Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 255

Thread: ΣΚΑΤΑ στην αναρχία σας

  1. #16
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    χμ, χμ, έχετε σκεφτεί τι ακριβώς σημαίνει να τρέχεις μια ανοιχτή κατάληψη στέγης στο κέντρο της αθήνας;

  2. #17

    Default

    Το θέμα δεν είναι *ποιόν* βάζεις σπίτι μου. Αλλά το *ποιός* αρνείται την είσοδο. Εγώ δεν θα έβαζα σπίτι Μου έναν κύριο γιατομπούτσογλου που μια μέρα έβαλε σαλβαροσαγιονάρι, πήρε 2 τσιγάρα και τέσσερα ευρώ και του ρθε να ταξιδέψει στην ευρώπη για να γεμίσει εμπειρίες (ο αγαπημένος χαρακτήρας των Anal Cunt), αλλά εγώ είμαι ένας αστός με την ιδιοκτησία μου και πρόβατο. Και ο Κέρουακ κοιμόταν σε στάβλους και παγκάκια και παλιά βαγόνια τραίνων. Η αναρχία πάλι, έχει καταρρίψει την έννοια της ιδιοκτησίας, αλλά τελικά στην αναρχία σκαραμαγκά μάλλον όχι και τόσο, αφού δεν δέχτηκαν έναν άνθρωπο σε ένα μέρος που δεν τους ανήκει, πράγμα αντιφατικό. Γενικά υπάρχει πρόβλημα

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    χμ, χμ, έχετε σκεφτεί τι ακριβώς σημαίνει να τρέχεις μια ανοιχτή κατάληψη στέγης στο κέντρο της αθήνας;
    συνελεύσεις, χαρτόσημα, ραντεβού, λαδώματα, πρωτόκολλο, αρχείο, το αφεντικό λείπει, περάστε την δευτέρα αλλά δεν είναι και βέβαιο σε τρεις βδομάδες καλύτερα

  4. #19
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    κι αόριστα, μαλάκαδενπάμεκαλά

  5. #20
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    χμ, χμ, έχετε σκεφτεί τι ακριβώς σημαίνει να τρέχεις μια ανοιχτή κατάληψη στέγης στο κέντρο της αθήνας;
    Για πες.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  6. #21

    Default

    .
    Last edited by nikos_souvlas; 25-06-2014 at 04:57.

  7. #22
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    Η αναρχία πάλι, έχει καταρρίψει την έννοια της ιδιοκτησίας
    Απορρίπτει την ατομική ιδιοκτησία και εισάγει την συλλογική διαχείρηση, οπότε το γεγονός ότι η συνέλευση αποφασίζει για την διαχείρηση του χώρου δεν είναι κάτι αντιφατικό ως προς τις ιδέες τους.

    Τώρα, αν οι διαδικασίες τους είναι αρκετά ευέλικτες ή όχι για να εξυπηρετήσουν τους σκοπούς που θέτουν, αυτό είναι άλλο θέμα.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  8. #23
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    the morning after:

    Spoiler
    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Μου κόβεται η ανάσα και νιώθω πως θα σπάσουν τα πλευρά μου, ενώ έχω διαρκώς την αίσθηση πως κάθεται ένας ΙΣΠΑΝΟΣ ΧΙΠΗΣ πάνω μου και ψελίζω "φύγε απο πάνω μου, σε παρακαλώ φύγε απο πάνω μου" (μη γελάτε, σας γαμάω), χωρίς φυσικά να βγαίνει φωνή και μάλλον χωρίς καν να κινούνται τα χείλη μου.



    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  9. #24
    φτερησλέξ Tispanagias tamatia's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ψυγείο προς ταβάνι
    Posts
    1,754

    Default

    Και εμένα μου τη δίνει όλο αυτό το σκηνικό με τις συνελεύσεις για να φιλοξενηθεί κάποιο άτομο -ξέρω για κατάληψη που για να μείνεις για μεγαλύτερο διάστημα των 2 ημερών σου ζητάν να δηλώσεις αναρχικός-, αλλά στη πραγματικότητα δεν είναι ξενώνας.

    Επίσης, το να συγχέεις τις ναρκοκαταλήψεις του εξωτερικού με τη πλειοψηφία αυτών της ελλάδας είναι τραγικό. Τελείως διαφορετικές καταστάσεις σε τελείως διαφορετικές κοινωνίες.

    Το κτίριο εννοείται πως δεν τους ανήκει αλλά εφόσον βρέθηκαν εκεί πρώτοι ώστε να το οργανώσουν -ίσως και να το κάνουν κατοικήσιμο- και αργότερα να το υπερασπιστούν, ακολουθείς τους κανόνες που έχουν βάλει.

    Σε άλλα νέα, την εμπειρία σου την έγραψες στο ηάρ και μάλλον όχι μπροστά στα μούτρα τους.

    Μπράβο που φιλοξένησες τον Ισπανό. Ενημέρωσε τον και για το κάουτσέρφιν επί τη ευκαιρία, ίσως του φανεί χρήσιμο στο μέλλον.

    Τέλος, το σκατά στην αναρχία σας μου κάνει για πολύ ανοιχτόμυαλο, εμπεριστατομένο, και καθόλου παραπλανητικό -ίσως φταίει η φάση με το καπσλοκ στο σκατά- και αυτό το θρεντ είναι στο πολιτικσ για να πούμε πόσο κακοί είναι οι αναρχικοί, πόσο διαφέρουν οι θεωρίες από τις πράξεις τους, να γελάσουμε με τα ταγκς και να ξεσπάσει η χ.
    It is known.

  10. #25
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    χμ, χμ, έχετε σκεφτεί τι ακριβώς σημαίνει να τρέχεις μια ανοιχτή κατάληψη στέγης στο κέντρο της αθήνας;
    συνελεύσεις, χαρτόσημα, ραντεβού, λαδώματα, πρωτόκολλο, αρχείο, το αφεντικό λείπει, περάστε την δευτέρα αλλά δεν είναι και βέβαιο σε τρεις βδομάδες καλύτερα
    Χαζά παιδιά, χαρά γεμάτα. Υπάρχει και η Αντιγραφειοκρατική Αρχιδάτη Κριτική του Ερίτη που τα Γαμάει Όλα τη Μάνα, ρίχνει πινκς, χώνει μούτζες, βάζει ταγκς, σκόνη και θρύψαλλα να γίνομαι μαζί σου. Υπάρχουν και πραγματικά προβλήματα, σε πραγματικές καταστάσεις.

    To να τρέχεις μια ανοιχτή κατάληψη στέγης στο κέντρο μιας μπατσοκρατούμενης πόλης όπως η αθήνα, όπου φιλοξενείς αυτομάτως και χωρίς έλεγχο ΟΠΟΙΟΝ διερχόμενο "ταξιδευτή" προυποθέτει ότι πρέπει να λύσεις τα εξής:

    1. Ασφάλεια. Εσείς όλοι είστε γαμάτα παιδιά Χρόνια Ψημένα στο Κίνημα αλλά υπάρχει και κακός κόσμος σε κράτος και παρακράτος που θέλει να καταγράψει τι ακριβώς συμβαίνει στο εσωτερικό μιας κατάληψης και να κάνει και άλλα κακά πράγματα μέσα εκεί! Το συνηθίζει σε πορείες του ΠΑΜΕ, φανταστείτε τι θα κάνει στο σκαραμαγκά! (δε βρίσκω τα βίντεο από το πέσιμο μπάτσων/χρυσαυγιτών τότε με το κοράνι, ψιλοβαριέμαι κιόλας)

    2. Υποδομές. Μια ανοιχτή κατάληψη στέγης που δέχεται άπαντες και σέβεται τον εαυτό της πρώτα από όλα θα μεριμνήσει να δεχτεί αυτόν που πραγματικά το έχει ανάγκη και συνήθως δεν είναι ισπανός, γάλλος ή τσέχος πλανώδιος αρτίστας, είναι πακιστανός, ιρανός, παλαιστίνιος, μαροκινός και αν δεν βρεθεί κάπου να μείνει θα μείνει ΟΝΤΩΣ σε ένα παγκάκι στη βικτώρια ή σε μια γκαρσονιέρα στον Αγ. Παντελεήμονα όπου θα στοιβαχτεί με άλλους 20. Ο σκαραμαγκάς είναι μεγάλο κτήριο με πολλούς χώρους, μπορούμε να χώσουμε και 400 άτομα εκεί!!! (βλ. εφετείο)

    3. Πολιτική ταυτότητα/βιωσιμότητα της κατάληψης. Το να μπορείς να συζητήσεις και να πάρεις αποφάσεις για τα προηγούμενα δύο σημαίνει κατά κύριο λόγο ότι δεν είσαι Άχρηστος Αναρχικός αλλά τέλοσπαντων ας πούμε ότι απλώς σημαίνει πολύ μαζικές και ώριμες διαδικασίες που είναι σε θέση αν το αποφασίσουν να υπερασπιστούν μια κατάληψη στο κέντρο που έχει ΚΑΙ χαρακτήρα κατάληψης στέγης και όχι χαρακτήρα πολιτιστικού στεκιού (πχ νοσότρος). Ακόμα και αν ένας αναρχικός δεν το πρεφάρει αυτό οι καταλήψεις είναι ταυτόχρονα και συλλγικότητες με δική τους ταυτότητα, διαδικασίες, συνελεύσεις, οργανωτικές δομές που εκτός από μια αφισούλα, ένα κείμενο και έναν vegan καφενέ θα χρειαστεί να συστήσουν τελικά έναν χώρο που τελικά υπερβαίνει τις δυνατότητες τους, ειδικά όταν αυτές είναι στενές και οι καιροί είναι χαλεποί. Μην τους βάζετε δύσκολα! Ειδικά όταν εσείς δεν είστε πολλά περισσότερα απο φλώροι με εύκολη την κριτική της κωλάρας!

    Για το "σκατά στην αναρχία" δεν έχω πρόβλημα πάντως, μέσα κι εγώ.
    Last edited by ikonoklast; 23-10-2010 at 17:03.

  11. #26
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    ston titlo tou thread SOY skata, kommounismos sth sovietikh enwsh ki etsi, kollektivokatastash
    Last edited by menumission; 23-10-2010 at 17:15.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Quote Originally Posted by carheart View Post
    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    χμ, χμ, έχετε σκεφτεί τι ακριβώς σημαίνει να τρέχεις μια ανοιχτή κατάληψη στέγης στο κέντρο της αθήνας;
    συνελεύσεις, χαρτόσημα, ραντεβού, λαδώματα, πρωτόκολλο, αρχείο, το αφεντικό λείπει, περάστε την δευτέρα αλλά δεν είναι και βέβαιο σε τρεις βδομάδες καλύτερα
    Χαζά παιδιά, χαρά γεμάτα. Υπάρχει και η Αντιγραφειοκρατική Αρχιδάτη Κριτική του Ερίτη που τα Γαμάει Όλα τη Μάνα, ρίχνει πινκς, χώνει μούτζες, βάζει ταγκς, σκόνη και θρύψαλλα να γίνομαι μαζί σου. Υπάρχουν και πραγματικά προβλήματα, σε πραγματικές καταστάσεις.

    To να τρέχεις μια ανοιχτή κατάληψη στέγης στο κέντρο μιας μπατσοκρατούμενης πόλης όπως η αθήνα, όπου φιλοξενείς αυτομάτως και χωρίς έλεγχο ΟΠΟΙΟΝ διερχόμενο "ταξιδευτή" προυποθέτει ότι πρέπει να λύσεις τα εξής:

    1. Ασφάλεια. Εσείς όλοι είστε γαμάτα παιδιά Χρόνια Ψημένα στο Κίνημα αλλά υπάρχει και κακός κόσμος σε κράτος και παρακράτος που θέλει να καταγράψει τι ακριβώς συμβαίνει στο εσωτερικό μιας κατάληψης και να κάνει και άλλα κακά πράγματα μέσα εκεί! Το συνηθίζει σε πορείες του ΠΑΜΕ, φανταστείτε τι θα κάνει στο σκαραμαγκά! (δε βρίσκω τα βίντεο από το πέσιμο μπάτσων/χρυσαυγιτών τότε με το κοράνι, ψιλοβαριέμαι κιόλας)

    2. Υποδομές. Μια ανοιχτή κατάληψη στέγης που δέχεται άπαντες και σέβεται τον εαυτό της πρώτα από όλα θα μεριμνήσει να δεχτεί αυτόν που πραγματικά το έχει ανάγκη και συνήθως δεν είναι ισπανός, γάλλος ή τσέχος πλανώδιος αρτίστας, είναι πακιστανός, ιρανός, παλαιστίνιος, μαροκινός και αν δεν βρεθεί κάπου να μείνει θα μείνει ΟΝΤΩΣ σε ένα παγκάκι στη βικτώρια ή σε μια γκαρσονιέρα στον Αγ. Παντελεήμονα όπου θα στοιβαχτεί με άλλους 20. Ο σκαραμαγκάς είναι μεγάλο κτήριο με πολλούς χώρους, μπορούμε να χώσουμε και 400 άτομα εκεί!!! (βλ. εφετείο)

    3. Πολιτική ταυτότητα/βιωσιμότητα της κατάληψης. Το να μπορείς να συζητήσεις και να πάρεις αποφάσεις για τα προηγούμενα δύο σημαίνει κατά κύριο λόγο ότι δεν είσαι Άχρηστος Αναρχικός αλλά τέλοσπαντων ας πούμε ότι απλώς σημαίνει πολύ μαζικές και ώριμες διαδικασίες που είναι σε θέση αν το αποφασίσουν να υπερασπιστούν μια κατάληψη στο κέντρο που έχει ΚΑΙ χαρακτήρα κατάληψης στέγης και όχι χαρακτήρα πολιτιστικού στεκιού (πχ νοσότρος). Ακόμα και αν ένας αναρχικός δεν το πρεφάρει αυτό οι καταλήψεις είναι ταυτόχρονα και συλλγικότητες με δική τους ταυτότητα, διαδικασίες, συνελεύσεις, οργανωτικές δομές που εκτός από μια αφισούλα, ένα κείμενο και έναν vegan καφενέ θα χρειαστεί να συστήσουν τελικά έναν χώρο που τελικά υπερβαίνει τις δυνατότητες τους, ειδικά όταν αυτές είναι στενές και οι καιροί είναι χαλεποί. Μην τους βάζετε δύσκολα! Ειδικά όταν εσείς δεν είστε πολλά περισσότερα απο φλώροι με εύκολη την κριτική της κωλάρας!

    Για το "σκατά στην αναρχία" δεν έχω πρόβλημα πάντως, μέσα κι εγώ.
    πάμε λοιπόν :

    Από τη στιγή λοιπόν που δεν έχεις λύσει τα βασικά σου θέματα ως προς αυτό που πας να κάνεις, για ποιό λόγο να μη σου ρίξω σκατά που είσαι ανεπαρκής; Στην πλειοψηφία των περιπτώσεων σέβομαι τις όποιες προθέσεις, αλλά να σε διώχνει ένα μέρος χωρίς Ασφάλεια και Υποδομή και επιπροσθέτως Ιδιοκτησία είναι κάπως ΣΚΑΤΑ φίλε ικονοκλαστ. Δεν προάγει τις Αναρχικές Ιδέες. Ναι, προφανώς δεν είναι μέριμνα του καθενός να φιλοξενεί τον κάθε κάγκουρα street artist σιχαμένο νεοχίππη που ταξιδεύει σαν να μην υπάρχει αύριο, αλλά η Πολιτική Ταυτότητα μιας κατάληψης, ας πούμε της συγκεκριμένης, τι επιτάσσει; Λογικές ΙΚΑ; Στο λέω σε πολύ αρχικές βάσεις, ένα ελευθεριακό πλαίσιο δεν οφείλει να μην χωρά γραφειοκρατίες και αναποτελεσματικότητα δώδεκα δημοσίων υπαλλήλων την πρώτη βδομάδα του σεπτέμβρη; Ποιές ώριμες διαδικασίες θα μπορούσαν να αποφασίσουν ένα "εσύ ναι" ή ένα "εσύ όχι"; Ποιά είναι η ταυτότητα αυτών των συλλογικοτήτων, και γιατί υπάρχουν στην τελική; Ποιός θα κρίνει τα ΟΠΟΙΟΝ και ΟΝΤΩΣ που έγραψες με κεφαλαία; Οι καιροί είναι χαλεποί, αλλά πραγματικά δεν θεωρώ η Μοίρα τους Φύλαγε μια τόσο Ιδιαίτερα Δύσκολη Κατάσταση με το να κοιμήσουν έναν κακομοίρη καημένογλου για ένα ή δύο βράδια εκεί, προσωπικά μπορώ να τους βάλω και δυσκολότερα!

  13. #28
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Προσπέρασε το (3) που αναφέρεται πιο πολύ σε αναρχικούς του φόρο και προσπάθησε να ξαναδιαβάσεις τα (1) και (2) και με περισσότερη προσοχή! Αναλογίσου τι θα έκανες στη θέση τους και πόσες φορές έχεις βρεθεί μέχρι τώρα σε παρόμοια θέση επίσης!

  14. #29
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Μπορεί να χω χάσει κάτι, επίσης δεν κατέχω πάνω κάτω το τι ρόλο βαράει ο Σκαραμαγκάς (ψιλοστην πούτσα μου κιόλας). Γενικά όμως, ξέρω ότι κατάληψη είναι ένας χώρος τον οποίο διαχειρίζεσαι με όρους που επιφέρουν μία άλφα πολιτική ζύμωση, οργάνωση και γιατί όχι τη δημιουργία ενός εφαλτηρίου δράσης. Μπορεί να έχει και έναν ευρύτερο κοινωνικό-ανθρωπιστικό χαρακτήρα, σίγουρα όμως δεν είναι μοτέλ για τον κάθε μικροαστό παπάρα, ο κόσμος είναι πολύ βίαιος για να το παίξεις Μητέρα Τερέζα, λίγη οργάνωση δεν κάνει κακό.

  15. #30
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    1. Ασφάλεια. Εσείς όλοι είστε γαμάτα παιδιά Χρόνια Ψημένα στο Κίνημα αλλά υπάρχει και κακός κόσμος σε κράτος και παρακράτος που θέλει να καταγράψει τι ακριβώς συμβαίνει στο εσωτερικό μιας κατάληψης και να κάνει και άλλα κακά πράγματα μέσα εκεί! Το συνηθίζει σε πορείες του ΠΑΜΕ, φανταστείτε τι θα κάνει στο σκαραμαγκά! (δε βρίσκω τα βίντεο από το πέσιμο μπάτσων/χρυσαυγιτών τότε με το κοράνι, ψιλοβαριέμαι κιόλας)
    Ναι μαν, και το αν είναι ασφαλίτης ή όχι ο άλλος θα το αποφασίσουμε όλα τα παιδιά μαζί στο καφενείο της Τετάρτης αφότου τον κοιτάξουμε όλοι απ' την κορυφή μέχρι τα νύχια και κάνει και δυο στροφές.

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    2. Υποδομές. Μια ανοιχτή κατάληψη στέγης που δέχεται άπαντες και σέβεται τον εαυτό της πρώτα από όλα θα μεριμνήσει να δεχτεί αυτόν που πραγματικά το έχει ανάγκη και συνήθως δεν είναι ισπανός, γάλλος ή τσέχος πλανώδιος αρτίστας, είναι πακιστανός, ιρανός, παλαιστίνιος, μαροκινός και αν δεν βρεθεί κάπου να μείνει θα μείνει ΟΝΤΩΣ σε ένα παγκάκι στη βικτώρια ή σε μια γκαρσονιέρα στον Αγ. Παντελεήμονα όπου θα στοιβαχτεί με άλλους 20. Ο σκαραμαγκάς είναι μεγάλο κτήριο με πολλούς χώρους, μπορούμε να χώσουμε και 400 άτομα εκεί!!! (βλ. εφετείο)
    Ο Σκαραμαγκάς χωράει ακόμα ακριβώς όσους ο Μελιγαλάς.

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    3. Πολιτική ταυτότητα/βιωσιμότητα της κατάληψης. Το να μπορείς να συζητήσεις και να πάρεις αποφάσεις για τα προηγούμενα δύο σημαίνει κατά κύριο λόγο ότι δεν είσαι Άχρηστος Αναρχικός αλλά τέλοσπαντων ας πούμε ότι απλώς σημαίνει πολύ μαζικές και ώριμες διαδικασίες που είναι σε θέση αν το αποφασίσουν να υπερασπιστούν μια κατάληψη στο κέντρο που έχει ΚΑΙ χαρακτήρα κατάληψης στέγης και όχι χαρακτήρα πολιτιστικού στεκιού (πχ νοσότρος). Ακόμα και αν ένας αναρχικός δεν το πρεφάρει αυτό οι καταλήψεις είναι ταυτόχρονα και συλλγικότητες με δική τους ταυτότητα, διαδικασίες, συνελεύσεις, οργανωτικές δομές που εκτός από μια αφισούλα, ένα κείμενο και έναν vegan καφενέ θα χρειαστεί να συστήσουν τελικά έναν χώρο που τελικά υπερβαίνει τις δυνατότητες τους, ειδικά όταν αυτές είναι στενές και οι καιροί είναι χαλεποί. Μην τους βάζετε δύσκολα! Ειδικά όταν εσείς δεν είστε πολλά περισσότερα απο φλώροι με εύκολη την κριτική της κωλάρας!
    Αμφισβητώ ευθέως το δικαίωμα του οποιουδήποτε να αποκλείσει τον οποιονδήποτε από το να κοιμηθεί σε ένα κατειλημμένο κτήριο επειδή θέλει να του προσδώσει πολιτικά πομ πον για επαναστατική γυμναστική. Αν αυτός ο πρώτος οποιοσδήποτε είναι δε και Αναρχικός/Αντιεξουσιαστής/Αριστερός/Σπουδαστής/Βασιβουζούκος τότε τον δουλεύω σημαντικά παραπάνω.

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Για το "σκατά στην αναρχία" δεν έχω πρόβλημα πάντως, μέσα κι εγώ.
    Κι εγώ!
    Last edited by Dythor; 23-10-2010 at 17:38.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

Similar Threads

  1. ρίξτε του σκατά
    By Candiru in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 23
    Last Post: 19-08-2010, 18:02
  2. τι σκατά...
    By fandango in forum PC & Games
    Replies: 6
    Last Post: 26-04-2008, 20:05
  3. Replies: 39
    Last Post: 21-02-2006, 11:59
  4. ΤΟ ΧΙΠ ΧΟΠ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΤΑ.
    By Mitsmann in forum Music Discussion
    Replies: 25
    Last Post: 10-05-2005, 14:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •