Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 136 to 146 of 146

Thread: Wikileaks

  1. #136
    Defunct Economist
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Skåne Θρησκεία Ανεξαρτησία
    Posts
    6,135

    Default

    Quote Originally Posted by Kuolema View Post
    Wow ό,τι να 'ναι κατάλαβες κατώριμε. Δεν είπα τίποτε από αυτά που λες, ειδικά ότι δεν θα έπρεπε να βγουν στη φόρα, ίσα ίσα. Και ξεκόλλα να βγάζεις συμπεράσματα για ΟΛΑ, μα για ΟΛΑ τα θέματα.
    Καλά ρε γμτ, πώς είναι δυνατόν να κατάλαβες ότι είπα κάτι τέτοιο;

    Χμ. Διαβασε ξανά αυτό που κουοτάρισες.

    Το διαβασες?? Βλεπεις κατι που απανταει στην ερώτηση σου?

    Απάντηση:

    Spoiler
    Quote Originally Posted by katwrimos View Post
    Το παραπάνω είναι κριτική προς την Παλαιστηνιακή αρχή οτι είναι πολύ ελλαστική σε πιέσεις? Είναι κριτική στο Ισραήλ που δεν υποχωρεί πουθενά? Ή είναι κριτική στον Ασάνζ που κάρφωσε στους παλαιστήνιους τι διαπραγματεύεται η κυβέρνησή τους? Αν είναι αυτό, σορρυ αλλα δεν φταίει ο ασάνζ .... (κλπ κλπ)
    μόνο αγράμματος ή καθυστερημένος μπορεί να εκλάβει μια πρόταση στην οποία κανω τρείς υποθέσεις για το ποιά είναι η θέση σου ως κριτική στη θέση σου.

    επίσης, μόνο αγράμματος ή καθυστερημένος δεν καταλαβαίνει οτι μια πρόταση που ξεκινάει "Αν είναι αυτό" προφανώς έχει γραφτεί απο κάποιον που δεν έχει πιάσει τι ακριβώς θες να πεις.

    οπότε αφού διαλέξεις κατηγορία, μπορείς με τη σειρά σου να απαντήσεις στη δική μου ερώτηση:

    ποιός είναι αυτός που δεν καταλαβαίνει τώρα?




    Παρεμπιπτόντως, τα leaks τα έκανε το Jazeera όπως αποδείχθηκε την επόμενη ημέρα. Οπότε υποθέτω ότι δεν έκανες τον κόπο και απλώς λες τα δικά σου.
    Λέω τα δικά μου? Εσύ ποστάρισες στο τοπικ για τον ασάνζ (που υποτίθεται οτι ως δημοσιογράφος διασταυρώνεις τις πληροφορίες σου και παπαρια μάντολες), έχω άδικο λοιπόν να συμπαιράνω οτι το ποστ σου έχει κάποια σχέση με τα wikileaks? Εκτός αν υπονοείς οτι κάθε φορά που ποστάρεις κάτι πρέπει να σε ελέγχω για να δω αν οντως ταιριάζει στο τοπικ? Γουάτ δε φακ?
    Practical men, who believe themselves to be quite exempt from any intellectual influences, are usually the slaves of some defunct economist.
    J. M. Keynes.

  2. #137
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    katwrime, με βάζεις σε τριπάκι να εξηγούμαι και δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε τη διάθεσή σου. Γι' αυτό ας μείνουμε στο συμπέρασμά σου ότι είμαι αγράμματη, καθυστερημένη και προφανώς κακή στη δουλειά μου. Νίκησες, yeah.
    Feed my fear

  3. #138
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    σορρυ για την διακοπη...κουολεμας μπορει και να ξαναρωτησα,εισαι στον σκαι η λαθος ειδα?
    αν δεν ειδα λαθος και εχεις νταραβερια με την Ποπη την Γκαλιου δωστινα χαιρετισματα απο συμμαθητη της στο γυμνασιο (εγω)

    βεβαια και να μην εισαι στον σκαι η να μην εχεις νταραβερια δεν πειραζει...εγω ειπα οτι ειμασταν συμμαθητες οποτε εγινε η δουλειαμ
    αυτο...συνεχιστε

  4. #139
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by katwrimos View Post
    Λέω τα δικά μου? Εσύ ποστάρισες στο τοπικ για τον ασάνζ (που υποτίθεται οτι ως δημοσιογράφος διασταυρώνεις τις πληροφορίες σου και παπαρια μάντολες), έχω άδικο λοιπόν να συμπαιράνω οτι το ποστ σου έχει κάποια σχέση με τα wikileaks? Εκτός αν υπονοείς οτι κάθε φορά που ποστάρεις κάτι πρέπει να σε ελέγχω για να δω αν οντως ταιριάζει στο τοπικ? Γουάτ δε φακ?
    το άρθρο του AlJazeera το διάβασες καθόλου ή λες απλα αυτά που θες να πεις;
    Vielen Dank für alles was mal war

  5. #140
    Defunct Economist
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Skåne Θρησκεία Ανεξαρτησία
    Posts
    6,135

    Default

    Quote Originally Posted by Kuolema View Post
    katwrime, με βάζεις σε τριπάκι να εξηγούμαι και δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε τη διάθεσή σου. Γι' αυτό ας μείνουμε στο συμπέρασμά σου ότι είμαι αγράμματη, καθυστερημένη και προφανώς κακή στη δουλειά μου. Νίκησες, yeah.
    Μπα, οταν είναι να τα χώσουμε βρίσκουμε χρόνο και διάθεση ε??

    ΟΚ, προφανώς τα ερωτήματα ήταν ρητορικά, αλλά νομίζο οτι κατάλαβες το ποιντ μου.
    Practical men, who believe themselves to be quite exempt from any intellectual influences, are usually the slaves of some defunct economist.
    J. M. Keynes.

  6. #141
    Defunct Economist
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Skåne Θρησκεία Ανεξαρτησία
    Posts
    6,135

    Default

    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Quote Originally Posted by katwrimos View Post
    Λέω τα δικά μου? Εσύ ποστάρισες στο τοπικ για τον ασάνζ (που υποτίθεται οτι ως δημοσιογράφος διασταυρώνεις τις πληροφορίες σου και παπαρια μάντολες), έχω άδικο λοιπόν να συμπαιράνω οτι το ποστ σου έχει κάποια σχέση με τα wikileaks? Εκτός αν υπονοείς οτι κάθε φορά που ποστάρεις κάτι πρέπει να σε ελέγχω για να δω αν οντως ταιριάζει στο τοπικ? Γουάτ δε φακ?
    το άρθρο του AlJazeera το διάβασες καθόλου ή λες απλα αυτά που θες να πεις;
    τι σχέση έχει το άρθρο με τον ασάνζ?
    Practical men, who believe themselves to be quite exempt from any intellectual influences, are usually the slaves of some defunct economist.
    J. M. Keynes.

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    761

    Default

    μπαμπ
    Έχασε τη δίκη ο Ασανζ. Έχει 7 μέρες να κάνει έφεση αλλιώς τον στέλνουν Σουηδία σε 10 μέρες.

  8. #143
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default

    Χαρακτηρισμοί για Πάγκαλο
    Γλαφυρή είναι η αμερικανική πρεσβεία για τον Θόδωρο Πάγκαλο. Σε τηλεγράφημα αφού ανακοινώθηκε το νέο υπουργικό σχήμα, τον Οκτώβριο του 2009 ο αντιπρόεδρος παρουσιάζεται ως "επηρεασμένος από τα διδάγματα του Γαλλικού Μαοϊκού Κινήματος".
    Ο Αμερικανός διπλωμάτης σημειώνει ότι ο αντιπρόεδρος είναι "αρνητικός προς τον καπιταλισμό και βασικό μέλος της επαναστατικής ομάδας του ΠΑΣΟΚ που βρισκόταν κοντά στον Ανδρέα Παπανδρέου".
    Και καταλήγει: "Με μακρά ιστορία και ευμετάβλητη ιδιοσυγκρασία, μαχητικός πολιτικός, ο Πάγκαλος ξεχωρίζει για την καυστική γλώσσα που χρησιμοποιεί εκθέτοντας φίλους και εχθρούς".
    http://news247.gr/kosmos/news/Wikile...ks.810707.html

    epic win
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

  9. #144
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Quote Originally Posted by Tyler_Durden View Post
    Χαρακτηρισμοί για Πάγκαλο
    Γλαφυρή είναι η αμερικανική πρεσβεία για τον Θόδωρο Πάγκαλο. Σε τηλεγράφημα αφού ανακοινώθηκε το νέο υπουργικό σχήμα, τον Οκτώβριο του 2009 ο αντιπρόεδρος παρουσιάζεται ως "επηρεασμένος από τα διδάγματα του Γαλλικού Μαοϊκού Κινήματος".
    Ο Αμερικανός διπλωμάτης σημειώνει ότι ο αντιπρόεδρος είναι "αρνητικός προς τον καπιταλισμό και βασικό μέλος της επαναστατικής ομάδας του ΠΑΣΟΚ που βρισκόταν κοντά στον Ανδρέα Παπανδρέου".
    Και καταλήγει: "Με μακρά ιστορία και ευμετάβλητη ιδιοσυγκρασία, μαχητικός πολιτικός, ο Πάγκαλος ξεχωρίζει για την καυστική γλώσσα που χρησιμοποιεί εκθέτοντας φίλους και εχθρούς".
    http://news247.gr/kosmos/news/Wikile...ks.810707.html

    epic win
    αν ανεφερε και τα κιλά του τουλάχιστον θα ξέραμε σε ποιά περιοδο της ζωής του δημιούργησαν το "προφίλ" του
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  10. #145


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  11. #146
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Πριν μερικές ώρες Assange και λοιποί από Courage έκαναν και ένα ΑΜΑ στο Reddit με μερικά ενδιαφέροντα ποστς.

    http://www.reddit.com/r/IAmA/comment...ort=confidence
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •