Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 61

Thread: Πώς οι εξετασεις για διπλωμα οδηγησης σας εκαναν αυτους που ειστε?!!

  1. #31

    Default

    Με τη δεύτερη που ήταν κλασικά τυπική διαδικασία..
    Την πρώτη λόγω όχι άγχους, αλλά μαλάκυνσης του δάσκαλου (πουτάνασγιου) που ΠΟΤΕ δε με έκραξε που δεν φόρεσα ποτέ μα ποτέ ζώνη..
    Έτσι και στην εξέταση κύριος και άνετος και cool μπαίνω, κάνω την πορεία μου, οπισθογωνία, προτεραιότητες, παρκάρισμα σε ανηφόρα, όλα κομπλέ.. Παρκάρω στο καφενεδάκι κλασικά
    όλο χαρά που ήμαναι οδηγάρα κλπ..
    "Κύριε Κ. όλα καλά;"
    -"Νομίζω πως ναι.."
    "Μήπως ξεχάσατε κάτι;"
    -"Χμμμ όχι όλα μια χαρά, εσείς πείτε μου.."
    "Θέλετε να βγείτε λίγο έξω να δούμε πως θα ελέγξετε το αυτοκίνητο σας;"
    -"Βεβαίως.."
    "Σε δεκαπέντε μέρες να ξαναέρθετε παρακαλώ όταν μάθετε ότι πρέπει να φοράτε ζώνη όταν οδηγάτε.."
    -"Καλά είσαι μεγάλος μαλάκας.. Μεγάλος ΜΑΛΑΚΑΣ" (απευθυνόμενος στο δάσκαλο (πουτανασγιό) δίπλα μου)..
    ....went away with my fathers, to gather the fallen.
    To return with the wisdom of the kings....
    Let me dream. (Let the jewels gleam.)
    Let the fallen hear:
    "It never rains around here."
    The sand smothered on my chest....
    Was music choir...

  2. #32
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Πλάκα πλάκα δεν καταλαβαίνω πώς μπορεί νέος οδηγός να ξεκινήσει οδηγώντας στην Αθήνα, όταν είχα πρωτοανέβει είχα τρομοκρατηθεί κανονικά, αν και οδηγούσα ήδη 2 χρόνια στην Κόρινθο και στην εθνική.
    Ε ακριβώς, μπαίνεις αμέσως στα βαθιά με τόση κίνηση, τόσες κακοτεχνίες και τόσους μαλάκες Ελληνάρες οδηγάρες που την έχουν δει Σουμάχερ στην Πανεπιστημίου ξέρω γω. Μην πω για πεζούς. ΟΚ ο πεζός έχει πάντα δίκιο αλλά κρίμα δεν είναι να σε κλείσουν μέσα επειδή ο άλλος βαριόταν να πάει μέχρι τη υπόγεια διάβαση και αποφάσισε να περάσει... τη Συγγρού (το έχω δει ένα σωρό φορές να γίνεται); Α και μετά είναι και τα μηχανάκια... Άλλο κεφάλαιο...
    Feed my fear

  3. #33
    YOLO Chillin Villain's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    14/f/cali
    Posts
    380

    Default

    ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΣΑΛΙΩΤΟ


    hang all hope from the nearest tree


  4. #34
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Πλάκα πλάκα δεν καταλαβαίνω πώς μπορεί νέος οδηγός να ξεκινήσει οδηγώντας στην Αθήνα, όταν είχα πρωτοανέβει είχα τρομοκρατηθεί κανονικά, αν και οδηγούσα ήδη 2 χρόνια στην Κόρινθο και στην εθνική.
    μεγάλη απορία το 'χα κι εγώ, πέρασαν 3 χρόνια για να ξεκινήσω να μπαίνω αθήνα, αλλά επειδή είμαι ατρόμητος οδηγός (κι έτσι κι αλλιώς η πόρτα του Punto ειναι ηδη φαγωμενη) μπαίνω και δεν μασάω.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  5. #35
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    Quote Originally Posted by Chillin Villain View Post
    ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΣΑΛΙΩΤΟ


    Κι εγώ πλέον. Έχει 3 μέρες που το πήρα. Επεισοδιακά μεν, γιατί στο παρκάρισμα, ήρθα σύριζα() στο ήδη παρκαρισμένο αυτοκίνητο και για λίγα εκατοστά δεν του έφαγα τον καθρέπτη. Οπισθογωνία ήταν μια περίεργη με ντουβάρι, αλλά την έκοψα με το μάτι και την πήρα σωστά. Κατά τ'άλλα ξέχασα 2 φορές να ανάψω προειδοποιητικό φλας και μου την έιπαν γερά. Ευτυχώς με ξελάσπωσαν το παρκάρισμα και η γωνία μου.

  6. #36
    YOLO Chillin Villain's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    14/f/cali
    Posts
    380

    Default

    κομπλέ ρε μπράβο Roswell,τρελό sense of achievement μετά,χωρίς μαλακίες.
    ασχέτως αν εδω και ενα χρόνο που το'χω δεν έχω οδηγήσει ούτε μια (!) φορά.
    inb4 roadrage δηλαδής
    hang all hope from the nearest tree


  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by Kuolema View Post
    ΟΚ ο πεζός έχει πάντα δίκιο αλλά κρίμα δεν είναι να σε κλείσουν μέσα επειδή ο άλλος βαριόταν να πάει μέχρι τη υπόγεια διάβαση και αποφάσισε να περάσει... τη Συγγρού (το έχω δει ένα σωρό φορές να γίνεται);

    Νομίζω πως αν δεν έτρεχες με πάνω από το όριο ταχύτητας, δεν έχεις κυρώσεις αν χτυπήσεις άνθρωπο που είναι στη μέση της λεωφόρου.

  8. #38
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    πηρα το διπλωμα με τη πρωτη σε παρακμιακο σχοληοδηγο στο νησι το 99.στην τελικη "εξεταση" οι εξεταστες τρωγανε πασατεμπους στο πισω καθισμα μιλωντας για τον μπαγεβιτς...ουτε καν εβλεπαν τι κανω.

    εμαθα να οδηγω κατι μηνες μετα.

  9. #39
    ηλίθιο μουνί Cookie Monster's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    682

    Default

    Quote Originally Posted by Entrancemperium View Post
    Με τη δεύτερη που ήταν κλασικά τυπική διαδικασία..
    Την πρώτη λόγω όχι άγχους, αλλά μαλάκυνσης του δάσκαλου (πουτάνασγιου) που ΠΟΤΕ δε με έκραξε που δεν φόρεσα ποτέ μα ποτέ ζώνη..
    Έτσι και στην εξέταση κύριος και άνετος και cool μπαίνω, κάνω την πορεία μου, οπισθογωνία, προτεραιότητες, παρκάρισμα σε ανηφόρα, όλα κομπλέ.. Παρκάρω στο καφενεδάκι κλασικά
    όλο χαρά που ήμαναι οδηγάρα κλπ..
    "Κύριε Κ. όλα καλά;"
    -"Νομίζω πως ναι.."
    "Μήπως ξεχάσατε κάτι;"
    -"Χμμμ όχι όλα μια χαρά, εσείς πείτε μου.."
    "Θέλετε να βγείτε λίγο έξω να δούμε πως θα ελέγξετε το αυτοκίνητο σας;"
    -"Βεβαίως.."
    "Σε δεκαπέντε μέρες να ξαναέρθετε παρακαλώ όταν μάθετε ότι πρέπει να φοράτε ζώνη όταν οδηγάτε.."
    -"Καλά είσαι μεγάλος μαλάκας.. Μεγάλος ΜΑΛΑΚΑΣ" (απευθυνόμενος στο δάσκαλο (πουτανασγιό) δίπλα μου)..
    Όντως ρε πούστη μου, τι πουτάνας γιος, πώς δε σε ενημέρωσε ότι όταν πας να δώσεις για δίπλωμα πρέπει να φοράς ζώνη?!
    I was just in your kitchen. I didn't see no god damn pig.

  10. #40
    μπήκα στη μέση Shrinebuilder's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,240

    Default

    Quote Originally Posted by JnB View Post
    Quote Originally Posted by Kuolema View Post
    ΟΚ ο πεζός έχει πάντα δίκιο αλλά κρίμα δεν είναι να σε κλείσουν μέσα επειδή ο άλλος βαριόταν να πάει μέχρι τη υπόγεια διάβαση και αποφάσισε να περάσει... τη Συγγρού (το έχω δει ένα σωρό φορές να γίνεται);

    Νομίζω πως αν δεν έτρεχες με πάνω από το όριο ταχύτητας, δεν έχεις κυρώσεις αν χτυπήσεις άνθρωπο που είναι στη μέση της λεωφόρου.
    παρεμπιπτόντως τι λογική είναι αυτή, δεν είναι μόνο το θέμα του να σε πιάσουνε και να σε βάλουνε μέσα κτλ κτλ όταν χτυπήσεις άνθρωπο ε.
    γω άμα χτυπήσω κανέναν έστω και με 10km/h μετά θα βλέπω την άσχημη μουτσούνα του κάθε βράδυ στον ύπνο μου, ακόμα κι αν έφταιγε εκείνος.

    μια γνωστή μου έλεγε πρόσφατα πώς η μάνα της έχει σκοτώσει άνθρωπο με το αμάξι, δεν έφταιγε, αλλά απορώ πώς κοιμάται τα βράδια αυτή η γυναίκα. εδώ έναν καθρέφτη πήρα σβάρνα και είχα τύψεις τρεις μέρες μετά.
    But I'm a creep, I'm a squirtle.



    τὸν Τᾶφο τὸν Πανάγιο στὸ Ἰσραῆλ γαμάω
    καὶ στῶν Ῥαββίνων τὰ ὄστὰ χούνω καὶ κατουρνάω

  11. #41
    omniquotent Inga Drive's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    drive-in
    Posts
    151

    Default

    κόπηκα προ τριώρου,για δέυτερη φορά.έβγαλα τέλεια παρκάρισμα,οπισθογωνία και αναστροφή σε ΑΝΗΦΟΡΑ και φέυγοντας μισοκατέβασα το χειρόφρενο και χωρίς να δω το λαμπάκι,πήρα τον κατήφορο,και μαζί το μπούλο.
    όλα αυτά,αν μη τι άλλο,με κάνουν μια οδηγό που δουλέυει κυριακές για να πληρώνει ΠΑΡΑΒΟΛΑ.
    άμορφη μάζα πουλερικών

  12. #42
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    μην αγχώνεσαι, να ξέρεις ότι δε φταις εσύ (το γονίδιο της οδήγησης είναι στο Υ).

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Πλάκα πλάκα δεν καταλαβαίνω πώς μπορεί νέος οδηγός να ξεκινήσει οδηγώντας στην Αθήνα, όταν είχα πρωτοανέβει είχα τρομοκρατηθεί κανονικά, αν και οδηγούσα ήδη 2 χρόνια στην Κόρινθο και στην εθνική.
    μεγάλη απορία το 'χα κι εγώ, πέρασαν 3 χρόνια για να ξεκινήσω να μπαίνω αθήνα, αλλά επειδή είμαι ατρόμητος οδηγός (κι έτσι κι αλλιώς η πόρτα του Punto ειναι ηδη φαγωμενη) μπαίνω και δεν μασάω.

  13. #43

    Default

    Για αρχή στην Αθήνα, βοηθάει πάρα μα πάρα πολύ να έχεις αυτοκίνητο που α) να είναι πολύ μικρό, β) να είναι αρκετά παλιό ώστε να μην σε νοιάζει να το γραντζουνίσεις-χτυπήσεις.
    Τεράστια σημασία όμως το αμάξι να μην είναι σαράβαλο και να λειτουργούν στην εντέλεια ποδόφρενο, χειρόφρενο, και να έχει κομπλέ δίσκο.
    πρωτο μου αμάξι ενα σκυλί daihatsu cuore συνομήλικο (του '82 μοντέλο). ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ!
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Shrinebuilder View Post
    Quote Originally Posted by JnB View Post
    Quote Originally Posted by Kuolema View Post
    ΟΚ ο πεζός έχει πάντα δίκιο αλλά κρίμα δεν είναι να σε κλείσουν μέσα επειδή ο άλλος βαριόταν να πάει μέχρι τη υπόγεια διάβαση και αποφάσισε να περάσει... τη Συγγρού (το έχω δει ένα σωρό φορές να γίνεται);

    Νομίζω πως αν δεν έτρεχες με πάνω από το όριο ταχύτητας, δεν έχεις κυρώσεις αν χτυπήσεις άνθρωπο που είναι στη μέση της λεωφόρου.
    παρεμπιπτόντως τι λογική είναι αυτή, δεν είναι μόνο το θέμα του να σε πιάσουνε και να σε βάλουνε μέσα κτλ κτλ όταν χτυπήσεις άνθρωπο ε.
    Είπα εγώ πουθενά "μη σε νοιάζει για το μαλάκα τον πεζό, κοίτα να γλυτώσεις";;
    Απλά έγραψα τι νομίζω ότι ισχύει σε αυτή την περίπτωση.
    Φυσικά θα με είχαν "σκοτώσει" οι τύψεις άμα μου συνέβαινε.

  15. #45
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    εγω το πηρα με την δευτερη , που τα σκασα.. αλλα απο τοτε δεν εχω πιασει τιμονι παροτι εχω αμαξι, ολο λεω θα ξανακανω μαθηματα αλλα ολο βαριεμαι και χρησιμοποιω μμμ . (4 χρονια πριν το πηρα το διπλωμα)
    Μια απο τα ιδια. Οκεη, εγω το πηρα με την πρωτη, γιεη!
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

Similar Threads

  1. Είστε περήφανοι που είστε Έλληνες;
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 203
    Last Post: 22-12-2011, 13:12
  2. Δίπλωμα για 50αράκι
    By Drumsick in forum General Discussion
    Replies: 66
    Last Post: 01-02-2010, 03:26
  3. Περιμένοντας το δίπλωμα.
    By Marillion in forum General Discussion
    Replies: 52
    Last Post: 23-06-2009, 13:59
  4. Replies: 58
    Last Post: 11-07-2005, 18:06
  5. Για αυτούς που έχουν σχέση.
    By Shadowlike in forum General Discussion
    Replies: 39
    Last Post: 05-02-2005, 04:04

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •