Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 86

Thread: Deus Ex: Human Revolution

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default Deus Ex: Human Revolution

    Βλέπω πως έχετε πωρωθεί με νέο Fallout μερικοί... αλήθεια το 3 σας άρεσε τόσο; Εμένα μου φάνηκε μια αηδία

    For serious:

  2. #2
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    To 3 δεν μου αρεσε και τόσο στην αρχή κυρίως γιατί ήταν σαν post-nuclear Oblivion το οποίο ήταν meh. Κάποια στιγμή είπα να ασχοληθώ παραπάνω και γενικά το όλο wastes φάση ήταν υπέροχο. Δηλαδή το παίζεις και λες πως αν όντως συμβεί κάτι τέτοιο κάπως έτσι θα είναι τα πράγματα. Επίσης ήταν πανέμορφο από RPG άποψη.

    Αν το New Vegas ήταν πάλι από τη Bethesda θα ενδιαφερόμουν λιγότερο από ότι τώρα που έχει Avellone απο πίσω και άρα σας γαμάει καλά.

    Για το DX:HR έχω πολλές ελπίδες σύμφωνα με αυτά που λένε σε συνεντεύξεις οι developers, αλλά δεν ξέρω κατα πόσο θα τα καταφέρουν.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  3. #3
    Son of the Northstar Once_Emperor's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Planet Algol
    Posts
    1,820

    Default

    Βλέπω πως έχετε πωρωθεί με νέο Deus Ex μερικοί... αλήθεια το 2 σας άρεσε τόσο; Εμένα μου φάνηκε μια αηδία

    Αnyway, και για τα 2 έχουμε ελπίδες γιατί και τα 2 franchise έχουν βγάλει φοβερές παιχνιδάρες. Το New Vegas δεδομένου ότι στηρίζεται πολύ στο στήσιμο του FA3 νομίζω ότι από gameplay δεν θα είναι τίποτα φοβερό αλλά ίσως έχει γίνει καλύτερη δουλειά στον κόσμο, ατμόσφαιρα και πάνω απ'όλα στο interactivity με τον κόσμο.

    Από την άλλη το Human Revolution είναι γραμμένο from scratch οπότε μπορεί να γαμάει από κάθε άποψη αν και εντελώς ρεαλιστικά μάλλον θα είναι απλά άλλο ένα Action/RPG.
    We revel in our time.

  4. #4
    YOLO Chillin Villain's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    14/f/cali
    Posts
    380

    Default

    Σωστός που άνοιξες thread,το fallout 3 ήταν 'meh' at best για μένα,αλλά παραδέχομαι ο,τι είμαι biased και φανμπόης fallout 1&2 (τα πρώτα μου 8ωρα σε παιχνίδι)
    Για new vegas δεν ξέρω,όμορφο ακούγεται.
    Το DE:HR πάλι φαίνεται πολλά υποσχόμενο,πραγματικά θέλω τόσο πολύ να έχει ΔΥΝΑΤΗ,ΠΟΡΩΤΙΚΗ και ΔΕΜΕΝΗ ιστορία.
    Έχουμε γεμίσει παιχνίδια με μηδενικό immersion,κάτι το οποίο έχω την εντύπωση/ελπίδα πως θα έχει τούτο.
    Θα γούσταρα πολύ να με έκανε να νιώσω αδικημένος/τσαντισμένος με την όλη κατάσταση που επικρατεί φερ'ειπείν.
    Αν όχι,long live bargain bins.
    hang all hope from the nearest tree


  5. #5
    Συνεργάτης Μόσπιτ Ingolemo's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2,250

    Default

    Quote Originally Posted by Once_Emperor View Post
    Βλέπω πως έχετε πωρωθεί με νέο Deus Ex μερικοί... αλήθεια το 2 σας άρεσε τόσο; Εμένα μου φάνηκε μια αηδία
    Από την άλλη το Human Revolution είναι γραμμένο from scratch οπότε μπορεί να γαμάει από κάθε άποψη αν και εντελώς ρεαλιστικά μάλλον θα είναι απλά άλλο ένα Action/RPG.
    To deus ex 2 einai mia ahdia, kai to paradexontai oloi, akoma kiautoi pou ftiaxnoun to 3, opote eimaste se kalo dromo.

    Gia to 3 twra, den kserw an telika tha nai ontws kalo, alla pros to parwn den fainetai na nai apla allo ena fps/rpg. Apoti lene exoun kratisei to olo concept tou 1, me diaforetikous tropous na petyxeis ton idio stoxo (stealth, brute force, dialogous klp) kai genika apo to gameplay video pou xei vgei fainetai wraio. Tha doume vevaia otan vgei
    People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly...timey-wimey...stuff.

  6. #6
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    καλά φοίβε παλιούρα κράζε φολαουτ χαλαρά θα το επαιξες και θα γουσταρες
    σπιριτκρασερ πινκς
    ολοι κράζετε το 2 και εντάξει καταλαβαίνω ειναι αρκετά πιο γραμμικής δράσης από το πρώτο (το οποιο το έχω τελειώσει για να εξηγούμαστε) αλλά αν είχε άλλο όνομα θα το καταπίνατε μια χαρά και θα γουστάρατε κιόλας ρέμαλοι. στα του ντεους εξ 3 τώρα, η αλήθεια ειναι πως τα cgi τραιλερς είναι τα πλέον καβλωτικά αλλά δεν δείχνουν τπτ ουσιαστικό. το λεακντ gameplay δεν καλύπτει αφού είναι ενα κεφάλι ρε πούστη. αν και λένε πως στην γκεημςκομ έκαναν παρουσίαση 1μισης ωρας (!) την ίδια αποστολή με τρεις διαφορετικές προσεγγίσεις. αυτά που λέει ο ινγκολέμο περί επιρροής του πρώτου ισχύουν, διάβασα μια συνεντευξη σε εξ μποξ μαγκ ενός εκ των βασικών ντιβέλοπερς και μόνο ότι το χει γαμήσει δεν είπε (μπλακμεταλας εντωμεταξύ, φορούσε μπλουζάκι ενσλεηβντ). αυτό που γουστάρω εγώ είναι να υπάρχει ενα συνομωσιακό κονσεπτ αλλά με επίκαιρο και spot on commentary για την δεκαετία που ζούμε αφού το παιχνίδι τοποθετείται 18-19 χρόνια μετά και δεν αποτελεί κάποια μακρυνή σαι φαι ιστορία πχ. το γκεημπλευ να είναι όσο ανοιχτό γίνεται αλλά όχι κάτι ιδιαίτερα χαοτικό. ξέρω ότι οι πισι πιουρίστες θα με κρεμάσουν αλλά κανένα ντεους εξ δεν ήταν αποκλειστiκότητα των πισι (το πορτ του πσ2 κυκλοφόρησε δύο χρόνια αργότερα και με μικρότερα μαπς αλλά βγήκε και δεν έχανε σε τομείς γκεημπλευ). οπότε αν βρουν την μέση οδό θα ειμαι υπερευχαριστημένος.
    δυστυχώς πάντως, ο warren φτιάχνει μικυ μαους και δεν νομίζω να αναμείχθηκε ούτε στο ελάχιστο.

    επίσης το πόσταρα και στο οφφτοπικ θρεντ αλλά καείτε αν θέλετε :

    http://saracenarabianknight.blogspot...n-deus-ex.html


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default



    +



    =


  8. #8
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Marillion View Post
    ξέρω ότι οι πισι πιουρίστες θα με κρεμάσουν αλλά κανένα ντεους εξ δεν ήταν αποκλειστiκότητα των πισι (το πορτ του πσ2 κυκλοφόρησε δύο χρόνια αργότερα και με μικρότερα μαπς αλλά βγήκε και δεν έχανε σε τομείς γκεημπλευ). οπότε αν βρουν την μέση οδό θα ειμαι υπερευχαριστημένος.
    Καμία μέση οδός, no retreat, no surrender. Ο λόγος που το 1 είναι από τα καλύτερα στο είδος του είναι πως φτιάχτηκε για PC και μόνο για εκεί. Όλα τα άλλα είναι ports που όπως είπες κι εσύ τους πήρε και 2 χρόνια. Το 2 πήγε για τη μέση οδό και έγινε η μαλακια που ξέρουμε.

    Αν δεν θέλουν να αποτύχουν θα κάνουν τη σωστή κίνηση
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  9. #9
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    ναι ρε μλκ δεν εννοώ τπτ διαφορετικό. το σύστημα του ντεους εξ 1 μια χαρά λειτουργικό ήταν και σαφώς το προτιμώ από το δεύτερο. πισόκαυλε. όταν αναφέρομαι σε χαοτικό εννοώ πως καμμιά φορά ο υπερβάλων ζήλος μπορεί να λειτουργήσει και αρνητικά. δλδ τέτοια μανία με το τι έκανε το πρώτο παιχνίδι μεγάλο μπορεί να βγει και σε κακό για δύο λόγους :
    α) να το κάνουν πιο πολύπλοκο και να μπλέξουν τα μπούτια τους (ποιοι ειναι άλλωστε όλοι αυτοί και τι σχέση έχουν με το πρώτο παιχνίδι - σκουερ ηνιξ στο παμπλισινγκ και στο κο ντιβελοπμεντ επίσης ρε μλκ, δλδ!!!)
    β) να εχουμε ένα γραφικό απντεητ του πρώτου με έναν μουσια αντί για τον jc. ουαου

    εντάξει πιο πιθανό ειναι το δεύτερο εδώ που τα λέμε αλλά όλα τα σκέφτομαι τι νόμιζες

    α επίσης το πορτ του ντεους δεν τους πήρε 2 χρόνια ρε, απλά δεν είχε βγει καν η κονσόλα τότε. κανά χρόνο και αν θα τους πήρε (2001 βγήκε νομίζω, θα δω μετά) και δεν ξέρω τι άνοιγμα ήθελε να κάνει ο ρομέρο τότε.
    Last edited by Marillion; 21-10-2010 at 16:54.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  10. #10
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Marillion View Post
    β) να εχουμε ένα γραφικό απντεητ του πρώτου με έναν μουσια αντί για τον jc. ουαου
    ?

    Άνετα καλύτερο του 90% απ'ότι βγαίνει σήμερα
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  11. #11
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    ε ναι αλλά δεν εξυπηρετεί τπτ ρε. βαρυά η φανέλα


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  12. #12
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    E3yphretei. Mas dinei ena gamato game pou polloi den exoun pai3ei kai epishs polloi aneta 8a 3anapaizan, anti mias poly pi8anhs aidias kai mishs

    Den 8a mporousan pote games san ta prwta fallout h to prwto deus ex na ftiaxtoun stis meres mas. Teinoume na eimaste flash over substance twra. Tote htan to akribws anapodo.

    Tespa, san fanatikos opados tou Deus Ex tou prwtou h alh8eia einai oti exw thn periergeia na to dw to trito alla den eimai ka8olou exited pleon. Eidika meta apo thn kryada tou Bioshock 2.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  13. #13
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default



    Quote Originally Posted by Marillion View Post
    θα τα πούμε αργότερα για το πιο πολυαναμενόμενο παιχνίδι του 2011.
    Λολ@Μαρίλλιος.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  14. #14
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    σπιριτ κρασερ πολύ μου την μπαίνεις τελευταία και γενικά σε βλέπω προβληματικό με καθετι ροκσταρ (και την φιλοσοφία τους) όταν πας και αποθεώνεις φολαουτ νιου βέγκας που αν δεν ήταν μια απο τα ίδια δεν ξέρω τι είναι.
    τσιλ ρε αδερφέ βγαλτα αλλού πια.
    ωραίο το βιντ αλλά τι είδες μωρέ πια και κάνεις έτσι τον θεό;


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  15. #15
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default



    Άνοιξε MSN ρε περίεργε!
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

Similar Threads

  1. Revolution Calling
    By led_zeppelin in forum General Discussion
    Replies: 52
    Last Post: 12-02-2008, 01:21
  2. Τhe 2 minutes media revolution.
    By ikonoklast in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 13
    Last Post: 28-06-2006, 19:35
  3. Revolution is the Opium of Intellectuals.
    By UmbilicalResidue in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 40
    Last Post: 09-09-2005, 11:57
  4. Evolution..REvolution...Evolution..REvolution...
    By Sand Merchant in forum General Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 12-08-2005, 22:25
  5. Waiting For The Revolution remix
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 17-03-2004, 14:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •