Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 107

Thread: Kvelertak - Kvelertak

  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Type a personal message
    Posts
    385

    Default

    ρε μαν αυτό (αν και γαμάει όσο άκουσα space) είναι πολύ πιο straight πανκ ροκ να ούμε και garage...αρα άκυρη σύγκριση ξερω γω ... και τέλοσοπαντων όντως μην προτείνετε αντι μπάντες . παθέτικ . νο οφενς ε.
    Mr Nobody is back

  2. #47

    Default

    ...τους SCUM

  3. #48
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    δεν είναι ανάγκη να προτείνετε αντι-μπάντες, αλλά ποστ του στυλ "αν γουστάρατε κβελερτακ ακούστε και τους ______" δε θα με χαλούσαν προσωπικά.

    Έτσι ναι, το δέχομαι.
    Και με αυτο το σκεπτικο προτεινα το αλμπουμ εξάλλου.

  4. #49
    Senior Member Ass Cobra's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by dopefiend View Post
    όσοι γουστάρουν Hellacopters και Turbonegro, γουστάρουν και με Kvelertak. λογικά πάντα.
    Oχι απαραιτητα.

    Quote Originally Posted by NihilistikOrder View Post
    once emperor για δημαρχος ανετα...

    απλα επειδή έχει φαγωθεί κόσμος με το πανκ της υπόθεσης ... δεν είναι λίγο φανερό οτι ΔΕΝ παιζουν punk αλλα metal ? άρα δεν μιλάμε για συναίστημα και δάκρυα όπως όταν ακούς f.a.r. , μιλάμε για κιθάρες οδηγούς με μετρονόμο , τύμπανα μετά, μπάσο , κανονικές κιθάρες απο πάνω , δεύτερες κανονικές κιθάρες πιο πάνω , τρίτες στην κορυφή για το extra touch, και φωνητικά δωστε equalizer στο λαο... πλήκτρα και εφέ δώρο με την μίξη (σε διαφορετικό στούντιο απο την ηχογράφηση).

    πέραν τούτου, πολύ διασκέδαση - όμορφα ριφς - λίγο αχταρμάς - και Turbonegro δεν θα γινουνε ποτέ γιατί αυτοί είναι punk και οχι metal. Δηλαδή κάνουν κομμάτι με μισό ριφ αμα θέλουνε και σε γονατίζουν ( οι turboneger ε )

    PS δεκτές παραπομπές σε όλο το σύγχρονο ποστ χαρκορ μεταλ. ευχαριστώ.
    Πινκς, τα πες ολα! Οχι μονο επειδη ξερεις απο ηχογραφησεις, αλλα κυριως γιατι μπορεις να δεις πισω απο τις γραμμες. Χυμα-ξεχυμα, ο δισκος δε βγαζει τη λαιβ αισθητικη, ειναι στημενος. Και ενταξει υπαρχουν αλλοι που συγχωρουνται πχ με μετρονομους, στρωσεις, wall of sound κλπ. κλπ., στο ροκενρολ κ στο πανκ ομως τα πραματα ειναι διαφορετικα.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Type a personal message
    Posts
    385

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    ...τους SCUM
    λαθος.

    αυτους ακους αν σαρεσουν οι Burning Love ... οχι οι Kvelertak

    ass cobra αν εισαι γυναικα στειλε μου το τηλ σου
    Mr Nobody is back

  6. #51
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    είναι ψιλοπερίεργο πάντως το οτι φτάσαμε στην τέταρτη σελίδα και ακόμα δεν έχουν αναφερθεί οι Converge και οι Kickback !
    I'll bury you in your god's fucked garden

  7. #52
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    είναι ψιλοπερίεργο πάντως το οτι φτάσαμε στην τέταρτη σελίδα και ακόμα δεν έχουν αναφερθεί οι Converge και οι Kickback !
    για ποιο λόγο να αναφερθουν? S:
    Τεσπα, πέρα απο την εμπορικότητα κλπ που λέτε, μου άρεσε - όχι οτι προσφέρουν κατι νέο μουσικά, είναι λίγο πρωτοτυπο αυτό που κάνουν και ακούγεται ευχαριστα

  8. #53

    Default

    Quote Originally Posted by NihilistikOrder View Post
    Quote Originally Posted by carheart View Post
    ...τους SCUM
    λαθος.

    αυτους ακους αν σαρεσουν οι Burning Love ... οχι οι Kvelertak
    Θα ήθελα πολύ να μιλούσες για τον Έλβις και να συμφωνήσω, αλλά σίγουρα οι Scum έχουν κάποια α κοινά με κβελερτακ τουλάχιστον σε θέμα κοινών οπαδών, αν οχι (τόσο) μουσικών στυλ.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Type a personal message
    Posts
    385

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    Quote Originally Posted by NihilistikOrder View Post
    Quote Originally Posted by carheart View Post
    ...τους SCUM
    λαθος.

    αυτους ακους αν σαρεσουν οι Burning Love ... οχι οι Kvelertak


    Θα ήθελα πολύ να μιλούσες για τον Έλβις και να συμφωνήσω, αλλά σίγουρα οι Scum έχουν κάποια α κοινά με κβελερτακ τουλάχιστον σε θέμα κοινών οπαδών, αν οχι (τόσο) μουσικών στυλ.
    σαφως πχιο ποιοτικός και ανώτερος και αλλα τετοια παπαριλίκια ... μονο που εγώ δεν έχω υπερτροφικό κοκόρι αλλα μοικάνα ...

    συνεχίζεις να κάνεις λάθος για Scum παρολαυτα
    Mr Nobody is back

  10. #55

    Default

    Δεν λέω πως μοιάζουν μουσικά μωρέ, πιφ, απλά ανέφερα ποιούς άλλους ντόπιους ήρωες θα γουστάρει ο οπαδός κβελερτάκ. Και αν δεν το κάνει, να πεις γιατί
    !

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Type a personal message
    Posts
    385

    Default

    ε βάζε μωρε δυο λέξεις παραπάνω ...το ντόπιος ειναι crucial

    έλα ξέρεις σαγαπαω και υποπτεύομαι οτι εσύ τσίμπησες την μία κόπια από τις δύο που χε φέρει ο Καρας ( για το lp Scum μιλαω ε) ... αλλα αυτό σε κάνει fanboy όχι εύγλωττο
    Mr Nobody is back

  12. #57

    Default

    Έχω αξιοσημείωτο καιρό να πάω στάντερο, και δεν ήμουν εγώ αυτός που σου φαγε το Scum. Υποπτεύομαι δε πως έχει φέρει και το Dodsengel και το χω ήδη χάσει. Και σιγά μη γίνω εύγλωττος για τους kvelertak. Ήδη ανησυχώ που έχω συμμετάσχει τόσο σε αυτό το thread, μη μιλήσω για την έκπληξή μου για το thread το ίδιο! Θέλω εικοσιοκτώ μούτζες, έχετε αρχίδια;

  13. #58
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    Τσίμπα ένα αρχίδι. @

    Αντι για μούτζα.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Type a personal message
    Posts
    385

    Default

    Δεν μου το τσίμπησε κανέις ... το πήρα. δεν ξέρω ποιος πήρε την άλλη κόπια. Σου ρίχνω μια μούτζα για αρχή, γιατί θέλω να εντυπωσιάσω- υποτάξω τα γκομενάκια του φόρου . Να ξέρεις οτι είμαι ακόμα φίλος σου . Πις
    Mr Nobody is back

  15. #60

    Default

    .
    Last edited by nikos_souvlas; 25-06-2014 at 03:56.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •