setlist ρε γαμώτο. To πρόγραμμα έκανε κοιλιά (όχι όμως από τις μπύρες και τα simply burgers) και αυτό φενόταν σε σημεία και στον κόσμο.
    Το παληκάρι που είναι η main φωνή σου τι το έχεις αριστερά το κακόμοιρο? Αφού σε ξέρουμε και σε αγαπάμε, οκ, για'σένα ήρθαμε. Βάλτο να στη μέση. Πάλι εσένα θα κοιτάμε πιο πολύ. Όσοι είχαν πάει march metal day κάνουν τις συγκρίσεις τους (τότε που παίξαν μαζί ΜΕ SODOMAΡΑ ΡΕ ΚΑΡΙΟΛΙΑ - ΤΗ ΠΙΟ ΒΡΩΜΙΚΗ ,ΤΗΝ ΠΙΟ ΒΛΑΣΦΗΜΗ, ΤHN ΠΙΟ ΧΥΔΙΑ ,THN ΠΙΟ...........ok, λάθος report) όπου το setlist ήταν best of............

    Μαλακία που έφαγε το καπάκι κατά την διάρκεια του wtyd (διακοπή ανάλογες συστάσεις) αλλά μίλησε η ψυχραιμία και το headbanging,ψιλό pogo και ψιλόslamdancing συνέχισαν ομαλότατα....

    Το ενθαρυντικό είναι ότι είδα πολύ νέο κόσμο στο live (ξέρετε απ'αυτούς που δεν σκάνε ποτέ στα live τοπικών μπαντών)

    Από το κατάμεστο GAGARIN ,για το Electric Requiem (το σίχαμα που έγινε άσβεστος σεβντάς)

    Kωστάκης "Witchkiller"
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  10. #10
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    εμενα ΜΕ αρεσε το σετλιστ.

    το 21 ειναι προσωπικη αγαπη, παιξανε 4 καινουρια (λογικον!), το Time Bomb ειναι κομματαρα, το Hell is a War επισης, δε με χαλασε που στηριξε στο σετλιστ πολυ το King of the Kill αλμπουμ, και γενικα λειψανε κομματια σαφως, αλλα τωρα πια εχουν 13 δισκους, δε γινεται να παιζει απ τους 6 πρωτους μονο ξερω γω.

    ο κοσμος ηταν οντως πραγματικα πολυς, γεμισε σχεδον ολο, δε το περιμενα επ ουδενι.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    φίλος καλά έκανες και ΣΕ άρεσε το setlist αλλά να ξέρουμε και από που γίναμε και μούρες..............και σίγουρα όχι από το timebomb
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  12. #12

    Default

    ωραία τα είπες κωστάκη. κι εμένα με χάλασε λίγο το στήσιμο με τον τραγουδιστή τερμα αριστερά (αν και είχα δει βιντεακια και το περίμενα). ο ήχος με χάλασε πολύ. οι κιθάρες ενώ είχαν ωραία χροιά, δε δάγκωναν κι έχαναν πολύ σε ένταση. δεν τις ένιωθα να μου γδέρνουν τα αυτιά βρε αδερφέ. άσε που πιστεύω ότι ο ηχολήπτης λιποθύμησε πάνω στην κονσόλα προς το τέλος που ακούστηκαν οι μπότες πιο δυνατά κι από τον πρόεδρο των τζενεραλς

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    Quote Originally Posted by chris_boss View Post
    ωραία τα είπες κωστάκη. κι εμένα με χάλασε λίγο το στήσιμο με τον τραγουδιστή τερμα αριστερά (αν και είχα δει βιντεακια και το περίμενα). ο ήχος με χάλασε πολύ. οι κιθάρες ενώ είχαν ωραία χροιά, δε δάγκωναν κι έχαναν πολύ σε ένταση. δεν τις ένιωθα να μου γδέρνουν τα αυτιά βρε αδερφέ. άσε που πιστεύω ότι ο ηχολήπτης λιποθύμησε πάνω στην κονσόλα προς το τέλος που ακούστηκαν οι μπότες πιο δυνατά κι από τον πρόεδρο των τζενεραλς
    να'τος ο άνθρωπας που ακούει. Bossμε όταν τα είπαμε λίγο απ'έξω απ'ότι κατάλαβες ήμουν λίγο στην κοσμάρα μου........sorry αδερφέ αν σου έδωσα την εντύπωση "τυπική χερετούρα και αδειασέ μου τη γωνιά ρε φίλε", δεν ισχύει απλά ήμουν λίγο αλλού, χαχα

    Την επόμενη φορά που θα σε δω θα σου δώσω φιλάκι, χαχαχα
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  14. #14
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    παιξε κανα λαηβ εσυ ρε.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann View Post
    παιξε κανα λαηβ εσυ ρε.
    έχω πάιξει διάφορα ρε Μιτς αλλά δεν σε είδα.......Και να πω ότι δεν φένεσαι..........μάλλον καθόσουν πίσω στο bar

    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

Similar Threads

  1. Annihilator.- 24-25/11
    By fandango in forum Live & Events Talk
    Replies: 22
    Last Post: 25-11-2010, 16:34
  2. Annihilator - Metal
    By enitharmon in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 10-05-2007, 15:32
  3. ANNIHILATOR - (=) METAL
    By Kingryche in forum Music Discussion
    Replies: 144
    Last Post: 28-02-2007, 17:05
  4. Annihilator - Ten Years In Hell DVD
    By Dragonlord in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 14-04-2006, 14:50
  5. Annihilator - All For You
    By Kingryche in forum Albums
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-2004, 15:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •