Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Colour Haze @ An Club - 16/10

  1. #1
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default Colour Haze @ An Club - 16/10

    Λοιπόν.

    Κατ' αρχάς οι μοντς ήταν τρομεροί, τα κομμάτια τους ΠΑΤΑΓΑΝΕ ρε παιδί μου, είχανε μια δύναμη κι ένα βηματισμό τρομερό. Κάπου με κούρασαν τα φωνητικά που δεν παρουσίασαν παραλλαγές αλλά και το ξεχείλωμα γενικότερα από άποψη διάρκειας. Ιδανικό θα ήταν να είχαν παίξει μείον δεκαπέντε λεπτά, τα σπάσαμε όπως και να 'χει.

    Οι κόλορ χέιζ ήταν καλοί. Πολύ καλοί και πολύ τίμιοι. Εϊχανε μικρά προβληματάκια με τον ήχο ανάξια λόγου αλλά στάθηκαν συνεπέστατοι και ορεξάτοι (μεγάλη λατρεία ο ντροπαλούλης Γερμανός που δεν ξεχώριζε κανείς τι έλεγε αλλά όλοι τον αποθέωναν). Γενικότερα υπήρξαν ό,τι υπόσχεται μια τέτοια μπάντα λάιβ και ο κόσμος (απ' ό,τι είδα εγώ) γούσταρε, αλλού περισσότερο και αλλού λιγότερο, σε κάποια κομμάτια δηλαδή που δεν είχαν μελετηθεί από το σπίτι υπήρχε μια χλιαρότητα και μια κούραση μάλλον λόγω ώρας (5.30 ώρες λάιβ ε).

    Εγώ ομολογώ ότι κάπου δεν μπήκα στο νόημα. Και στεναχωρήθηκα γι' αυτό διότι οι συγκεκριμένοι είναι τεράστια λατρεία και το ένιωσα σα χαμένη ευκαιρία κάπως. Αυτό μάλλον έχει να κάνει πολύ περισσότερο μ' εμένα παρά με τη μπάντα όμως κυρίως λόγω του ότι περίμενα την επικοινωνία με το κοινό κάπως διαφορετική. Πώς, θα μου πεις. Τι περίμενες ρε μαν, να χοροπηδάνε και να τα σπάνε; Όχι, προφανώς όχι. Δεν ξέρω κι εγώ τι περίμενα, μάλλον φταίει το τεράστιο χάιπ λόγω αγάπης, εντέλει όμως ένιωθα σαν να άκουγα το σιντί με πάρα πολύ κόσμο γύρω μου να κουνάει υπνωτισμένος το κεφάλι του. Κι εδώ θα συμφωνήσω απόλυτα με κάτι που είχε πει παλιότερα ο Σώτος (νομίζω), πως (για 'μενα) ένα μουσειακό λάιβ χωρίς αλληλεπίδραση μου στερεί πολλά πράγματα.

    Οι χιούμαν άστεροϊντ είχαν πολλή βαβούρα που έθαβε τις κιθάρες και τις έκανε ν' ακούγονται φλατ χωρίς όγκο. Όχι αναξιοπρεπείς, σε καμία περίπτωση, απλά εγώ δεν.

    Εν τέλει μπράβο CTS, μπράβο μοντς και μπράβο κόλορ χέιζ, καλά περάσαμε και πήραμε κι ένα μάθημα προσδοκιών.
    Last edited by Dythor; 17-10-2010 at 14:31.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  2. #2
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    Εμένα πάντως το λαιβ (της χρονιάς) εκπλήρωσε όλες τις προσδοκίες μου και με το παραπάνω.
    Αν έπαιζαν και περισσότερα παλιά θα παραμιλούσα ακόμα.
    Οι Mods γίνονται όλο και καλύτεροι, περιμένουμε το δίσκο παιδιά!



    πόσο τέλεια απέδωσαν το peace brothers and sisters;

  3. #3
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Human asteroid γαμούν, αλλά τελείως εκτός κλίματος. Χίλιες φορές να παίζαν μονάχα οι mods σαπόρτ, οπότε θα κουραζόμασταν και λιγότερο.
    Τα καινούρια των mods δε με τρελαίνουν και παρόλο που τους λατρεύω, κάπου με κούρασαν κι αυτοί. Αισθητή η απουσία του liquid sleep. Μπράβο τους παρόλαυτα που'χουν γίνει απ'τις πιο ξεσηκωτικές και δεμένες μπάντες του χώρου.
    Colour haze γάμησαν. Aquamaria και love . Μόνο παράπονο που δεν παίξαν κάνα pulse ή always me.
    Κατά τ'άλλα, κλασσική απαλεψιά στο αν. Φριχτή ζέστη και πάστωμα και πόνοι στη μέση από ένα σημείο και μετά, αφού είμαστε και μιας άλφα ηλικίας πια. Ευτυχώς βρήκα να κάτσω.

    Μπράβο και πολλές αγάπες στην cts.
    Last edited by Drumsick; 17-10-2010 at 16:43.

  4. #4
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Εφτασα λιγο αργοπορημενος και Human Asteroid δεν προλαβα, κοιτα να δεις που ειναι δυνατον λαηβ στο Αν να ξεκιναει στην ωρα του! Οι mods για αλλη μια φορα εξαιρετικοι, ποτε πιο heavy rock, ποτε πιο τζαμαριστοι και trippy, νομιζω εχουν βρει τη χρυση τομη στον ηχο τους, προσωπικα δε θα με χαλαγε να παιζαν και περισσοτερο.
    Οι Colour Haze δε νομιζω να αφησαν κοσμο παραπονεμενο με την αποδοση τους, 2 ωρες επι σκηνης doin' their thing, οποτε αν και στον καθενα μπορει να ελειψε καποιο personal fave δε μπορεις να κακισεις.
    Μονο αρνητικο οπως αναφερθηκε και πιο πανω, το στριμωξιδι και η ζεστη, οι καλυτεροι φιλοι ενος sold out live στο Αν, προς το τελος ειχα παραδοσει πνευμα.
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  5. #5
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    Στα αρνητικά κάτι τύποι ακριβώς μπροστά μου που στην αρχή του Love αποφάσισαν να παίξουν όπως στο δημοτικό, δύο μαντραχαλάδες που δεν έβαλαν γλώσσα μέσα τους και μια ηλίθια που το έπαιζε φωτογράφος και ανέβαινε συνέχεια στην κολώνα για να τραβήξει.
    Έχετε χάρη που είμαι καλούλης τελευταία και περιορίστηκα σε ενα σσσστ.

  6. #6
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    πως ηταν η φωτογραφος?
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #7

    Default

    ΣΚΑΤΑ στα ΖΩΑ που άναβαν το ένα τσιγάρο μετά το άλλο χτες. Έτσι κι αλλιώς δεν μπορούμε να αναπνεύσουμε όταν το Αν είναι τόσο τιγκαρισμένο, πρέπει κιόλας να ντουμανιάσουμε. Τρεις φορές αναγκάστηκα να βγω έξω για να πάρω ανάσες (κι αφού κατάφερα να περάσω ανάμεσα από τόσο κόσμο, μπορεί να το κάνει και το μέσο πρεζάκι-καπνιστής). Την τρίτη και φαρμακερή, μετά από υστερικό βήχα, αράδιασα στο δρόμο ό,τι είχα φάει, χάνοντας ολόκληρο το "Love". Τι καλά! Επιπλέον, επειδή το μόνο σημείο που παλευόταν ήταν μπροστά από το air condition, σήμερα ξύπνησα με μια επική ψύξη. Πραγματικά, πόσο δύσκολο μπορεί να είναι να περιοριστείτε στα 1-2 τσιγάρα για μερικές ώρες; Δεν ψήνομαι ρε αδερφέ κάθε φορά που βγαίνω από το Αν να έχω αναπνεύσει τσιγάρα ενός μήνα και να βρωμοκοπάω απ'την κορφή μέχρι τα νύχια.


    edit: αναμενόμενα περιμένω να σπάσω ρεκόρ σε μούτζες. Καλά θα ήταν να πει κάποιος που διαφωνεί κιόλας.
    Last edited by Hogarth; 17-10-2010 at 20:35.
    Truly fertile Music, the only kind that will move us, that we shall truly appreciate, will be a Music conducive to Dream, which banishes all reason and analysis. One must not wish first to understand and then to feel. Art does not tolerate Reason.

  8. #8
    sex drugs n' pick n' roll wino's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Carnival Bizarre
    Posts
    3,094

    Default

    an katalava poia leei htan dunato, perase kai apo ekei pou ka8omouna egw.
    Oi 1000 mods kaloi htan alla paizan polu wra, psilokourastika. H8ela parapanw human asteroid pou einai kai mparmpadia kai gamw tis mpantes. Colour Haze pragmatika kanena parapono. Foveroi.
    5.5 wres live kai h mesh den uparxei meta
    Vicariously I live while the whole world dies
    Much better you than I

  9. #9
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by Hogarth View Post
    ΣΚΑΤΑ στα ΖΩΑ που άναβαν το ένα τσιγάρο μετά το άλλο χτες. Έτσι κι αλλιώς δεν μπορούμε να αναπνεύσουμε όταν το Αν είναι τόσο τιγκαρισμένο, πρέπει κιόλας να ντουμανιάσουμε. Τρεις φορές αναγκάστηκα να βγω έξω για να πάρω ανάσες (κι αφού κατάφερα να περάσω ανάμεσα από τόσο κόσμο, μπορεί να το κάνει και το μέσο πρεζάκι-καπνιστής). Την τρίτη και φαρμακερή, μετά από υστερικό βήχα, αράδιασα στο δρόμο ό,τι είχα φάει, χάνοντας ολόκληρο το "Love". Τι καλά! Επιπλέον, επειδή το μόνο σημείο που παλευόταν ήταν μπροστά από το air condition, σήμερα ξύπνησα με μια επική ψύξη. Πραγματικά, πόσο δύσκολο μπορεί να είναι να περιοριστείτε στα 1-2 τσιγάρα για μερικές ώρες; Δεν ψήνομαι ρε αδερφέ κάθε φορά που βγαίνω από το Αν να έχω αναπνεύσει τσιγάρα ενός μήνα και να βρωμοκοπάω απ'την κορφή μέχρι τα νύχια.


    edit: αναμενόμενα περιμένω να σπάσω ρεκόρ σε μούτζες. Καλά θα ήταν να πει κάποιος που διαφωνεί κιόλας.
    Πες μας και τίποτα για το λάιβ.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  10. #10

    Default

    Ξέρασα κι έπαθα ψύξη. Τι θες να σου πω για το λάιβ; Ότι πέρασα καλά και ότι οι μπάντες ήταν γαμώ; Περίμενα σαν παλαβή να δω Colour Haze και δεν μπόρεσα να τους χαρώ.

    (τουλάχιστον τους χάρηκα στο ακουστικό)
    Last edited by Hogarth; 17-10-2010 at 21:02.
    Truly fertile Music, the only kind that will move us, that we shall truly appreciate, will be a Music conducive to Dream, which banishes all reason and analysis. One must not wish first to understand and then to feel. Art does not tolerate Reason.

  11. #11
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Tις βάζω εδώ για να μην ανοίγω ξεχωριστό θρεντ.
    Colour haze + Chronic herbal influence acoustic @ Roi Mat.

    Chi















    Colour haze

















    Colour haze + Ορέστης chi






  12. #12
    διασκεδάννυμ cancer's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    sta vouna.
    Posts
    5,572

    Default

    oi colour haze elampsan. akoma na prosgeiw8oume. einai aneta i mpanta me ton pio glyko ixo sti skini. koitouses se faseis aristera deksia ston kosmo kai evlepes kefalia na pane sigxronismena rithmika oloi me to xamogelo sta xeili (pan oi fantaroi mas mprosta).
    to live exase se epipedo sinthikwn, polla. paraponemenoi de mporoume na maste alla anapofeukta skeftesai pos 8a tan an tous eixes dei se kana roadburn.
    oxi allo an, ta xoume pei. atmosfaira saunas, eispnoes idrwta kai kapnou (sa karkiniaris pou eimai exo mono me ton prwto provlima), na mi mporeis na deis ti mpanta para mono apo tis xaramades pou afinoun ta kefalia mprosta sou.
    oi mods traviksan para poly imo, ta kainouria tous kommatia de me aresan, me fanikan san atermono tzamarisma.
    stous human asteroid mallon an den ikseres ta kommatia o ixos itan toso kakos pou 8a sou fainotan adiaforoi. krima alla exei simvei kai me alles mpantes (vibratore px) na maresoun sta studio kai sta live na akougontai psiloyawn.

    megalo xailait na vlepeis ton paulara na xtipietai sa to mikro paidi
    i won't stop se lew !*∞


  13. #13
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827

    Default

    πρόλαβα το ακουστικό εν τέλει! με chronic herbal influence δεν τρελάθηκα, οι colour haze αρκετά καλοί. προσπάθησα να διεισδύσω ανάμεσα στο (λιγοστό) πλήθος να κλέψω καμιά ματιά στη σκηνή, μάταια όμως.

    την επόμενη, μπήκα προς το τέλος των 1000mods, δεν έχω σαφή άποψη και με το στονερ είμαι μαλωμένος τελευταία. ε για colour haze τα είπατε πάνω κάτω, άριστοι εκτελεστικά, ο κιθαρίστας με μια απίστευτη άνεση σταρχίδια του όλα δεν έχανε νότα, ντράμμερ εξαιρετικός. i won't stop και ανατριχίλες στο love. γενικά τρομερή απόδοση και δέσιμο. ευχαριστούμε cts!

    πολλά φιλάκια στους ιαρ γιούζερς που γνώρισα και ξανασυνάντησα!!~! (και σε αυτούς που δεν πέτυχα). [/γκει]


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  14. #14
    Junior Member Darkar's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Ath
    Posts
    25

    Default

    Απελπισια το ΑΝ ειδικα με τοσο κοσμο. Human Asteroid καλοι, εφτιαξαν σχετικα σωστα διαθεση, σε μενα και την παρεα μου τουλαχιστον, αδικημενοι απο ηχο βεβαια.
    1000mods για μενα εξαιρετικοι ουτε πηρα πρεφα οτι παιζανε μια ωρα - πολυ ωραιος στονεραδικος ηχος η κιθαρα. Τσιμπησα και μπλουζιτσα (δυστυχως δεν ειχαν οι Colour Haze).
    Ε, και Colur Haze,ε... Colour Haze. Τιποτα λιγοτερο. Δικο τους επιπεδο τα παλληκαρια. Τρομερα συναισθηματα, ηχος πολυ κοντα στα αλμπουμ (αν και φωνη εγψ προσωπικα δεν ακουσα), κιθαριστας εδωσε ρεστα. Θα θελα ν ακουσω και CO2, Earth και Mind, αλλα και μονο για Aquamaria ειμαι ευτυχης.
    Ξαναλεω, πολύ λαθος επιλογη το ΑΝ ειδικα οταν ειδαν οτι εχει τοση προσελευση. Μυριζα σαν να χα παει σε legalise. Αλλα γενικα, μπραβο CTS.Αντε και σ' ανωτερα.

  15. #15
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    που ησασταν ολοι εσεις και ειδα μονο την μπαρμπ για κανα λεπτο;
    this is radio freedom.

Similar Threads

  1. Colour Haze @ An Club (Σαβ 16 Οκτ)
    By kontan in forum Live & Events Talk
    Replies: 85
    Last Post: 16-10-2010, 19:41
  2. πωλειται εισιτηριο colour haze.
    By metamelia3 in forum The Marketplace
    Replies: 3
    Last Post: 16-10-2010, 18:57
  3. Colour Haze - Tempel
    By Dragonlord in forum Albums
    Replies: 11
    Last Post: 18-10-2006, 16:49
  4. Los Natas / Colour Haze
    By regularpaul in forum Live Reports
    Replies: 30
    Last Post: 05-12-2004, 17:48
  5. Colour Haze - Colour Haze
    By regularpaul in forum Albums
    Replies: 5
    Last Post: 22-07-2004, 16:30

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •