Results 1 to 14 of 14

Thread: Ρόδος

  1. #1
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default Ρόδος

    δεν έχετε θρεντ για Ρόδο, αυτοί είστε

    θα επανέλθω με φώτο
    Vielen Dank für alles was mal war

  2. #2
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    Θα σε κοντραρω
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    δεν έχετε θρεντ για Ρόδο, αυτοί είστε

    θα επανέλθω με φώτο
    Spoiler

  4. #4
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    koloraado pafuto angel baduz, de pame kouko kai zhtw h salakos
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post
    koloraado pafuto angel baduz
    ή αλλιώς πού να μην πάτε σε καμία περίπτωση όταν βρεθείτε στη ρόδο
    a monkey in silk is a monkey no less

  6. #6
    Senior Accountant Rush's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    going nowhere
    Posts
    1,944

    Default

    Quote Originally Posted by morphine View Post
    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post
    koloraado pafuto angel baduz
    ή αλλιώς πού να μην πάτε σε καμία περίπτωση όταν βρεθείτε στη ρόδο
    Ayto akribws. Kare ths flwrias me tsampikous.
    Those little demons ain't the reasons for the bruises on your soul you've been neglecting
    You'll never lose your mind as long as you're heart always reminds you where you left it
    And don't ever let them make you feel like saying what you want is unbecoming
    If you were supposed to watch you're mouth all the time I doubt your eyes would be above it

  7. #7
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    εμενα το Κολοραντο με ειχε αρεσει τη μια φορα που πηγα.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  8. #8
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Το Κολοραντο ειναι τελειο αν εισαι πενταημερη, οπως και ημουν. Για μεταγενεστερες περιοδους δεν εχω ιδεα.
    Στο Sticky Fingers ειχα ερωτευτει κεραυνοβολα και παραφορα, μπλεκοντας μετα απο 1 χρονο σε κατι που κρατησε 6 χρονια, οποτε το εγκρινω.
    Παλια πολη πανεμορφη, καστρο θεικο, Ηλεκτρα χοτελ (θυμαμαι καλα?) γαματο, γενικα πολυ ωραιο νησι και θελω να ξαναπαω περισσοτερες απο μια φορες για να το οδηγησω και να παω και στις παραλιες του.
    Στα μεγαλα θετικα οτι οσοι ξερω απο Ροδο ειναι πολυ καλοι ανθρωποι και γαμω τα παιδια και ειμαι σιγουρος αν παω ποτε ξανα θα με ξεναγησουν στα καλυτερα μερη.
    Χωρις να εχω παει, συστηνω ανεπιφυλακτα το εστιατοριο Ηπειρος.

  9. #9
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Ηλεκτρα χοτελ (θυμαμαι καλα?) γαματο
    γαμηστρωνας

  10. #10
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ατομα τα οποια τους την πεφτουν ημιμεθυσμενες Αμερικανιδες σε Irish Pub στο Λονδινο και ΦΕΥΓΟΥΝ ας μη μιλανε για γαμηστρωνες...

  11. #11
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    ναι τους μαλακες..και παρασυρουν καλο κοσμο μαζι τους

  12. #12
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    an de sas aresei to baduz eiste agamhtoi kai lesveies e

    to koloradi to exw dei kai xeimwna kai kalokairi kai exei gamw tisa mpantes an kai xeimwna polu ellhnikoura...

    travate alkatraz tote
    autoi eiste
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  13. #13

    Default

    ωραία είναι η ρόδος αν και γεμάτη τουρίστες και κάγκουρες, αλλά πού δεν είναι έτσι θα μου πείτε.


    εντάξει για παλιά πόλη δε χρειάζεται να φλυαρήσουμε, είναι τέλεια

    και το ιδανικό είναι να έχεις χρόνο να τη γυρίσεις με τα πόδια και να χαθείς στα στενά της, να πάρεις μια γεύση παλιάς ελλάδας μακριά από ζορμπάδες και κράχτες.

    μέσα στην παλιά πόλη βρίσκεται και το αγαπημένο μου πλέον μέρος, το legends, που είναι ένα μπαρ μια σταλιά ανάμεσα στα νταπα-ντουπάδικα της περιοχής (η παλιά πόλη είναι εντελώς τρέντυ το βράδυ, μια αηδία). Παίζει ροκ και το έχει ο πιο συμπαθητικός άνθρωπος του πλανήτη, ένας ελληνοσουηδός που θα σε κεράσει για το καλωσόρισμα, θα σου πει να ζητήσεις ό,τι τραγούδια θες, θα σου πιάσει κουβέντα και γενικά θα σε κάνει να αισθανθείς άνθρωπος/ φίλος και όχι μαλάκας πελάτης.
    Για τρίτες υπάρχει η Ρωγμή του χρόνου, που ενώ είναι πολύ όμορφο μαγαζί και παίζει ροκ και ποζεριές (τις τρίτες - τις άλλες μέρες δεν ξέρω τι παίζει, και νομίζω έχει και λάηβ κάποιες μέρες), είναι τόσο τρέντυ και μαζεύει τόσο άσχετο κόσμο που καταντάει εκνευριστικό. Βέβαια αυτό είναι θετικό για όσους πάνε για να βρουν αγαπητικούς

    Στην πόλη τώρα ο καθένας βρίσκει ό,τι θέλει. Η ρόδος έχει μια σχετική ποικιλία και μαγαζιά ακόμα και για το 'ροκ' κοινό: captain hook στην ορφανίδου για μέταλ (σε αντίθεση με το legends, αυτό το μαγαζί το έχει ένας από τους μεγαλύτερους κρετίνους, αλλά δεν παίζει πουθενά αλλού μέταλ, σσ: ποιος θα μου το'λεγε ότι θα'κανα διαφήμιση στον χουκ, πού πάει αυτός ο κόσμος), sticky fingers το πιο καλτ ροκάδικο/ λαηβάδικο που όμως περνάει μια περίοδο παρακμής τα τελευταία χρόνια
    για καφέ mod cafe

    που είναι καινούριο και πολύ όμορφο και πίνεις καφέ με αυτή τη θέα:

    και αν είστε τυχεροί, και με αυτή:

    προσωπική μου αδυναμία το φιλανδικό καφέ στον ίδιο δρόμο με το μοντ (κάτω απ'την ορφανίδου)

    για πρωινό, καφέ και γλυκό
    στην ίδια φάση υπάρχει και η αλυσίδα των σουηδικών καφέ, είναι παντού όπως τα σταρμπακς στην αθήνα.

    Το πιο νόστιμο παγωτό (ΝΟΥΤΕΛΑ) και θεϊκά γλυκά στη ΣΤΑΝΗ.

    Για παραλίες ας πούμε όταν καλοκαιριάσει. Τα διάφορα ενδιαφέροντα μέρη εκτός πόλης ας τα πει κάποιος λόκαλ, ή κάποιος που πήγε πρόσφατα, εγώ έχω να πάω εκτός πόλης από το 2004.

    ΥΓ:
    Spoiler
    a monkey in silk is a monkey no less

  14. #14
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    η Κακια Σκαλα βρισκεται αναμεσα στα Μεγαρα και την Κινεττα, τι ρολο εχει εκει κατου?
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •