Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: Paradise Lost "Draconian Times Tour" 18-19/3 Αθηνα 20/3 Θεσσαλονικη

  1. #16
    Funeral Frog Mayhem's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rue morgue
    Posts
    1,180

    Default

    Τελειώσαν και αυτοί, το κλείσαμε, ότι βγάλαμε βγάλαμε.



    Θα είμαστε εκεί.

  2. #17
    Sayid Hassan Jarrah psychotron's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Contemporary Adult Entertainment Company
    Posts
    7,453

    Default

    Εννοείται ότι θα είμαστε εκεί.
    Where's the booze?



    I used to be perfect but now I'm even better

  3. #18
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    paraskeui i savvato? i kai ta 2? exw dilhmma
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  4. #19
    Sayid Hassan Jarrah psychotron's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Contemporary Adult Entertainment Company
    Posts
    7,453

    Default

    Παρασκευή.
    Where's the booze?



    I used to be perfect but now I'm even better

  5. #20
    Won't Bow Neron's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Between
    Posts
    2,059

    Default

    Quote Originally Posted by psychotron View Post
    Εννοείται ότι θα είμαστε εκεί.
    "Don't sweat the petty things and don't pet the sweaty things".
    George Carlin

  6. #21
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default

    Quote Originally Posted by Neronas View Post
    Quote Originally Posted by psychotron View Post
    Εννοείται ότι θα είμαστε εκεί.
    δεν με εκπλήσει το ποστ σου...
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  7. #22
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Καλα σας γαμανε τα Symbol Of Life και Faith Divides Us ακομα (για οτιδηποτε μεχρι και το Host χωρις καν αμφιβολια), αλλα δε θα πηγαινα μαλλον στη συναυλια ακομα και Ελλαδα να ημουν. Δυστυχως τα τελευταια 4-5 χρονια εχουν γινει ανυποφοροι στα live για τους μη-οπαδους και οριακα υποφερτοι για τους οπαδους, και η προοπτικη του να ακουσω 7 γαματα τραγουδια που τα εχω ξανακουσει πολλακις και 4-5 βαρετα δε με τρελαινει.

  8. #23
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    επειδή του μπερνι το εισιτήριο το καβάτζωσε ο αντμιν, ποιος έχει την ευχέρεια να μου πάρει ένα για παρασκευή; (κου, θα έρθω να σε κλέψω για μια βραδιά)

    edit: ναι, μπορώ να κλείσω μέσω ιντερνετ, αλλά προτιμώ να το κεράσω μπύρα το 10% που χρεώνει έξτρα, παρά μα τοπ δώσω εκεί.
    επίσης Kim Wilde 13.3 λέει, νιώθω περίεργα που ξέρω ποια είναι =/
    Last edited by enitharmon; 23-01-2011 at 12:52.
    Vielen Dank für alles was mal war

  9. #24
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    eni, Πέμπτη ή Παρασκευή σκοπεύω να πάω κέντρο. Θα σου πω σίγουρα αν είναι για να μη σε κρεμάσω. Λογικά θα έχει, ε;
    Εγώ δεν παίζει να έρθω για τους λόγους που είπε ο Fixxx (δεν το περίμενα να σκέφτεσαι έτσι κι εσύ για τη συγκεκριμένη αρπαχτούλα) και για άλλους...
    Feed my fear

  10. #25
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    αμα δεν εχει εισιτηρια χαλαλι τους. αλλα δεν τους εχω δει και θέλω να δω για να βρίζω κι εγώ μετά (και αυτούς και το fuzz)
    Vielen Dank für alles was mal war

  11. #26
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Kuolema View Post
    Εγώ δεν παίζει να έρθω για τους λόγους που είπε ο Fixxx (δεν το περίμενα να σκέφτεσαι έτσι κι εσύ για τη συγκεκριμένη αρπαχτούλα)
    Εμεις το μονο στο οποιο διαφωνουμε για τους PL ειναι νομιζω τα τελευταια τους αλμπουμ. Εγω θεωρω το Paradise Lost (2005) παρα πολυ καλο, το In Requiem μετριο και το FDUDU πολυ καλο. Having said that, προφανως δεν φτανει κανενα απο αυτα τα Draconian Times, One Second, Host, αλλα οποιος περιμενει απο μια μπαντα μετα το 7ο-8ο της αλμπουμ να βγαζει μουσικη στο ιδιο επιπεδο με παλιοτερα ειναι απλα αφελης. Οσο μειωνεις τις απαιτησεις τοσο καλυτερα μπορεις να απολαυσεις και τη μουσικη σε τετοιες περιπτωσεις, γιατι υπαρχουν πολλα που μπορει να σου δωσει, αρκει να ξερεις πως δε θα ακουσεις το αλμπουμ της δεκαετιας, ουτε της χρονιας.

    Για τις συναυλιες τι να πω, το χειμωνα 2002 ηταν εκπληκτικοι, το χειμωνα 2003 σχεδον εκπληκτικοι, ε μετα τους ειδα παλι αλλες 3 φορες, μια λιγο πριν το PL, μια λιγο μετα και μια μετα το IR, και καθε φορα ηταν χειροτερη απο την προηγουμενη, και οχι επειδη τους βαρεθηκα εγω, απλα μαλλον βαρεθηκαν κι οι ιδιοι την παρτη τους.

  12. #27
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default

    We are pleased to announce the main support act for the “Draconian Times” Tour 2011 (mainland Europe only) will be Ghost! We are extremely excited to have them onboard and fans ourselves of their music. You can listen to them and read more about them here http://www.myspace.com/thebandghost. Unfortunately they can’t play Greece but we... will be announcing the support bands for Greece soon so watch this space!


    =(((((
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  13. #28
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    ευτυχώς.

  14. #29
    Milf & Cookies sabbattack's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Nuevo Mundo
    Posts
    4,078

    Default

    φοβήθηκαν ξυλοδαρμό;

  15. #30
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Μου έκανε εντύπωση ότι οι δύο εμφανίσεις των Paradise Lost στο «Fuzz» είναι σχεδόν sold out δύο εβδομάδες πριν ανέβουν στη σκηνή. Και χαλάλι τους, αφού οι Paradise Lost έχουν ένα από τα καλύτερα ονόματα συγκροτήματος στην ιστορία της ροκ. Λατρεύω τα εκλεπτυσμένα ονόματα και ένα συγκρότημα που έχει πάρει το όνομά του από το κλασικό δωδεκάτομο έργο του Milton πάει με fast track στην κορυφή της λίστας. Το βιβλίο, που είναι έμμετρο, γράφτηκε τον 17ο αιώνα και έχει βασανίσει γενιές φοιτητών της αγγλικής φιλολογίας, ανήκει σε αυτή την ιδιαίτερη κατηγορία «βιβλία που όλοι ξέρουν, αλλά ελάχιστοι έχουν διαβάσει», που στα αγγλικά υπάρχουν αρκετά, αλλά στα ελληνικά λόγω ανυπαρξίας κλασικής μοντέρνας φιλολογίας ελάχιστα. Πιθανόν το γνωστότερο πολύτομο μοντέρνο αδιάβαστο βιβλίο στα ελληνικά να είναι «Η ιστορία του ελληνικού έθνους» του Κωνσταντίνου Παπαρρηγόπουλου στην αυθεντική γλώσσα της συγγραφής της, αλλά ως ιστορικό δεν συγκαταλέγεται στη συγκεκριμένη κατηγορία.

    Οσο για το συγκρότημα, εκτός από το όνομα φαίνεται ότι τη φυσάει τη μόρφωση και από τους τίτλους των τραγουδιών του. Για παράδειγμα τίτλος όπως «Faith divide us, death unite us» είναι πολύ πάνω από τον μέσο όρο των τίτλων της ροκ μουσικής. Αντίθετα, μουσικά απλά πιάνουν τον μέσο όρο. Gothic Rock, χωρίς σπουδαία φωνητικά ή authoritative ήχο και με μελωδίες που ακούγονται σαν δεύτερης διαλογής δουλειά epic rock συγκροτήματος της δεκαετίας του ’70. Ακόμα και το κουκλάκι στο βίντεο του «The rise and denial» θυμίζει το αντίστοιχο κουκλάκι στον μεγάλο δίσκο των «The ides of March». Εδώ όμως έχουν μικρή ευθύνη. Η ροκ μουσική σαν φόρμα εδώ και δεκαετίες έχει εξαντληθεί. Απλά τα καινούργια συγκροτήματα χρειάζονται ώστε κάθε νέα γενιά να ανακαλύπτει τη δική της μουσική.
    οτι να ναι απο πανουτσο
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

Similar Threads

  1. Replies: 81
    Last Post: 03-06-2009, 14:22
  2. Opened Paradise "Occult" Release party
    By EndimiOn in forum Live & Events Talk
    Replies: 6
    Last Post: 08-04-2006, 18:08
  3. Το "Paradise Lost" λίγους μήνες μετά.
    By Kuolema in forum Music Discussion
    Replies: 61
    Last Post: 18-12-2005, 22:43
  4. Paradise Lost 2005 tour pictures.
    By dyingfreedom in forum Music Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 02-10-2005, 16:07
  5. "Paradise Lost"
    By XD in forum Music Discussion
    Replies: 99
    Last Post: 25-02-2005, 22:30

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •