Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 107

Thread: Kvelertak - Kvelertak

  1. #91

    Default

    ε, κι όμως, με το συμπάθειο, αλλά δεν έχεις ασχοληθεί με black metal καθόλου μάλλον. Δεν υπάρχει κανείς μπλακμεταλλάς που δε το θεωρεί ως το πιο σοβαρό πράγμα του κόσμου!! (άλλο τι ήτανε πραγματικά μερικές φορές από πίσω, όπως είπα και πριν). Δες και το προηγούμενο έντιτ.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  2. #92
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    Δεν υπάρχει κανείς μπλακμεταλλάς που δε το θεωρεί ως το πιο σοβαρό πράγμα του κόσμου!!
    Το τι θεωρεί ο κάθε ακροατής όμως,δεν κάνει και την ίδια μουσική σοβαρή ή μη σοβαρή. Ολοι σοβαρά θεωρούν τα μουσικά είδη που ακούνε. Αν δεν τα θεωρούσαν σοβαρά, δεν θα τα άκουγαν.

    Πάντως για τους Kvelertak, ποτέ δεν τους συμπαθησα. Ωραία ριφφς, αλλά η μουσική που παίζουν διάολε είναι για "καθαρή" φωνή. Αυτό το πάντρεμα ακραίας φωνής και πιο ροκάδικης (το αρχικό ριφφ του τελευταίου βίντεο είναι άνετα acdc) μουσικής, πάντα μου ερχόταν στο μυαλό "έχουμε γαμάτη μουσική, τραγουδιστή της προκοπής δεν βρίσκουμε, δεν γαμιέται βάλε έναν να ουρλιάζει " και να το φοβερό πάντρεμα ακραίας μουσικής με πιο παραδοσιακά πράματα.
    Kill the wise one!

  3. #93
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    προφανώς και ο μπλακμέταλλος αντιλαμβάνεται το μπλακ μέταλ ως το σοβαρότερο πράγμα του κόσμου. εδώ ο άλλος τραγουδάει "if you are not into metal, you 're not my friend" και μπορώ άνετα να σου δείξω καμία 50 άτομα που γνωρίζω, που ορίζουν τις ζωές τους με αυτό το motto.


    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    Το "ακούω black metal, καπνίζω τσιγάρα και γράφω ριφφάρες" δεν αποτελεί σχόλιο για τίποτα. Είναι απλά EXTREME BRAIN INACTIVITY.
    διαβάζω και ξαναδιαβάζω το παραπάνω quote και πραγματικά δεν μπορώ με τίποτα να διακρίνω κάτι κακό σε αυτό.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  4. #94

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Το τι θεωρεί ο κάθε ακροατής όμως,δεν κάνει και την ίδια μουσική σοβαρή ή μη σοβαρή
    το περίμενα αυτό, βασικά δεν έχει σημασία το τι "είναι" η μουσική. Το να ακούς μουσική δεν είναι επιστημονική θεώρηση, δε θα σου πει κανένας ότι κάνεις λάθος, αυτά είναι για τους μουσικολόγους. Αν κάποιος μία ζωή σε κοροϊδεύει και εσύ κερδίζεις πράγματα από τη κοροϊδία δίνοντας τους το προσωπικό σου νόημα, ε τι? Θα διαγράψεις όλες σου τις εμπειρίες από πείσμα και νιανιανια σας καταλάβαμε? Το μπλακμέταλ ήταν μία ζωή μία προσποιητή rope playing φαντασίωση την οποία παίρνανε στα σοβαρά. Το θέμα είναι ότι η φαντασίωση άξιζε! (όχι να ζεις μία ζωή μέσα στη φαντασίωση, όπως ο βικέρνες, αλλά να καταλάβεις τι πραγματικά σημαίνει για σένα) Προφανώς άμα κάποιος ακούει και διαβάζει Kvele-κάτι και βρίσκει ΤΟ ΝΟΗΜΑ (ε και, είναι 12 χρονών μάλλον) τι θα του πω εγώ, ντροπή? Για μένα λέω ότι είναι χαζομάρα. έντιτ: από και και πέρα, κρούξε, μπορεί να μη το θεωρώ"κακό" ιδεολογικά να γράφους στίχους για μπαφίδια, αλλά απλά μοιράζομαι την υποκειμενική προτίμηση μου ότι ξέρεις, έλεος, κάντε κάτι καλύτερο. Ή τουλάχιστον, μη το πουλάτε σα στιλάκι-product.
    Last edited by phthoggon; 12-12-2012 at 15:20.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  5. #95
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    χρήστο πραγματικά δεν βρίσκω κανένα ΝΟΗΜΑ ρε συ, ούτε περίμενα τους kvelertak στα 33 να μιλήσουν στην καρδούλα μου, ούτε έχω κάτσει να κάνω google translate τους στίχους τους, ούτε τρέχω πίσω από τις συνεντεύξεις τους να δω τι δήλωσαν για το μνημόνιο στην Κύπρο.

    αυτό που ξέρω όμως είναι πως ακούω ένα δισκάκι (για αυτό που έχουν κυκλοφορήσει μιλάω) που με κάνει και περνάω ωραία και αυτό είναι, μέχρι εκεί.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  6. #96
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Δεν διαφωνούμε σε κάτι Φθόγγε.
    Το τι θες να πάρεις από την μουσική και για πόσο είναι καθαρά θέμα προσωπικό, ασχέτως αν για κάποιον άλλον μπορεί να είναι αστείο ή όχι.
    Kill the wise one!

  7. #97

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    χρήστο πραγματικά δεν βρίσκω κανένα ΝΟΗΜΑ ρε συ, ούτε περίμενα τους kvelertak στα 33 να μιλήσουν στην καρδούλα μου, ούτε έχω κάτσει να κάνω google translate τους στίχους τους, ούτε τρέχω πίσω από τις συνεντεύξεις τους να δω τι δήλωσαν για το μνημόνιο στην Κύπρο.

    αυτό που ξέρω όμως είναι πως ακούω ένα δισκάκι (για αυτό που έχουν κυκλοφορήσει μιλάω) που με κάνει και περνάω ωραία και αυτό είναι, μέχρι εκεί.

    ρε μαν, το πρόβλημα είναι βασικά ότι νιώθεις ντε και καλά την ανάγκη να απαντήσεις στην άποψή μου για τους Kvele επειδή τους γουστάρεις και περνάς καλά μαζί τους. Δεν είναι ανάγκη να αμύνεσαι για πάρτη τους ούτε για πάρτη σου!! Εγώ είπα κάνα δύο πράγματα με βάση τους στίχους και την εμπορική λογική. Δεν θα σου τη πω επειδή ακούς τα κομμάτια και περνάς καλά, είπαμε, καλά ριφφάκια!
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  8. #98
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    αν κατάλαβες οτι αμύνομαι τότε κάνουμε άλλη συζήτηση. έκανες αυτό το σχόλιο περί μη σοβαρότητας, έπεσε για λίγα δευτερόλεπτα ένα blue screen στο μυαλό μου και γι' αυτό σου απάντησα. σιγά μην μου την πεις κιόλας για τους kvelertak. εδώ δεν μου την έχεις πει που τόσο καιρό δεν έχω τσεκάρει εκείνα τα λινκς που μου έστειλες
    Last edited by Krux; 12-12-2012 at 15:38.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  9. #99

    Default

    κοίτα, όταν έχω όρεξη (βασικά δηλαδή είμαι σε ξύσιμο mode και logged in στο ίαρ) γράφω πολύ και συνεχώς και όλοι νομίζουν ότι ψ'αχνω γύρα σε κάποιον ΝΑ ΤΗ ΠΩ, ξέρω γω! Αλλά πάντως αντιδράς κάπως αμυντικά ρε, σε φάση "αν τη λες στο συγκρότημα μου, τη λες και σε μένα", το νιώθω (δεν είναι παράλογο, κάνε και συ κανένα diss thread για blut aus nord και wolves in the throne room και τα λέμε, χαχ) Ε, άμα τα θυμηθείς, στείλε και κάνα πιέμ, ναι.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  10. #100
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    Default

    Εγώ μόλις τώρα βρήκα αυτό το άλμπουμ, μπήκα απλά για ινφο στην μπάντα εδώ και βλέπω ολόκληρη επανάσταση.
    Ακούγεται καλά μαζί με τον καφέ ή τη μπύρα μου, good enough for me.

    EDIT:
    Quote Originally Posted by Krux View Post

    2.05

    με

    Spoiler
    Στο 2:16 εννοείς.
    Last edited by Om; 06-01-2013 at 13:45.
    Licenced to Chill.

  11. #101
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default


    αυτοί καλά περνάνε πάντως
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  12. #102
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    Default

    Έπεσαν αρκετά στην εκτίμηση μου μετά από αυτό το βίντεο.
    Licenced to Chill.

  13. #103
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    αχ καλε τι βαρβαροι τυποι?
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  14. #104
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    δεν καταλαβαινω, ενδειξη βαρβαροτητας ειναι αυτο που εκαναν?

  15. #105
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    Quote Originally Posted by regularpaul View Post
    δεν καταλαβαινω, ενδειξη βαρβαροτητας ειναι αυτο που εκαναν?
    μπορεις ννα το πεις και πλαστικοκαφριλα-ποζεριλικι και τρου αγριαδα

    κατι σαν αυτο



    προτιμαμε βεβαια σακη του πειραια
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •