Page 22 of 32 FirstFirst ... 122021222324 ... LastLast
Results 316 to 330 of 475

Thread: αφισες φαση.

  1. #316

    Default

    Ξέρω γω; Για να σκάσουν άτομα ανώτερου μορφωτικού επιπέδου.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  2. #317
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    για να μην το καταλάβουν οι ναδειρ

  3. #318
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Let The Freak Flag Fly!

  4. #319
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    ξεκίνησαν ήδη
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  5. #320
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default



    Ένα πράγμα που γουστάρω στο ΣΥΡΙΖΑ είναι αυτό το ΓΛΥΚΑ ΥΠΟΥΛΟ που έχει ο ρεφορμισμός. Μόνο μια λέξη καρφώνει τις προθέσεις των άθλιων μενσεβίκων χωρίς ίχνος τσίπας υπονομευτών της αγνής και αυθόρμητης λαϊκής δράσης.

  6. #321
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    της αγνής και αυθόρμητης λαϊκής δράσης.
    Της ποιας ? ....
    Let The Freak Flag Fly!

  7. #322
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Της μάνας σου.

    Δε θεωρείς τους αγανακτίστας αγνή και αυθόρμητη λαϊκή δράση ή είσαι πια τόσο βλαμμένος που δε καταλαβαίνεις τίποτα απο ό,τι γράφεται;

  8. #323
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Της μάνας σου.

    Δε θεωρείς τους αγανακτίστας αγνή και αυθόρμητη λαϊκή δράση ή είσαι
    Οχι και δεν προκειται να μπω σε διαλογο μαζι σου απλα γιατι εχεις αποδειξει οτι εισαι αναξιος να κανεις διαλογο. Στην καλυτερη εισαι ενας mikeius στην ΝΑΡ εκδοση του.

    Εμενα βρισε οσο θες. ,τις μανες αστες απ'εξω, το τρολλινγκ και η μαλακια εχει καποια ορια.Εκτος αν θες να μην υπαρχουν ορια και να γινουμε πουτανα
    Let The Freak Flag Fly!

  9. #324
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    «mikeius στη ΝΑΡ έκδοση του» ... αυτό πρέπει να είναι το πιο προσβλητικό πράγμα που μου έχουν πει ποτέ στο ιντερνετ! Είσαι εκτός ορίων!

    Μπορώ να κάνω μια πολύ νηφάλια και συγκροτημένη κουβέντα σχετικά με το κίνημα των αγανακτισμένων απλά και μόνο για να στη σπάσω. Αλλα και να μη την κάνω, θα μου μείνει η απορία. Σοβαρά τους θεωρείς υποκινούμενους; Απο ποιόν;

  10. #325
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Δεν τους θεωρω υποκινουμενους, τους θεωρω ενα ανομοιογενες μιγμα-αχταρμα και τη... 'δραση' τους (?) μονο ως αστειο μπορω να την εκλαβω. Δεν χρειαζεται και πολυ για να καταλαβει κανεις οτι απο ολο αυτο το πανυγηρακι 'αγανακτισμενων' δεν μπορει να προκυψει καποια ουσιαστικη αλλαγη. Βλεπεις θεωρω οτι η εξεγερση ξεκιναει απο το ατομο και οτι *στην καλυτερη* των περιπτωσεων μια μαζικη εξεγερση (χωρις ικανο ποσοστο 'συνειδητοποιημενων' οτι και να σημαινει αυτο) θα καταφερει να πιεσει την εξουσια να μοιρασει τα ψιχουλα λιγο διαφορετικο, αντε πες οτι μπορει και να την ανατρεψει (με σκοπο να την επαναδημιουργησει). Οι κοινωνικες σχεσεις παραμενουν ομως,το ιδιο και οι κοινωνικοι ρολοι, η συμπεριφορα ανθρωπου προς ανθρωπο κλπ. Φυσικα οι αγανακτισμενοι ουτε καν κοντα σε αυτο δεν φτασανε.

    Γιαυτο εμενα δεν μου λεει κατι αν κατεβει 1,2,3 εκαττομυρια κοσμος σε μια πορεια.Απο μονο του δεν σημαινει τιποτα.

    Μπορώ να κάνω μια πολύ νηφάλια και συγκροτημένη κουβέντα σχετικά με το κίνημα των αγανακτισμένων απλά και μόνο για να στη σπάσω.
    Δεν θα μου την σπασεις αν για μια φορα αποφασισεις να συζητησεις ως ανθρωπος στο ιντερνετ, ισα ισα το αντιθετο.
    Let The Freak Flag Fly!

  11. #326
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    Default δε ξέρω αν έχει ποσταριστεί και δε ψήνομαι να ψάξω το thread.

    Licenced to Chill.

  12. #327
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Δεν έχει υπάρξει ποστ saloth sar που να μην το έχω πινκάρει.

  13. #328
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    τους θεωρω ενα ανομοιογενες μιγμα-αχταρμα και τη... 'δραση' τους (?) μονο ως αστειο μπορω να την εκλαβω.
    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Υποστηρίζεται από:
    Ηλιόσποροι, Κενό Δίκτυο, Ελευθεριακός Σύνδεσμος Απεξάρτησης (ΕΛΕΥΣΥΝΑ), Σύλλογος Θεραπευομένων ΟΚΑΝΑ, Φίλοι του Ανθρώπου, ENCOD, Οικολόγοι Πράσινοι, Νέοι Πράσινοι, Νεολαία Δημοκρατικής Αριστεράς, Επιτροπή δικαιωμάτων ΣΥΡΙΖΑ, ΑΚΟΑ, ΡΟΖΑ, Φιλελεύθερη Συμμαχία, Εφημερίδα Εποχή, Περιοδικό Ζενίθ, Rastavibe, 1step Forward, Natural High Family, Sub & Dub, Funxion, Creative Space, Urban Danja, One Love Reggae Ideas, Reggae.Gr, Freeze Mag/ It Shop, Akida promo, STFU, Mutant Conspiracy, Trifilo.Gr Web Radio, Greek Cannabis Society, Cannabishellas.Com, Tzivana.Gr, 420.Gr, Seeders
    Ναι τι θες να πεις ? Ουτε το legalize it παιρνω στα σοβαρα, αλλα και παλι η αναλογια σου ειναι ακυρη.

    Απαντα μια φορα περα απο τα ορια λοβοτομημενου και/η κνιτη.
    Let The Freak Flag Fly!

  14. #329
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    VidnaObmana, έχεις χρησιμοποιήσει δύο φορές το εξής επιχείρημα:

    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Η σημαντικοτητα ενος θεματος δεν ακυρωνει αυτην ενος αλλου.Δηλαδη δεν καταλαβαινω σε τι εξυπηρετει να πεις "εδω μας πανε στα 400 ευρω το μηνα τα τορρεντ σε νοιαξανε"?
    Την πρώτη φορά για να αναδείξεις την πολιτική/κοινωνική σημασία του ΛΕΓΚΑΛΑΗΖ φεστιβαλ.

    Τη δεύτερη για να αναδείξεις την πολιτική/κοινωνική σημασία του ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΠΕΙΡΑΤΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ.

    Και λες ότι είναι αστείο που οι άνθρωποι που σκέφτηκαν «εδώ μας πάνε στα 400 ευρώ», έκαναν αυτό για να ακυρώσουν την ψήφιση των δανειακών συμβάσεων που υποθηκεύουν όλη τη χώρα για 800 χρόνια:





  15. #330
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Σοβαρα αυτη ειναι η απαντηση σου ?
    ....

    Περιμενω τη 'νηφαλια μπλα μπλα' απαντηση σου περι αγανακτισμενων

    Εως τοτε, απαντω στα επιχειρηματα νηπιαγωγειου

    Την πρώτη φορά για να αναδείξεις την πολιτική/κοινωνική σημασία του ΛΕΓΚΑΛΑΗΖ φεστιβαλ.

    Στα αρχιδια μου το legalize festival-πανηγυρι συγκεκριμενα, εγω οσες φορες εχω αναφερθει στις ουσιες εινια απο τη σκοπια της νοοτροπιας χρησης/ενημερωσης συν κατα της δαιμονοποιησης τους

    Τη δεύτερη για να αναδείξεις την πολιτική/κοινωνική σημασία του ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΠΕΙΡΑΤΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ.
    Παλι λασπες ριχνεις, μαλλον φοβηθηκες οτι θα χανες ψηφαλακια προς ανταρσυα απο καναν ημμυ ...

    Αυτο που ειχα πει ειναι οτι λανθασμενα εχει περασει 'οι πειρατες ασχολυονται μονο με τα τορρεντς' , περα απο το θεμα πατεντες κλπ (αν δεν το θεωρει καποιος σημαντικο δεν ξερει τι του γινεται) στα υπολοιπα θεματα ειναι υπερ της αμεσοδημοκρατιας. Στα αρχιδια μου στην τελικη και οι πειρατες,αλλα μονο κ μονο οτι εριξες λασπη ακομα και προς αυτους (λεγοντας πχ για το μνημονιο οτι δεν ειναι κατα του, εντεχνως κρυβοντας τη θεση τους η οποια λεει "οσο το δυνατον καλυτερη ενημερωση και δημοψηφισμα" δειχνει σε τι ποσοστα κομματοσκυλιασης εχεις φτασει.
    Let The Freak Flag Fly!

Similar Threads

  1. Εξαιρετικές Αφίσες Συναυλιών
    By metamelia3 in forum Music Discussion
    Replies: 320
    Last Post: 26-10-2020, 16:15
  2. Ζιγκουράτ. Έτσι για την φάση.
    By fandango in forum Comics/Cartoons
    Replies: 4
    Last Post: 22-04-2009, 21:14
  3. Ρετρο φαση κ ετς
    By Boris-san in forum Music Discussion
    Replies: 38
    Last Post: 25-03-2009, 14:12
  4. ipod φάση.
    By zihuatanejo in forum PC & Games
    Replies: 17
    Last Post: 31-01-2009, 13:19
  5. Router φάση
    By Vicotnik in forum PC & Games
    Replies: 8
    Last Post: 20-07-2008, 00:56

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •