Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57

Thread: Ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος [ΟΥΚ]

  1. #1
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default Ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος [ΟΥΚ]

    μου εδωσε το λινκ ο οντονιαν χτες (κρεντιτς), σειρα κιν. σχεδιων στο μεγκα. Η απόδοση να το κόψουν είναι μικρή, όπως επίσης και το οτι αν δεν κοπει καποια στιγμη θα κουρασει. Αλλα γέλασα πολυ σε σημεια



    Last edited by Kaserinos; 30-03-2011 at 16:06.
    Vielen Dank für alles was mal war

  2. #2
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    nomizw yparxei thread. anyway, egw gelasa mono se 1 stigmh ki auth me to zori...den m arese idiaitera to prwto epeisodio

  3. #3
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    satan was a lez

  4. #4
    το ραπ μου είναι πρόκληση nikolasfluxus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Toumba
    Posts
    2,094

    Default

    ΧΙΟΥΜΟΡ ΓΙΑ ΜΕΣΟΚΟΠΟΥΣ ΣΤΥΛ ΚΑΝΤΙΡΟΥ




    Spoiler
    Η ΕΝΙΘΑΡΜΟΝ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ

  5. #5
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Καλη προσπαθεια. Σκασε ρε μιζερε φλουξε. Πρωτοπορα νεολαια, να δω το δικο σου χιουμορ.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  6. #6
    το ραπ μου είναι πρόκληση nikolasfluxus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Toumba
    Posts
    2,094

    Default

    όταν βγάλω το πρώτο μου καρτούν θα σε ενημερώσω ρε καθυστερημένε

  7. #7
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Τι καρτουν ρε ζωντοβολο! Αι παγενε να πλυνεις τα δοντια σου
    1) e4, c5
    2) Νf3

  8. #8

    Default

    εξωφρενικά κακό

    έχει αυτό και χάρη ρώμα βάζω χάρη ρώμα

  9. #9
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    http://www.electricrequiem.com/forum....php?24736-OYK

    χιουμορ για ανθρωπους χωρις χιουμορ.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  10. #10
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Εξωφρενικά κακό δεν το λες. Είναι υπερβολικά μια ελληνική εκδοχή ενός πράγματος που υπάρχει στα εξωτερικά άπειρο καιρό, με τα κλασσικά ελαττώματα. Οι φωνές κάποιων χαρακτήρων όπως ειπώθηκε είναι μάλλον το μεγαλύτερο-ο Μπέζος είναι άκυρος για voice-over, είναι αισχρός στο Ice Age και είναι αισχρός και εδώ (έπρεπε να πάρουν Φιλιππίδη, το 'χει). Αδιάφορες οι φωνές των πρωταγωνιστών, ίσως ξεπάρουν, ίσως γίνουν χειρότεροι, δεν ξέρω.

    Το χιούμορ ακροβατεί μεταξύ πολιτικάλι ινκορέκτ και νερόβραστο, με απογοητευτικό συνολικό αποτέλεσμα, σε κάποια σημεία μου άρεσε, γενικά όχι, αλλά βλεπόταμν ευχάριστα.
    Το μεγαλύτερο προσόν στο πρώτο ήταν η υπόθεση να πω την αλήθεια, μου άρεσε το σενάριο.

    Θα δω και το δεύτερο και βλέπουμε. Δεν ήταν ούτε του ύψους αλλά σίγουρα δεν είναι και του βάθους.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  11. #11
    YOLO Chillin Villain's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    14/f/cali
    Posts
    380

    Default

    07:16,hanging is for pussies


    MORE LIKE THAT PLS στα scripts και ίσως να βλέπεται. Κατά τ'άλλα ενοχλητικά "ελληνικό" το animation,υπερβολικά νερωμένοι διάλογοι για να καταλαβαίνουν και οι τρίτες ηλικίες,παρατραβηγμένες ανφάνη φωνές,αλλά να μου πείς οι kafro0liDec του ράδιοαρβύλα μαζεύουν σαραντάρια,inb4 μόδα και σπάσιμο μπαλλών


    ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΠΟΧΗ ΞΕΚΙΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
    hang all hope from the nearest tree


  12. #12
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827

    Default

    είδα το πρώτο. κακέκτυπο του South Park, το οποίο δε με τρελαίνει ούτως ή άλλως. αστείο δε μου φάνηκε, ούτε καν. αν και δεν το αποκλείω να βελτιωθεί στο μέλλον (αν προλάβει -κυρίως λόγω μητσοτάκη). φωνές, σενάριο δε με χάλασαν. πάντως για τα ελληνικά δεδομένα είναι πρωτότυπο και ψιλοτολμηρό.


    Quote Originally Posted by commissar View Post
    εντωμεταξύ έτσι όπως είναι σχεδιασμένος ο χάρος νομίζω ότι είναι από άλλο κόμικ/καρτούν αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ από που.
    αντιγραφή Family Guy είναι, ειδικά αυτό με τα χαβανέζικα.


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  13. #13
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Καλά ρε μαλάκες, πρώτη φορά βγαίνει τέτοιου είδους ελληνική σειρά και περιμένετε τι; Να γαμάει και να δέρνει;

    Μένα μου άρεσε, ειδικά το σενάριο σαν ιδέα είναι κορυφαίο. Το είδα με ευχαρίστηση και εν τέλει προτιμώ να δω κάτι τέτοιο παρά τις άπειρες αηδίες που παίζουν φέτος. Δηλ, τώρα που το ξανασκέφτομαι είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει στην ελληνική τηλεόραση αυτή τη στιγμή.

    Το ξέρω, σας αρέσει να γκρινιάζετε και να μιζεριάζετε...
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  14. #14
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    ότι είπε ο κόρονερ. Επίσης ο χάρος καμία σχέση με αυτόν του family guy, πιο πιθανό είναι να σου θυμίζει τους κατεξοχήν χάρους στα flash links που υπολογίζουν ποια μέρα θα πεθάνεις.

  15. #15
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827

    Default

    εντάξει όντως δε μοιάζει τόσο με τον Family Guy σχεδιαστικά, αλλά για τα χαβανέζικα και την όλη ιδέα επιμένω.

    Spoiler


    ε ναι, είπαμε, για τα ελληνικά δεδομένα είναι σχετικά καλό, ίσως ό,τι καλύτερο παίζει αυτή τη στιγμή. ιδίως από τη στιγμή που έχει να βγει κάτι ποιοτικό αιώνες τώρα. η ερώτηση όμως είναι, γιατί να βλέπεις κάτι μέτριο στην ελληνική τηλεόραση ενώ μπορείς να δεις μια ξένη σειρά άπειρα καλύτερη? χάσιμο χρόνου μου φαίνεται.


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

Similar Threads

  1. [TV] Στο Παρά 5
    By Bullet in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 140
    Last Post: 19-06-2007, 08:25

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •