Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 255

Thread: ΣΚΑΤΑ στην αναρχία σας

  1. #166
    Senior Member rottenside's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    273

    Default

    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Αλλο εννουσα... Πρεπει να εξηγω και τα αυτονοητα εδω μεσα.

    Οσο υπαρχουν πλαγιομετωπικες συγκρουσεις ηθικης (και αντιληψης γενικοτερα), και οσο υπαρχει η αναγκη θεσπισης καποιων κανονων, τοσο καποιος θα πρεπει να παρει το ρολο του μπατσου, για την τηρηση/επιβολη τους . Εκτος φυσικα, αν φτασουμε σε ουτοπικο συλλογικο επιπεδο τετοιο ωστε να μην υπαρχει αναγκη επιβολης ηθικης/αντιληψης αλλα κοινο εδαφος και συνυπαρξη.
    για να καταλαβω, θες ενα ασυλο, το οποιο να εχει κερδιθει με αγωνες και στο οποιο θα υπαρχουν κανονες, τους οποιους θα επιβαλλει ατομο το οποιο θα εχει ρολο μπατσου αλλα δεν θα εχει στολη.
    εγω αυτο που περιγραφεις σαν ιδανικο προτυπο ασυλου στο μυαλο σου, δεν μπορω να το διαχωρισω απο τους υπολοιπους χωρους μιας κοινωνιας. εκτος κ αν δεν καταλαβα καλα.
    Οπου με θελουνε φυτο, εγω θα κανω σαματα.

  2. #167
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    οχι δεν θελω αυτο (αλλα κατι τετοιο ισχυει ΤΩΡΑ πανω κατω, με την μονη διαφορα πολυ πιο χαλαρων κανονων τοσο στην τηρηση οσο και στην επιβολη τους - μεχρι να σκασουν αυτοκλητοι προστατες του χωρου οπως προσφατα στο ΑΠΘ . Το ιδανικο προτυπο ασυλου του μυαλου μου ειναι αυτο που λεω στην τελευταια μου προταση.
    Let The Freak Flag Fly!

  3. #168
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Βύντρα, βασικά επειδή δεν έχω καταλάβει, είσαι υπέρ του ασύλου ή όχι;
    Οτι λεω παραπανω. Βασικα εγω θελω να υπαρχουν χωροι με ασυλο ( = χωρις μπατσους, ενστολους εστω... ) αλλα, οχι να περιοριζονται σε πανεπιστημιακους χωρους και δευτερον να μην δικαιολογουνται με πιπες του στυλ 'ελευθερη διακινηση ιδεων'.
    ελεύθερη διακίνηση ναρκωτικών όμως;
    άσυλο στην τοσίτσα θες;

  4. #169
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Ε νταξ, τετοιοι ειστε. Δεν περιμενα κατι καλυτερο. Περνιεστε και για εξυπνοι.

    =-=

    Caffrey , πώς ειναι ιδια αυτα τα 2?
    Let The Freak Flag Fly!

  5. #170
    Senior Member rottenside's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    273

    Default

    αυτη η παπαρια με το ασυλο και τα ναρκωτικα εχει παραγινει. λες και στην ομονοια ειχε ασυλο τοσα χρονια. ή στους παραδρομους της σταδιου. και ο καταλογος ειναι ατελειωτος.
    Οπου με θελουνε φυτο, εγω θα κανω σαματα.

  6. #171
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    καλά τα λέει ο ναρκωμανής ρε ζώα. άσυλο παντού και όχι σώνει και καλά από το νόμο. και επιπλεόν να σταματήσει η πίπα για ελεύθερη διακίνηση ιδεών. ελεύθερη διακίνηση ιδεών υπάρχει παντού. αν έχουν αρχίδια ας πουν θέλουμε άσυλο για να τα σπάμε/να κάνουμε πειρατικούς ραδιοσταθμούς/καταλήψεις και να εχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  7. #172
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    μπλαμπλαμπλα - μεχρι να σκασουν αυτοκλητοι προστατες του χωρου οπως προσφατα στο ΑΠΘ.
    Αναφέρεσαι σε ποιους ακριβώς;

    1. Στους μπάτσους; Αν ναι, σε ποιο φαντασιακό σύμπαν οι μπάτσοι "προστατεύουν" το άσυλο; Μήπως αυτοαναιρείσαι;

    αλλά με ψήνει πιο πολύ να αναφέρεσαι σε

    2. Στο μπλοκ των φοιτητών-αριστερούληδων, που παίζοντας τον ρόλο του μπάτσου χωρίς στολή ήρθε να επιβάλλει την ιδιότυπη εξουσία του, να σταματήσει την ορμή των εξεγερμένων ατομικοτήτων, των οργισμένων νεολαίων που συγκρούονταν με κράτος και κεφάλαιο (γιατί πέρα από το να διώξουμε τους τσεους, κόψαμε και μαχαίρι τις μαλακίες στα μαλακισμένα χθες), να δράσουν στην ουσία ως αυτόκλητοι προστάτες του χώρου με αποτέλεσμα να γελάνε και οι πέτρες μαζί τους;
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  8. #173
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Δεν αναφερομουν σε αυτο το σκηνικο, λοβοτομημενε. Αναφερομουν σε παλιοτερο σκηνικο στο ΑΠΘ.
    Let The Freak Flag Fly!

  9. #174
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    α, τότε που έζμπρωχνες πράμα στο πάρτυ και σας την πέσαν τα φρικιά;
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  10. #175
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    ιδιότυπη εξουσία οι αποφάσεις των συλλόγων. μάλιστα. η ορμή των "εξεγερμένων ατομικοτήτων" ξεκίνησε μετά το συντριβάνι;
    Last edited by asimoulis; 18-11-2011 at 19:13.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  11. #176
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by Shadowking View Post
    α, τότε που έζμπρωχνες πράμα στο πάρτυ και σας την πέσαν τα φρικιά;
    Καταρχην δεν ημουν σαλονικα, δευτερον δεν σπρωχνω, τριτον δεν ξερεις τι ακριβως εγινε, μαθε καλυτερα, και τεταρτον... εισαι απλα... Η Λ Ι Θ Ι Ο Σ !!! ξεφτιλισμενε 'επαναστατη'

    Απο την αρχη της κουβεντας εχεις φαγωθει να μιλας για ντραγκς ... χωρις καν να με ξερεις.
    Let The Freak Flag Fly!

  12. #177
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    και για να είμαστε ον τόπικ(σχεδόν). χθες καμμία λουλού δεν φάνηκε στο πολυτεχνείο (πριν τη πορεία). κρίμα και ήθελα να σαπίσω φρικιό πλάι πλάι με παμίτη. α ναι με ενημερώνουν από το κοντρόλ ότι ήρθανε προχθές και ξεσπάσανε στα τραπεζάκια τα οποία αφού δείρανε εξαφανίστηκαν.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  13. #178
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    χαχαχ, ανυπομονώ για τη μέρα που θα σας σαπίζουν οι παμίτες και θα φωνάζετε έλεος.
    και σεις φρικιά είστε, καταλάβετέ το.

  14. #179
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    συμφωνώ αλλά αυτή τη διάκριση δεν την έκαναν οι "εξεγερμένες ατομικότητες" την τετάρτη, που sucker punched τον τύπο που τους είπε ότι φύγετε δεν είναι εδώ οι κνίτες και τον άλλο που πήγε να τον βοηθήσει.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  15. #180
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    εντωμετα3υ περισότερους ρωσοπόντιους πρέπει να 'χε στα μπάχαλα χθες, παρά στην... ρωσοποντία.
    εξεγερμένες ατομικότητες μπλιετ.
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

Similar Threads

  1. ρίξτε του σκατά
    By Candiru in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 23
    Last Post: 19-08-2010, 17:02
  2. τι σκατά...
    By fandango in forum PC & Games
    Replies: 6
    Last Post: 26-04-2008, 19:05
  3. Replies: 39
    Last Post: 21-02-2006, 10:59
  4. ΤΟ ΧΙΠ ΧΟΠ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΤΑ.
    By Mitsmann in forum Music Discussion
    Replies: 25
    Last Post: 10-05-2005, 13:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •