Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 215

Thread: όσοι υποστηρίζετε ομάδες

  1. #16
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    δεν ξέρω αν έχεις σκεφτεί την παρακάτω πιθανότητα:
    - μας αρέσει το ποδόσφαιρο (μπάσκετ, βόλει ... βάλε όποιο σπορ θες) ως θέαμα και άθλημα και το οπαδιλίκι συνεισφέρει στη μεγαλύτερη απόλαυση του θεάματος.
    είναι γεγονός ότι οι περισσότεροι ταυτίζονται με το ποδόσφαιρο κυρίως και με το μπάσκετ κατά δεύτερο λόγο, επειδή πιτσιρίκια παίζοντας αυτά περνούσαμε όλη μέρα. τουλάχιστο όταν ήταν πιτσιρίκια τα άτομα της ηλικίας μου.
    Rock or Nothing

  2. #17
    άντε βρε νούμερο. tamagothi's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Frisch aus Oesterreich
    Posts
    2,296

    Default

    ONE SHOULD always be drunk. That’s the great thing; the only question. Not to feel the horrible burden of Time weighing on your shoulders and bowing you to the earth, you should be drunk without respite.

    Drunk with what? With wine, with poetry, or with virtue, as you please. But get drunk.

    And if sometimes you should happen to awake, on the stairs of a palace, on the green grass of a ditch, in the dreary solitude of your own room, and find that your drunkenness is ebbing or has vanished, ask the wind and the wave, ask star, bird, or clock, ask everything that flies, everything that moans, everything that flows, everything that sings, everything that speaks, ask them the time; and the wind, the wave, the star, the bird and the clock will all reply: “It is Time to get drunk! If you are not to be the martyred slaves of Time, be perpetually drunk! With wine, with poetry, or with virtue, as you please.”

    - ΜΠΩΝΤΛΕΡ.

    (αυτή είναι η απάντησή μου καλέ, δεν ποστάρω σε λάθος θρετ.)
    Es el sonido de su mundo derrumbándose/Es el del nuestro resurgiendo
    El día que fue el día, era noche/Y noche será el día que será el día

  3. #18
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Ρε Χάβοκ, δεν πας να πλύνεις κάνα κατσαρολικό, εκτός από ΟΛΑ, ξέρεις κι από μπάλα κι απο τις επιχειρηματικές της προεκτάσεις να πούμε..
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  4. #19
    Member
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    noitacoL
    Posts
    59

    Default

    χρήστη HAVOC σε μουτζώνουν επειδή μείπες φέηκ ενώ σε ρίχνω 2 χρόνια!
    χρήστη ubu εγώ δεν υποστηρίζω κάποια ομαδα. Έχω παει 2 φορές στη Παοκάρα. Ωραία εμπειρια. Οχι για 15 ευρω βέβαια. Και μια στο μπάσκε στην Ηράκλαρα. Ακομα πιο ωραια εμπειρια. Ισως βέβαια γιατι μου αρέσει το μπασκε κιολας. Το λοιπον αφου δεν έχεις πάρει μέρος ποτέ είναι δύσκολο να καταλάβεις ποσο γκαβλωτική είναι η κερκύδα και η μαζικότητα απο τι μια, και πόσο γκαβλωτικό να σε χειροκροτάνε/βρίζουν απο την αλλη. Τωρα το που ξεγκαβλώνει ο καθένας γούστο του και καπέλο του. Αλλοι στις κερκίδες, αλλοι στα ναρκωτικά αλλοι στα General Discussion διαφόρων μουσικών φόρα.

  5. #20
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    Ρε Χάβοκ, δεν πας να πλύνεις κάνα κατσαρολικό, εκτός από ΟΛΑ, ξέρεις κι από μπάλα κι απο τις επιχειρηματικές της προεκτάσεις να πούμε..
    Ε, που να ξερω εγω. Στην οικογενεια μου δεν κατασκευασαμε ποτε αγωνιστικους χωρους, απο παιδι δεν ειχα ποτε επαφη με γηπεδα, σημερα δεν ειδα πως ολοκληρωσαμε την τοποθετηση χλοοταπητα στο νεο γηπεδο της ΑΕΛ.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  6. #21
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    πάντως αυτή η καραμέλα περί ομάδων-επιχειρήσεων πρέπει να σταματήσει. με την ίδια λογική δεν πρέπει να βλέπουμε συναυλίες ή κινηματογράφο
    Rock or Nothing

  7. #22
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    μονο diy lives και downloading.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  8. #23
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    μονο diy lives και downloading.
    και μπάλλα από TV με πειρατικό nova
    Rock or Nothing

  9. #24
    Senior Member Dal-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    172

    Default

    Η ΣΟΦΤΕΞ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ.
    Black-and-white TV with the sound turned low.

    —μόλις τελείωσα πήρα βαθειές ανάσες κρατούσα ακόμα τό τσιγάρο μου τό πέταξα στήν μπανιέρα τήν ξέβγαλα απ’ τά ξερατά έριξα νερό στή μούρη μου ξέπλυνα τό στόμα μου άρπαξα μιά πετσέτα που μύριζε Βιθέντε σκουπίστηκα νά δείς τώρα που θά βγώ έξω θά τήν έχει αράξει στήν πολυθρόνα καί θά γελάει ή κουφαλίτσα…

  10. #25
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    πάντως αυτή η καραμέλα περί ομάδων-επιχειρήσεων πρέπει να σταματήσει. με την ίδια λογική δεν πρέπει να βλέπουμε συναυλίες ή κινηματογράφο
    Μα ειναι επιχειρησεις. Για μενα δεν ειναι μονοδρομος, επιχειρηση στο χωρο του θεαματος, αθλητισμου=κακο. Απλως κανω διακριση αναμεσα στον ενθουσιασμο για ενα ομαδικο σπορ-που σε ενα βαθμο κι εγω εχω...εσυ ειδικα καταλαβαινεις φαση 88 μια τυρουπολη να χτυπιεται στους δρομους και εμεις τοτε παιδια να τρελαινομαστε μεσα στο κυμα-και στον ενθουσιασμο για ενα συμβολαιο, μια κατασκευη, μια διαφημιση, την διαπλοκη ενος επιχειρηματια σε αποτελεσμα κτλ κτλ.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  11. #26
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Quote Originally Posted by HAVOC View Post
    απο παιδι δεν ειχα ποτε επαφη με γηπεδα
    Τα είπες μόνη σου όλα, μετά από αυτό δεν μπορεί να έχεις άποψη για το συγκεκριμένο θέμα. Περιορίσου σε ΟΛΑ τα άλλα.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  12. #27
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Νομιζα πραγματικα πως το κομπλεξ σου αναιρει την αντιληπτικη σου ικανοτητα.
    Πραγματικα με επεισες πως δεν εχεις αντιληπτικη ικανοτητα.

    Ζωο, Η., αφου δεν αντιλαμβανεσαι την διατυπωση της ειρωνιας, βγαλε απο ολες τις προτασεις το δεν και βουλωνε.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  13. #28
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Συγχαρητήρια, το πες μόνη σου, το κατάλαβες και μόνη σου. Μπράβο τσόκαρο του σαϊτ μας!
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  14. #29
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by zolitas View Post
    ποσο γκαβλωτική είναι η κερκύδα και η μαζικότητα απο τι μια
    αυτό μου θυμίζει Monty Pythons, Life of Brian

    Quote Originally Posted by zolitas View Post
    και πόσο γκαβλωτικό να σε χειροκροτάνε/βρίζουν απο την αλλη
    αυτό δήλωση Oliver Kahn


    έχει ξαναγίνει ανάλογος τσακωμός, ξεθάψτε το παλιό θρεντ και κερδίστε, ήταν μεγάλη στιγμή
    Vielen Dank für alles was mal war

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    999

    Default

    ρειβεν λορντ, και γω μικρός γούσταρα τη δεσποινίδα σιμένα. μετά το ξεπέρασα. επίσης προσωπικά δε μου καίγεται καρφί για καμία εταιρία διοργανώσεων και για καμία κινηματογραφική εταιρία. δεν γεμίζω σελίδες για το πως τα πάνε, δεν απαιτώ αλλαγές στις διοικήσεις τους, δεν κάνω κερκίδα, δεν σκίζω το καλσόν και γενικά δε δίνω δεκάρα τσακιστή. κυρίως γιατί αυτές είναι κερδοσκοπικές εταιρίες και εγώ δεν είμαι σχιζοφρενής. αν πάλι το επιχείρημα είναι ότι όπως εγώ θαυμάζω το έργο του τάδε καλλιτέχνη έτσι εσείς θαυμάζετε το πως παίζει μπάλα η τάδε ομάδα τότε δεν στέκει δεδομένου ότι το πως παιζει μπάλα μια ομάδα αλλάζει συνεχώς μαζί με τα πρόσωπα που την αποτελούν. και γενικότερα ρε παιδί μου, μια ομάδα (όπως κάθε επιχείρηση) επιβιώνει όσο έχει κέρδος. αυτό σημαίνει ότι σε μια επιτυχημένη ομάδα με δεκαετίες ζωής όλα τα πρόσωπα που την αποτελουν, από τους ιδιοκτήτες και το ΔΣ μέχρι τους παίχτες και την τελευταία μπαλομαζώχτρα, αλλάζουν ολοκληρωτικά κάθε μερικά χρόνια. οπότε τελικά εσείς τι στον πούτσο υποστηρίζετε; το σύμβολο; το χρώμα; τη σημαία;
    See that cockroach? Tomorrow morning we'll be dead and it'll be alive. It will have more contact with my wife and child than I will. I'll be nothing and it'll be alive.

Similar Threads

  1. Replies: 45
    Last Post: 25-11-2010, 04:49
  2. σιχαμενες ομαδες πολ
    By attila in forum Athletics
    Replies: 56
    Last Post: 17-09-2010, 19:23
  3. Replies: 3
    Last Post: 05-10-2007, 04:37
  4. Replies: 51
    Last Post: 19-07-2006, 19:10
  5. Όσοι υποστηρίζετε Ελλάδα..
    By Dragonlord in forum Athletics
    Replies: 28
    Last Post: 23-06-2004, 20:48

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •