Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 70

Thread: Τρομαχτικές ταινίες

  1. #31
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    συμφωνω με εξορκιστη και ροζμαρι

  2. #32
    Milf & Cookies sabbattack's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Nuevo Mundo
    Posts
    4,078

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    ωραίες βυζάρες έχει αυτή...

    ον τόπικ, μικρός (αλλά και μεγάλος) χέζομαι άγρια με το πρωτότυπο Night of the Living Dead, μιας και το πρωτοείδα στο ηρωικό τότες seven-X στην τρυφερή ηλικία της 4ης δημοτικού.

    Από τότε άρχισε μια περίεργη σχέση αγάπης-μίσους με τα zombie fiction, literature, movies klp klp klp.

    Επίσης ναι η ατμόσφαιρα του Event Horizon είναι ΚΑΚΙΑ, δηλαδή σου αρρωσταίνει τη διάθεση, επίσης όποιος είπε για Αμερικάνικα remakes σε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ (από Ισπανικό έως Ασιάτικο) ότι είναι καλύτερα είναι απλά ΑΜΠΑΛΟΣ


    και τέλος η ταινία που με έχει αρρωστήσει όσο καμία άλλη είναι το Mouth of Madness, όπου κ από τις 7-8 φορές που έχω προσπαθήσει να το δω κατάφερα να το τελειώσω τις 3 και αν.

  3. #33
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    μόνο λόγω ηλικίας αυτό δεν θυμάμαι πολλά, επίσης αμερικάνικο ring, και φυσικά έκτη αίσθηση μιλάμε στο σινεμά 1η γυμνασίου πούτσα στο μυαλό.


  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by sabbattack View Post
    και τέλος η ταινία που με έχει αρρωστήσει όσο καμία άλλη είναι το Mouth of Madness, όπου κ από τις 7-8 φορές που έχω προσπαθήσει να το δω κατάφερα να το τελειώσω τις 3 και αν.
    do you read sutter kane?

  5. #35
    Senior Member warlord mkII's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Jonah's Ark
    Posts
    1,006

    Default

    Σε τρυφερη ηλικια (10 - 14) εξορκιστής, ρόζμαρυ και αργότερα είχα νιωσει αβολα με το hellraiser. Μεγαλος ηθελα να φυγω απο το σινεμα στο χοστελ αλλα απλα γιατι ειναι μαλακια.
    Warriors rise from the grave
    Longships sailing The Wave
    Bloodshed on every shore
    Friction massing from war

  6. #36
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    K gw me to remake sto the ring pou to xa dei mikros sto cinema eixa xestei.
    Me to mouth of madness de paizei na exei tromaksei stalitheia anthrwpos.
    a cry for help, a hint of anaesthesia

  7. #37
    Son of the Northstar Once_Emperor's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Planet Algol
    Posts
    1,820

    Default

    X-Files.S04E02
    We revel in our time.

  8. #38
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827

    Default

    Quote Originally Posted by Once_Emperor View Post
    X-Files.S04E02

    αν και δεν ξέρω για τρομαχτικό, σίγουρα ακραίο και ενοχλητικό.

    προσθέτω

    S02E02 - The Host
    S03E14 - Grotesque

    Spoiler


    κατα τ'άλλα θα συμφωνήσω για ringu, ju-on και το τέλος του [rec]. δε μου έρχεται κάτι άλλο προς το παρόν.


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  9. #39
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    Ju On


    Kάνουν το Ringu να μοιάζει με τα teletubbies, ειδικά το πρώτο. Τιμήστε.
    Για πολύ χέσιμο. Το είχα δει σπίτι ενός φίλου μου τις μικρές ώρες. Όταν πήγα για ύπνο πρέπει να κοιμήθηκα μόνο όταν ξημέρωνε...

    Εννοείται ότι αμερικάνικα remakes δε φτάνουν ποτέ σε ατμόσφαιρα τα original ε.
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    999

    Default

    Quote Originally Posted by Coroner View Post
    Εννοείται ότι αμερικάνικα remakes δε φτάνουν ποτέ σε ατμόσφαιρα τα original ε.
    όντως τα remake και τα sequel συνήθως δε βλέπονται αλλά δεν ισχύει πάντα αυτό. το αμερικάνικο ring πχ είναι πραγματικά καλή ταινία τρόμου, ανεξάρτητα από το ότι πρόκειται για remake. δεν έχω δει καν την αυθεντική και δε με πολυψήνει κιόλας αλλά θέλω να πω πως δεν υπάρχει κάποιος θεόσταλτος νόμος σκαλισμένος σε πλάκες που λέει ότι το remake είναι πάντα μαλακία (ή κατώτερο του αυθεντικού), σε ορισμένες περιπτώσεις μπορεί κάλλιστα να αποδειχτεί και το αντίθετο.
    See that cockroach? Tomorrow morning we'll be dead and it'll be alive. It will have more contact with my wife and child than I will. I'll be nothing and it'll be alive.

  11. #41
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Σίγουρα, ubu, αλλά στην περίπτωση του Ring δεν ισχύει αυτό. Το αυθεντικό ΕΙΝΑΙ καλύτερο. Τώρα το γιατί δεν ψήνεσαι να ξαναδείς την ίδια ταινία (γιατί περί αυτού πρόκειται, μόνο που είναι μεταφρασμένη στη φόρμα του hollywood) το καταλαβαίνω...

    Από την άλλη εγώ γουστάρω remake που αξίζουν να τα δεις ΚΑΙ μετά το αυθεντικό (ή το αντίστροφο)
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  12. #42
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    Default

    το αμερικάνικο ring είναι και πολύ καλό και χέσιμο, που γενικά συμβαίνει σπάνια αυτό.
    αλλά κ το αυθεντικό ήταν πολύ καλό αν και δεν τρόμαζε. είχε άλλη εντελώς ατμόσφαιρα.

    satan was a lez

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    999

    Default

    πάσο, θα βάλω να κατέβει η τριλογία του ringu να τα δω με τη σειρά.
    See that cockroach? Tomorrow morning we'll be dead and it'll be alive. It will have more contact with my wife and child than I will. I'll be nothing and it'll be alive.

  14. #44
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Εγώ το βρήκα βαρετό κι αδιάφορο το αυθεντικό.

  15. #45
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    δεν εχω δει κανα αμερικανικο ριμεικ γιατι τα θεωρω ντεμεκ... αλλα ειδα οτι στο αμερικανικο ρεκ παιζει η υπερ-πατσαβουρα απο το ντεξτερ... μπλιαχχχ.. ενω στο ισπανικο επαιζε μια ΘΕΑ.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

Similar Threads

  1. Ταινίες με ζώα
    By ~ladykiller~ in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 26
    Last Post: 16-05-2014, 15:41
  2. Καταθλιπτικές ταινίες.
    By ang69 in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 61
    Last Post: 05-12-2011, 05:36
  3. Ταινίες με Ποδόσφαιρο.
    By asimoulis in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 34
    Last Post: 23-06-2010, 22:59
  4. Ελληνικές ταινίες 80's
    By Ruthless in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 20
    Last Post: 05-09-2009, 21:05
  5. Βρείτε τις ταινίες
    By The Good Son in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 20
    Last Post: 06-06-2006, 02:56

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •