Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 70

Thread: Τρομαχτικές ταινίες

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    α, για να προφυλάξω πιθανούς θεατές

    γενικά πλασάρεται σα πολύ τρομαχτικό και μυστήριο το A Tale of Two Sisters, ένα κορεάτικο ενός κατά τ'άλλα πολύ καλού σκηνοθέτη, και ομολογουμένως απ'τη σύνοψη και από κάνα τρέηλερ φαίνεται όντως τέτοιο

    αλλά στην πραγματικότητα είναι ένα σκέτο μπέρδεμα, με τόσο χαοτική εσωτερική λογική που περισσότερο προσπαθείς να καταλάβεις τι συμβαίνει, ποιός είναι ποιός και τι θέλει ο καθένας που δε σου μένει χρόνος για να μπείς σε κανενός είδους ατμόσφαιρα, πόσω μάλλον να τρομάξεις.
    δε ξέρω αν φταίνει τα κορεάτικα και η μετάφραση, η υπερβολική νοοτροπία στις ερμηνείες, ή αν είναι όντως τόσο κακογραμμένη η ταινία, πάντως μακρυά.

  2. #17
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    Quote Originally Posted by cancer View Post
    auto to xei dei kaneis?
    Το'χε βαλει και η TV πριν κανα μηνα. Το ειδα για δευτερη-τριτη φορα.
    Ωραιο μεν, αλλα δεν το λες και τρομαχτικο. Ψυχοβγαλτικο και εκνευριστικο ναι.

  3. #18
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    κι από δω τελευταία σκηνή του αμερικάνικου ring (και λόγω ηλικίας φαντάζομαι) και πράγματι, event horizon. έβλεπα το trailer μικρός και το χα καταχωνιάσει κάπου βαθιά στις κακές μνήμες μου, για να το δω τελικά κατά τύχη στα 20 ξέρω γω. άγρια πράματα ξύπνησαν.

  4. #19
    φτερησλέξ Tispanagias tamatia's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ψυγείο προς ταβάνι
    Posts
    1,754

    Default

    Μικρότερος με κάτι εξορκιστές και τζακνίκολσον στη λάμψη, αλλά τα τελευταία χρόνια με martyrs, guinea pig, recycle. Ίσως να τρόμαξα και λίγο στο rec, αλλά δεν ήταν αποκλειστική ευθύνη της ταινίας.
    It is known.

  5. #20
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    με καμια .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  6. #21
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Quote Originally Posted by Tispanagias tamatia View Post
    martyrs
    Παιδιά, αυτό είναι όντως πολύ αηδιαστικό και γάμησέ τα ξέρω'γώ. Υπάρχει και θρεντ. Βασικά κατάφεραν να εμφανίσουν ανθρώπινα σώματα τα οποία είναι πραγματικά σάπια.

    Σε άλλα νέα, στα δυο αμερικάνικα Ring τα είχα χρειαστεί ελαφρώς.

    Harbringer, η Έμιλυ Ρόουζ ήταν μια αστειότητα. Συνεπώς, ευθαρσώς και ανοιχτά σε αποκαλώ φλώρο
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  7. #22
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Το martyrs δεν θα το κατέτασσα στις ταινίες τρόμου. Ακραίο μέχρι αηδίας και disturbing είναι. Rec δεν έχω δει, αλλά είχα χέσει λίγο με το αμερικάνικο ρημεικ πως το λένε.

  8. #23
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Το μωρό της Ρόζμαρυ μπορώ να πω ότι θεωρώ πρότυπη ταινία τρόμου. Το αίσθημα της δυσπιστίας και της καχυποψίας που καλλιεργεί για τις προθέσεις όλων των γύρω είναι αρκετά σκαλωτικό. Τουλάχιστον εγώ με αυτό είχα χεστεί κάμποσο πάνω μου, οι αμερικανιές τύπου "απότομη εμφάνιση φαντάσματος" δε μου λένε τίποτε.

    Επίσης, αν ξαναδώ θρίλερ με φάντασμα κοριτσιού που πέθανε και ζητάει αποκατάσταση κλπ κλπ να μου κοπούν τα χέρια.

  9. #24
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Το μωρό της Ρόζμαρυ μπορώ να πω ότι θεωρώ πρότυπη ταινία τρόμου. Το αίσθημα της δυσπιστίας και της καχυποψίας που καλλιεργεί για τις προθέσεις όλων των γύρω είναι αρκετά σκαλωτικό.
    Το δε τέλος με μαύρες κούνιες κτλ. ήταν κάπως disturbing. Και μιας και είπαμε για disturbing, το βίντεο στο ring (το αμερικάνικο, μιας και μονο αυτό έχω δει). Ίσως να έφταιγε ότι το είχα δει και με κατάλληλη ατμόσφαιρα + ότι με το που τελείωσε η ταινία κατα τις 4 το πρωί με το που το έκλεισα, χτύπησε το τηλέφωνο.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  10. #25
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Πάντως έχοντας δει όλα όσα προτείνετε (με εξαίρεση το αμερικάνικο REC) Βιντεο σαν το τελευταίο λεπτό του Noroi δεν έχω δει ακόμα. Πραγματικά, ψαχτείτε.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  11. #26
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    Default

    ε στείλε κανα λινκ ρε αδερφέ!

    satan was a lez

  12. #27
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    πιτσιρικάς είχα τρομάξει με την προφητεία (το 1 κ το 2) αλλά όταν έγινα συνειδητοποιημένος άθεος ( ) σταμάτησε να με φοβίζει ο θρησκευτικός τρόμος.
    τελευταία, μάλλον ο "ένοικος" του πολάνσκι μου άφησε το πιο "ανησυχητικό" συναίσθημα.
    Rock or Nothing

  13. #28
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    Default

    ω ναι η προφητεία.
    για κάποιον λόγο ο πατέρας μου είχε θεωρήσει καλή ιδέα να την δω και μου την είχε προτείνει κιόλας σαν αγαπημένη του και πόσο τον είχε τρομάξει μπλα μπλα......
    Spoiler
    αναρωτιόταν μετά τι έφταιξε

    satan was a lez

  14. #29
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Quote Originally Posted by ~ladykiller~ View Post
    ε στείλε κανα λινκ ρε αδερφέ!
    Μάλιστα καπετάνιο!


    Spoiler
    τσέκαρε τα πμ
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  15. #30

Similar Threads

  1. Ταινίες με ζώα
    By ~ladykiller~ in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 26
    Last Post: 16-05-2014, 15:41
  2. Καταθλιπτικές ταινίες.
    By ang69 in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 61
    Last Post: 05-12-2011, 05:36
  3. Ταινίες με Ποδόσφαιρο.
    By asimoulis in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 34
    Last Post: 23-06-2010, 22:59
  4. Ελληνικές ταινίες 80's
    By Ruthless in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 20
    Last Post: 05-09-2009, 21:05
  5. Βρείτε τις ταινίες
    By The Good Son in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 20
    Last Post: 06-06-2006, 02:56

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •