Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: CRUDE συναυλία;;;

  1. #16
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    τσάκαλος είσαι, μέσα πέφτεις ακριβώς
    Δεν απευθυνομουνα σε σενα ακριβως, αλλα καταλαβαινεις τι λεω και ξερεις οτι το κανεις.

  2. #17
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    Quote Originally Posted by nikos_souvlas View Post
    Όταν έκανα το θρεντ δεν ήξερα τι παίζει.

    Ρε Κασέρι, δεν πάει έτσι ρε φίλε. Δεν το κάνω εγώ το λάιβ να φωνάξω όποιον μου καυλώσει. Μακάρι να 'τανε ανοικτό... Ο συγκεκριμένος χώρος είναι στρούγκα, δεν χωράει πολλούς, έχουν θέμα με τη γειτονιά και διάφορα άλλα, γι' αυτό και "κλειστή". Τα παράπονά σας σ' αυτούς.

    Μισάωρο live δεν έχω ξαναδεί, σόρρυ παίδες. Στην τελική γιατί πανκ συναυλία συνεπάγεται με μισή ώρα; Κουράζεται ο πάνκης απ' τις πολλές μπύρες και δεν μπορεί να παίξει άλλο; Μη χέσω. Έλα τώρα. Να κάτσει να παίξει το όργανό του, έστω 45 λεπτά ρε πούστη, ήρθε απ' το διάολο και ποιος ξέρει αν θα ξανάρθει, ας παίξει.
    Ok.
    Δεχομαι οτι υπαρχουν και αυτες οι παραμετροι του 'secret gig'. Του οποιος προλαβει και το μαθει..
    Κατανοω το οτι ειναι μικρος χωρος που δεν μπορει να φιλοξενησει πολλα ατομα.
    Αλλωστε σε παρομοια venues εχω συμμετασχει (ηταν προβολες/παρουσιασεις ομως και οχι συναυλιες).

    Αλλα και παλι το 'εμεις και εμεις', δεν μου καθεται καλα...και ειμαι απο αυτους που γνωριζα μερος και ωρα ετσι?

    οσο για το μικρο σετ, οταν ημουν μικροτερος μου κακοφαινοταν αρκετα και στην τελικη δεν ξερω γιατι ακολουθειται η ιδια πρακτικη απο ενα μεγαλο μερος της σκηνης.

    Ενταση του λαιβ? Μικρη δισκογραφια ? Κοντρα με μεταλλαδες (που εχουν σετ 1 ωρας και βαλε) ?
    Ιστορικοι λογοι (βλεπε GG Allin και λοιπους μπαχαλους)?

    Ας μιλησουν οι παλιουρες γιατι δεν το χω ξεκαθαρισει.

    Οταν μετα απο ενα live The Chariot ειχα ρωτησει ενα παλικαρι με απορια γιατι ηταν τοσο μικρο το σετ η απαντηση (με σαρδονιο υφος) ηταν:

    "Hardcore live ειναι, τι περιμενες?"
    Last edited by Kaserinos; 16-11-2010 at 12:37.

  3. #18

    Default

    .
    Last edited by nikos_souvlas; 25-06-2014 at 04:10.

  4. #19
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    Quote Originally Posted by nikos_souvlas View Post
    Άμα παίξουνε και οι deathbed την Παρασκευή τόσο λίγο θα σε κυνηγήσω μέχρι τη Λαμία promoter (apostolisxxx)! Το νου σου! 50 λεπτά μίνιμουμ
    2 full-lengths με το ενα 34:18 και το αλλο 29:11 και ενα σπλιτ, οποτε ετοιμασου για 40λεπτο.

  5. #20

    Default

    .
    Last edited by nikos_souvlas; 25-06-2014 at 04:11.

  6. #21
    waker apostolisxxx's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Shithole, GR
    Posts
    280

    Default

    Εγώ πάντως hardcore live πάνω από 30 λεπτά η μπάντα το βαριέμαι αφάνταστα εδώ και καιρό...
    Τώρα γιατί ήταν 'κλειστό' κτλ. το ξέρουν αυτοί που το ξέρουν, στην τελική δεν έχει κανείς υποχρέωση
    να δίνει και εξηγήσεις.

    Deathbed την Παρασκευή είναι ανοικτό (πιο ανοικτό δεν πάει), να δούμε πόσοι θα έρθουν.
    "Dream about a purpose and a reason to exist, dream about the love that everyone's missed. Throw your dreams away and join the frightened world, you should be ashamed." (Ian MacKaye/Embrace)

  7. #22

    Default

    .
    Last edited by nikos_souvlas; 25-06-2014 at 04:11.

  8. #23
    waker apostolisxxx's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Shithole, GR
    Posts
    280

    Default

    Δίκιο έχεις εν μέρει...
    Απλά εγώ προτιμώ να παίξει η μπάντα ένα μισάωρο να τα δώσει όλα (μαζί με τον κόσμο) παρά να κουράζεται η φάση και να το τραβάμε χωρίς λόγο. Ιδίως στην περίπτωση που παίζουν 3-4-5 μπάντες στην σειρά.
    Ίσως να γερνάω και να κουράζομαι ευκολότερα, ποιος ξέρει...!
    "Dream about a purpose and a reason to exist, dream about the love that everyone's missed. Throw your dreams away and join the frightened world, you should be ashamed." (Ian MacKaye/Embrace)

Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 22-03-2009, 18:55
  2. Replies: 6
    Last Post: 03-02-2009, 17:57
  3. Replies: 0
    Last Post: 02-07-2004, 13:19
  4. Domine-Aκυρώθηκε Η Συναυλία
    By Tribe in forum Live Reports
    Replies: 12
    Last Post: 22-03-2004, 15:44
  5. Ερώτηση για συναυλία Saxon Αθήνα
    By Deggial in forum Music Discussion
    Replies: 30
    Last Post: 08-12-2003, 11:52

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •